Odchov guppy, black molly a pod. druhov



Všetko okolo akvarijných rýb

Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod KaBoom » 29 Sep 2004 23:22 pm

Ahoj. Tak, ako novacik by som sa chcel nieco spytat. Planujem aktivovat novy akuarium a v nom mat ryby z druhu guppy, black molly, corydoras alebo ancistrus a pod. Prave som precital, ze je tymto druhom nevyhnutne solit vodu - na kazdych 10 L 1 lyzicka domacej kuchynskej soli... Je to pravda :oops: ? Taktiez mi napiste vsetko co si myslite, ze je potrebne pre jedneho zaciatocnika, co sa tyka odchuvu tychto druhov...
Dakujem.

P.S.: Ospravedlnujem sa pre gramatycke chyby...
Obrázok používateľa
KaBoom
 
Príspevky: 1
Obrázky: 1
Založený: 29 Sep 2004 22:40 pm
Bydlisko: Srbsko, Nový Sad

Reklama

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod xDodox » 30 Sep 2004 05:16 am

Az sa nemylim, tak sol potrebuje Black molly, ale pokial to je uz x-ta generacia chovana v akvariach tak ani nie. Ale nic sa nestane ked ju tam das, taktiez gupky "to maju radi". S panciernickami a prisavnikmi - to neviem.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod barky » 30 Sep 2004 09:52 am

XdodoX - kazda generacia Black Molly bola chovana v akvariach kedze je to krizenec a v prirode o taku rybu ani nezavadis...

Co sa tyka soli, osobne pre chov zivorodych ryb sol nepouzivam a povazujem to za uplne zbytocne. To ze sa to pise v knihach neznamena hned ze je to spravne a ze to tak treba robit ale skor to ze raz davno to niekto napisal a odvtedy to autori pchaju do kazdej akva knihy.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod gabriela » 30 Sep 2004 10:20 am

Sol nieje nutna :) Ale sama ju obcas pridam, niekedy pridam za lyzicku pri ciastocnej vymene vody, takze celkovo zanedbatelne mnozstvo.

Na odchov zivorodiek je potrebne bud dobre zarastena zadrz, alebo porodnicka, od ktorej sa rybka prelovi pred porodom.

Najlepsie je mat este jedno - male akvarium, jednoducho zariadene, s mnozstvom plavajucich rastlin, ktore sa da vyuzit ako porodnicka, aj v pripade karanteny. Male zivorode rybky su po porode samostatne a zeru vsetko co im velkostou vyhovuje.
vlockove- rozmrvene, tabletove-ktore sa dobre rozpusta, granulove krmivo primeranej velkosti, mrazene- napr cyklop, atd..

Rybky ktore sa narodia v spolocnom akvariu, pokial je v nom dostatok rastlin na ukryt pred dospelymi preziju len tie najsinejsie, potravu si najdu. Pri odchovavani v porodnicke, je mozne odchovat vacsie mnozstvo ryb, ale potom vznika problem s prerybnenim, alebo riesenim komu ich podarovat :)
Zelam vela uspechov.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod Spectre » 30 Sep 2004 10:40 am

Nechcem OT, ale pozor! Na catfish som tusim cital, ze sol sa prisavnikom davat nema
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod Peter » 02 Okt 2004 07:43 am

Tiez ma zaujalo... odkial mas info, ze corydoras a ancistrus potrebuju sol? Pocujem to prvy krat, urcite ju nepotrebuju. Catfish urcite sol nedava, len ked rybky lieci od krupicky a vtedy zvysuje aj teplotu. O gupkach sa to sice pise, ale potrebne to nie je. Ale neuskodi.... aj ked neviem ta davka soli co pises je podla mna blud, este aj v pripade liecby.... Na 100l akva 10 lyziciek soli? kavovych, ci polievkovych? to sa mi nezda... Gupky by mohli mat sol, ale nie v takej koncentracii... si myslim... Zaver: Nesol.
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod nebster » 11 Nov 2006 17:50 pm

Ja nepouzívam sol.
Obrázok používateľa
nebster
 
Príspevky: 32
Obrázky: 4
Založený: 25 Máj 2006 15:09 pm
Bydlisko: Se?ovce

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod martin_s » 11 Nov 2006 22:10 pm

KaBoom napísal:na kazdych 10 L 1 lyzicka domacej kuchynskej soli...


