biele "riasy"



Akvarijné ryby - choroby, liečba

biele "riasy"

Odoslaťod bi » 16 Feb 2007 11:44 am

Na stenach akvaria sa mi robia akesi biele riasy alebo co to je...su aj na rastlinach, kamenoch...nepomohlo ani viacnasobne vymenenie vody a ocistenie celeho akvaria...a ryby - karasy, su nejake divne odkedy sa to zacalo objavovat v akvarku, stale su na dne, vobec sa nehybu....uz mi takto uhynulo 8 ryb...neviem odkial sa to tam dostalo, ale asi to bude od 2 novych ryb, ktore som kupila...tyzden po tom,co som ich dala do akvaria, mi uhynulo 6 povodnych ryb a nakoniec aj tie 2 nove...teraz mam uz len 5 karasov,ale stale len "sedia" na dne...niekedy ani nezeru a len obcas otvaraju usta...aj slimaci zacali byt castejsie neaktivni...skoro cele dni su "zavrety" v ulite...co to je za chorobu, plesen...? a ako sa toho zbavim??? ... ale uz nemozem cistit vodu, lebo sa mi zacali liahnut male slimaciky...je ich plne akvarko a kedze maju 2mm, tazko ich pochytam....a liahnu sa dalsie a dalsie a padaju do tej vody hnusnej... prosim poradte, co s tymi bielymi riasami...su asi 3-4 CENTIMETRE dlhe...slizke...biele... dakujem za rady
bi
 
Príspevky: 4
Obrázky: 1
Založený: 16 Feb 2007 11:30 am

Reklama

Re: biele "riasy"

Odoslaťod kokino » 16 Feb 2007 12:36 pm

daj fotku tej riasy
Obrázok používateľa
kokino
 
Príspevky: 50
Obrázky: 1
Založený: 26 Máj 2006 19:08 pm
Bydlisko: BA Raca

Re: biele "riasy"

Odoslaťod bi » 16 Feb 2007 16:45 pm

fotka je v albume....bohuzial, lepsiu nemam.... je to odfotena stena akvarka...

Obrázok
bi
 
Príspevky: 4
Obrázky: 1
Založený: 16 Feb 2007 11:30 am

Re: biele "riasy"

Odoslaťod Hájek » 16 Feb 2007 18:13 pm

no fiha ... taketo neco som ete nevidel ...
asi by som tie karasy niekam odlovil .... preistotu nech nezdochnu aj tie .... a potom asi vypustit vodu, prevarit strk a kamene, umyt rastlinky ....

Inak trochu mi to pripomina to co sa tvori na vzduchovacom kamienku, ked som pouzivaju kvasnice ...
Obrázok používateľa
Hájek
 
Príspevky: 113
Obrázky: 21
Založený: 16 Aug 2006 18:52 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: biele "riasy"

Odoslaťod bi » 16 Feb 2007 20:54 pm

Hm... ale to umyvanie, aj prevarenie kamenov a vsetkeho nepomaha, skusala som to uz viacej krat...tie ryby akoby to mali v sebe alebo co...a po case stena akvarka zase zarastie...dost na husto...a este som si vsimla, ze tie rybky maju akesi popraskane zilky na chvoste a sem-tam take akoby krvne podliatiny na tele a obcas aj okolo ust, ako keby boli doudierane, ale kedze su stale len na dne a nic nerobia cele dni, tak pochybujem, ze sa v noci "nudia" a buchaju sa po akvarku... co to moze byt? nepomaha ani ked ich dam do ineho cisteho akvarka, bez kamenov a rastlin, kde je uplne cista voda... ryby nachvilu "oziju", ale po 2-3 dnoch su uz zasa na dne a riasy, ci co to je, zase zacinaju rast po stenach... a voda na hladine z nicoho nic, po par dnoch, zacne byt taka akoby spenena...
bi
 
Príspevky: 4
Obrázky: 1
Založený: 16 Feb 2007 11:30 am

Re: biele "riasy"

Odoslaťod thomas111 » 16 Feb 2007 22:24 pm

bi, keby si sem zavesil parametre tvojej vody v akva a parametre vodovodnej vody tak by to bolo urcite jasnejsie. Takto tazko radit.
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: biele "riasy"

Odoslaťod Fonzo » 16 Feb 2007 23:41 pm

Jedine co ti mozem poradit, je stale to cistit, a menit vodu. Neico ako prva pomoc kym pride neaka rada skuseneho cloveka. Tiez som sa s takym niecim este nestretol (a dufam, ze ani nestretnem) :( Ja by som siel na drazdiak a doniesol takych velkych slimakov. Su prakticky neznicitelny, velmi im chuti, aj ked nosia ocnu infekciu, ale to sa uz da oddelit rybi a akva vydezinfikovat neakym pripravkom.
Obrázok používateľa
Fonzo
 
Príspevky: 286
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 16:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: biele "riasy"

