Aky filter poradite?



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Aky filter poradite?

Odoslaťod rmu » 07 Feb 2007 12:59 pm

Ahojte

aky filter by ste mi poradili do akvarka velkeho 60x30x35???

Dakujem
rmu
 
Príspevky: 34
Obrázky: 23
Založený: 02 Nov 2006 09:01 am

Reklama

Re: Aky filter poradite?

Odoslaťod jozino » 07 Feb 2007 14:26 pm

Ja mam podobne akvarko 60x30x40v a mam tam vnutorny filter akvael fan1 za par korun. Vymenil som akurat povodny molitan za modry, trosku hustejsi. Na toto akvarium to bohate staci.
Obrázok používateľa
jozino
 
Príspevky: 148
Obrázky: 17
Založený: 14 Jan 2006 10:16 am
Bydlisko: Tlmače

Re: Aky filter poradite?

Odoslaťod Dexter » 07 Feb 2007 15:09 pm

Ja mam 60x30x30 a mam tam tie AQUAEL, ale mini. Akurat mi ale po 12 mesiacoch vypovedal akosi cinnost. Kruti sa sice vrtulka ale nejako slabo. Skoro vobec nefiltruje, pojde na reklamaciu. Ale inak tie filtre mozem odporucit su velmi velmi tiche...
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: Aky filter poradite?

Odoslaťod jozino » 07 Feb 2007 17:25 pm

Dexter, skus ho najprv poriadne vycistit. Tiez raz za cas spozorujem, ze sa kruti rotor pomalsie. Je na nom kopa rias a bakterii a co ja viem coho este :) Tu vrtulku-rotor vyber a oplachni pod tecucou vodou a tak isto vycisti aj vrchnu cast filtra a lozko statora. Pozor nie filtracnu napln, aby si si neznicil "dobre" bakterie :)
Obrázok používateľa
jozino
 
Príspevky: 148
Obrázky: 17
Založený: 14 Jan 2006 10:16 am
Bydlisko: Tlmače

Re: Aky filter poradite?

Odoslaťod Dexter » 08 Feb 2007 06:47 am

jozino napísal:Dexter, skus ho najprv poriadne vycistit. Tiez raz za cas spozorujem, ze sa kruti rotor pomalsie. Je na nom kopa rias a bakterii a co ja viem coho este :) Tu vrtulku-rotor vyber a oplachni pod tecucou vodou a tak isto vycisti aj vrchnu cast filtra a lozko statora. Pozor nie filtracnu napln, aby si si neznicil "dobre" bakterie :)


Uz som sa to raz snazil precistit a nepomohlo to. Ale vcera som to skusil este raz - nezavisle od tvojej rady a vyzera, ze to pomohlo. Najviac bordelu bolo asi fakt v tom lozku statora... Takze AQUAEL mozem len odporucit. Tichy, dobry a ani sa nekazi, len ho treba pravidelne cistit.... :wink:
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: Aky filter poradite?

Odoslaťod Miloš » 08 Feb 2007 07:46 am

No podobny prblem som mal s filtrom AQUAEL aj ja a zozaciatku stacio vycistit ale potom sa cim dalej tym viac stavalo ze sa po cisteni rotor ani neroztocil proste postupne stratil vykon
suhlasim s tym ze su tiche ale ja by som treti uz nekupil zivotnost 5 rokov mi pride malo (na druhej strane su lacne takze co chcem vsak :)) ale mozno to je len zla skusenost na dvoch filtroch ktore ale boli kupovane nezavisle od seba odisel jeden kupil som druhe a ked odisiel aj ten tak som kupil hlavicu MAXI JET a molitan cenovo to vyslo o nieco menej mam vacsi molitan a teda nemusim kazdy tyzden cistit ako AQUAEL a tichy je tie mozno este tichsi tak za nejake 4 roky vam poviem ci ma aj lepsiu zivotnost aj ked to asi nie lebo uvazujem nad externym filtrom a aby som nehovoril len o plusoch tohto systemu tak aj par nevyhod je to velke a teda sa to tazko schovava a zabera to viac miesta no a ked som ho po pol roku isjel precistit tak som musel vsetko svinstvo z akvarka este aj odsat lebo sa rozletelo po celom akvarku kedze to nema pekny plastovy box ktory by ho aspon trochu zachytil
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Aky filter poradite?

Odoslaťod monolop » 24 Feb 2007 15:32 pm

najlepsie tu tie vnutorne kde je mech. biofilter a da sa tam dat i aktivne uhlie, stoji tak do 500 sk, ale stoji to za to
Obrázok používateľa
monolop
 
Príspevky: 65
Založený: 09 Feb 2007 20:33 pm
Bydlisko: Piestany


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.