Panciernicek trinidadsky



Všetko okolo akvarijných rýb

Panciernicek trinidadsky

Odoslaťod Lacik » 06 Okt 2003 15:18 pm

Ked som pred tyzdnom krmil larvami pakomara zdochol mi jeden panciernicek. Myslel som ze je to nahoda, ale nedavno som rybam opet dal larvy pakomara a na druhy den bol aj dalsi panciernicek mrtvy. Moze to nejako skuvisiet alebo to je iba nahoda? Ostatne ryby su vpohode. Viac paciernickov sice nemam ale chcel by som si ich znova kupit, tak neviem. Este mrazene davky potravy neboli kupovane v tom istom obchode, cize predpokladam ze to vylucuje aby boli obe pokazene.

Ps: spravenie toho prveho pred smrtou bolo krcovite plavanie a neudrziaval rovnovahu(narazal do predmetov a podobne)
Lacik
 
Príspevky: 136
Obrázky: 31
Založený: 19 Mar 2003 12:33 pm

Reklama

Re: Panciernicek trinidadsky

Odoslaťod jacik » 06 Okt 2003 15:23 pm

svojich panciernickov krmim pravidelne mrazenymi patentkami a su v pohode.

kedy si panciernickov kupil a kedy ti umreli v akva?
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Panciernicek trinidadsky

Odoslaťod tom » 06 Okt 2003 15:25 pm

Neviem ci je to stravou ... Mne pred tyzdnom takym istym sposobom posla polka akvarka :-(. Krmim stale rovnako (aj teraz) a rybky uz boli v pohode ... Nekupoval si v poslednej dobe nove ryby ? Ak ano, odkial ?

Ja som krmil: rano - vlocky, vecer marazene patentky. (pocas toho obdobia som vymenil aj 2-3 balenia).
Obrázok používateľa
tom
 
Príspevky: 347
Obrázky: 27
Založený: 25 Mar 2003 16:03 pm
Bydlisko: Vlky

Re: Panciernicek trinidadsky

Odoslaťod Lacik » 06 Okt 2003 15:53 pm

jacik napísal:svojich panciernickov krmim pravidelne mrazenymi patentkami a su v pohode.

kedy si panciernickov kupil a kedy ti umreli v akva?


...umreli asi po troch mesiacoch od kupenia. :cry:

....niekde som cital, ze su to odolne ryby :?: Zvisnych cca 20 ryb zije dalej (z toho je 10 tetier neonovych)

....moze ryba zdochnut od prazratia? Aspon to mi vravela jedna predavacka v akvaristike.
Lacik
 
Príspevky: 136
Obrázky: 31
Založený: 19 Mar 2003 12:33 pm

Re: Panciernicek trinidadsky

Odoslaťod tom » 06 Okt 2003 16:06 pm

To je blbost ... Mali nejako nafuknute brucha ?

Mne sa akoze potom prejedla polka akvaria ... To sa mi teda naozaj nezda, lebo priznaky si mal velmi podobne !
Obrázok používateľa
tom
 
Príspevky: 347
Obrázky: 27
Založený: 25 Mar 2003 16:03 pm
Bydlisko: Vlky

Re: Panciernicek trinidadsky

Odoslaťod Lacik » 06 Okt 2003 18:05 pm

tomasm a ako rozmrazujes tie marazene patentky?
Lacik
 
Príspevky: 136
Obrázky: 31
Založený: 19 Mar 2003 12:33 pm

Re: Panciernicek trinidadsky

Odoslaťod marlo » 06 Okt 2003 18:12 pm

#moj nazor

No preco ich rozmrazovat..treba ich len odrezat kolko potrebujes a hodit do akva...
Nie je dobre ich rozmrazit a nepouzite zasa zmrazit ..a na dalsi den zopakovat to iste...
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Panciernicek trinidadsky

Odoslaťod nino_q » 06 Okt 2003 18:14 pm

odrezes kolko treba z zamrazeneho kusa, ktory potom das naspat do mrazaku, ten kusok nechas rozmrazit a svacnes ho rybam... nie?
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Panciernicek trinidadsky

Odoslaťod marlo » 06 Okt 2003 19:48 pm

presne tak nino_q :twisted:
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Panciernicek trinidadsky

Odoslaťod tom » 07 Okt 2003 08:13 am

Lacik napísal:tomasm a ako rozmrazujes tie marazene patentky?

Ako povedal aj nino_q. zoberiem kolko potrebujem, preplachnem pod tecucou vodou v malom sitku (nie velmi teplou, ani velmi studenou) a potom svacnem do akva ...
Obrázok používateľa
tom
 
Príspevky: 347
Obrázky: 27
Založený: 25 Mar 2003 16:03 pm
Bydlisko: Vlky

Re: Panciernicek trinidadsky

Odoslaťod akwa » 07 Okt 2003 11:41 am

Ps: spravenie toho prveho pred smrtou bolo krcovite plavanie a neudrziaval rovnovahu(narazal do predmetov a podobne)


Tie priznaky mozu poukazovat na otravu alebo bicikovce (napadaju vnutorne organy ryb, hlavne pecen - ryby sa krcovito otacaju okolo osi). V kazdom pripade by som doporucil vymenu vody (co najviac, ako je len mozne). S kupou novych pockaj, ak by to mali na svedomi nejaki paraziti, mozu casom "padnut" aj ine ryby. Skontroluj, ci nemas vysoku teplotu vody. Ak Ti skapu aj dalsie ryby, doporucujem nasadit antibiotika.
Obrázok používateľa
akwa
 
