Sagiho aqua



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Sagiho aqua

Odoslaťod Sagisek » 17 Nov 2006 13:56 pm

Objem akvaria: 112l
Filtrace: vnejsi skleneny filtr vlastni vyroby postaveny vedela akvaria na principu spojenych nadob
Substrat: Stare a nove dno od Rataje
Osvetleni: 2x 18W Philips + 20W aquaglo + kryt vystlany alobalem
Ostatni: Topitko a o prazdninach pri vedrech sem si do krytu pridelal vetracek ... ;)

rostliny: Vallisneria asiatica, heteranthera zosterifolia, Diplidis diantra, Riccia fluitans, Ludwiga ..., Limnophila sessiliflora, Micranthemum micranthemoides, Anubia barteri var. nana

osazenstvo: Neonka cervena, tetra medena, parmicka siamska, pavi ocko, ancistrus, cardinia japonica

Obrázok

To je co tam je a neni ... ;) Abych to uvedl na presnou miru, tak akvarium jsem dostal prd 2 lety na Vanoce jako Aquael set ... coz ze zacatku bylo fajn ale postupem casu sem musel nekolikrat menit filtr az k dnesnimu se kterym sem naprost spokojen, taky osvetleni 2x18W nestacilo, a tak jsem si musel pomahat alobalem pozdeji jsem taky pridal jednu zrivku (vic se mi jich tam uz nevleze :( ) Take dno jsem ze zacatku nemel nejvhodneji vybrane, a tak jsem taky menil ...

Tak ocekavam vasi kritiku a rady a nazory ... Ja osobne nejsem spokojenej s cerveou rostlinkou (nevim jak se menuje :) ) jak je nedostatecne husta ... ted se uz ale chyta a zacina pekne houstnout, tak musim jeste cekat, jeste jsem trochu pocital ze mi bude nacervenavat diplidis, ale ta ve vysce kterou potrebuji je krasne zelena .. zacina cervenat pouze kdyz s eblizi k hladine ... ;)

ps.: Jestli mam nejaky cyhyb v nazvech rostlinek tak se moc omlouvam, ale jsem rad ze jsem se prekonal a nejak se s tim popral a napsal tam alespon to co to je .. ono ja kdyz dostanu rostlinku, tak nazev s kosickem hodim pryc, a pak sleduju jestli se ji dari nebo ne, a jak vypada, ne to jak se menuje ... :))

Sagisek
Sagisek
 
Príspevky: 38
Obrázky: 5
Založený: 18 Aug 2006 19:27 pm
Bydlisko: Brno

Reklama

Re: Sagiho aqua

Odoslaťod thomas111 » 17 Nov 2006 15:14 pm

Ahoj Sagisek, mas to celkom pekne ;). Mam jednu namietku. To pozadie tvoje akvarko dost, dost zmensuje opticky. Skus obycajne cierne pozadie. Alebo len natri celu zadnu stenu ciernou ekologickou farbou tak 2x a bude to podla mna ovela lepsie.
Inac, ta cervena rastlinka bude asi Alternanthera Splendida. Ludwigiu tam ale ziadnu nevidim...
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Sagiho aqua

Odoslaťod Sagisek » 17 Nov 2006 15:40 pm

No ja prave myslel ze je to nejaka Ludwiga .... S tim cernym pozadim to je asi pravda, tak jsem o tom premysell, ale zadalo se mi to zase trochu skoda kdyz uz jsem si to tak pekne udelal to nechat nekde lezet .. ale kazdopadne se chystam zalozit nejaky jiny akvarium, a tam necham cernou tapetu prilepit zezadu, nebo to mozna necham bez .. to je ale jeste otazka budoucna ... ;)
Sagisek
 
Príspevky: 38
Obrázky: 5
Založený: 18 Aug 2006 19:27 pm
Bydlisko: Brno

Re: Sagiho aqua

Odoslaťod strbino » 17 Nov 2006 15:50 pm

akva je velmi pekne, i ked mi to pride trochu moc pravidelne
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Sagiho aqua

Odoslaťod virus31 » 18 Nov 2006 16:01 pm

zdrave pekne akva. na muj vkus jsou rostliny az prilis oddelene.. po skupinkach. pozadi bych dal cernou folii jak uz nekdo radil. a predek akva bych trochu poladil.. kombinace malych anubiasu, glossostigmy nebo eleocharisu by mohla byt lepsi nezli had z riccie.

at se dari :)
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Re: Sagiho aqua

Odoslaťod Sagisek » 18 Nov 2006 16:19 pm

Dikec ... Glosostigmu jsem zkousel a ta mrska se mi vytahovala nahoru ... :/ S tim pozadim jsem to tady taky uz nekde psal ... Ono ja u nej hlavne vyuzil to, ze mi zakryva sani do filtru, coz je docela skareda tlusta trubka .. na druhou strany, jestli bude nekdy problem s rasama na bridlici, tak urcite pujdu do cerne folie ... ;)
Sagisek
 
