Microrasbora "Galaxy" [Celestichthys margaritatus]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Microrasbora sp."Galaxy"

Odoslaťod tominoza » 05 Mar 2007 22:33 pm

Na to ze su novinka neboli drahe. Su aj drahsie a o dost :)
tominoza
 
Príspevky: 56
Obrázky: 8
Založený: 08 Jan 2007 23:57 pm
Bydlisko: ZA

Reklama

Re: Microrasbora sp."Galaxy"

Odoslaťod Khanh » 05 Mar 2007 22:37 pm

Info o odchove jsem uz nastudoval z ruznych zahranicnich for.Neni to pry vubec tezke.
V patek pojedu pro dalsi 2 kousky a pripravim jinou nadrz s vhodnejsimi podminkami.
Jinak se ale uz tesim na clanek od pana Zahradky :o
Obrázok používateľa
Khanh
 
Príspevky: 251
Obrázky: 118
Založený: 21 Mar 2006 00:20 am
Bydlisko: Praha

Re: Microrasbora sp."Galaxy"

Odoslaťod tominoza » 05 Mar 2007 22:40 pm

Tak na to sa tesim aj ja. Nemohol by si mi poslat par odkazov na odchov, nech zbytocne nemusim hladat? Lenivost nadovsetko ;)))
tominoza
 
Príspevky: 56
Obrázky: 8
Založený: 08 Jan 2007 23:57 pm
Bydlisko: ZA

Re: Microrasbora sp."Galaxy"

Odoslaťod Khanh » 05 Mar 2007 22:44 pm

tominoza napísal:Na to ze su novinka neboli drahe. Su aj drahsie a o dost :)


Ve velkoobchodni cene jsou levne.V maloobchodni uz jsou celkem drahe.Ale mozna by mohli byt jeste vice drazsi,na to,jak jsou uz vzacne.Ale myslim si,ze jsou stale dost drahe na to,aby si je treba koupil zacinajici akvarista.Prece 140Kc za 1,5cm rybku.To si vetsina radsi koupi neonku.Sice obycejna,ale taky krasna.

Urcite by si ji zatim meli koupit jen ti lidi,kteri ji hodlaji odchovat.
Ale co jsem cetl,tak si myslim,ze jednoho dne to bude bezna rybka,jako je ted treba ta neonka.A nebo taky ne :?
Obrázok používateľa
Khanh
 
Príspevky: 251
Obrázky: 118
Založený: 21 Mar 2006 00:20 am
Bydlisko: Praha

Re: Microrasbora sp."Galaxy"

Odoslaťod apatch » 05 Mar 2007 23:19 pm

No bodaj by si mal pravdu ze to bude bezna rybka ako napr neonka.Bola by skoda takej krasnej rybky.Co som cital tak to vyzera,ze aj ked v prirode prezila tak je dost velka sanca ze sa v takejto forme nezachova :( Takze je to na vas borci -riadne to rozmnozte :D nech sa jedneho dna dostane napr aj ku mne :) Drzim vam vsetkym palec..
Obrázok používateľa
apatch
 
Príspevky: 26
Obrázky: 12
Založený: 29 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Partizanske

Re: Microrasbora sp."Galaxy"

Odoslaťod jolaos » 06 Mar 2007 16:04 pm

Moja reč ,treba ich co najviac rozmnozit ,aby nam nevyhynuli .Bolo by ich škoda.
Obrázok používateľa
jolaos
 
Príspevky: 21
Založený: 14 Jan 2007 16:29 pm

Re: Microrasbora sp."Galaxy"

Odoslaťod arowana » 06 Mar 2007 16:18 pm

Posledné čerstvé info, s pred polhodiny, moje by mali spadnúť s lietadlom v BP v štvrtok, alebo v piatok.
Keď budú O.K., môžem prenechať aj iným záujemcom, nakoľko je objednaných 200 kusov.
Finálnu cenu ešte neviem.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Microrasbora sp."Galaxy"

Odoslaťod atiles » 06 Mar 2007 16:59 pm

arowana napísal:Posledné čerstvé info, s pred polhodiny, moje by mali spadnúť s lietadlom v BP v štvrtok, alebo v piatok.
Keď budú O.K., môžem prenechať aj iným záujemcom, nakoľko je objednaných 200 kusov.
Finálnu cenu ešte neviem.

tak šup šup sem s cenou nech môžeme objednávať
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina

Re: Microrasbora sp."Galaxy"

