Bodli by rady pre akvarko 30,50,25 cize okolo 37l



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Bodli by rady pre akvarko 30,50,25 cize okolo 37l

Odoslaťod Nemo15 » 27 Feb 2007 20:44 pm

Toto je taka moja vseobecna tema o raslinkach pre zaciatocnikov...osobne by som chcel vediet ako dlho trva rastlinkam kim sa rozkorenia a zacnu rast po zasadeni , ako sa rozkorenuje vacsina listnatych {1 az 2 cm priemer listu} rastlin a kedy mi konecne zacnu rast...mimochodom asi som sa stal obetou super kseftu lebo som si kupil vcera rastlinku s nazvom Ophiopogon Japonicus mozte mi tu zlaty ludia pisat nejake zazracne rady? zode sa mi naozaj vsetko...od korena az po list naozaj vsetko a hlavne lacnejsie varianty rieseni.. :D... hnojenie,rozsadzanie, rozmiestnenie rastlin secko
Nemo15
 
Príspevky: 2
Založený: 27 Feb 2007 16:28 pm

Reklama

Re: Bodli by rady pre akvarko 30,50,25 cize okolo

Odoslaťod hans12 » 28 Feb 2007 12:59 pm

Čo sa týka tej rastlinky,čo si kúpil Ophiopogon Japonicus,tak to si si nevybral najlepšie.Je to rastlina,ktorá veľmi pomaly rastie,je to vraj skor terarijná rastlina,ktorá sa občas používa v akváriách a vraj vydrží len pár mesiacov.
Tebe by som radšej odporúčal nejaké rýchlo rastúce a nenáročné druhy ako napríklad Cryptocoryne affinis,rozne druhy Vallisner,Egeria densa či najas,Sagittaria subulata,či niektoré rýchlejšie rastúce nižšie druhy Echinodorusov.Prv než si kúpiš nejakú rastlinu,tak by si si mal o nej zistiť nejaké informácie,trebárs na tejto stránke:
http://rybicky.net/atlasrostlin/
hans12
 
Príspevky: 28
Založený: 17 Jan 2007 18:12 pm
Bydlisko: LV

Re: Bodli by rady pre akvarko 30,50,25 cize okolo 37l

Odoslaťod STH » 28 Feb 2007 13:18 pm

no ak chces naozaj rady tak top rada je......najprv si prestuduj toto forum...pretoze ty si polozil taku otazku na ktoru sa neda odpovedat...precitaj si ake rastlinky tu odporucame zaciatocnikom a ake problemy s nimi maju a ako ich dokaze zaciatocnik riesit..vsetko to tu je...
ako sa rozkorenuje vacsina listnatych {1 az 2 cm priemer listu} rastlin a kedy mi konecne zacnu rast
moja odpoved znie mne za tyzden,tebe mozno nikdy :)
Obrázok používateľa
STH
 
Príspevky: 530
Obrázky: 38
Založený: 03 Jan 2007 20:45 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Bodli by rady pre akvarko 30,50,25 cize okolo 37l

Odoslaťod Nemo15 » 28 Feb 2007 18:04 pm

strasne si mi pomohol uzasne dakujem hans
Nemo15
 
Príspevky: 2
Založený: 27 Feb 2007 16:28 pm

Re: Bodli by rady pre akvarko 30,50,25 cize okolo 37l

Odoslaťod lunimus » 08 Mar 2007 08:55 am

Tiež som s rastlinkami začiatočník, ale nechcem zakladať novú tému.

Mám otázku na rastlinky. Počul som, že rýchlo rastúce rastlinky aj rýchlejšie odbúravajú dusitany z vody. Je to pravda?
Ak nie, môžete mi poradiť nenáročné rastliny, ktoré odbúravajú dusitany rýchlejšie?
(nebojte sa, nejde o urýchlené riešenie kritickej situácie)
Obrázok používateľa
lunimus
 
Príspevky: 179
Založený: 21 Jan 2007 23:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bodli by rady pre akvarko 30,50,25 cize okolo 37l

Odoslaťod jednotka » 08 Mar 2007 18:27 pm

lunimus napísal:Tiež som s rastlinkami začiatočník, ale nechcem zakladať novú tému.

Mám otázku na rastlinky. Počul som, že rýchlo rastúce rastlinky aj rýchlejšie odbúravajú dusitany z vody. Je to pravda?
Ak nie, môžete mi poradiť nenáročné rastliny, ktoré odbúravajú dusitany rýchlejšie?
(nebojte sa, nejde o urýchlené riešenie kritickej situácie)
no ja neviem ale ja som skôr počula, že keď máš veľa dusičnanov vo vode tak to nie je moc dobré pre rybky.neviem, čo je na tom pravdy,ale mne osobne istého času rastinky rástli ako divé(čomu som bola rada)ale následne to trošku nevyhovovalo rybkám(začali skapínať).rastliny ti toho moc neprefiltrujú, skús klasickú filtráciu.to je vždy lebpšie ako čakať čo spravia rastliny. :o
Obrázok používateľa
jednotka
 
Príspevky: 21
Obrázky: 7
Založený: 05 Mar 2007 20:41 pm

Re: Bodli by rady pre akvarko 30,50,25 cize okolo 37l

Odoslaťod jednotka » 08 Mar 2007 18:36 pm

a čo sa týka rastlín tak Vallisneria sú veľmi dobré druhy na pestovanie v akváriu a tak isto nič nepokazíš keď si do akva dáš nejaké tie druhy machov, môžu sa do nich schovať nielen veľké rybky ale aj malé rybie bábätká.ja mám v akva ešte aj ceratopteris thalictroides.nič nehnojím-rybky zahnoja dosť. :o
Obrázok používateľa
jednotka
 
Príspevky: 21
Obrázky: 7
Založený: 05 Mar 2007 20:41 pm

Re: Bodli by rady pre akvarko 30,50,25 cize okolo 37l

Odoslaťod lunimus » 08 Mar 2007 21:56 pm

To Jednotka: Neboj ... mam dusicnany na nule ... moja filtracia ja kvalitna a zabehnuta, bez akychkolvek zjavnych problemov.

Jedna sa mi naozaj len o teoreticku vedomost, ci rychlo rastuce rastlinky odburavaju dusitany rychlejsie ako pomaly rastuce ...
Obrázok používateľa
lunimus
 
Príspevky: 179
Založený: 21 Jan 2007 23:28 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.