INAVAZIA SLIMAKOV



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

INAVAZIA SLIMAKOV

Odoslaťod Joshua » 25 Feb 2007 10:34 am

Ahojte! Potrebujem poradit ako sa zbavit tych malickych slimakov, co si bezne clovek prinesie z obchodu na rastlinkach... Mne osobne az tak nevadia, lenze po tom co mi celu rybiu osadku skolila choroba, som nechal este 3-4 dni teplotu na 28-29st a pustil som filtraciu naplno. Po tyzdni su po celom akva slimaky a ich male zarodky su vsade... vytvaraju az taky jemny povlak na listoch a dek. kamenoch... ako si mam s nimi poradit? poradte prosim- cokolvek. bud nasadit na nich nejakeho "predatora", alebo ist na ne chemickou cestou a pod... podotykam, ze momentalne v akva nemam ziadne ryby, takze mozem experimentovat. d
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Reklama

Re: INAVAZIA SLIMAKOV

Odoslaťod Simi » 25 Feb 2007 12:01 pm

no mne sa stalo nieco podobne lenze som tam mal ryby a zacali mi tie ich zarodky napadat ryby :x zavrtavali sa im do povrchu.. ja som to riesil tak ze som povyberal to co sa dalo vybrat z diospelých a potom som nasadil sol a myslim ze som daval FMC ale to na ne moc neplati bo vraj maju neaku tuhu škrupinku tie larvy ci zarodky ci co to je :-) slimaky su ale uz vobec nie tak rozmnozene tak som to nechal tak ale ked ich budes postupne odlovovat :) a ocistis rastlinky :) ak mas aspon tie nejake širokoliste ako cryptokorene a tak pri valisnerkach by ta asi porazilo :lol: ja som zvolil frontalny utok tu sol som dal preto aby sa ich ryby zbavili a mozno to pomohlo aj pozabijat tie zárodky :wink: alebo nakup tak 10 botii aspon budu mat zabavu :lol:
Obrázok používateľa
Simi
 
Príspevky: 73
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2007 01:19 am
Bydlisko: Martin

Re: INAVAZIA SLIMAKOV

Odoslaťod martin_s » 25 Feb 2007 13:39 pm

O tomto probleme tu uz na akva bolo dost popisane. Skus pouzit vyhladavanie. Ja mam v akva botiu macracantha a ta ma zbavila vsetkych slimakov. Teraz jej ich tam musim davat aby si na nich mohla pochutnat. Snazim sa ich chovat v druhom akva, ale nestihaju dorastat. Nastastie ich dostavam aj od znamych.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: INAVAZIA SLIMAKOV

Odoslaťod whatever » 25 Feb 2007 13:42 pm

martin_s napísal:...Ja mam v akva botiu macracantha a ta ma zbavila vsetkych slimakov...

Ja mam dve a obcas jednu supnem ku susedom aby si pochutila :twisted:
oni maj straasne moc slimakov a botie rastu a rastu :D
whatever
 
Príspevky: 13
Založený: 18 Feb 2007 14:29 pm
Bydlisko: Bratislava- Pri Aqua Symbioza

Re: INAVAZIA SLIMAKOV

Odoslaťod salik » 25 Feb 2007 15:24 pm

Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur


Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.