MALAWI BLOAT?



Akvarijné ryby - choroby, liečba

MALAWI BLOAT?

Odoslaťod SANJURO » 09 Mar 2007 10:27 am

Mam tropheusa, ktory ma jednu bielu supinu. Kupil som ich 10 minuly tyzden v piatok v zoodome. Ked plave na mieste ,tak sa divne kolise z jednej strany na druhu. Zda sa mi ze ma aj na analy taku malu cervenu zdureninku. Nie som si isty ci mi normalne zere alebo ci to vypluva. Nahana niektore ostatne tropheusy. Druhy tropheus sa tiez kolise ale nic ine som si na nom nevsimol. A jedna alunocara ma vyraznejsie cervene ziabre na ich okrajoch(samicka)
Cital som na cichlidworlde o tejto chorobe(malawi bloat) a priznaky sa mi na to hodia. Vie mi niekto poradit ci som dobre identifikoval chorobu alebo mam len zbytocne obavy. Zatim dik
Obrázok používateľa
SANJURO
 
Príspevky: 31
Založený: 07 Dec 2006 13:47 pm
Bydlisko: Alzbetin Dvor - Miloslavov

Reklama

Re: MALAWI BLOAT?

Odoslaťod Katarinka » 12 Mar 2007 08:23 am

Ahoj,
u mna boli prizanaky:
dlhe prisvitno-biele výkaly, plachost, rybka sa drzala bokom od inych ryb, nezrala. Jedna uhynula, dalsie dve boli uplne v hroznom stave, ale prezili to.
Len ak Ti po 3 dnoch odpisujem a tebe sa nic nove v akva neudialo, tak to asi nebude malawi-bolat. Len ak mas podozrenie, alebo sa to zhorsuje, tak necakaj a liec.
Katarinka
 
Príspevky: 257
Obrázky: 16
Založený: 27 Apr 2006 14:28 pm
Bydlisko: Tren?ín

Re: MALAWI BLOAT?

Odoslaťod DALO » 22 Mar 2007 17:33 pm

Ja mam otazku na skusenejsich: Tie dlhé výkaly pri bloate musia mat bielu farbu? resp. co by znamenali dlhé ale hnedé výkaly? inak sú ryby zdá sa ok
DALO
 
Príspevky: 15
Obrázky: 4
Založený: 28 Feb 2007 17:18 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: MALAWI BLOAT?

Odoslaťod arkon » 22 Mar 2007 22:49 pm

dlhy a hnedy vykal- vela krmis :)
Obrázok používateľa
arkon
 
Príspevky: 163
Obrázky: 11
Založený: 27 Okt 2006 20:45 pm
Bydlisko: Nitra

Re: MALAWI BLOAT?

Odoslaťod DALO » 22 Mar 2007 23:00 pm

myslim ze stale rovnako, ale uberiem, su to mlade tak to asi prehanam s poctom krmani za den
DALO
 
Príspevky: 15
Obrázky: 4
Založený: 28 Feb 2007 17:18 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: MALAWI BLOAT?

Odoslaťod ivuska » 23 Mar 2007 18:15 pm

Tak ja krmim 1 krat za den v takom mnozstve, ktore ryby stihnu skonzumovat do 2-3 minut. Viackrat za den by sa podla mojej knihy o akvarijnych rybach krmit nemalo.
ivuska
 
Príspevky: 13
Založený: 22 Mar 2007 10:41 am
Bydlisko: Poprad

Re: MALAWI BLOAT?

Odoslaťod DALO » 23 Mar 2007 18:48 pm

tropheus potrebuje krmit viackrat denne (mladata), je to tvrdenie skusenejsich tak dam radsej na nich aj ked pred zalozenim akva som cital tiez len knihy.
DALO
 
Príspevky: 15
Obrázky: 4
Založený: 28 Feb 2007 17:18 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: MALAWI BLOAT?

Odoslaťod pi?o » 10 Aug 2008 11:04 am

Tie výkaly pri chorobe sú ako biela nitka v dlžke aj viac ako 5 cm a ťahajú to za sebou. Kymácajú sa z boka na bok, odmietajú potravu, majú naduté bruchá. a zapalený ritny otvor. Stoja nehybne na mieste a otierajú sa o dno. Aspoň tak som to pozoroval na svojich tropheusoch. Liečbu som nasadil neskoro, ale boli aj straty. Dal som 2 krát vyšiu dávku ako sa uvádza v niektorých článkoch. T.Z. 6 tab. entizolu 250 mg na 250l vody. A každý deň ráno rospustím tabletku v troche vody s akvaria, nasypem tam potravu, počkam až to vsiakne a podávam rybám. Už tak liečim 2týždne.To je z mojej skúsenosti s chorobou Malawi bloat.
pi?o
 
Príspevky: 49
Obrázky: 62
Založený: 13 Dec 2007 21:06 pm
Bydlisko: Bardejov


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.