www.burza.akva.sk



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod janko » 06 Mar 2007 16:36 pm

JA len, že na akve.sk to bolo pohodlnejšie, my , čo máme ešte čierne krabičky na prenos dát od nemenovaného pomarančového operátora, sa pri preklikávaní dlho ponudíme, preklikať na burzu,prihlásiť, vybrať čo xceme robiť , potom to otvoriť, no ....

jednoducho na akve to k tomu akosi patrilo, zdá sa mi to tam ochudobnené.
nebolo by možné sekciu inzercie v akve vyhodiť a vložiť burza.akva ako náhradu rovno do stránky??
Asi by som xcel veľa, hmm??
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Reklama

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod skala » 06 Mar 2007 22:26 pm

tak to si ma pobavil marlo. tym, ze sa da skopirovat vsetko, co vidim na monitore. :-))))))))))). skoda, ze si mi odpovedal takto skaredsie, ale ale uz mi je to jasnejsie
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod halis1 » 06 Mar 2007 23:46 pm

Z hľadiska udržania alebo dokonca zvýšenia návštevnosti stránky akva.sk sa mi zdá tento krok nesystematický. Vážne nechápem o čo tu ide a čo komu vadilo na predám/kúpim/darujem. Túto sekciu navštevovali aj ľudia, co s akvaristikou začínajú a potrebujú kúpiť napr. rybky, rastlinky. Takto namiesto toho, žeby zablúdili aj do iných tém a dozvedeli sa niečo zaujímavé tak akva.sk ľahko obídu. Nie každý rozmýšla ako asi tvorcovia stránky, čo maju min. 200l zabehnuté akvá, kopec rýb a rastlín a inzercia ich len obťažuje a dokážu sa rozprávať len o rozmnožovaní terčovcov a podobne a otázky amatérov ich vedia len strašne podráždiť ako som si všimol.
Okrem toho, tá stránka je absolútne nedotiahnutá. Neviem kto predáva a kto kupuje a ani skade kto je, takže ťažko použitelná.. Ten dodatočný pokec k inzerátom na akva.sk bol dobrý,že človek sa dozvedel často potrebné info o predávanej veci. Táto sekcia mi na akva.sk chýba a považujem to za krok späť. Veď stačí si len pozrieť pokles pridaných obrázkov a podobne, čo som si všimol pred tým ako zamknutie inzercie.
Naposledy upravil halis1 dňa 06 Mar 2007 23:52 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
halis1
 
Príspevky: 16
Obrázky: 5
Založený: 23 Jan 2007 02:06 am
Bydlisko: Košice

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod joko » 06 Mar 2007 23:47 pm

marlo a nedalo by sa integrovat nejako, aby po kliknuti mohol zaujemca poslat ss ak je on registrovany na akve ? Myslim zaujemcu, samozrejme ze inzerujuci by musel byt aby si prijal ss :-)
teoreticky aj keby nebol registrovany ale to by musel zadat e-mail na odpoved :-)
Ale aspon pre registrovaneho usera keby to slo, aj ked neviem ako ...

Dik, Joko.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod virus31 » 07 Mar 2007 00:39 am

System burzy jsem si trochu proklikal a mam k tomu toto:

+Je dobre oddelit tema obchodu od diskuze
Duvody jsou zrejme:
vlastni system prizpusobeny prodeji/nabidce/poptavce
filtrovani inzeratu
moznosti rozsireni/konfigurace

-Neni prilis vhodne rozdelovat dany system az tak drsne, kdyz to tak reknu.
Duvody:
zpetna vazba na hesla
profily uzivatelu
nutnost vyplneni vsech polozek 'O sobe' znova

V dnesni dobe je trend integrace, tohle je krok zpet diky tem duvodum, co jsem uvedl. Kazdopadne jen technologicky :)

Dobra prace!
Obrázok používateľa
virus31
 
Príspevky: 392
Obrázky: 19
Založený: 13 Aug 2005 17:30 pm
Bydlisko: CR

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod Norman » 07 Mar 2007 09:05 am

Ja som s tymto krokom absolutne spokojny. Pretoze zamedzuje vyryvacom a spekulantom vylievat sa v teme a tym zahlcovat podstatne veci kopou vaty. Takisto je jednoznacny v otazke kontaktovania: bud dotycny napise mail alebo dvihne telefon, pretoze pokial bolo na akve v inzerate vyslovene napisane, ze bud volat alebo mailovat "urciti jedinci" do temy inzeratu vypisovali a cudovali sa, ze im nikto neodpoveda.