Príspevky: 38
Obrázky: 5
Založený: 18 Aug 2006 19:27 pm
Bydlisko: Brno

Re: Sagiho aqua

Odoslaťod Vyghum » 18 Nov 2006 21:32 pm

Mě osobně se to pozadí hodně líbí. Nezdá se mi ani, že by se nádrž opticky zmenšila... je tím ohraničená a na mě to dělá dobrý dojem, zváště to, žeje pozadí zatím prosté řas...
Souměrnost rostlin je zajímavá, udržet rostliny v požadovaném tvaru není lehké. Tato fotka je asi těsně po zastřižení, ale je super...
Tak ať to roste ;o)
Obrázok používateľa
Vyghum
 
Príspevky: 58
Obrázky: 32
Založený: 23 Feb 2005 16:26 pm
Bydlisko: Brno, ČR

Re: Sagiho aqua

Odoslaťod Sagisek » 17 Feb 2007 22:23 pm

Taaakze jsem si par veci vzal k srdci, uz neni had z riccie jak byval, taky to byla celkem otrava ho furt udrzovat :) Aaqua vypada zase trochu jinak ...

Jediny co me mrzi je to ze furt nejak nemuzu prijit na nejlepsi kombinaci serizeni fotaku, aby fotky byly ostrejsi ...

predni pohled
Obrázok

pohled zboku
Obrázok
Sagisek
 
Príspevky: 38
Obrázky: 5
Založený: 18 Aug 2006 19:27 pm
Bydlisko: Brno

Re: Sagiho aqua

Odoslaťod nanuska » 18 Feb 2007 14:07 pm

::Sagisek fotografia je velmi pekna - farebnost je uzasna. velmi pekna kombinacia rastlin a usporiadania :wink: chvalim :o
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Sagiho aqua

Odoslaťod labyryntko15 » 18 Feb 2007 14:23 pm

este 1-2 sae
Obrázok používateľa
labyryntko15
 
Príspevky: 199
Založený: 28 Okt 2006 17:49 pm
Bydlisko: Spisšska nová ves

Re: Sagiho aqua

Odoslaťod Sagisek » 18 Feb 2007 14:48 pm

? ;) SAE = parmicka siamska, jestli se pletu tak me opravte ;)
Sagisek
 
Príspevky: 38
Obrázky: 5
Založený: 18 Aug 2006 19:27 pm
Bydlisko: Brno

Re: Sagiho aqua

Odoslaťod labyryntko15 » 18 Feb 2007 15:37 pm

neviem co znamena parmicka
Obrázok používateľa
labyryntko15
 
Príspevky: 199
Založený: 28 Okt 2006 17:49 pm
Bydlisko: Spisšska nová ves

Re: Sagiho aqua

Odoslaťod Sagisek » 18 Feb 2007 15:46 pm

Aha, OKi .. tak to bude asi cesky nazev .... :)
Sagisek
 
Príspevky: 38
Obrázky: 5
Založený: 18 Aug 2006 19:27 pm
Bydlisko: Brno

Re: Sagiho aqua

Odoslaťod Miloš » 18 Feb 2007 20:41 pm

velmi pekne akvarko
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Sagiho aqua

Odoslaťod Astrid » 18 Feb 2007 23:02 pm

Akvarko je krasne, aj pozadie je ok, terajsi stav sa mi paci snad este viac ako ta stroha usporiadanost na zaciatku, aj ked ohladom kondicie rastlin a kompozicie sa tomu nedalo nic vytknut :)

SAE je Siamensis Algae eater, lat. Crossocheilus siamensis, jeden z moznych prekladov je Mrenka siamska (parmicka = mrenka)
Len celkom neviem, preco ti dotycny tuto rybku radi, najma, ak nemas problemy s riasami. Ja sice na tie moje nedam dopustit, ale su to take male torpeda, pri krmive hned prve a dokazali by zrat cely den, ze ostatne pomalsie ryby maju co robit, aby si nieco uchmatli. No a tiez dorastaju v akvarku kolko mozu (nechcem trepat ale v prirode snad aj okolo 20 cm). Ako vravim, su to super rybky na riasy, len keby ostali stale take malicke... ;)
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Sagiho aqua

Odoslaťod Miloš » 18 Feb 2007 23:22 pm

Astrid ak sa dobre pozres na fotky tak on uz tam SAE ma ja som nasiel tri :D
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Sagiho aqua

Odoslaťod Astrid » 18 Feb 2007 23:49 pm

no vlastne hej... a ma ich aj v popise... (len kto by to cital, ze? ;) )
tak potom asi nechapem vyznam toho prveho prispevku, na ktory som reagovala...
ale co som napisala, stale plati :)
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Sagiho aqua

