Nafúknuté bruchá už dlhú dobu



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Nafúknuté bruchá už dlhú dobu

Odoslaťod jumo » 05 Feb 2007 13:48 pm

Pred vše mesiacom som si všimol, že niektoré moje ryby majú nafúknuté bruchá. Tak som ich teda odlovil do karanténnej nádrže kde už sú teda vyše mesiaca a odvtedy sa nič nedeje. 2x som im tam dal aj Sera baktopur, ale nepomohlo to. Ryby sa tvária normálne, žerú bez problémov a celkovo mi pripadajú v dobrej kondícii. Oči im nevyliezajú a nemajú ani zježené šupiny ako pri vodnatieľke. Neviete čo by to mohlo byť? Myslím si že ak by to bola nejaká choroba, tak by to pokračovalo ďalej, ale už to dlhú dobu len "stojí" na jednom bode. Jedná sa o 3 guramy, 2 panciernikov, 1 prísavníka a 1 tetru zlatú.
Obrázok používateľa
jumo
 
Príspevky: 68
Obrázky: 12
Založený: 16 Dec 2004 13:51 pm

Reklama

Re: Nafúknuté bruchá už dlhú dobu

Odoslaťod arowana » 05 Feb 2007 14:50 pm

Nemáš náhodou foto ?
Na dialku je diagnostika veľmi obtiažná, skôr nemožná a príčin môže byť mnoho.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Nafúknuté bruchá už dlhú dobu

Odoslaťod Kubo » 05 Feb 2007 14:56 pm

arowana napísal:Nemáš náhodou foto ?
Na dialku je diagnostika veľmi obtiažná, skôr nemožná a príčin môže byť mnoho.
No ja mam presne to iste s akarou hnedou jeden kus.Nakoniec to bude nieco pretoze je tucna a ma mierne nadvihnute supiny na bruchu inak oci a vsetko je v poriadku aj zerie normalne plave len je proste nafuknuta.Nahodil som ju do karanteny a davam multimedikal a acryflavin ale tie len zatial farbia vodu na rybe som ustup toho zatial nespozoroval uvidime po tyzdni. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Nafúknuté bruchá už dlhú dobu

Odoslaťod arowana » 05 Feb 2007 15:00 pm

Kubo multimedikalom a acryflavinom to asi ani nespasíš, ani nezachrániš. Pokial je to počiatočné štádium nejakej mykobakterky, tak ju odporúčaj rybiemu raju.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Nafúknuté bruchá už dlhú dobu

Odoslaťod Kubo » 05 Feb 2007 15:06 pm

arowana napísal:Kubo multimedikalom a acryflavinom to asi ani nespasíš, ani nezachrániš. Pokial je to počiatočné štádium nejakej mykobakterky, tak ju odporúčaj rybiemu raju.
No ved uvidime netvrdim ze to tymi "farbivami" vyliecim ale za pokus to stoji urcite nebudem nic specialne na choroby kupovat to radsej kupim novu rybu a vyjde ma to lacnejsie. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Nafúknuté bruchá už dlhú dobu

Odoslaťod arowana » 05 Feb 2007 15:09 pm

To rozhodne áno a výsledok je nielen lacnejší, ale hlavne istejší.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Nafúknuté bruchá už dlhú dobu

Odoslaťod corydoras » 21 Feb 2007 15:09 pm

arowana napísal:Kubo multimedikalom a acryflavinom to asi ani nespasíš, ani nezachrániš. Pokial je to počiatočné štádium nejakej mykobakterky, tak ju odporúčaj rybiemu raju.


to je pravda ta bakterka to je svina tu u nas ju podaktory akvaristi doslova rozmnozuju.
corydoras
 
Príspevky: 27
Založený: 21 Feb 2007 12:55 pm

Re: Nafúknuté bruchá už dlhú dobu

Odoslaťod Kubo » 21 Feb 2007 16:03 pm

Akara mi to nerozchodila prasklo jej brucho alebo nieco take. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Nafúknuté bruchá už dlhú dobu

Odoslaťod corydoras » 21 Feb 2007 16:13 pm

Kubo napísal:Akara mi to nerozchodila prasklo jej brucho alebo nieco take. :)


Uf tak uz to ma za sebou.
corydoras
 
Príspevky: 27
Založený: 21 Feb 2007 12:55 pm

Re: Nafúknuté bruchá už dlhú dobu

Odoslaťod labyryntko15 » 08 Mar 2007 22:17 pm

dnes som u jednej dost starej colisi spozoroval to iste do rana asi zomrie :?
Obrázok používateľa
labyryntko15
 