Kuchynsku sol urcite nie :!: Obsahuje jod a ten je myslim pre ryby nevhodny. Ako pisal barky, tak vo velmi starych knihach ju sice odporucali, no myslim ze vtedy sa este do nej jod nepridaval. Ten sa zacal pridavat az ked sa studiami zistilo ze sa zvysil pocet ochoreni stitnej zlazy z nedostatku jodu.

to barky: myslim ze black molly sa najde v prirode, myslim ze aj niekde pri piestanoch v nejakom termalnom prameni alebo nieco take tam je.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod luboss14 » 13 Nov 2006 16:29 pm

Nič sa nestane ak tým rybam nedáš soľ , Do akého akva ich daváš(veĺkosť)?????......................................
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod guppy » 21 Jan 2007 20:04 pm

Napíšem to hádam do tejto témy.

Aké máte skúsenosti?
Pred týždňom mi black molly porodila 20 malých.
Znova sa mi zdá, že má veľké brucho.

Otázka:
Po akom čase môže znova porodiť?
Obrázok používateľa
guppy
 
Príspevky: 149
Obrázky: 39
Založený: 04 Jan 2007 11:45 am
Bydlisko: DCA

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod Sorrymate » 21 Jan 2007 23:21 pm

martin_s napísal:Ako pisal barky, tak vo velmi starych knihach ju sice odporucali, no myslim ze vtedy sa este do nej jod nepridaval. Ten sa zacal pridavat az ked sa studiami zistilo ze sa zvysil pocet ochoreni stitnej zlazy z nedostatku jodu.

Velmi dobry postreh. Ano, presne tak to bolo...
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod Joshua » 21 Jan 2007 23:35 pm

nesolit, zbytocna vec... Moje Molly sa mnozia ako dive.z dvoch ich behom pol roka bolo 13 a neviem co s nimi, aj ked je pravda, ze casto niektora z nich pojde... secko nehavam tak, poter neham v spolocenskom akva a zopar kusov vzdy prezije...
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod Drobec » 22 Jan 2007 12:19 pm

guppy molly rodia tak kazde 4 tyzdne takze mas este cas...
co sa tyka soli nieje potrebna aj ked niekto tvrdi ze moze pomahat pri plesnovyx oxoreniax alebo pri poraneni rbky,ci to tak je to neviem nemam odskusane.
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod Fonzo » 22 Jan 2007 19:41 pm

Gupky chovam 7 rokov, a doteraz som o tej soli nic nepocul. Beztak sa mi namnozili takmer vsetky odrody(aspon tie beznejsie). A tiez som toho nazoru ako ostatny: Mozno to nepatrne pomoze, ale prakticky je to uplna zbytocnost! A kedze su tu vsetci rovnakeho nazoru, myslim, ze je to uz vlastne vyriesene a netreba o tej soli tolko pisat. Gupku podla mna neak specialne odchovavat netreba, ako uz gabriela napisala - vytriedia sa same. To je z mojej strany vsetko :)
Obrázok používateľa
Fonzo
 
Príspevky: 286
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 16:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod arkon » 22 Jan 2007 19:49 pm

Gupka je nezmar uz som ich videl aj v morskom akva.
Obrázok používateľa
arkon
 
Príspevky: 163
Obrázky: 11
Založený: 27 Okt 2006 20:45 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod monolop » 16 Feb 2007 16:03 pm

black moly odporucam, pozieraju riasy, a sol nie je treba, zbytocna vec na ktoru treba mysliet, ...
Obrázok používateľa
monolop
 
Príspevky: 65
Založený: 09 Feb 2007 20:33 pm
Bydlisko: Piestany

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod aicula » 28 Feb 2007 12:02 pm

Ahojte, narodili sa mi male rybky, odlovila som asi 7 gubkacov do zavesnej porodnicky a mam tam jednu mollinku, ta ma uz asi 1,5 cm. Mozem ju uz pustit do akva medzi ostatne ryby ? Kedze je iba jedna, tak sa o nu bojim :roll: Tie gubky su zatial iba take 1cm-ove, tie asi este nie, ze ? A este mam jednu otazku : jedna samicka gubky bola taka nafuknuta, povodne som si myslela, ze bude rodit, ale nakoniec som ju nasla chudatko na dne :cry: je to normalne ? Ostatne ryby (molly-5, platy - 5, gubky - 4 a jeden prisavnik su OK, aj tie mlade v porodnicke plavu o stosest.
Dik
Obrázok používateľa
aicula
 
