Chorý diskus



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Chorý diskus

Odoslaťod Vojtek » 15 Jan 2007 20:37 pm

Mám nasledujúci problém. Relatívne mladý diskus už 3-4 dni odmieta potravu, je utiahnutý, izolovaný od skupiny, pohybuje sa len latentne, nemá žiadne vonkajšie príznaky choroby okrem pomerne výrazného sfarbenia. Ostatné diskusy sú živé a hravé. Môžete my pomôcť?
Vojtek
 
Príspevky: 77
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2007 20:26 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Chorý diskus

Odoslaťod puly » 15 Jan 2007 20:50 pm

Mohol sa prežrať.Aj mne sa to stáva ,že ryba je utiahnutá asi tak 7 až 10 dní,ale potom sa rozožere a je všetko v poriadku.Tým mi prešli skoro všetky moje terčovce.Ak sa to nezlepší , teplota na 32 stupňov a podať entizol.Aspoň ja by som takto postupoval.
puly
 
Príspevky: 100
Obrázky: 5
Založený: 14 Jan 2006 11:14 am
Bydlisko: Levice

Re: Chorý diskus

Odoslaťod Vojtek » 16 Jan 2007 17:01 pm

Zdalo sa mi, že sa to trochu zlepšilo. No neskôr som si všimol ďalší príznak (neviem, možno je to v poriadku, ale niekde som tu niečo čítal), Diskus mal na zadočku dlhší svetlý vláčny a lepkavo pôsobiaci výkal. Môže to niečo znamenať.
Vojtek
 
Príspevky: 77
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2007 20:26 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Chorý diskus

Odoslaťod Vojtek » 16 Jan 2007 21:15 pm

Ak by som sa rozhodol liečiť entizolom (čítal som, že je to liek na bičíkovce a rôzne améby), tak kde ho zohnať? Dá sa zohnať v akvaristike?
Vojtek
 
Príspevky: 77
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2007 20:26 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Chorý diskus

Odoslaťod caloghero » 16 Jan 2007 21:31 pm

Vojtek napísal:Ak by som sa rozhodol liečiť entizolom (čítal som, že je to liek na bičíkovce a rôzne améby), tak kde ho zohnať? Dá sa zohnať v akvaristike?


malo by ti to pomoct
http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=5546 :wink:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Chorý diskus

Odoslaťod Marius » 26 Feb 2007 16:23 pm

Caute, ma niekto skusenosti pri napadnuti diskusa ziabrohlistov, dobre je nato liecivo od Sery Ciprinopur? ci poznate nieco lepsie? dik
Marius
 
Príspevky: 34
Založený: 09 Nov 2006 11:02 am
Bydlisko: Nitra

Re: Chorý diskus

Odoslaťod arowana » 26 Feb 2007 16:41 pm

Je o h...e. Účinný je obvykle Flubenol / Flubendazol /, Gyrocell, príp. prípravky s trichlorfonom / toxické /.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Chorý diskus

Odoslaťod skizuzka » 27 Feb 2007 08:24 am

ja som teraz liecila na ziabrohlisty praziquantelom,diskusy zrychlene dychali,celkovo som preliecila styri krat kazdych 7dni. Vysledok je taky ze pri stvrtom prelieceni mi to nevydrzali SAE mrenky a do rana boli vsetky hore pupkom to preto ze som stiahla vodu na polovocu kvoli uz nedostatku lieciva a filtrovalo sa minimalne lebo hadica tam nedociahla(nechcite vediet ako vyzerali disky myslela som ze o vsetky pridem).
Diskusy dychaju teraz uplne normalne,dokonca neuveris ale po liecbe sa mi urobili dalsie dva pary mam z desiatich uz tri pari a tri tyzdne po liecbe sa mi to vsetko v akvarku natriasa(chovatelia diskov vedia o com hovorim) a kladie ikry.
Tusim aj esha 2000 ma v letaku ze je ucinna na ziabrohlisty a je lacnejsia ako praziquantel ten stoji 1100sk mala flasticka.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Chorý diskus

Odoslaťod Marius » 27 Feb 2007 13:57 pm

arowana napísal:Je o h...e. Účinný je obvykle Flubenol / Flubendazol /, Gyrocell, príp. prípravky s trichlorfonom / toxické /.


