Umieraju mi rybičky



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Umieraju mi rybičky

Odoslaťod gra0 » 11 Mar 2007 14:20 pm

Som začínajúci akvarista a mam problém s umieraním rybičiek. Mam malé 18 l akvarko a v ňom už len 6 rýb – 1 rasbora borapetensis, 2 tetra neonova, 1 zebricku zlatu, 1tetra čierna a 1 prisavka zlata. Akurát dnes mi jedna prisavka tmavá uhynula a pred tým ďalšie 3 s neznámeho dôvodu- „stále som dokupoval nove, nemal som ich naraz toľko veľa maximálne som ich mal 9 rýb len s uvedeného druhu “ používam filter fan-mikro plus, neónové osvetlenie pre akvária a živé rastliny. Teplota vody je 24 °C a na hladine je neidentifikovateľný povlak ako blana, neviem čo mam robiť či mám zlu vodu alebo čo tam bude za problém. Sem tam im kvapnem aj preventin nakoľko sa u tetri neonovej objavujú biele bobky na plutvách. Môžete mi poradiť ?
gra0
 
Príspevky: 3
Založený: 11 Mar 2007 11:25 am

Reklama

Re: Umieaju mi rybičky

Odoslaťod Pseudochromis » 11 Mar 2007 19:40 pm

Jednak ho mas prerybnene nechaj tam maximalne 5 rybiek tie biele fliaciky na plutvach moze byt krupicka zvys teplotu vypni filter a zacni vzduchovat a zacni ich liecit Costapurom od Sery davkuj podla navodu
Pseudochromis
 
Príspevky: 40
Založený: 26 Feb 2007 19:01 pm

Re: Umieaju mi rybičky

Odoslaťod Pseudochromis » 11 Mar 2007 19:41 pm

A neonku prelov do karanteny
Pseudochromis
 
Príspevky: 40
Založený: 26 Feb 2007 19:01 pm

Re: Umieaju mi rybičky

Odoslaťod Luky » 11 Mar 2007 19:55 pm

Filter umiestni tak,aby ti vystupujuca voda z filtra virila (premiesavala) hladinu a problem s povlakom by mal byt fuc.krupicka : ako ju liecit najdes tu : viewtopic.php?t=96
Vela stastia.
Obrázok používateľa
Luky
 
Príspevky: 50
Založený: 02 Sep 2005 15:23 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Umieraju mi rybičky

Odoslaťod gra0 » 13 Mar 2007 23:52 pm

dakujem za radu, pozeram ze moj problem s umieranim ryb je asi v nespravnej teplote vody dam si na to pozor DAKUJEM a co tie ancistrusi preco mi tie umieraju im tiez vadi teplota vody? alebo skor ta choroba?
gra0
 
Príspevky: 3
Založený: 11 Mar 2007 11:25 am

Re: Umieraju mi rybičky

Odoslaťod Ceco » 14 Mar 2007 09:31 am

Ancistrusy do 18L v ziadnom pripade :!: Vseobecne to mas brutalne prerybnene = vela odpadnych latok, dusitanov = :dead: pre prisavniky - tie su najviac nachylne. Studuj forum, pripadne nejake knihy.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Umieraju mi rybičky

Odoslaťod dudy » 14 Mar 2007 10:07 am

gra0 napísal:dakujem za radu, pozeram ze moj problem s umieranim ryb je asi v nespravnej teplote vody dam si na to pozor DAKUJEM a co tie ancistrusi preco mi tie umieraju im tiez vadi teplota vody? alebo skor ta choroba?


to si nepochopil spravne tu teplotu mas zvysit len na cca 5 dni kym nevymizne krupicka potom ju vratis spat na tych cca 25C
dudy
 
Príspevky: 100
Obrázky: 33
Založený: 31 Jan 2006 11:49 am
Bydlisko: Stvrtok na Ostrove


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.