Lacný filter? (guľovité akvárko 5L)



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Lacný filter? (guľovité akvárko 5L)

Odoslaťod Michal Miklas » 06 Okt 2003 09:46 am

Lacný filter? (gulovite akvarko 5L)
Nazdar! Nie som vôbec akvarista a nevyznám sa v ničom, ale potrebujem poradiť. Dostal som guľovité akvárko (cca 5l) s dvoma zlatými rybkami. Potreboval by som poradiť nejaký nie príliš drahý filter. Kde sa dá kúpiť a čo by asi stál. Ďakujem.
Michal Miklas
 
Príspevky: 1
Založený: 06 Okt 2003 09:40 am

Reklama

Re: Lacný filter?

Odoslaťod tom » 06 Okt 2003 10:12 am

Len mozno jedna drobnost ... 5l vody na 2 tieto ryby je dost malo. Ak ich chces chovat, kupil by som si mozno vetsie akva (20l), vzduchovaci filter, nejake rastlinky ...

akva: 300-400
Filter: 70-100
Motorcek: 200-300
Rastlinky urcite kup nenarocne ...
Obrázok používateľa
tom
 
Príspevky: 347
Obrázky: 27
Založený: 25 Mar 2003 16:03 pm
Bydlisko: Vlky

Re: Lacný filter?

Odoslaťod Atilla » 06 Okt 2003 10:17 am

moja mama mala take gulate 'akva' asi 5l pouzivala to ako vazu raz tam mala aj okrasne lekno ale ryby (???)
kolega sa mi raz 'pochvalil' ze cez vysku mal v 4l flasi od uhoriek skalara
asi 2-3 roky (bez filtra - bez vzduchovaca - bez rastlin)
ale ci je toto ta spravna cesta to neviem
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Lacný filter?

Odoslaťod majko » 06 Okt 2003 11:03 am

Ked das do takeho akvaria vnutorny filter, rybicky nebudu moc uz vobec plavat. Vonkajsi bude drahy. Dal by sa jednoducho spravit, ale aj ten by stal okolo 500Sk. Ale neviem ako by to vyzeralo po estetickej stranke.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Lacný filter?

Odoslaťod jacik » 06 Okt 2003 11:35 am

kup si vacsie akva, aspon 25L.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Lacný filter?

Odoslaťod marian » 06 Okt 2003 12:29 pm

Nebud sklamany odpovedami Michal, ale okruhle akvarko.. no.. kedysi boli v mode, ale ryby v nich zosaleju s plavania do kruhu. Niejaky mudry clovek povedal,:" Kto chce kam, pomozme mu tam." Ak das do tohto akvaria este filter, tak tam bude uz ozaj malo priestoru pre ryby. Riesenie je takzvany podny filter. Potrebujes zdroj vzduchu-motorcek- 200 az 300 Sk, nieco ako lievik zo skla alebo estetickeho materialu a tvaru. Ten vrchom vopchas do piesku a vypust bude trcat dohora. Prudiaci vzduch cez vzduchovaci kamienok bude strhavat vodu a ta bude prudit a cez piesok sa filtrovat. Potrebujes aj skrtenie na regulaciu vzduchu. A hlavne cele "CUDO" MUSI BYT POTOPENE, alebo vypust byt tesne na hladine. Take nieco sa da urobit aj cez zasadenu rastlinu v kosiku, alebo niejakej nadobe. Netreba zabudnut aj na cistenie. Nieje to vecny filter, ale dost spolahlivy a ekologicky.
Obrázok používateľa
marian
 
Príspevky: 137
Obrázky: 6
Založený: 26 Jún 2003 12:25 pm
Bydlisko: Margecany

Re: Lacný filter?

Odoslaťod Hanawa » 06 Okt 2003 12:52 pm

hmm ... 5l je skutocne neskutocne malo ... ak uz ozaj musis ostat pri tomto akvarku, tak by som tam na tvojom mieste dal silne vzduchovanie umelu rastlinku a menil denne 2-2.5l odstatej vody ... to je podla muojho jedine riesenie pre tak malicke akva ...
Obrázok používateľa
Hanawa
 
Príspevky: 69
Obrázky: 6
Založený: 28 Júl 2003 10:53 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Lacný filter?

Odoslaťod gabriela » 06 Okt 2003 13:20 pm

Ahoj, odpovedi dostanes urcite vela.
Ide ale o toto: kolko chces investovat este do svojich rybyciek,
chces sa akvaristike trochu venovat, zaujima ta to?
Poviem ti to tak, nikto, kto sa o akvaristiku len trochu zaujima, ti neodporuci chovat dve zlate rybky v guli velkej 5l ani 10l.
mozu zit a rast aj v takejto guli. Mam dokonca jedneho takeho karasa doma co takto "zacinal". Kolegina si kupila na vianoce dve zlate rybky do takej gule ako mas ty, s tym ze pravdepodobne kazdy druhy treti den gulu umyli a dali rybky do novej vody.
Kedze ich to uz nebavilo(je to teda ovela viac prace ako starat sa normalne o akvarium), darovala mi obydve rybycky z toho jedna prevoz v sedemdecovej flasi znasala velmi zle a nakoniec mi ostala iba jedna. Tieto zlate rybky su riadne prasiatka, ked su vacsie aj rastlinky poobzieraju.
Takze ak chces mat a chovat taketo rybky potrebujes akvarium dost velke a dobry filter k tomu. Druha moznost je zadovazit si to 20litrove akvarium a trosku ich nechat vyrast a poobzerat sa po nejakom zahradnom jazierku alebo rybnicku kde by mohli spokojne rast.
Zelam vela uspechov. Vsetko co hladas, je najlepsie ist pozriet do nejakej dobrej akvaristiky, povypytovat sa, a nechat si poradit.
Skoda ze neviem odkial si, mozno by ti niekto vedel poradit konkretne aj akvaristiku.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Lacný filter?

Odoslaťod salik » 12 Okt 2003 08:11 am

Michal Miklas napísal:Nazdar! Nie som vôbec akvarista a nevyznám sa v ničom, ale potrebujem poradiť. Dostal som guľovité akvárko (cca 5l) s dvoma zlatými rybkami. Potreboval by som poradiť nejaký nie príliš drahý filter. Kde sa dá kúpiť a čo by asi stál. Ďakujem.

predava to u nas Hagen, princip cinnosti je podobny ako popisuje marian -
Obrázok
A-860 Clearflow Undergravel Filter for Fish Bowl - Small
- Small
- 4.5 l
- 4" diameter
- Provide vital biological filtration for healthier water
- Replaceable carbon cartridge
- Fits most goldfish bowls and Fin Pal bowls
/gulovitych akvarkach/
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Lacný filter? (guľovité akvárko 5L)

Odoslaťod BarbarOSA » 15 Jún 2010 20:25 pm

Trosku starsia tema ale nevadi hodi sa mi..
Kde sa da na slovensku zohnat taketo nieco du guli??
Je aj viac rozmerov pre rozne velke gule alebo len jedna velkost??
Dakujem pekne..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.