farba vody akvaria



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

farba vody akvaria

Odoslaťod karolman » 16 Mar 2007 14:59 pm

viem ze sa tu uz farba rozoberala ale pojmy ako svetlo hneda a zelena su dost vseobecne. mam moje akvarium uz asi tyzden. no a ma takuto nahnedlu farbu. zatial je tam len stare a nove dno, koren, nejaky musle, par rastlin a 4 prisavniky. neonka je vypnuta.
je to podla vas normalna farba alebo nie je nieco v poriadku?

Obrázok
karolman
 
Príspevky: 26
Obrázky: 1
Založený: 08 Mar 2007 23:48 pm
Bydlisko: BA

Reklama

Re: farba akvaria

Odoslaťod peter-trnava » 16 Mar 2007 15:03 pm

fotka je dost nejasna, pokus sa urobit lepsiu. Farba ale moze byt napr. z korena :idea: Preco nesvietis?
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: farba akvaria

Odoslaťod orcan » 16 Mar 2007 15:04 pm

hmm zeby nejaka nova moda? osobne by som si taketo "dymove" akvarko nekupil, ale ked sa zapne neonka, mozno to vyzera lepsie? Preco ju mas vlastne vypnutu? kvoli tomu, aby si ukazal tu farbu? a tie morske musle... hmmm no je to mozno vec vkusu, ale do sladkovodneho akvarka.... :( :(

fakt! vsak vlastne nejde o farbu skla, ale vody! tak ak mas len zafarbenu vodu, tak to bude od korena... ja som predtym, nez som ho vlozil do akvarka, vydrhol kefou a mydlom, ziadne luhovanie a varenie a nefarbi... o ostatne sa uz postarali prisavnici...
Obrázok používateľa
orcan
 
Príspevky: 105
Obrázky: 14
Založený: 03 Okt 2006 23:12 pm
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: farba akvaria

Odoslaťod karolman » 16 Mar 2007 15:22 pm

ja som nesvietil preto aby bola vidiet ta farba. keby som zasvietil tak vyzera normalne...

tak co mam teraz urobit? mam ten koren vytiahnut alebo ne? mam vymenit cast vody? poradte pls

inak tie musle su tam preto ze ich mame z talianska plno doma tak sme nevedeli kam s nimi tak sup do sladkovodneho akvaria... :P
karolman
 
Príspevky: 26
Obrázky: 1
Založený: 08 Mar 2007 23:48 pm
Bydlisko: BA

Re: farba akvaria

Odoslaťod orcan » 16 Mar 2007 15:33 pm

napisal som ti teda SS... len prosim, stale este neviem, ci to mas taku vodu, alebo tie skla su "dymove"... ak to mas len spinavu vodu, tak je to z korena... bud ho nechaj vyluhovat, alebo skus poriadne vykefovat, az kym z neho nepojde cista voda... ak aj potom bude farbit, tak to chce naozaj dlhsie luhovanie, ale mne stacilo len poriadne vydrhnut kefou a mydlom... a k tym musliam, ak sa ti to tak paci, tak ok, ale zasa to neprehanaj, obsahuju vapenec a budes mat tvrdu vodu a vysoke pH. ale pri takomto mnozstve by to hadam nemalo vadit
Obrázok používateľa
orcan
 
Príspevky: 105
Obrázky: 14
Založený: 03 Okt 2006 23:12 pm
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: farba akvaria

Odoslaťod lunimus » 16 Mar 2007 16:14 pm

Tiez si myslim, ze to bude tym korenom. Pre potvrdenie tejto hypotezy vsak musis odpovedat na jednu otazku:
Bol uz tento koren v minulosti v akvarku a nefarbil vodu? Alebo je to koren novy - hoc aj kupeny z obchodu?
Predpokladam, ze v nadrzi este nebol. Drevo obsahuje makke a tvrde casti. Tir makke sa ti budu postupne rozkladat a rozpustat do vody - a farbit.
Bude to trvat podla mnozstva makkeho dreva 3-4 mesiace, ale mozno aj rok. Proces likvidacie makkeho dreva sa da urobit o.i. tak, ze koren nechas poriadne vyvarit. Makke casti budu poddajnejsie a mozes ich lahko odstranit kefkou.
Prisavnici ti budu koren tiez obhryzat a zacnu s makkymi castami. Tym sa cely proces tiez urychli, ale rataj s tym, ze ziadna cesta neexistuje taka, aby ti prestal farbit zo dna na den.

