Vnutorny filter do 330l akvarka ...



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Vnutorny filter do 330l akvarka ...

Odoslaťod jaromir » 03 Okt 2003 15:44 pm

Ahojte, chcem sa poradit o tom, aky filter mam pouzit do noveho 330l akvaria. Z priestoroveho hladiska musim pouzit vnutorny filter. Uvazoval som o znackach EHEIM, FLUVAL, resp. SHARK. Mate niekto skusenosti s uvedenymi znackami a ich vnutor. filtrami? Cena nie je az tak dolezita, najdolezitejsia je spolahlivost filtra a kvalita filtracie. Dik.
jaromir
 
Príspevky: 20
Obrázky: 14
Založený: 03 Okt 2003 15:33 pm

Reklama

Re: Vnutorny filter do 330l akvarka ...

Odoslaťod canart » 03 Okt 2003 16:00 pm

Pouzival som vnutorne Shark-y dost dlho a nebol s nimi ziaden problem. Dokonca sa dala vymenit vrtulka za kus s vacsimi listami. Myslim, ze Eheim by mal byt asi najlepsi, ale nemozem tvrdit, nikdy som ho nemal.
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: Vnutorny filter do 330l akvarka ...

Odoslaťod jojko » 03 Okt 2003 19:21 pm

ja som mal fluval v 450 l a spokojnost
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin

Re: Vnutorny filter do 330l akvarka ...

Odoslaťod majko » 03 Okt 2003 19:32 pm

S FLUVALOM alebo EHEIMOM urcite nic nepokazis.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Vnutorny filter do 330l akvarka ...

Odoslaťod salik » 03 Okt 2003 20:39 pm

majko napísal:S FLUVALOM alebo EHEIMOM urcite nic nepokazis.

urcite nie, ale na take akvarium...tie vnutorne filtre maju obsal do 1L, radsej si daj narezat v akvaristike 10L kvader biomolitanu, nasad jednu cerpaciu hlavu a mas filter, ktory bude stat o 1/2 menej, jeho obsah si urcis sam, a mas mechanicku aj biologicku filtraciu vyriesenu
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Vnutorny filter do 330l akvarka ...

Odoslaťod akwa » 04 Okt 2003 02:10 am

Salik ma podla mna pravdu i ked tych 10l sa mi zda prehnanych. Samozrejme zalezi na tom, kolko ryb chovas a ake. Nutnost pouzit vnutorny filter nie je pre ryby podla mna ziadny handycap, pokial si chovatel plni svoje povinnosti ohladom pravidelneho odkalovania a vymeny vody. To sa proste "ocurat" neda ani pri pouziti tych najlepsich filtrov. K otazke konkretne: nedoporucoval by som Sh..K - ma slabu filtracnu hmotu (vlastna skusenost ), dobry je navod od Salika, biomolitan kupis vsade a praxou prides na optimalnu velkost.
Obrázok používateľa
akwa
 
Príspevky: 33
Založený: 02 Okt 2003 09:26 am

Re: Vnutorny filter do 330l akvarka ...

Odoslaťod majko » 04 Okt 2003 07:28 am

akwa napísal:pokial si chovatel plni svoje povinnosti ohladom pravidelneho odkalovania a vymeny vody. To sa proste "ocurat" neda ani pri pouziti tych najlepsich filtrov.

Asi da :D .Vela ludi aj tu vo fore tvrdi, ze vodu len dolievaju a vsetko u nich funguje. V Nemecku dokonca na to maju specialny nazov.V preklade to nazyvaju akvarium so starou vodou. Robia okolo toho studie a skumaju preco to vlastne funguje. Ak by mal nahodou niekto zaujem tak tu sa da nieco o tom precitat: www.altwasser-aquarium.de Upozornujem, ze ja niesom zastanca tohoto smeru, aj ked na tom nieco bude.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.