OTRAVA - uhyn kancikov



Akvarijné ryby - choroby, liečba

OTRAVA - uhyn kancikov

Odoslaťod kancik » 27 Feb 2007 12:21 pm

Ahojte, prosim pomozte mi. Mam 70 litrove akva - 25 st. filtrovanie, vzduchovaci kamen. Filtrovanie bezi 24 hod. teraz aj vzduchovanie. mali sme 3-samicky kancika priecnopruheho. najskor chorlavela jedna rybicka :( - po vymene 1/3 vody - odstatej!!! rychlo som bezala do akvaristiky a kupila (po rade) - aqutan. rybicka umrela. vraj otrava dusicnanmi - znova po poradeni som o tyzden vymenila 1/3 vody - a pridala preventin. zase jedna umrela!!!! :( uz mam iba jednu jedinu rybicku. co mam robit? prosim pomozte mi, nikde mi nechcu poradit. velmi sa o nu bojim. vobec nepapa a cely den je ukryta. tie dve rybicky pre umretim celu noc plavali vo vzduchovani - vlastne sa nechali hadzat a na hladine lapali po vzduchu. maju asi 5 rokov. v minulosti zili u znameho, ktory ich zanedbaval. niekedy nedostali aj dlhe tyzdne nic papat - vodu im menili raz za 2-3 mesiace kompletne. filter zapli raz za tyzden na 20 minut. ja sa snazim a mne umieraju?????????????? bolo ich 10. sest rybiciek umrelo, ked bolo to horuco v lete - uvarili a zadusili sa. neviem uz co mam robit. aj tato posledna ma ocka podliate krvou a otvorene ziabre. je tmava - blede pruhy su tmavosive. PROSIM POMOZTE MI JU ZACHRANIT. Test na vodu kupim po vyplate. dufam, ze sa podari v piatok. vodu vsak teraz urcite nevymenim.
kancik
 
Príspevky: 5
Založený: 26 Feb 2007 11:42 am

Reklama

Re: OTRAVA - uhyn kancikov

Odoslaťod Kat » 27 Feb 2007 14:47 pm

to ti umreli vzdy po vymene vody?
Obrázok používateľa
Kat
 
Príspevky: 75
Obrázky: 27
Založený: 04 Dec 2006 16:18 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: OTRAVA - uhyn kancikov

Odoslaťod arkon » 27 Feb 2007 17:49 pm

tak je tu niekolko veci: toto neni ryba do 70 litrov- aspom 200, potom sa nemozes cudovat ze sa ti tam hromadia vykaly a zbytky potravy, co sa este aj nasobi ked ryby nezeru. Z toho co pises usudzujem ze ryby( ryba) su v strese z maleho priestoru- urcite ich povodne nechovali v malom akva a tiez je moznost parazitarnej infekcie ziabier. Tu rybycku by som v kazdom pripade ak prezije daroval niekomu kt. ma vacsie akva a skusil chovat nieco vhodnejsie.
Obrázok používateľa
arkon
 
Príspevky: 163
Obrázky: 11
Založený: 27 Okt 2006 20:45 pm
Bydlisko: Nitra

Re: OTRAVA - uhyn kancikov

Odoslaťod kancik » 28 Feb 2007 07:28 am

ano, vzdy po vymene vody a vzdy jedna! tieto ryby zili uz takmer pat rokov v tomto istom akvariu - dostala som to komplet - akva, rybky, filter. ked si spomeniem, ako to tam vyzeralo, na dne - bez kamenov! sa valal detrit... u mna nie, ja ich neprekrmujem - zo zaciatku vsetko spapali, az teraz prestali! mohol by mi teraz niekto aj pomoct? poradit, ako mam postupovat? o com toto vlastne je? nikto nema zaujem tu rybku zachranit? a na koho sa mam obratit???
kancik
 
Príspevky: 5
Založený: 26 Feb 2007 11:42 am

Re: OTRAVA - uhyn kancikov

Odoslaťod Kat » 28 Feb 2007 10:56 am

naozaj tazko poradit.
ale ked je problem vzdy po vymene casti vody (ktora bude z najvacsou pravdepodobnostou znecistena toxickymi latkami) tak by som skusil rybku vybrat a komplet vycistit akva (vrátane strku a filtra) a napustit ho odstatou cistou vodou (ako krajne riesenie).
no a potom len dufat ze to (oslabena) rybka prezije. :(
Obrázok používateľa
Kat
 
Príspevky: 75
Obrázky: 27
Založený: 04 Dec 2006 16:18 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: OTRAVA - uhyn kancikov

Odoslaťod th » 28 Feb 2007 11:21 am

Nájsť príčinu podľa opísaných príznakov je naozaj trochu hádanie. Ale ak od masového úhynu v lete uplynula nejaká doba, počas ktorej bolo všetko v poriadku a ak problémy nastali vždy po výmene vody, treba hľadať príčinu možno vo vode. Otrave nasvedčuje aj to, že rybky sú tmavé. Otrava môže byť nielen dusičnanmi, ale aj ťažkými kovmi, nikotínom a pod. Ja by som rybku skúsil preložiť do inej, určite nezávadnej nádrže - pokiaľ to ešte je schopná prežiť. Sú tam aj iné rybky?
PS
70 l nádrž je vhodná pre tieto rybky, len kým sú malé. Dospelé ryby maximálne 1 párik.
th
 
Príspevky: 7
Založený: 16 Jan 2007 17:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: OTRAVA - uhyn kancikov

Odoslaťod kancik » 28 Feb 2007 13:17 pm

Cez vikend spravim testy. Uz mi je z toho nanic. Rybka je v celom akva sama. Nemam ju zial kam prelozit. Bojim sa tiez spravit nejake velke zmeny, aby to pre nu nebolo definitivne. Pockam na tie testy - zatial sa drzi. Zatial som 3-dni davala Preventin, dnes uz by som ho nechcela dat. Inak, rybka ma tajne sleduje, ked sa vsak priblizim, hned sa ukryje.
Ja by som do takej nadrze ani nechcela viac kancikov, iba ak parik - max dve samicky a jeden samcek. Ked ich tam bolo 10 - neustale bojovali o svoje miestecko.
Zatial diky moc. Ozvem sa, ako dopadnu testy, ale ak mi este niekto moze pomoct, budem stastna.
kancik
 
Príspevky: 5
Založený: 26 Feb 2007 11:42 am

Re: OTRAVA - uhyn kancikov

Odoslaťod kancik » 28 Feb 2007 13:23 pm

A este by som sa chcela spytat. Ked vymenim 1/3 vody a odstata voda ma viac nez 7 Ph, moze vzniknut amoniak? Tak ja som si myslela, ze sa u mna deje toto, na co mi vsak bolo povedane, ze by uhynuli vsetky rybky. Nie iba tie najoslabenejsie? A ako mam tomu predchadzat? Musi sa znizovat Ph (ak je naozaj viac nez 7) uz hned mimo akva - ked tam tu vodu nechavam odstavat? Dakujem
kancik
 
Príspevky: 5
Založený: 26 Feb 2007 11:42 am


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.