Existuje vela ludi, co chodi na akvu len kvoli inzercii (tak isto aj na byvale akvaria aj na ifaunu) a ostatne temy necitaju ani ked im do oci biju.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod marlo » 07 Mar 2007 09:29 am

Pokusim sa odpovedat vsetkym v jednej teme.

1.> to Skala : nechapem presne ako si to msylel s tym kopirovanim ?

2.>to halis1: neslo namo zvysovanie navstevnosti stranky ale skor oddelit inzerciu od fora.Nakolko presne ako Norman poznamenal X ludi vypisovalo do inzeratov kadeco co nemalo s tym nic spolocne.A hlavne ak niekto uviedol svoju cenu ...tak tam bolo plno zbytocnych pripomienok.
" Neviem kto predáva a kto kupuje a ani skade kto je,,,"
takto uz zalezi od predavajuceho kolko udajov o sebe je ochotny zverejnit.Ani na avizo.sk nevies kto je kto a kolkokrat ani to odkial je.

3.>virus31 : mas pravdu ALE problem je v tom ze toto je hotova aplikacia ktoru sme len upravili a momentalne nie je mozne mat jedno konto na akva.sk a zaroven to iste na burza.akva.sk ale to je technicky problem ktory by malbyt ze vraj vyrieseny v dalsej verzii.To je asi jedina vec ktora vadi aj mne.

4.>Joko : myslim ze to sa neda...nieje to jeden system ako akva.sk .

V pripade ze sa bude dat pouzivat jedno meno a heslo pre burzu aj akvu urcite tak urobime.Ak je tu clovek ktory by to vedel po technickej stranke zvladnut aj teraz nech sa mi ozve PHP + Mysql.
Naposledy upravil marlo dňa 07 Mar 2007 09:45 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod marlo » 07 Mar 2007 09:37 am

+ zmenil som dlzku platnosti inzeratu na 28 dni ...to by hadam malo stacit vsetkym .
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod laci » 07 Mar 2007 09:46 am

Je dobre, že sa inzercia oddelila od fóra. Len sa prikláňam k názoru, že po zaregistrovaní na akva.sk by mi viac vyhovovalo keby sa po kliknutí na burza... nemuselo znova prihlasovať. Verím, že sa to podarí vyriešiť.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod skala » 07 Mar 2007 09:57 am

nuz, som rad marlo tentokrat co si napisal. uz som to chcel skor napisat, len som sa zhacil. tiez si myslim, ze je vecou inzerenta ci napise odkial je. navyse zijeme v 21 storoci, veci sa daju poslat a to roznym sposobom. pre mna je vzdy trochu divne, ked dostavam otazky co znamena napr. dobierka.

marlo - tych 14 dni vobec ale vobec nepovazujem za dostatocny interval na to, aby sa vec predala, alebo na to, aby sa malo hybat z cenou. ale je to fajn interval na to, aby inzerat ostal relevantny, co je myslim pre samotnu burza.akva.sk dolezitejsie. kopirovanie nechajme tak, vysvetlime si to osobne, ide o malickost.

aha citam 28 dni - nuz ano, to by malo stacit. a k tym akciam - tam s tebou v nicom nesuhlasim. castokrat pri nich ide o takmer verejny zaujem a inzerovat ich na 14 dni 5 mesiacov dopredu je kravina. bannery a to co spominas je nanic, pretoze nie kazdeho to napadne a potom mohlo by toho byt vela, a smrdet to reklamou. povedzme, ze Martin si zmysli, ze chce spravit vystavu bojovnic. ona aj tento rok bude v martine. tak by ju mohli supnut aj na burza.akva.sk a vobec to nevidim ako zbytocne, prave opacne to vidim. a ak je interval 28 dni, tak potom si kludne kazdy mesiac ten oznam daju znovu. na vystavu sa clovek zvycajne chysta aj 3 aj viac mesiacov dopredu. Podobne burza.

A je velky rozdiel ci je akcia len vo viacmenej statickom kalendari, trebars na akva.sk, alebo ci je v niecom, co je interaktivnejsie ako je burza.akva.sk.

Ten napad s burza.akva.sk je vynikajuci. Len by som tam vsunul 2 bannery (alebo dake cudliky, okienka:-) ) - jeden ten co mam aj ja na stranke - ten bannersystem, ci co to je, ktory propaguje forum na akva.sk a druhy klubovy - ktory by bol o klub.akva.sk.

a k synchronizacii uctov - ja si naopak myslim, ze je dobre, ze to je oddelene. mam pocit, ze sa tym trochu zamedzi zadavaniu hluposti. ten, kto ma zaujem o burzu.akva.sk tak snad nemoze mat problem s tym, aby venoval trochu snahy na stranke burza.akva.sk
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod marlo » 07 Mar 2007 10:02 am

