kto byva v panelaku?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod caloghero » 05 Dec 2006 22:07 pm

thomas111 napísal:mig07, tak ked mas pod podlazim nejaky material, napr. zeminu tak potom kde mas problem?


tak tak :roll:
len spravne nadimenzovat stojan a hotovo :wink:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Reklama

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelaku?

Odoslaťod mig07 » 05 Dec 2006 22:14 pm

Pod betónom je zemina, už som písal že nie som stavbár, chcel som mať len istotu.
Díky za info
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelaku?

Odoslaťod Pet » 23 Feb 2007 06:05 am

mozno raz zacnu stavat aj zvlast panelaky pre akvaristov kde sa bude dat zaplnit vodou cela miestnost :-)
Obrázok používateľa
Pet
 
Príspevky: 52
Obrázky: 14
Založený: 15 Jan 2007 01:00 am
Bydlisko: Kosice

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod jiskra » 23 Feb 2007 07:16 am

Pet :lol: :lol:
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelaku?

Odoslaťod orcan » 23 Feb 2007 13:34 pm

Pet napísal:mozno raz zacnu stavat aj zvlast panelaky pre akvaristov kde sa bude dat zaplnit vodou cela miestnost :-)
tzv. aquaflats :-) len si moc dobre neviem predstavit,ako by sa do takychto miestnosti vchadzalo,mozno zhora od susedov
Obrázok používateľa
orcan
 
Príspevky: 105
Obrázky: 14
Založený: 03 Okt 2006 23:12 pm
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod strbino » 23 Feb 2007 14:45 pm

mig07 napísal:Ako si to myslel . Pod betonom je zem. Ono pod nim nie je pivnica, vobec nič iba zem.

v tom ti poradi jedine nejaky statik, ale co ja viem tak tam musis mat urcite viac jako tych 10 cm. Najskor mas obvykle priamo na zemi strkove lozko (10cm)a na nom mas cca 10 cm podkladoveho betonu, hydroizolaciu, tepelnu izolacieu - tie mas tak 8 cm a dalsich cca 5-10 cm betonovej mazaniny, takze mas tam teda skoro 20 cm betonu a 10 cm strku.
Ja by som to ale asi neriskoval a spytal sa na nazor nejakeho statika
:wink:
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelaku?

Odoslaťod Ján Pečo » 23 Feb 2007 14:53 pm

mattscott napísal:Chcem sa opytat tych co maju skusenosti s velkymi akvariami a byvaju v panelakovom byte. Chcem kupit 600litr akvarium, ktore samozrejme spolu s podstavcom, strkom a podobne bude vazit asi tonu. Chcem ho mat pri stene, rozmer 200 x 50. Byvam az na 12 poschodi. V klasickom panelaku. Moze to byt problem? alebo to vydrzi v pohode. Pred kupou by som este toto rad zistil. Nieze sa raz zobudim a akvarium bude komplet v pivnici. Dik za odpo


Neblazni,v panelaku to musi vydrzat ine tlaky,nie 1t na takej ploche! 1000l nadze v panelaku som videl niekolko x.


Ked skoncis u susedov tak sa na mna nevyhovaraj!!! :lol: :lol: :lol:
Obrázok používateľa
Ján Pečo
 
Príspevky: 130
Obrázky: 50
Založený: 20 Jan 2007 12:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod mig07 » 23 Feb 2007 23:39 pm

strbino napísal:
mig07 napísal:Ako si to myslel . Pod betonom je zem. Ono pod nim nie je pivnica, vobec nič iba zem.

v tom ti poradi jedine nejaky statik, ale co ja viem tak tam musis mat urcite viac jako tych 10 cm. Najskor mas obvykle priamo na zemi strkove lozko (10cm)a na nom mas cca 10 cm podkladoveho betonu, hydroizolaciu, tepelnu izolacieu - tie mas tak 8 cm a dalsich cca 5-10 cm betonovej mazaniny, takze mas tam teda skoro 20 cm betonu a 10 cm strku.
Ja by som to ale asi neriskoval a spytal sa na nazor nejakeho statika
:wink:


Ahoj tu mi jeden poradil že pôda udrží zataženie 7500kg/m2 a zo statikou domu to nemí nič spoloťné pokial nemám podpivničený dom na tom mieste. Ešte musím zistit hrubku betonu či sa mi po čase nepopraské. Ale idem tam dávat určite min 10cm železo betonovu dosku pod akva.
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod pinzo » 07 Mar 2007 14:26 pm

no ja teraz dávam dohromady novú rohovú 1200, bývam na siedmom poschodí a dúfam že mi tie 2 tony vydržia na mieste. Aj ked určité obavy mám, myslím že to bude OK lebo sused má nad sebou dve 1000 a v pohode.
Obrázok používateľa
pinzo
 
Príspevky: 23
Obrázky: 4
Založený: 19 Nov 2005 13:02 pm
Bydlisko: Žilina

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelaku?

