Dno



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Dno

Odoslaťod KOKOS » 03 Okt 2003 19:24 pm

Chci si postavit akvárko pro cichlidy a někde na internetu jsem viděl jak vyrobit dno. Vlastně stejným způsobem jako PU pozadí, to znamená z pěny a pak polepit jemným pískem. Jaký je váš názor na to? Bylo to akvárium pro terčovce a zajímalo by mě jestli by se to hodilo i pro cichlidy. Výhodou je prý lehká údržba.
Díky za každý názor.
Obrázok používateľa
KOKOS
 
Príspevky: 21
Založený: 02 Okt 2003 20:13 pm

Reklama

Re: Dno

Odoslaťod majko » 03 Okt 2003 19:35 pm

Dno by som z PU peny nerobil. Dno plni biologocku funkciu, nieje tam len pre okrasu.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Dno

Odoslaťod Atilla » 06 Okt 2003 09:12 am

ak sa bavime o americkych napr. skalare moze byt ale zamyslel si sa nad tym kde budes mat rastlinky a ako to bude vyzerat ked ti rybky budu kakat na taketo dno ? :)

ak o afrikach tak na to zabudni ! nie vsetky afriky prenasaju strk aspon nie u mna ale ti co to robia mi nanosia za 1 den (nosia to na predne sklo - asi aby som sa na ne nepozeral :) ) asi 8cm strku zo svojich jaskyn - ak to nebudu robit cim si budu 'kratit' cas ?

podla mna je to nevhodne
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Dno

Odoslaťod fefe » 06 Okt 2003 16:23 pm

Súhlasím s Atillom. Afriky potrebujú bagrovať. Jamky a podobné krásy. Moje Auratusy boli schopné prebagrovať v priebehu pár hodín dno tak, že na prednej strane som mal cca 15 cm a v zadu tak nanajvýš 1. Kašlal som na to oni vedeli, prečo to robia. Niektoré druhy sa aj neresia do jamiek a tak je dobré si o tom čo to prečítať.
Obrázok používateľa
fefe
 
Príspevky: 78
Obrázky: 25
Založený: 28 Jún 2002 13:05 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Dno

Odoslaťod canart » 07 Okt 2003 12:24 pm

Podla vsetkeho cichlidy potrebuju piesok aj k spravnemu traveniu, i ked tieto ryby mnohi chovatelia chovaju s uspechom aj bez dna.

Nevidim najmensi dovod robit dno z PU. Vyznam nechapem a co sa tyka udrzby...neviem, ci skutocne ubudne starosti o cistotu. Odpad bude treba aj tak odstranovat a myslim, ze je v podstate jedno, ci sa odstranuje z pevneho podkladu alebo z piesku. Okrem toho dno bude v akva uz navzdy v takom istom tvare, co sa mi nezda vhodne, pretoze clovek nikdy nevie, ako dopadne akva o par rokov a potom pracne odstranovat PU z dna...neviem. Osobne by som o niecom takom nikdy ani neuvazoval

Este ma napadla jedna vec. Ako to bude vyzerat, ak sa dno zariasi? Tomu nezabranis. Prisavnici nieco ohryzu. ale bude to potom mozno vyzerat strasne.
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: Dno

Odoslaťod skala » 07 Okt 2003 13:02 pm

O.i. piesok potrebuju na drvenie potravy.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Dno

Odoslaťod viridis » 07 Okt 2003 14:00 pm

Dno nechaj strkove, tak ako pisu kolegovci.
Plni multifunkciu substratu pre rastliny, biolfiltra a zabavky pre ryby ;)
viridis
 
Príspevky: 274
Obrázky: 13
Založený: 08 Nov 2002 10:26 am
Bydlisko: ZV

Re: Dno

Odoslaťod KOKOS » 08 Okt 2003 16:53 pm

Díky za odpovědi. Jdu shánět písek
Obrázok používateľa
KOKOS
 
Príspevky: 21
Založený: 02 Okt 2003 20:13 pm


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.