gupka s bielymi fliačikmi



Akvarijné ryby - choroby, liečba

gupka s bielymi fliačikmi

Odoslaťod apolinka » 09 Mar 2007 15:07 pm

mám v akvárku niekoľko gupiek, ale ako som sa dnes na ne pozerala všimla som si, že jedna vôbec neplávala rýchlo bola hrozne pomalá je trošku prehnutá akoby nevedela udržať chvostík a navyše je posiata bielimi fliačikmi vyzerá to ako pleseň akoby ju niekto pofŕkal, no ešte som sa s tým nestretla. Vybrala som ju z akvárka a dala do inej nádoby dala som jej tam aj kameň a mušlu, aby sa necítila tak zle no a dala som jej tam aj trošku jedla a do vody takú chemikáliu, ktorá vodu zbaví chlóru a rybkám pomáha ak majú nejaké kožné problémy a pomáha im vytvárať sliz. Neviem, či som spravila dobre alebo čo mám ešte urobiť nestretol sa tým niekto z vás? budem vďačná za radu :(
Obrázok používateľa
apolinka
 
Príspevky: 3
Založený: 09 Mar 2007 14:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: gupka s bielymi fliačikmi

Odoslaťod SoRex » 09 Mar 2007 15:36 pm

Vyhledej a nastuduj odkazy na "krupičku", nebo "Ichthiopthirius multifinis".
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: gupka s bielymi fliačikmi

Odoslaťod apolinka » 09 Mar 2007 19:44 pm

SoRex napísal:Vyhledej a nastuduj odkazy na "krupičku", nebo "Ichthiopthirius multifinis".
ďakujem veľmi pekne v budúcnosti budem vedieť. Je možné, že ak tá rybka v akvárku už nie je, že ochorejú aj iné? Či mám kupovať ten liek.
Obrázok používateľa
apolinka
 
Príspevky: 3
Založený: 09 Mar 2007 14:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: gupka s bielymi fliačikmi

Odoslaťod SoRex » 10 Mar 2007 10:57 am

apolinka napísal:Je možné, že ak tá rybka v akvárku už nie je, že ochorejú aj iné? Či mám kupovať ten liek.

To je zcela jisté :-(
Ovšem na ostatních rybách se projevit nemusí. Osobně bych Ti doporučoval léčivo koupit. Přinejmenším proto, abys mohla zaléčit okamžitě, až se v budoucnu objeví příznaky u dalších ryb. Krupička je jednou z nejběžnějších a nejčastějších onemocnění. Naštěstí bývá poměrně snadno léčitelná.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.