Odoslaťod laci » 07 Mar 2007 14:40 pm

Momentálne bývam na 4 poschodí. V bývalom byte na 10 poschodí som mal akvária o celkovom objeme 1500 litrov v troch stojanoch vedľa seba + všetko čo do nich patrí a blok stojí. Inak zamyslite sa nad skutočnosťou, že množstvo ľudí ma v bytoch knižnice s veľkým počtom kníh, ktoré sú podstatne ťažšie.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod Ricardo963 » 18 Jan 2008 23:44 pm

Mňa by zaujímalo, čo máte pod nádržami. Z akého materiálu máte stojany. Chystám jenu 540l nádrž a mám dilemu či stojan z jokloviny 30x30mm bude stačiť. Bývam na 8pos. a rozmery akva budú 180x60x50 (Stojan bude asi na 6-stich nohách.)
Obrázok používateľa
Ricardo963
 
Príspevky: 177
Obrázky: 1
Založený: 21 Jún 2005 15:33 pm
Bydlisko: Košice-KVP

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod xitanaf » 19 Jan 2008 00:25 am

no jak čítam tuto temu tak ja radsej pri instalacii akvarka na 600l v panelaku volam statika. Je síce pekne, že norma hovorí niečo o 400-600kg/m2 ale:
1. v československu sa vsetko stavalo v akcii Z a z toho čoho bol akurát prebytok, čiže normy sa ledva dodržiavali. Sám mám prevádzku v športovej hale kt bola postavená pred 40r a do dnešného dna nemá oficiálne popisne čislo lebo nebola nikdy skolaudovaná, o tom že su v stavbe použité rozne materialy a ako pikoška, jedna priečka je postavená z tehly ale vyšku

2. V paneláku ludia veselo vyburavaju otvory do stien robia si rôzne prechody a či je priečka nosná, zavetravačka alebo len deliaca nerozlišuju. Tým pádom narušaju statiku komplet celeho domu a to 600l akvarko môže byť povesnou poslednou kvapkou...
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod laci » 21 Jan 2008 12:29 pm

Ricardo963 napísal:Mňa by zaujímalo, čo máte pod nádržami. Z akého materiálu máte stojany. Chystám jenu 540l nádrž a mám dilemu či stojan z jokloviny 30x30mm bude stačiť. Bývam na 8pos. a rozmery akva budú 180x60x50 (Stojan bude asi na 6-stich nohách.)


Jeden zo stojanov 6 nádrží 80 x 40 x 40 cm.
6 kusov zvislý jokel (nohy) 3 x 3 cm a medzi nimi "L" provil 3 na 3 cm ako police.

Tak ako som uviedol bývam na 4 poschodí a býval som na 10 poschodí. Okrem tohto stojanu mám dalsie dva, ktoré su aj na foto.
Inak stojany na nádrže som videl aj z dreva.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod laci » 21 Jan 2008 12:32 pm

xitanaf napísal:no jak čítam tuto temu tak ja radsej pri instalacii akvarka na 600l v panelaku volam statika.


Úplná zbytočnosť. Nádrž budeš mať určite pri stene a nie v strede miestnosti. Zamyslí sa nad tým čo všetko máme v bytoch a akú to ma hmotnosť. Napr. domáce knižnice.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod Ricardo963 » 21 Jan 2008 16:24 pm

No zbytočnosť určite nie. Ak si predstavim, následky ktoré by mohli vzniknúť ľahostajnosťou tak mám normálne strach.
Obrázok používateľa
Ricardo963
 
Príspevky: 177
Obrázky: 1
Založený: 21 Jún 2005 15:33 pm
Bydlisko: Košice-KVP

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod xitanaf » 21 Jan 2008 16:45 pm

tak ja knižnicu nemám ale napr. viem že moj šatnik 300x246x70 s posuv. dverami zo skla váži "len" 300kg a to je roztiahnutý na troch metroch pri nosnej priečke. Také 600l akvarko je na dvoch metroch s váhou cez 700kg čo je zhruba 350kg/m2 a tu sa hovorilo o norme 400kg za predpokladu, že boli dodržané normy
Naposledy upravil xitanaf dňa 21 Jan 2008 18:43 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod lianadrink » 21 Jan 2008 17:45 pm

mattscott napísal:Dik chalani, cenim si tieto vase info.
Bolo mi jasne ze keby som oslovoval bytove druzstvo tak by som dostal odpoved ze to nemam robit, lebo bla bla. Aj ked panelak je robeny zo zelezobetonu, ktory by mal vydrzat hocico.
Jiskra - panelaky v cechach na slovensku - to je jedno, vsetky boli robene podla jednej sablony, z toho isteho materialu.