Príspevky: 199
Založený: 28 Okt 2006 17:49 pm
Bydlisko: Spisšska nová ves

Re: Nafúknuté bruchá už dlhú dobu

Odoslaťod serapis » 26 Jan 2008 19:33 pm

Ahojte, nechcem zakladať novú tému, tak píšem sem. Mám podobný problém ako jumo.
Akva mám novo založené - 8.12.2007 45 litrové, pričom doteraz som tam mala len 3 rybičky, chcela som počkať, kým sa trocha zabehne. Nové rybky, konkrétne pancierničkov som kúpila prednedávnom - 22.1.2008. Sú to pancierničkovia zelený, mám troch. Ako som ich priniesla vyzerali všetci v pohode, večer som im dala aj papať Sera vipachips a všetci jedli a prehrabovali dno. Ráno som však našla jedného len tak odpočívať a mal zväčšené brucho, tak som myslela, že bol prežraný a celý deň sa skoro vôbec nepohyboval, iba večer išiel zase troška papať. No a dopadlo to tak, že po troch dňoch má brucho ako balón a má na ňom ešte aj také drobné krvavé žilky, čo vytvára dojem "krvavého brucha" ale ako príznak vodnatielky to nevyzerá, lebo nemá vypúlené oči, ani plutvy nemá roztrapkané. Pred chvíľkou som ho nemohla nájsť, nakoniec bol za filtrom úplne pod hladinou, tak som do ňho trošku ťukla a začal sa kolísať smerom dolu zo strany na stranu - strašný pohľad a prisahám, že keď vyšiel opäť ku hladine zapišťal, lebo som bola sama v izbe a v tichu. Som ho až teraz odlovila, zatiaľ som žiadny medikament nedávala, zvyšné ryby a pancierničkovia vyzerajú v pohode, ale teraz neviem, či mám meniť vodu, lebo som ju menila asi 2 dni predtým ako som ich kúpila a či mám niečo aplikovať. Poradí niekto?
Obrázok používateľa
serapis
 
Príspevky: 14
Obrázky: 5
Založený: 09 Okt 2007 21:28 pm
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Nafúknuté bruchá už dlhú dobu

Odoslaťod serapis » 26 Jan 2008 19:49 pm

No tak o panciernička sa už neobávam :( Teraz som sa bola na ňho pozrieť a bol hore bruchom :cry: Na prvý pohľad to vyzeralo, že mu to brucho prasklo, ale keď som ho vybrala a pozrela sa bližšie tak to vyzeralo ako keby sa tá koža na bruchu tak stenšila, že to bolo až priesvitné a tvorilo ln tenkú blanu a bolo mu vidieť do vnútra brucha, čo vytváralo dojem diery. No strašný pohľad ...
Obrázok používateľa
serapis
 
Príspevky: 14
Obrázky: 5
Založený: 09 Okt 2007 21:28 pm
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Nafúknuté bruchá už dlhú dobu

Odoslaťod VLADY » 26 Jan 2008 20:00 pm

...Ryba vydrží bez žrádla pár dní uplne v pohode ....netreba ich po prinesení z obchodu hneď krmiť . Ono žrať môžu ale možno henten konkrétny jedinec mal problém s trávením a potom to takto dopadlo. Ale to je len môj osobný názor. A dalšia vec je že je to pre tie ryby dosť stres už len odlovenie sieťkou v obchode a to ešte šup do sáčku s trochou vody a teraz transport a šup do nového prostredia. Podobné problémy pri zmene prostredia mávajú dakedy aj ludia. :(
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: Nafúknuté bruchá už dlhú dobu

Odoslaťod tequila401 » 24 Apr 2008 19:41 pm

ahojte,mam podobny problem ako serapis ale mam to na razbore,sa jej zacalo nafukovat brucho mozno su to len ikry neviem sa v tom este moc nevyznam a spodok brucha sa jej zacal cervenat akoby od krvi a po par dnoch sa jej za ziabrami kusok nad skvrnou spravila taka akokeby rana akoby ju nieco ostre pritlacilo a vtom mieste jej odstava par supin a ma tam preliacinu teraz neviem ci je to nejaka choroba ci co.neviem ci sa podla tohto da nejako pomoct ale dakujem za kazdu radu
tequila401
 
Príspevky: 10
Založený: 25 Feb 2008 14:50 pm

Odoslaťod VLADY » 25 Apr 2008 18:15 pm

Ja teda neviem ako je kto uzkocitný, ja som možno brutálny v tomto ale krupičku a pod choroby liečim lebo sa to dá pomerne rýchlo a s istým výsledkom ak sa podchytí v skorom štádiu ale keby som mal v akva nejakú rybu čo by mala takôto a pod. príznaky tak išla hneď dole kanálom...Podla mňa nemá význam liečiť dajakú pliagu na dvoch troch 20-30 korunových rybách liečivom za 200-300 skk a aj to len s neistým výsledkom... a má sa trápiť ašte týždeň navyše?
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.