Odoslaťod Sagisek » 19 Feb 2007 14:28 pm

Astrid: Diky za shodnoceni ;) Jo, parmicky siamsky tam mam 3, ty predesle prispevky asi byly nedorozumeni, jinak s tebou plne soushlasim at uz s tim ze maji furt naplnene terichy, a ji co muzou (vcetne rasy) tak i s tim ze pekne rostou (doufam ze u mne s ezastavi pac uz jsou docela velke a tluste :o)) Ale co je pravda tak je to ze trba ve sklorexu ve velkych akvariich vystavnich je maji jeste dvojnasobnejsi nez mam ja ... Tak se toho trochu desim :))
Sagisek
 
Príspevky: 38
Obrázky: 5
Založený: 18 Aug 2006 19:27 pm
Bydlisko: Brno

Re: Sagiho aqua

Odoslaťod roox » 22 Feb 2007 01:33 am

Napis mi cim a jak fotis, jak upravujes v pc... treba na neco spolecne prijdem ;-)

Sagisek napísal:Jediny co me mrzi je to ze furt nejak nemuzu prijit na nejlepsi kombinaci serizeni fotaku, aby fotky byly ostrejsi ...
Obrázok používateľa
roox
 
Príspevky: 312
Obrázky: 32
Založený: 14 Júl 2003 21:45 pm
Bydlisko: CR, Brno

Re: Sagiho aqua

Odoslaťod Ceco » 22 Feb 2007 10:03 am

Astrid napísal:...SAE je Siamensis Algae eater...


Len mierne poopravim. Nie Siamensis, ale Siamese (ako Siamsky) :)
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Sagiho aqua

Odoslaťod katie-h » 01 Mar 2007 11:23 am

taká otázočka. ako si donútil tie malé lístkové vankúšiky na dne, čo neviem ako sa volajú, aby ti takto pekne rástli? mne sa pár dní po vysadení vždy rozpadnú
katie-h
 
Príspevky: 10
Obrázky: 4
Založený: 28 Feb 2007 14:17 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Sagiho aqua

Odoslaťod Sagisek » 01 Mar 2007 17:17 pm

roox napísal:Napis mi cim a jak fotis, jak upravujes v pc... treba na neco spolecne prijdem ;-)

Sagisek napísal:Jediny co me mrzi je to ze furt nejak nemuzu prijit na nejlepsi kombinaci serizeni fotaku, aby fotky byly ostrejsi ...


Jeee, zdarec ;) Fotim Olympusem C - 50 ZOOM, fotim za tmy, jediny co dokazu nastavit na fotaku je vyvazeni bile, taky pouzivam stativ, pac v ruce bych to bez blesku neudrzel ;) No a fotky v PC vubec neupravuju, krome toho ze je zmensim a dam na cerny pozadi v photoshopu :))
Sagisek
 
Príspevky: 38
Obrázky: 5
Založený: 18 Aug 2006 19:27 pm
Bydlisko: Brno

Re: Sagiho aqua

Odoslaťod Sagisek » 01 Mar 2007 17:18 pm

katie-h napísal:taká otázočka. ako si donútil tie malé lístkové vankúšiky na dne, čo neviem ako sa volajú, aby ti takto pekne rástli? mne sa pár dní po vysadení vždy rozpadnú


No ja je jen zasadil a ony si rostou samy ... .)
Sagisek
 
Príspevky: 38
Obrázky: 5
Založený: 18 Aug 2006 19:27 pm
Bydlisko: Brno

Re: Sagiho aqua

Odoslaťod Sagisek » 06 Júl 2007 21:58 pm

Pridavam po delsi dobe fotku minicka, ktery mi taky zdobi pokojik.
Je to akvarium, ktere mam na stole, neustale tam mam provizorni lampicku na krycim skle, a furt hledam cas udelat nejake kvalitnejsi osvetleni, a hledam lepsi misto ... ;)
Nicmene akvarium mam prazdne bez rybek, jedina starost je zhruba 1x za 14 dni vymenit cast vody. Rostlinky tam mam jen ty ktere lze videt na fotografii, pouzite dno je procedena fujizuna, tak ze jsou tam pouze mensi kousky. Rostliny jsem ani jednou nezastrihaval, nijak je neznasilnoval, nechavam je rust jak jim to vyhovuje, zatim se jim snad dari a vytvari si postupne dzunglicku ...

Casem bych chtel do akvaria dat urcite nejake krevetky, a taky borarasky, s tim je u me trochu problem, pac ty ve sklorexu nesezenu ... :/

foto
Obrázok

ps.: velke akvarium vypada zase jinak, snazim se o trochu presnejsi a "cistsi" layout, zatim cekam jak se to rozroste a az to bude vypadat tak jak jsem si na azcatku predstavoval ;)
Sagisek
 
Príspevky: 38
Obrázky: 5
Založený: 18 Aug 2006 19:27 pm
Bydlisko: Brno

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.