Príspevky: 13
Založený: 13 Feb 2007 12:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod Fonzo » 28 Feb 2007 18:10 pm

Bola nafuknuta skor vyssie a vzadu alebo mala nafuknute brucho. Pri prvej moznosti ci to nafuknute nemala priesvitne, pri druhej moznosti ci jej na bruchu aj neodstavali supinky.
Druha moznost by mohla byt vodnatielka, a ta prva neviem. Vydel som to v Akvasymbioze uz aspon pred 4-5 rokmi. Nieco ako nafuknuty plinovy mechur :oops:

Pri osadke aku si uvadzala by nemal byt s 1cm-ovymi mladymi problem. Ak ziadna s tvojich velkych rybiek nema viac ako 5cm ta su na 100% v bezpeci.
Obrázok používateľa
Fonzo
 
Príspevky: 286
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 16:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod Pseudochromis » 28 Feb 2007 21:00 pm

Ja som nesolil a ryby stale ziju aj sa mnozia takze neviem
Pseudochromis
 
Príspevky: 40
Založený: 26 Feb 2007 19:01 pm

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod Pseudochromis » 28 Feb 2007 21:02 pm

Poradili by ste mi cim mam krmit panciernikov??????
Pseudochromis
 
Príspevky: 40
Založený: 26 Feb 2007 19:01 pm

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod Pseudochromis » 28 Feb 2007 21:06 pm

Aku teplotu maju mat mecune aby porodili?? lebo mam 22 stupnov a vsetky tri samice uz maju tmave skvrny pod bruchom jedna dost velku ale to uz maju dost dlho
Pseudochromis
 
Príspevky: 40
Založený: 26 Feb 2007 19:01 pm

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod martin_s » 28 Feb 2007 22:31 pm

Pseudochromis napísal:Poradili by ste mi cim mam krmit panciernikov??????


Tato tema je myslim (podla nazvu) zamerana skor na zivorodky a panciernicek nie je zivorodka. Krmit ich mozes tym co ostatne rybky, kedze je to vsezravec. Zozeru aj zive krmivo a aj susene. V obchode dostanes kupit aj tabletovane krmivo urcene pre panciernickov, prisavnikov a ostatne druhy ryb hladajucich potravu na dne nadrze.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod Jurroo » 28 Feb 2007 22:48 pm

no ja som zivorodky kedysi choval takze nieco malo viem....... soľ som pridaval len sem tam,ale ako tu už bolo spomenuté, nieje vobec nutná, a mozno ten jod aj trosku skodi...ale rybky tu nadobudnu skusenost a su potom odolnejsie :))) :wink: ja som pridaval som len tak,pre lepsi pocit :wink: :D
Ale fungovalo to umnatakto: mal som jedno 20 L akvarko, ( filter,ohrievac, 1-2 rastlinky v kvetinaci) do ktoreho som dal zdy jednoho samčeka,podla mňa najlepšieho a take tri samičky,nechal som ich tyžden a potom pozoroval a ktoru sa zaujima,ktorej rastie brusko........samca som odlovil,a nechal jej tam jednu samicku nech sa neciti sama :)ked prisiel ten spravny čas, nasadil som na sklo porodničku ,tu samičku co bola nazvys odlovil,a uz iba hrdo pozeral ako sa rodia rybky jedna po druhej......:))))vačšinou sa mi ale kotili vnoci,alebo ráno:) hned ako samička dorodila som ju odlovil, a plodik krmil vločkovim prachom,ktory som popučil v servitke:)a ked boli vacsie tak patentkami:) po čase sa da pekne zistiť ktore su samci a ktore samičky, samičky maju take tmave chvosty a samcekovia bezfarebne ,prisvitne(alebo naopak?:) )boli take odolne jak šľak:)
Ale myslim že je to štandartný postup chovu guupiek:)
Jurroo
 
Príspevky: 17
Založený: 27 Jan 2006 10:23 am

Re: Odchov guppy, black molly a pod. druhov

Odoslaťod Fonzo » 03 Mar 2007 09:59 am

JJ, suhlasim rodia v noci a nadranom :o Co vobec nevadi cez prazdniny, ale riadne ma vie nastvat, ked mi zacne rodit neaka rybka, a ja musim do skoly :x (a ospravedlnenky typu "Nemohol som do skoly, lebo mi rodi rybka" neberu. Keby braly, asi by sa vsetky deti dali na chov gupiek :lol: )
Obrázok používateľa
Fonzo
 
Príspevky: 286
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 16:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.