Rastliny v Malawi.



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Rastliny v Malawi.

Odoslaťod mig07 » 06 Mar 2007 18:12 pm

Ahojte pozeral som na nete videa z jazera malawi a naozaj tam tých rastliniek nie je ale niečo tam aj je. :D Neviete názvy rastliniek ktoré su original z biotopu malawi?
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica

Reklama

Re: Rastliny v Malawi.

Odoslaťod Vai » 06 Mar 2007 18:58 pm

Podle Ch. Kasselmann se v jezeře Malawi vyskytují následující druhy rostlin: Vallisneria spiralis var. denseserrulata, Ceratophyllum demersum, Myriophyllum spicatum, Potamogeton pectinatus, Potamogeton schweinfurthii, Najas marina ssp. armata, Pistia stratiotes.
Vai
 
Príspevky: 202
Založený: 13 Mar 2003 17:14 pm
Bydlisko: Břeclav

Re: Rastliny v Malawi.

Odoslaťod mig07 » 07 Mar 2007 17:39 pm

Diky moc za užitočné informácie. :D
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica

Re: Rastliny v Malawi.

Odoslaťod Joshua » 09 Mar 2007 17:42 pm

Zaujimalo by ma, ked uz rastliny k cichlidam, tak najma anubiasi. To sa uz pretriasala vela. Viem, ze ak sa chovaju od mlada z rastlinami, tak potom by nemal byt vacsi problem. No co mna zaujima je, ze ak tam tych rastlin dam dostatok, budu asi potrebovat Co2, hm?
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Re: Rastliny v Malawi.

Odoslaťod Attila Szabó » 10 Mar 2007 10:58 am

Anubias je super nenáročná rastlina. Ja mám matičnú cca. 6 rokov starú a rozrástla sa do rozmerov cca. 40x40x70cm bez akéhokoľvek hnojenia a bez susbstrátu. Práve preto je Anubias vhodný k cichlidám, lebo nepotrebuje substrát k rast, čiže je ideálne ho pripevniť ku skale či koreňu. Zo substrátu by ho ryby stejne vyhrabali a vyplával by ti na povrch. K cichlidám sa nehodia žiadne rastliny, ktoré sa sadia do substrátu a ktorých koreňový systém nie je schopný naberať živiny z vody - preto mi zdochli vallisnerie. Pri vytieraní si cichlidy upravujú teritórium a ak je na ich pozemku :) rastlina zasadená v susbstráte, je s ňou koniec.
Takže netreba žiadne céóčko. Do by dokonca škodilo, lebo by znižovalo pH, čo je v prípade cichlíd absolútne neprípustné.
Koniec prednášky 8)
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Rastliny v Malawi.

Odoslaťod mig07 » 10 Mar 2007 12:43 pm

Ja viem že anubiasy su vhodné do malawi ale planujem tu 3100 a chcem originál biotop. A odkial su vlastne anubiasy. Nie su náhodou aspon z afriky?
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica

Re: Rastliny v Malawi.

Odoslaťod lukáš » 10 Mar 2007 14:02 pm

mig07 napísal:Ja viem že anubiasy su vhodné do malawi ale planujem tu 3100 a chcem originál biotop. A odkial su vlastne anubiasy. Nie su náhodou aspon z afriky?

Anubiasy su prevazne z africkych tecucich vod. Vallisnerie rastu aj v Malawi, vyhladaj si to na googli, urcite sa dopracujes k nejakym vyskumom, co sa tam robili. Tam kde ziju mbuny vsak vyssie rastliny nebyvaju. Iba riasy. Keby si chcel chovat utaka alebo niektore specificke druhy, mozes pouzit rastliny (+ piesok a len 1-2 vacsie kamene).
Obrázok používateľa
lukáš
 
Príspevky: 218
Obrázky: 1
Založený: 07 Okt 2005 17:09 pm
Bydlisko: SC


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.