Skala : myslim ze ak sa bude jednat o nejaku akciu vieme spravit aj dlhsiu platnost inzeratu ako je 28dni....ale to su veci ktore je treba dohadovat osobne.Moznosti sa vzdy nejake najdu.
Baner moze rotovat aj rok...a je podla mna viditelnejsi ako inzerat ktory sa bude posuvat stale nizsie a nizsie ako sa budu pridavat dalsie


Na cudliky sa pozriem co sa bude dat spravit ;)

Ale asi som slepy lebo na tvojej stranke "cudlik" nevidim ?
Ak mozes posli mi cez SS link na cudlik.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod skala » 07 Mar 2007 10:07 am

marian, ja si myslim, ze 28 je na akciu fajn, zbytocne sa sparat do systemu. a myslim si, ze ak niekto chysta akciu, tak napokon zisti, ze 28 je prenho akurat, lebo po 28 dnoch je inzerat mozno uz niekde vzadu za ostatnymi, a tym, ze ho uzivatel zada znovu, dostane sa dopredu.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod laci » 07 Mar 2007 10:14 am

skala napísal: tiez si myslim, ze je vecou inzerenta ci napise odkial je.

Je to pravda, ale nie je to žiadny osobný údaj (tajný :shock: ) a je presa lepšie ak chcem reagovať na inzerát a viem kde sa ponúkaný „tovar“ nachádza.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod bettina » 07 Mar 2007 11:54 am

mne tam vobec sa nejde prihlasit
2 dni sa o to pokusam - postupovala som myslim, ze spravne, aj mi prislo do mailu overenie adresy, aj som tam klikla, potom to vypisalo toto:

Náš systém overil platnosť Vašej registrácie. Prosím prihláste sa s Vašim menom/heslom.

Dalej som sa snazila prihlasit a vypisuje mi to zase toto:

Verifikácia potrebná
Pre prihlásenie, musíte použiť link ktorý Vám bol zaslaný našim systémom.

Tak som z toho jelen - ja chcem len darovat pistiu!!!!! Ale asi ju hodim do kosa a budem mat po probleme.
Obrázok používateľa
bettina
 
Príspevky: 251
Obrázky: 48
Založený: 12 Aug 2005 07:28 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod joko » 07 Mar 2007 12:01 pm

bettina napísal:Ale asi ju hodim do kosa a budem mat po probleme.
Si si ista ze nebude trash vyzadovat autentifikaciu ? :lol:
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod laci » 07 Mar 2007 12:06 pm

bettina napísal:mne tam vobec sa nejde prihlasit
2 dni sa o to pokusam - postupovala som myslim, ze spravne, aj mi prislo do mailu overenie adresy, aj som tam klikla, potom to vypisalo toto:

Náš systém overil platnosť Vašej registrácie. Prosím prihláste sa s Vašim menom/heslom.

Dalej som sa snazila prihlasit a vypisuje mi to zase toto:

Verifikácia potrebná
Pre prihlásenie, musíte použiť link ktorý Vám bol zaslaný našim systémom.

Tak som z toho jelen - ja chcem len darovat pistiu!!!!! Ale asi ju hodim do kosa a budem mat po probleme.


Mne to robilo to iste, ale potom som zistil, že v emailovej schránke sú dve adresy. Tak skús aj tú druhú. Boli napísané spoločne, preto som ich nevidel.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod Dexter » 07 Mar 2007 12:16 pm

Ja iba v skratke. Mne sa to zda totalne neprehladne. Nie je oddelene predam a kupim a nechapem vobec, naco tam je to hodnotenie tymi hviezdickami. Co sme na ebay? Ako ma moze hodnotit niekto za to, ze chcem kupi 3 krevety? :evil: A navyse sa treba preklikavat na inu sajtu. Ked bolo vsetko "pod jednou strechou",hned sa mi indikoval novy prispevok a ked to bolo nieco, co ma nezaujima, tak som to neotvoril. Takto musim ist na tu stranku, prihlasit sa, zoriantovat sa, kliknut na sekciu, znova sa zorientovat a potom este raz to iste pri konkretnom inzerate. Proste sa to na to nehodi. Navise musi kazdy napisat, ci ise predavat alebo kupovat, a ked to tam nenapise, tak, treba este raz otvorit konkretny inzerat, nepomaha ani popis. Prehlad najnovsich inzeratov je pre mna tiez matuci - hnusne pismo... a otravuju ma aj tie fotacyiky s krizikom, ze inzerent nepridal fotku. No naco do certa budem davat fotku, ked chcem kupit nejake rybky! A este priklad, ze to nie je neprehladne iba pre mna, aj ked toto je skor chyba inzerenta...

