pomoooc žiabrové hlísty



Akvarijné ryby - choroby, liečba

pomoooc žiabrové hlísty

Odoslaťod jednotka » 06 Mar 2007 21:06 pm

Ahojte, pomôžte mi prosím niekto.Moje rybky majú asi žiabrové hlísty čo s tým? :oops: Ani nie tak všetky ako gupky.Samičky mám asi 1rok a dnes som k nim dokúpila samčeka.gupky majú stiahnuté chvosty a sem tam sa šúchajú o rastliny a predmety v akva.samček to nerobí.no do vody som pridala aj preventin-len tak pre istotu pár kvapiek. je to vážne ked sa rybky "škrabkajú" o predmety???
Obrázok používateľa
jednotka
 
Príspevky: 21
Obrázky: 7
Založený: 05 Mar 2007 20:41 pm

Reklama

Re: pomoooc žiabrové hlísty

Odoslaťod kustro » 06 Mar 2007 23:00 pm

to zaujima aj mna co je dobre a osvedcene na to "skrabkanie" :)
Obrázok používateľa
kustro
 
Príspevky: 237
Obrázky: 75
Založený: 08 Aug 2006 21:46 pm
Bydlisko: Nová Baňa

Re: pomoooc žiabrové hlísty

Odoslaťod jednotka » 07 Mar 2007 21:13 pm

no tak prosím ked si to už pozeráte, tak aj niečo k tomu povedzte.please :cry:
Obrázok používateľa
jednotka
 
Príspevky: 21
Obrázky: 7
Založený: 05 Mar 2007 20:41 pm

Re: pomoooc žiabrové hlísty

Odoslaťod milop » 07 Mar 2007 22:52 pm

hlisty, červy iná haveď:
serra- tremazol - návod priložený - nie je to možno všade dostať , ale v obchode ti to vedia objednať
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: pomoooc žiabrové hlísty

Odoslaťod gregor » 07 Mar 2007 23:05 pm

kupovať tremazol pre dve guby sa mi zdá trochu škoda...za tie peniaze kúpiš gubiek,že ti nevôjdu do akvárka :shock: :lol: :lol: :lol:
gregor
 
Príspevky: 6
Obrázky: 6
Založený: 10 Dec 2006 19:37 pm
Bydlisko: L.Mikuláš

Re: pomoooc žiabrové hlísty

Odoslaťod jednotka » 08 Mar 2007 18:19 pm

a čo je to vlastne ten tremazol?ono to u nich sem tam nevidno.myslíš, že sa tá choroba len skrýva alebo som taký rybkohypochonder? :o
Obrázok používateľa
jednotka
 
Príspevky: 21
Obrázky: 7
Založený: 05 Mar 2007 20:41 pm

Re: pomoooc žiabrové hlísty

Odoslaťod kardano » 08 Mar 2007 22:23 pm

Preventin je na nic. Ako castio menis vodu a odkalujes? U mna gupky stahovali chvosty, ked som nerobil vymenu vody. Prve co by som spravil, je vymena cca 30 percent objemu vody s odkalenim. Ake tam mas dalsie ryby? Ake velke je akva? kolko je tam ryb?
Obrázok používateľa
kardano
 
Príspevky: 224
Obrázky: 41
Založený: 25 Máj 2006 18:41 pm
Bydlisko: Trencin

Re: pomoooc žiabrové hlísty

Odoslaťod jednotka » 09 Mar 2007 18:15 pm

kardano napísal:Preventin je na nic. Ako castio menis vodu a odkalujes? U mna gupky stahovali chvosty, ked som nerobil vymenu vody. Prve co by som spravil, je vymena cca 30 percent objemu vody s odkalenim. Ake tam mas dalsie ryby? Ake velke je akva? kolko je tam ryb?
no ja mám asi 37 litrové akvarko a vodu som menila asi 4 dni pred tým ako sa začali "škrabkať".preventin dávam vždy ked mením vodu.preventin pre prevenciu predsa.neškrabú sa stále iba sem tam len tak prebehnú listom ale aj tak ma to znepokojuje.v akva mám danio pásikavé 4 ks, tetry neonové 7 ks, gupka 3 ks, mrenka tyteova 2 ks, prísavník 1 ks a pancierničky 3 ks.voda mám 25-26 stupňov.ako ďalej :?:
Obrázok používateľa
jednotka
 
Príspevky: 21
Obrázky: 7
Založený: 05 Mar 2007 20:41 pm

Re: pomoooc žiabrové hlísty

Odoslaťod jednotka » 12 Mar 2007 21:57 pm

dnes mi zomreli 2 rybky.jedna tetra neónová(ale s tou som tak trošku rátala)a druhá mi plávala hore bruškom gupka samička.Našla som ju v machu.Myslíte, že to bude dákou chorobou alebo sa len zamotala do tejto rastlinky a nevedela ísť von?nechcem aby mi podochli.
Obrázok používateľa
jednotka
 
Príspevky: 21
Obrázky: 7
Založený: 05 Mar 2007 20:41 pm

Re: pomoooc žiabrové hlísty

Odoslaťod hans12 » 13 Mar 2007 14:36 pm

Myslím si,že jednou z príčin može byť to,že máš príliš veľa rýb na tak malé akva.Lebo 20 rýb na 37 litrové akvárium je trocha priveľa,aj keď sú to rybky menšieho vzrastu.Pri takom vysokom počte rýb sa dosť ťažko udržuje biologická rovnováha v tvojom akváriu.
hans12
 
Príspevky: 28
Založený: 17 Jan 2007 18:12 pm
Bydlisko: LV

Re: pomoooc žiabrové hlísty

Odoslaťod jednotka » 13 Mar 2007 19:42 pm

hans12 napísal:Myslím si,že jednou z príčin može byť to,že máš príliš veľa rýb na tak malé akva.Lebo 20 rýb na 37 litrové akvárium je trocha priveľa,aj keď sú to rybky menšieho vzrastu.Pri takom vysokom počte rýb sa dosť ťažko udržuje biologická rovnováha v tvojom akváriu.
myslíš, že oni-teda tie rybky to cítia, že ich je veľa a preto mi aj dve zomreli? :shock:
Obrázok používateľa
jednotka
 
Príspevky: 21
Obrázky: 7
Založený: 05 Mar 2007 20:41 pm

Re: pomoooc žiabrové hlísty

Odoslaťod Silvester Valentin » 13 Mar 2007 20:09 pm

ehm jednotka , skus trochu odbornu literaturu ( napr moje prve akvarium a tam prvy clanocek ako sa nestat akvaristom ) a na akve citaj vsetko o zakladani akvarka filtracii atd. pouzi vyhladavanie , skratka nuraj a citaj co najviac. pripadne ak literaturu nemas (ani peniaze ) skus si od niekoho pozicat . zistis vela veci. mna zaujima hlavne to ze ako si prisla na tie ziabrohlisty ked evidentne sa skrabu na tele.
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.