No môj zlatý tak to sa veeelmi mýliš. Bývala som v paneláku v BA a to bol pán panelák oproti tomu kde bývam teraz. Trochu sme doma prerábali a vŕtali a čuduj sa svete kam sme zavrtali tehla. Z 10 vrtov bolo 9x do tehly. Tak sme sa boli vypytovať a zistili sme že do foriem na panel sa hádzali zvyškové tehly (kúsky tehál) + ešte nejaký bordel a to sa potom zalievalo do panelu. My tiež uvažujeme nad 600l AQ ale po tejto skúsenosti sa bojíme. A to ani nehovorím že deliaca nosná stena medzi obývačkou a kuchyňou mala v sebe dieru 10x15cm a na 3m je na plafone odskok 7cm :cry: :dead:
A slovenskí robotníci a stavbári a k tomu NORMA tak to sa zásadne vylučuje!
Obrázok používateľa
lianadrink
 
Príspevky: 69
Založený: 29 Máj 2007 11:55 am

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod lianadrink » 21 Jan 2008 17:47 pm

Nechcem sa nikoho dotknúť ale bohužial je to tak.
Takže skôr kým niečo podniknete s velkým aq tak si radšej zistite kde to vlastne bývate resp. v čom :wink:
Obrázok používateľa
lianadrink
 
Príspevky: 69
Založený: 29 Máj 2007 11:55 am

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod tinkies » 21 Jan 2008 20:07 pm

my mame doma 300 l akvarko a je na skrinke ktora na to nie je urcena a nic sa nedeje drzi ale to je menej podstatne...skor som chcela ze moji znamy maju vyburanu celu stenu -chodba s obyvackou a maju tam asi 600 l akva a stoji to v pohode a nemaju to ani pri stene...maju sice spravenu ocelovu vystuhu ale to namiesto tej steny keby nahodou niekto pod nimy mal nieco prerobene aby sa im barak nezrutil :o tak si myslim ze by nemal byt problem umiestnit doma take akva.. ak sa rozhodnes siho dat tak vela stastia
tinkies
 
Príspevky: 5
Obrázky: 12
Založený: 03 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: PO

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod andy.betta » 21 Jan 2008 23:47 pm

Dlhšiu dobu uvažujem o 150x50x50 (375l) akváriu, no nebývam v paneláku, ale v centre Košíc v starých tehlových domoch na 1. poschodí. Dom má asi 80 rokov. Originál parkety, no o rovnej podlahe ani reč. Podlaha klesá od steny ku stredu miestnosti na 60. cm aj o dva centimetre. Neviem aká bude pružná, čo je v nej vlastne ukryté. Vedel by mi niekto poradiť, z čoho sa kedysi robili podlahy? Na schodišti je vidno hrúbku, asi 40 cm. Keď som inštaloval 89l akva, stojan som vyrovnal podľa vodováhy, po napustení mi akva na jednej strane trochu kleslo.
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod lianadrink » 22 Jan 2008 00:17 am

andy.betta napísal:Podlaha klesá od steny ku stredu miestnosti na 60. cm aj o dva centimetre.

Máš to už vopred vyspádované sprav tam odtok a ked ti to aq praskne, budeš mať rýchlo sucho :)
Obrázok používateľa
lianadrink
 
Príspevky: 69
Založený: 29 Máj 2007 11:55 am

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelaku?

Odoslaťod Pitu » 22 Jan 2008 13:25 pm

asi by som venoval väčšiu pozornosť návrhu stojana samozrejme s ocelovou konštrukciou, snažil sa rozložiť tu váhu na viac nožičiek (aspoň 6ks) zaparkovať to čo najbližšie k nosnej stene paneláku a je vystaráno jak hovoria naši bratia od susedov. A čo sa týka zaťaženia dá sa to vygooglovať u výrobcov stavebného materiálu.
Pitu
 
Príspevky: 38
Obrázky: 0
Založený: 24 Jan 2007 23:00 pm
Bydlisko: Šala

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelak

Odoslaťod xitanaf » 22 Jan 2008 16:26 pm

andy.betta napísal:Dom má asi 80 rokov.
Originál parkety, no o rovnej podlahe ani reč.
Podlaha klesá od steny ku stredu miestnosti na 60. cm aj o dva centimetre. Čo je v nej vlastne ukryté.
Vedel by mi niekto poradiť, z čoho sa kedysi robili podlahy?


pravdepodobne to bude este robene systémom:

parkety
dosky
tramove preklady, okolo škvára
dosky
rákos
strop susedov

trámové preklady si po tých rokoch hodne sadli, možno im pohohlo aj nejaké to vytopenie (zahnili), preto máš miesto podlahy lavor. V takomto dome instalovať velké akvarko bez posudku statika bude lotéria jak hovado...

niečo podobne som riešil v jednom byte v starom meste (150r dom)
Jediná možnosť bola, vytrhat parkety, vytrhať dosky, vylopatovať škváru, vysekať trámove preklady, vysekať do bočných stien kapsy, trám nahradiť ocel. I profilom zakotveným v kapsách, vyliať betonom a new podlaha
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: kto byva v petrzalskom panelaku? alebo panelaku?

Odoslaťod Miko.B » 22 Jan 2008 17:17 pm

cafko no takto mojho otca znami ma v byte 800l nadrz a poviem ti krasa . a byva v panelaku sice LEVICE ale aj tak panelak ako panelak . a neradil sa zo statikom nic . proste doniesol a je to . a ma ho tam uz vel arokov a nic . pohode
Obrázok používateľa
Miko.B
 
Príspevky: 95
Obrázky: 28
Založený: 17 Sep 2006 13:28 pm
Bydlisko: Levice

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.