Obrázok
Naposledy upravil Dexter dňa 07 Mar 2007 12:37 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod Norman » 07 Mar 2007 12:35 pm

Dexter: na akve boli a su tiez bezne "nicnehovoriace nazvy tem" (napr. typu "HELP ALE OKAMZITE") a to nielen v sekcii inzeraty, takisto sa teda musis preklikat az k inzeratu priamo a tiez je moznost, ze sa absolutne nedozvies o co vlastne zadavatelovi inzeratu ide.

Proste ludia nevedia pisat inzeraty a ani na ne reagovat :( Takze je podla mna lepsie ked to bude "mimo diskusii" a ten kto CHCE PREDAT, tych par sekund navyse tomu venuje a ten kto CHCE KUPIT sa s nim skontaktuje, plati to aj naopak. Avsak taki, co len vyryvaju o cene a podobne (pozor, nemylit si s vaznym zaujmom ale za inu sumu, co je bezny pristup toho kto ma zaujem o tovar ponukany cez obciansky inzerat) tam nemaju sancu pisat "nevhodne" prispevky.

Keby naozaj hviezdicky fungovali ako na eBay alebo podobnych systemoch, bol by som v siedmom nebi, pretoze by ihned ukazali obraz o serioznosti daneho jedinca.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod Dexter » 07 Mar 2007 12:41 pm

Norman: Ak bol dovod vzniku burzy zahlcovanie fora, tak podla mna netvori az taky markantny podiel. Ludia spamuju v kazdej sekcii a v kazdom topicu alebo spamuju tak, ze nepouzivaju vyhladavanie atd. Ano, keby hviezdicky fungovali ako na ebay, tak by to bolo dobre, ale tam sa davaju uzivatelovi, nie inzeratu. Toto je totalna somarina, co vlastne hodnotia? Tovar, dostupnost inzerovaneho objektu, stylistiku inzeratu, cenu? Ani Pan Boh nevie...
Obrázok používateľa
Dexter
 
Príspevky: 439
Obrázky: 15
Založený: 23 Aug 2005 10:47 am
Bydlisko: Nitra

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod marlo » 07 Mar 2007 12:44 pm

Dexter napísal:Ja iba v skratke. ...


To ze inzeraty nie su oznacene Predam Kupim...to je chyba ludi ze tak pisu inzeraty.

Ten Arial ..no to je tvoj nazor..a netvrdim ze sa nebude este experimentovat s Fontami atd.

Az cas ukaze ci to bolo dobre alebo zle rozhodnuie oddelit inzeraty od fora.Myslim ze sme este len na zaciaktu a je velmi skoro robit zavery.

Ale urcite si rad vypocujem,precitam kazdu pripomienku nakolko kazdamoze v niecom pomoct.

Hodnotenie..tak isto zalezi na samotnych uzivateloch ako k tomu budu pristupovat a ci naozaj cloveka od ktoreho kupili a boli zo vsetkym spokojny ohodnotia Dobre alebo Zle.

Je to vsetko o ludoch ako sa budu spravat a chovat a pisat...to uz ja neovplyvnim.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod marlo » 07 Mar 2007 12:47 pm

bettina napísal:mne tam vobec sa nejde prihlasit .....



Neviem preco ale pobox a aj post...maju problem s tym linkom ktory je automaticky generovany...vcera som to testoval.

Proste pride dlhy link na ktory treba kliknut ale Pobox ho nezobrazi cely.

Riesenie:

link skopirovat a vlozit do adresoveho riadku..a dat enter...

mne to tak fungovalo
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod laci » 07 Mar 2007 12:52 pm

marlo napísal:
bettina napísal:mne tam vobec sa nejde prihlasit .....



Neviem preco ale pobox a aj post...maju problem s tym linkom ktory je automaticky generovany...vcera som to testoval.

Proste pride dlhy link na ktory treba kliknut ale Pobox ho nezobrazi cely.

Riesenie:

link skopirovat a vlozit do adresoveho riadku..a dat enter...

mne to tak fungovalo


Áno na pobox.sk-e som sa takto musel pohrať a ide to.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod marlo » 07 Mar 2007 12:53 pm

Dexter napísal:....................l....



Ja myslim ze hodnotenie je jasne definovane :

Kód: Vybrať všetko
"Tu môžete vyjadriť svoju spokojnosť s predávajúcim."
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: www.burza.akva.sk

Odoslaťod bettina » 07 Mar 2007 12:57 pm

marlo, presne takto som to skopirovala a potom nasledovalo presne to, co som pisala horevyssie
Obrázok používateľa
bettina
 
Príspevky: 251
Obrázky: 48
Založený: 12 Aug 2005 07:28 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.