Odoslaťod Kulko » 17 Feb 2007 17:35 pm

uf. ja by som skusil dat do filtra aktivne uhlie (pena na hladine moze indikovat kontaminaciu nejakym svinstvom) + by som zaradil do systemu UV- C lampu na sterilizaciu vody. predtym vsak akva vycistit a vymenit 15% vody. tie symptomy na rybach vyzeraju na bakterialnu infekciu.
Kulko
 
Príspevky: 83
Obrázky: 2
Založený: 15 Jan 2005 18:49 pm
Bydlisko: IŽA

Re: biele "riasy"

Odoslaťod laci » 17 Feb 2007 17:58 pm

Akí je veľké akvárium, čím a ako často kŕmiš, ako filtruješ vodu?
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: biele "riasy"

Odoslaťod bi » 20 Feb 2007 23:13 pm

no, dlho som tu nebola...uz som tento problem vyriesila.....teda dufam, ze na stalo...vyskusala som jeden pripravok na upravu pH vody...ze ma to skor nenapadlo vyskusat....ale aby ste si vsetci nemysleli, ze som uplne blba, tak vysvetlim, preco som neskusala merat pH...akvarium mame uz 20 rokov, ale vzdy len 3-4 mesiace v roku...lebo vacsinu roka mame karasy vonku v jazierku, ale kedze je doost plytke a v zime zamrza az po dno, tak ryby na zimu davame do akvarka....a za celych 20 rokov som nemala problem s pH...ani s chorobami ani s nicim podobnym...vzdy ked mame ryby v jazierku, prirodzene v nom ostanu len tie najlepsie a najzdravsie z nich, vsetky chore, stare, tucne.....alebo sproste :) vychytaju a zozeru macky...preto som sa cudovala, ze teraz mame problem....a tos pH...clovek by si povedal, ze za tych 20 rokov uz musim vediet vsetko...ale kedze mame v akvarku ryby vzdy len par mesiacov v roku, tak problemy typu - teplota vody, pH, rozmery akvarka a pod. moc neriesim....tych par mesiacov vydrzia aj v okresanych podmienkach....preto mam napr. umele rastliny v akvariu...neviem si predstavit, ze by som mala "v prevadzke" akvarko cely rok kvoli par zelinkam, 4 slimakom a 2 prisavnikom...tych dam vzdy na vacsinu roka kamaratovi, ktory sa akvaristike venuje uz veeelmi dlho a vzdy "na zimu" mi ich "vrati"...takze tak......pre tych, ktori by sa s tym stretli a nevedeli co to je, tak ako ja - treba "unormalnit" pH.... a dakujem vam velmi pekne za rady!
bi
 
Príspevky: 4
Obrázky: 1
Založený: 16 Feb 2007 11:30 am

Re: biele "riasy"

Odoslaťod Raviolka » 21 Feb 2007 11:25 am

bi, jen pro úplnost - prozradíš nám, jaké pH jsi naměřila a jakým směrem jsi ho teda "unormálnila"? Třeba se ta informace bude někomu později hodit :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: biele "riasy"

Odoslaťod corydoras » 21 Feb 2007 14:29 pm

Ahoj tento problem som mal raz aj ja odkupil som spongie po jednom akvaristovi ktory choval platy ale povodom zo singapuru. Vzhladom k tomu ze uz boli presusene a to poriadne tak som si povedal ze tam by uz nemohlo prezit ale milil som sa. Maval som takisto taky problem a znicit sa to nedalo, ale len tak nehodou to samo od seba zmizlo. Prilisny pokles PH vytvara nivne podmienky pre royne druhy plesni, ale po opakovanej vymene sa PH upravi. Preto sa nemusis bat ze si spravila banalnu chybu a u karasou alebo aspon pre tych ktory este splnaju chovny standard tak taketo poklesy PH ani s nimy nezamaju. V buducnosti si davat POZOR pri kupe ryb hlavne tych velmi pekne vyfarbenych.
corydoras
 
Príspevky: 27
Založený: 21 Feb 2007 12:55 pm

Odoslaťod angelika » 09 Jún 2009 18:41 pm

ahojte... mam podobny problem, nie vsak v takej miere.. neviete, co moze byt toto za riasu? Zabehla som akva, kvapla par kvapiek hnojiva, nie vela, ani tolko nie, co je na obale hnojiva napisane

potom po tyzdni som supla do akva rybky a o tri dni som to mala na rastlinach. Nikde inde to nie je, ani na skle, ani ani na koreni, iba na listoch rastlin.. Na dotyk je to mierne naslizle, ryby to obcas zobnu

Obrázok

Aby som nezabudla.. kukala som aj tu:
http://planta.aquariana.cz/rasy_01.htm

a vyzera to, ze som asi vyslachtila novu riasu.. moze to byt svetlom? svietim cca 14 hodin denne (ked odchadzam do prace a ked pridem z prace).. musim kupit konecne spinacie hodiny..
Obrázok používateľa
angelika
 
Príspevky: 208
Obrázky: 24
Založený: 25 Máj 2009 17:01 pm
Bydlisko: Nepomuk, Plzeň-Jih