Odoslaťod jolaos » 06 Mar 2007 17:22 pm

Aj by som sa postavil do fronty,ale ty si z Košic a to je dost od ruky.
Obrázok používateľa
jolaos
 
Príspevky: 21
Založený: 14 Jan 2007 16:29 pm

Re: Microrasbora sp."Galaxy"

Odoslaťod arowana » 06 Mar 2007 17:44 pm

Len aby som sa netešil predčasne aj ja. Už zopárkrát dopravu odložili, takže by som si nechcel dopredu pokaziť nielen vašu radosť, ale aj moju. Akonáhle budú doma v nádrži a budú v dobrom stave, dám vedieť. Termín cca tento víkend.... :cry: :cry: :D :D
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Microrasbora sp."Galaxy"

Odoslaťod danibar » 09 Mar 2007 01:08 am

Khanh napísal:Info o odchove jsem uz nastudoval z ruznych zahranicnich for.Neni to pry vubec tezke.
V patek pojedu pro dalsi 2 kousky a pripravim jinou nadrz s vhodnejsimi podminkami.
Jinak se ale uz tesim na clanek od pana Zahradky :o

Zdravím.
Dnes se mi podařilo odlovit prvních pár kusů potěru z akva.Přelovil jsem je do malé elementky.Doufám,že se mi je podaří rozkrmit trepkou.Mám je tři týdny a nepředpokládal jsem tak brzký úspěch.
Předpokládám,že brzké rozšíření mezi akvaristy nebude až tak velký problém,což je štěstí pro tuto rybku ohroženou už chvíli po svém objevení.
danibar
 
Príspevky: 7
Založený: 24 Feb 2007 01:19 am
Bydlisko: Praha východ

Re: Microrasbora sp."Galaxy"

Odoslaťod arowana » 09 Mar 2007 01:17 am

Dnes sa mi pred 2 hodinami konečne podarilo doraziť domov so 150 jedincami zo Singapuru. 4 mesiace trvali sľuby a už som dodávke neveril. Takže s prírodným zdrojom to možno nebude až ta zlé.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Microrasbora sp."Galaxy"

Odoslaťod danibar » 09 Mar 2007 01:42 am

Arowana přeju ti to.To čekání asi bylo k nesnesení.Pokud by byla nějaká možnost dopravit několik kusů do Prahy,rád bych jich několik od Vás koupil.Myslíte,že by to bylo možné?
danibar
 
Príspevky: 7
Založený: 24 Feb 2007 01:19 am
Bydlisko: Praha východ

Re: Microrasbora sp."Galaxy"

Odoslaťod arowana » 09 Mar 2007 01:55 am

Ďakujem. Myslím, že problém by to byť nemal, ale v Prahe už už odchované F1 jedince, takže určite je možnosť sa tam ku nim dostať. Keby náhodou sa to nepodarilo, určite nejaké riešenie nájdeme. Prosím prípadne SS.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Microrasbora sp."Galaxy"

Odoslaťod arowana » 09 Mar 2007 01:57 am

danibar napísal:Zdravím.Dnes se mi podařilo odlovit prvních pár kusů potěru z akva.Přelovil jsem je do malé elementky.Doufám,že se mi je podaří rozkrmit trepkou.Mám je tři týdny a nepředpokládal jsem tak brzký úspěch.
Předpokládám,že brzké rozšíření mezi akvaristy nebude až tak velký problém,což je štěstí pro tuto rybku ohroženou už chvíli po svém objevení.

Gratulujem a držím palce. :) :D :o
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Microrasbora sp."Galaxy"

Odoslaťod danibar » 09 Mar 2007 02:12 am

Díky , i já držím palce s odchovem.Věřím,že to nebude obtížné.
danibar
 
Príspevky: 7
Založený: 24 Feb 2007 01:19 am
Bydlisko: Praha východ

Re: Microrasbora sp."Galaxy"

Odoslaťod peter-trnava » 16 Mar 2007 12:30 pm

danibar napísal:Zdravím.
Dnes se mi podařilo odlovit prvních pár kusů potěru z akva.Přelovil jsem je do malé elementky.Doufám,že se mi je podaří rozkrmit trepkou.Mám je tři týdny a nepředpokládal jsem tak brzký úspěch.
Předpokládám,že brzké rozšíření mezi akvaristy nebude až tak velký problém,což je štěstí pro tuto rybku ohroženou už chvíli po svém objevení.