Ahoj, dik za rady. Chcel by som este vediet tie pripravky co si pisal aj dostat v obchode, kto ktora spolocnost ich vyraba?
Marius
 
Príspevky: 34
Založený: 09 Nov 2006 11:02 am
Bydlisko: Nitra

Re: Chorý diskus

Odoslaťod Marius » 27 Feb 2007 14:07 pm

skizuzka napísal:ja som teraz liecila na ziabrohlisty praziquantelom,diskusy zrychlene dychali,celkovo som preliecila styri krat kazdych 7dni. Vysledok je taky ze pri stvrtom prelieceni mi to nevydrzali SAE mrenky a do rana boli vsetky hore pupkom to preto ze som stiahla vodu na polovocu kvoli uz nedostatku lieciva a filtrovalo sa minimalne lebo hadica tam nedociahla(nechcite vediet ako vyzerali disky myslela som ze o vsetky pridem).
Diskusy dychaju teraz uplne normalne,dokonca neuveris ale po liecbe sa mi urobili dalsie dva pary mam z desiatich uz tri pari a tri tyzdne po liecbe sa mi to vsetko v akvarku natriasa(chovatelia diskov vedia o com hovorim) a kladie ikry.
Tusim aj esha 2000 ma v letaku ze je ucinna na ziabrohlisty a je lacnejsia ako praziquantel ten stoji 1100sk mala flasticka.


skizuzka, kde si kupila ten pripravok preziquantal? Dobre je liecit diskusov proti ziabrohliste, bicikovcom a inym zakernym parezitom aj preventivne? ako to je najlepise robit?
A co hovoris na Entizol, pouzivas ho? Naco vlastne zabera na ziabrohlistu alebo na bicikovcov? dik cau
Marius
 
Príspevky: 34
Založený: 09 Nov 2006 11:02 am
Bydlisko: Nitra

Re: Chorý diskus

Odoslaťod gregor » 27 Feb 2007 16:04 pm

Marius, praziquantel je účinná látka, liečivo sa volá Tremazol a môžeš si ho objednať na www.sera.sk
gregor
 
Príspevky: 6
Obrázky: 6
Založený: 10 Dec 2006 19:37 pm
Bydlisko: L.Mikuláš

Re: Chorý diskus

Odoslaťod Marius » 27 Feb 2007 16:07 pm

gregor napísal:Marius, praziquantel je účinná látka, liečivo sa volá Tremazol a môžeš si ho objednať na www.sera.sk


Dik za radu, ak by si mi mohol este poradit na ziabrohlistu teda tenTremazol a co by si mi poradil na ostatne choroby ktore mozu trapit diskusov / bicikovci a ine/ dik
Marius
 
Príspevky: 34
Založený: 09 Nov 2006 11:02 am
Bydlisko: Nitra

Re: Chorý diskus

Odoslaťod Marius » 27 Feb 2007 16:14 pm

gregor napísal:Marius, praziquantel je účinná látka, liečivo sa volá Tremazol a môžeš si ho objednať na www.sera.sk


Liecivo Tremazol na stranke Sera som nenasiel, Dostat ho aj kupit v obchodoch?
Marius
 
Príspevky: 34
Založený: 09 Nov 2006 11:02 am
Bydlisko: Nitra

Re: Chorý diskus

Odoslaťod gregor » 27 Feb 2007 16:49 pm

prerábajú stránku, na www.sera.cz môžeš nájsť info
gregor
 
Príspevky: 6
Obrázky: 6
Založený: 10 Dec 2006 19:37 pm
Bydlisko: L.Mikuláš

Re: Chorý diskus

Odoslaťod puly » 27 Feb 2007 18:33 pm

liečenie žiabrohlístov základný rostok zmiešanie 10ml akryflavinu a 10ml vodného čpavku,táto zmes sa riedi v pomere 1 ku 1000,krátkodobý kúpel 60 sekund,len je otázne či ryby sú napadnuté,alebo zrychlene dýchajú pri nedostatku kyslíka vo vode,ja som musel začať okysličovať vodu pri teplote 28 stupňoch,filter čo čeril vodu nedokázal dostať tolko kyslíka do vody , ako by bolo potrebné
puly
 
Príspevky: 100
Obrázky: 5
Založený: 14 Jan 2006 11:14 am
Bydlisko: Levice

Re: Chorý diskus

Odoslaťod corydoras » 27 Feb 2007 18:49 pm

skizuzka, kde si kupila ten pripravok preziquantal? Dobre je liecit diskusov proti ziabrohliste, bicikovcom a inym zakernym parezitom aj preventivne? ako to je najlepise robit?
A co hovoris na Entizol, pouzivas ho? Naco vlastne zabera na ziabrohlistu alebo na bicikovcov? dik cau[/quote]

Na vsetky chem pripravky a preparaty si davaj pozor hlavne u samcou diskusou. Ak nechces mat v buducnosti problemy s oplodnenim ikier. Chorobu o ktorej tu pises ja som u diskou nikdy nemal ale zrovna znamemu pomaham s liecenim tejto choroby. Poviem ti ze entizol tam sice zabral ale trvalo to dost dlho a este niesu rybky celkom zdrave skusame flubendazol takze ti dam vediet ako to dopadne.
corydoras
 