Ak koren uz v nadrzi predtym bol dlhodobejsie a vodu nefarbil, tak je problem pravdepodobne inde a bude treba udat viac informacii.
Obrázok používateľa
lunimus
 
Príspevky: 179
Založený: 21 Jan 2007 23:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: farba akvaria

Odoslaťod slade14 » 16 Mar 2007 16:16 pm

Mne stacilo ked som koren nechal v lavory a vodu som vymienal podla potreby. bol tam 1 tyzden a uplne v poho.
Obrázok používateľa
slade14
 
Príspevky: 261
Obrázky: 28
Založený: 13 Jún 2006 16:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Re: farba akvaria

Odoslaťod lunimus » 16 Mar 2007 19:14 pm

To: slade14 - to ale zalezi vyslovene od korena. Ja som mal take velmi pekne "drievko" z vinica, ktore od zaciatku nefarbilo vobec. Potom som nasiel druhe, ktore sa mi tiez pacilo (z toho isteho vinohradu) a farbilo skoro rok ...
Rovnako som mal dubovy koren, ktory farbil kratko a rovnako koren, ktory dlho ...

Takze to kolko bude farbit je dost individualne. Skor tu ide o to, ako mozeme tento proces "odfarbenia" korena urychlit.

Ale mas pravdu, ze niekedy staci 1 tyzden :)
Obrázok používateľa
lunimus
 
Príspevky: 179
Založený: 21 Jan 2007 23:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: farba akvaria

Odoslaťod slade14 » 16 Mar 2007 22:23 pm

aby si to dal do dokonalosti tak je dobre pridat sol a koren po luhovacej dobe prevarit alebo obarat teplov vodou. po tom tyzdni to farbi omnoho a omnoho menej.
Obrázok používateľa
slade14
 
Príspevky: 261
Obrázky: 28
Založený: 13 Jún 2006 16:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Re: farba akvaria

Odoslaťod jan toman » 16 Mar 2007 22:51 pm

slade14 napísal:aby si to dal do dokonalosti tak je dobre pridat sol a koren po luhovacej dobe prevarit alebo obarat teplov vodou. po tom tyzdni to farbi omnoho a omnoho menej.



,,slade 14,, nemas ziadne pozadie? :?:
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: farba akvaria

Odoslaťod karolman » 16 Mar 2007 23:06 pm

dik vsetkym za rady... pomohli ste... :!:
karolman
 
Príspevky: 26
Obrázky: 1
Založený: 08 Mar 2007 23:48 pm
Bydlisko: BA

Re: farba akvaria

Odoslaťod peter-trnava » 16 Mar 2007 23:09 pm

pozadie si urcite urob :!: bude to ovela lepsie vyzerat :wink: doporucujem ti jednofarebne
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: farba akvaria

Odoslaťod slade14 » 17 Mar 2007 00:07 am

jan toman trosku pomimo ale neva
o pozadi som rozmislal ,ale kedze na zadnej strane akvaria mam valisnerie spiralis a asiatica ktore by mi ho zakrivali tak je to pre mna zbytocnost.
ale do 50l ktoru planujem pozadie urcite dam z poskladanych a po pripade pozlepovanych korenov medzi ktorymi budu strbinky a ukryty pre mlad. uz sa neviem dockat ako to bude vyzerat.
Obrázok používateľa
slade14
 
Príspevky: 261
Obrázky: 28
Založený: 13 Jún 2006 16:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Re: farba akvaria

Odoslaťod jan toman » 17 Mar 2007 00:19 am

Ja som ti predza pozadie nenavrhol,ja som sa iba nan pytal :wink:
ps , no i tak,tie musle :shock: :?:
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: farba akvaria

Odoslaťod slade14 » 17 Mar 2007 00:31 am

tak je vsetko OK.
ale nie vzdy je treba robit pozadie niekedy sa ti o to postaraju rastlinky.
Obrázok používateľa
slade14
 
Príspevky: 261
Obrázky: 28
Založený: 13 Jún 2006 16:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Re: farba akvaria

Odoslaťod peter-trnava » 17 Mar 2007 00:32 am

Janko, to akvarko nie je slade14-ove ale karolman-ove :D
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: farba akvaria

Odoslaťod jan toman » 17 Mar 2007 00:43 am

peter-trnava napísal:Janko, to akvarko nie je slade14-ove ale karolman-ove :D


Vies,, peter,, vecer mi ,,johhhny,, priniesol tych 8 ks botie macra., v telke bezal Tango a Cass,sledoval som akvaria, Slyho a myslac na to,ako sa ,,arowana,, po Brne spaciruje no a aj roky bezia,takze sem tam nieco popliest neni od veci.
:lol:
Vdaka za upozornenie a kedze uz idem ,,hajkat,, dobru noc. :D
ján
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: farba vody akvaria

Odoslaťod jankoo » 17 Máj 2010 11:47 am

Farba vody v akváriu by mala byť hnedožltá, až zelená, resp. ak je taká, s najväčšou pravdepodobnosťou je všetko v poriadku. Práve číra čistá voda je niekedy znakom vysokého obsahu škodlivých dusitanov.

http://www.sozo.sk/phprs/view.php?cislo ... 2007040013

Je to pravda?
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.