Odoslaťod angelika » 09 Jún 2009 18:54 pm

nerozculujte sa, ze sa pytam asi to iste co dalsich x ludi..

uz som nieco nasla :)

http://rybicky.net/forum/2780

moze to byt ono?
Obrázok používateľa
angelika
 
Príspevky: 208
Obrázky: 24
Založený: 25 Máj 2009 17:01 pm
Bydlisko: Nepomuk, Plzeň-Jih

Odoslaťod romanK » 09 Jún 2009 18:55 pm

aj ja som mal take..
Obrázok používateľa
romanK
 
Príspevky: 223
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2007 15:51 pm
Bydlisko: kosice

Odoslaťod angelika » 09 Jún 2009 18:58 pm

mal? takze uz nemas? ako si sa toho zbavil?
Obrázok používateľa
angelika
 
Príspevky: 208
Obrázky: 24
Založený: 25 Máj 2009 17:01 pm
Bydlisko: Nepomuk, Plzeň-Jih

Re: biele "riasy"

Odoslaťod Poly » 09 Jún 2009 20:00 pm

Ja mam ciernu stetinkovu, ktora postupne ustupuje, a aby som za nou netruchlil, tak mi nastupila takato :D Teda aspon myslim, ze to je ona, vytvara take male rozvetvene tenke tmave stielky hlavne na lilaeopsis a saggitarii :)
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod angelika » 10 Jún 2009 16:44 pm

nie nie, tato nema tmave stielky.. je cisto biela.. take jemne vlakna, ako ked sa ti za skrinou urobia chumaciky prachu
Obrázok používateľa
angelika
 
Príspevky: 208
Obrázky: 24
Založený: 25 Máj 2009 17:01 pm
Bydlisko: Nepomuk, Plzeň-Jih

Re: biele "riasy"

Odoslaťod Poly » 10 Jún 2009 19:12 pm

Aha, tak to je zaujimave, lebo u mna tak vyzera stetinka po aplikacii peroxidu, ale neviem, co to moze byt, ked to je biele. Zeby kolonia nalevnikov? :roll:
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod angelika » 10 Jún 2009 19:20 pm

neviem.. kazdopadne som vypla svetlo na par dni.. nezatemnila, iba sa nesvieti.. denneho svetla tu mam az az.. uvidim co to spravi o par dni..

ale je to mozne, aj ked neviem co je nalevnik, ale neplava to? toto moje vyzera ako riasa, len je biela.. a drzi sa iba na rastlinach. voda aj strk aj koren su ciste..

no nic..idem o tom nalevnikovi viac pocitat.. potom sa ozvem o par dni, ako som dopadla
Obrázok používateľa
angelika
 
Príspevky: 208
Obrázky: 24
Založený: 25 Máj 2009 17:01 pm
Bydlisko: Nepomuk, Plzeň-Jih

Re: biele "riasy"

Odoslaťod Poly » 10 Jún 2009 22:15 pm

Nie som si isty, ze nalevnik, to som len tak strelil :? nenapada mi, co ine moze byt take biele :( Ak je to nalevnik, tak tma nepomoze, ale hlavne nedovol, aby ti islo na akvarium vela denneho svetla, toboz nie slnko! Inac tam budes mat za par dni tony rias. :(
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod angelika » 11 Jún 2009 08:08 am

no takze za 24 hodin tu mame vysledky.. vypla som svetlo, nechala iba denne. ako pisem v inej teme, okno mam na zapad a pred oknom strom, takze toho denneho svetla tu je az az iba ked je fakt slnecny den..
a dnes rano nakuknem do akva a riasa komplet prec..ostalo uz iba kde tu troska, ale to su iba stotiny percenta z toho, co tu bolo..
takze dnes este neposvietim, aby to zmizlo uplne a pojdem kupit spinacie hodiny... lebo svetlo zapinam o pol 6 rano ked odchadzam z domu a vypinam ho vecer o 8.. takze svieti nonstop bez prestavky

to asi viac podporuje rast tych hnus riasovych pravda?
Obrázok používateľa
angelika
 
Príspevky: 208
Obrázky: 24
Založený: 25 Máj 2009 17:01 pm
Bydlisko: Nepomuk, Plzeň-Jih

Re: biele "riasy"

Odoslaťod Donkezz » 20 Jan 2013 14:51 pm

Ahojte mam takuto otazku na bielu riasu. Vytvorila sa mi na difuzore od CO2 vid. foto a video nizsie.

Viete mi povedat co je to ci je to nebezpecne popripade ako to odstranit alebo ako zariadit aby sa netvorila?

Dakujem velmi pekne

Fotka:
http://i.imgur.com/927aPG7.jpg

Video:

http://www.youtube.com/watch?v=PvHf5FLSdJ8
Donkezz
 
Príspevky: 4
Založený: 20 Jan 2013 14:46 pm

Re: biele "riasy"

Odoslaťod Milan666 » 20 Jan 2013 18:56 pm

Z čoho púšťaš CO2?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.