Príspevky: 27
Založený: 21 Feb 2007 12:55 pm

Re: Chorý diskus

Odoslaťod arowana » 27 Feb 2007 19:53 pm

Vojtek , Flubenol je na predpis vo veterinárnych lekárňach, Entizol je humánny prípravok na predpis / účinná látka Metronidazol je aj napr. vo vet. prípravku Metrozol /. Na žiabrohlísty je naozaj účinný aj recept , ktorý uviedol Puly, len pozor na vysokú toxicitu.
Mimochodom ľudia prestante blbnúť. Preventívne liečenie je nezmyselná konina a jedinou prevenciou je hygiena a pestrá strava. Všetky ostatné liečebné zákroky riešiť až na základe istej diagnostiky a nie triafať sa náhodne do slepého miesta. Tiež nejdeš k lekárovi s nejakým príznakom choroby a bez toho , že ťa vyšetrí, ti nenaordinuje lieky od stola. Alebo má niekto dojem, že iný živý organizmus je na tom v postupe diagnostiky choroby a liečenia jednoduchšie ???
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Chorý diskus

Odoslaťod madis » 27 Feb 2007 20:34 pm

-----------
Naposledy upravil madis dňa 31 Mar 2007 11:52 am, celkovo upravené 2 krát.
Obrázok používateľa
madis
 
Príspevky: 28
Obrázky: 16
Založený: 23 Júl 2005 22:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Chorý diskus

Odoslaťod arowana » 27 Feb 2007 20:37 pm

madis napísal:Mne to neda sa nevyjadrit. Aku vypovedaciu hodnotu moze mat akokolvek dobre mienena rada plna pravopisnych chyb ?


Konkretizovať.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Chorý diskus

Odoslaťod skizuzka » 28 Feb 2007 08:48 am

o ziabrohliste som citala plno veci trebars www.dph.nl a podobne stranky a jednoznacne odporucaju praziquantel minimalne trikrat kazdych sedem dni.Ja som ho mala z www.akvashop.sk od Heribana,brala som ho napoli z jednym panom z fora co zrovna preliecoval na pasomnicu.

Entizolom absolutne neliecim ani preventivne,predsa ani ty si nedas preventivne penicilin,akurat ze ryby zrychlene dychali odo dna kedy som ich doniesla a teraz su uplne v pohode.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Chorý diskus

Odoslaťod Marius » 28 Feb 2007 11:53 am

corydoras napísal:skizuzka, kde si kupila ten pripravok preziquantal? Dobre je liecit diskusov proti ziabrohliste, bicikovcom a inym zakernym parezitom aj preventivne? ako to je najlepise robit?
A co hovoris na Entizol, pouzivas ho? Naco vlastne zabera na ziabrohlistu alebo na bicikovcov? dik cau


Na vsetky chem pripravky a preparaty si davaj pozor hlavne u samcou diskusou. Ak nechces mat v buducnosti problemy s oplodnenim ikier. Chorobu o ktorej tu pises ja som u diskou nikdy nemal ale zrovna znamemu pomaham s liecenim tejto choroby. Poviem ti ze entizol tam sice zabral ale trvalo to dost dlho a este niesu rybky celkom zdrave skusame flubendazol takze ti dam vediet ako to dopadne.[/quote]

Ok, potom mi daj vediet. dik, cau
Marius
 
Príspevky: 34
Založený: 09 Nov 2006 11:02 am
Bydlisko: Nitra

Re: Chorý diskus

Odoslaťod Marius » 28 Feb 2007 16:40 pm

skizuzka napísal:o ziabrohliste som citala plno veci trebars www.dph.nl a podobne stranky a jednoznacne odporucaju praziquantel minimalne trikrat kazdych sedem dni.Ja som ho mala z www.akvashop.sk od Heribana,brala som ho napoli z jednym panom z fora co zrovna preliecoval na pasomnicu.

Entizolom absolutne neliecim ani preventivne,predsa ani ty si nedas preventivne penicilin,akurat ze ryby zrychlene dychali odo dna kedy som ich doniesla a teraz su uplne v pohode.


skizuzka,ten preziquantel sa nachadza v akom vyrobku co bezne dostat v obchode? zda sa mi ze je to Sera mycopur
Marius
 
Príspevky: 34
Založený: 09 Nov 2006 11:02 am
Bydlisko: Nitra

Re: Chorý diskus

Odoslaťod arowana » 28 Feb 2007 16:53 pm

Marius ani náhodou. Sera mycopur je dezinfekčný prostriedok proti pliesňam, vyplýva to aj z jeho názvu. Hlavnou zložkou je acryflavín.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Chorý diskus

Odoslaťod Marius » 28 Feb 2007 21:56 pm

arowana napísal:Marius ani náhodou. Sera mycopur je dezinfekčný prostriedok proti pliesňam, vyplýva to aj z jeho názvu. Hlavnou zložkou je acryflavín.


Ak mozes, tak mi pomoz, ja som v ponuke Sera nic take co obsahujem tuto uzinnu latku co si pisal nenasiel ,ani tne pripravok co si mi hovoril.
Ako sa vola ten pripravok proti ziabrohliste?
Marius
 
Príspevky: 34
Založený: 09 Nov 2006 11:02 am
Bydlisko: Nitra

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.