Príspevky: 33
Založený: 02 Okt 2003 09:26 am

Re: Panciernicek trinidadsky

Odoslaťod Lacik » 07 Okt 2003 14:12 pm

akwa napísal:
Tie priznaky mozu poukazovat na bicikovce (napadaju vnutorne organy ryb, hlavne pecen - ryby sa krcovito otacaju okolo osi).


ako sa proti bicikovcom bojovat???
Mecun je strasne chudy a prehnuty. Kolise sa okolo osi. Uz som myslel na to ze bude nieco mat s preceniu, ale nevedel som ze to moze byt od bicikovcov. Pomoze MULTIMEDIKAL?
Lacik
 
Príspevky: 136
Obrázky: 31
Založený: 19 Mar 2003 12:33 pm

Re: Panciernicek trinidadsky

Odoslaťod akwa » 07 Okt 2003 16:16 pm

Mne pomohol Entizol. Skus pozrieť napr.
http://sweb.cz/mvai/ostatni_nemoci.htm
časť bičíkovci Spironucles, Hexamita, prípadne ine choroby, ktore tam su popísané. Ja tvrdím, že bičíkovce to možu byť, nie že to sú na 100%. Entizol však doporučujem, má široký záber. Dostať v Aquasymbioze v BA.
Obrázok používateľa
akwa
 
Príspevky: 33
Založený: 02 Okt 2003 09:26 am

Re: Panciernicek trinidadsky

Odoslaťod zabacik181 » 19 Jan 2013 14:39 pm

mam otazku na vlasnikov tychto ryb.
mam ich uz asi rok mozno rok a pol a posledne mesiace su skoro stale iba schovane desi medzi rastlinami. uz skoro ani nechodia zrat. tak pred pol rokom sa vzdy uplne prezierali a vzdy ked som sa priblizil k akva hned boli pri hladine a cakali ci im tam nieco hodim. zhruba pred 2 mesiacmi som ich premiestnil z 100L do 280L akvaria ale skrivali sa uz v 100vke tak neviem ci to bude tym ze som ich premiestnil.
chcem sa teda spytat ze ci aj vasi panciernici v dospelosti zacali byt "lenivy" lebo predtym boli velmi aktivny.
zabacik181
 
Príspevky: 119
Obrázky: 2
Založený: 01 Júl 2011 11:40 am
Bydlisko: TN okolie

Re: Panciernicek trinidadsky

Odoslaťod vilo » 19 Jan 2013 15:46 pm

nejaká iná zmena sa nestala ? napr. že predtým bolo v akváriu aj viac rýb ? čo s nimi chováš ?

moje majú momentálne asi 10-11 cm a síce nie sú bohvieako čulé (načo aj ? :) ), ale pri predtuche kŕmenia sú vždy aktívne pri čelnom skle :)
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Re: Panciernicek trinidadsky

Odoslaťod Dantes 111 » 21 Jan 2013 12:52 pm

Mám troch trinidadských.Keď som ich kupoval,mali 4cm a mal som ich v 60.Po 1/2 roku som ich pre ich veľkosť dal do 200L,pretože sa tam nemali už asi dobre.Celý čas sú aktívne,len niekedy ľahnú spoločne na filter alebo drevo a oddychujú.Teraz mi začali miznúť neonky v 200 a dávam to za vinu im,lebo ostatok osádky som vylúčil a čo som čítal na fóre,tak komu mizli neónky,mal aj trinidadských.Po prelovení do väčšieho boli očividne šťastnejší,lietali hladina-dno dookola,mali možnosť rozplávať sa,60 mám dosť zarastenú rastlinami a tam im to chýbalo.Pri kŕmení nie sú veľmi aktívne ako píše Vilo,čakajú čo spadne na dno a to ich musím prikrmovať tabletami pre ryby žijúce u dna,lebo štvorpruhé mrenky všetko požerú,kým to klesne,len keď dávam patentky,hodím toho viac,aby mali aj pancierníčky.
Dantes 111
 
Príspevky: 25
Založený: 18 Sep 2012 12:18 pm

Re: Panciernicek trinidadsky

Odoslaťod zabacik181 » 23 Jan 2013 01:21 am

no praveze ja mojich ani nevidim ze by niekedy zrali. naozaj vynimocne. v mensom ked boli tak samec aj skusal robit penove hniezda a teraz nic.
no zmena jasne ze nastala kedze isli do uplne ineho akva. chovam ich z rybami ktore nemaju ani polovicnu velkost ako pancierniky. a to ramirezky, kakadu, prisavnici, neonky, botie ...
ked tie neonky spomynas tak mne mozno zmizli 2 alebo tri kusy ( z 13) len ked nedaju sa spocitat lebo mam dost zarastene akva. niekedy naratam 7 inokedy 10 alebo aj 11. takze tak
no neviem ale teda cim to je. skoda toho lebo su to pekne ryby a pacilo sa mi ked sa prehanali po akva. a nie ako teraz skoro ich ani nieje vidno :(
zabacik181
 
Príspevky: 119
Obrázky: 2
Založený: 01 Júl 2011 11:40 am
Bydlisko: TN okolie


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.