Tak ake su nove info o tvojom odchove :?:
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Microrasbora sp."Galaxy"

Odoslaťod danibar » 16 Mar 2007 13:36 pm

Zatím to vypadá,že je vše na dobré cestě.Všech 9 ks,které se mi podařilo odlovit,zatím prospívá.Krmím trepkou a vířníkem rotiforia.Za pár dnů už zkusím artemku.Doufám,že po ní začne potěr rychleji růst.Jinak ještě připojuji parametry vody,ve které došlo k odchovu:dGH-5°,dKH-3°,pH-7,5.Akva 60L,hodně zarostlé Hygrophilou a Myriophyllem a s trsem jávského mechu.Myslím,že důležitou věcí je kvalitní krmivo,nejlépe živé.Já krmím hlavně artemií,tak 1-2x týdně grindal,zmražené patentky a dobře proprané nítěnky.
danibar
 
Príspevky: 7
Založený: 24 Feb 2007 01:19 am
Bydlisko: Praha východ

Re: Microrasbora sp."Galaxy"

Odoslaťod Raviolka » 16 Mar 2007 14:25 pm

danibar napísal:Já krmím hlavně artemií,tak 1-2x týdně grindal,zmražené patentky a dobře proprané nítěnky.
To ty rybičky sežerou nítěnky a patentky :?: Asi hodně drobně nastříhané... :roll:
Jinak gratuluju :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Microrasbora sp."Galaxy"

Odoslaťod peter-trnava » 16 Mar 2007 14:43 pm

danibar napísal:Zatím to vypadá,že je vše na dobré cestě.Všech 9 ks,které se mi podařilo odlovit,zatím prospívá.Krmím trepkou a vířníkem rotiforia.Za pár dnů už zkusím artemku.Doufám,že po ní začne potěr rychleji růst.Jinak ještě připojuji parametry vody,ve které došlo k odchovu:dGH-5°,dKH-3°,pH-7,5.Akva 60L,hodně zarostlé Hygrophilou a Myriophyllem a s trsem jávského mechu.Myslím,že důležitou věcí je kvalitní krmivo,nejlépe živé.Já krmím hlavně artemií,tak 1-2x týdně grindal,zmražené patentky a dobře proprané nítěnky.


Dik za vycerpavajucu odpoved :D ph 7.5 je dost vysoke :shock: To je ale pozitivne, nie je to ziadna citlivka :o
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Microrasbora sp."Galaxy"

Odoslaťod danibar » 16 Mar 2007 14:47 pm

Raviolka napísal:
danibar napísal:Já krmím hlavně artemií,tak 1-2x týdně grindal,zmražené patentky a dobře proprané nítěnky.
To ty rybičky sežerou nítěnky a patentky :?: Asi hodně drobně nastříhané... :roll:
Jinak gratuluju :wink:
Díky.
Samozřejmě nakrájené.Ale docela dokážou překvapit jak velkou potravu dokážou do sebe nasoukat.Aspoň já jsem byl překvapený :-).
danibar
 
Príspevky: 7
Založený: 24 Feb 2007 01:19 am
Bydlisko: Praha východ

Re: Microrasbora sp."Galaxy"

Odoslaťod danibar » 16 Mar 2007 16:06 pm

peter-trnava napísal:Dik za vycerpavajucu odpoved :D ph 7.5 je dost vysoke :shock: To je ale pozitivne, nie je to ziadna citlivka :o

Není zač.Tak vysoké pH oni vyžadují.Na jejich typové lokalitě naměřili pH 7,3.Ty dvě desitinky rozdílu jsem samozřejmě už neupravoval.A jinak máte pravdu v tom,že to není žádná citlivka.Podle mě jejímu rozšíření mezi akvaristy zatím brání pouze její cena.
danibar
 
Príspevky: 7
Založený: 24 Feb 2007 01:19 am
Bydlisko: Praha východ

Re: Microrasbora sp."Galaxy"

Odoslaťod peter-trnava » 16 Mar 2007 21:28 pm

danibar napísal:.A jinak máte pravdu v tom,že to není žádná citlivka.Podle mě jejímu rozšíření mezi akvaristy zatím brání pouze její cena.

Dufajme ze nie nadlho, zasluzi si byt v nasich akvarkach, by the way ja uz mam zajednanych 10 ks, hadajte u koho :D :D :D
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Microrasbora sp."Galaxy"

Odoslaťod jan toman » 16 Mar 2007 22:48 pm

Ahoj ,,peter,,
A aj si sa pytal ,,Roberta,, na to,ake su tie ,,male čuda,, zazracny a rychli,, vizažisti? :shock:
Pre zaciatok,skus k nim mensich skalarov,alebo nejake guramy :idea:
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.