Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)



Informácie čo, kde a kedy ....

Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod Bigi » 23 Mar 2007 02:49 am

no kazdy tu meni a tak v KE je vas plno v Blave este viac a co tak spisska nova ves? ak je tu niekto kto pokeca zo snv napiste sem ... :o :wink:
Obrázok používateľa
Bigi
 
Príspevky: 34
Obrázky: 15
Založený: 16 Sep 2006 18:36 pm
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Reklama

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod labyryntko15 » 23 Mar 2007 16:22 pm

ja som zo snv ale nejak moc akvaristov tu asfi neni :cry:
Obrázok používateľa
labyryntko15
 
Príspevky: 199
Založený: 28 Okt 2006 17:49 pm
Bydlisko: Spisšska nová ves

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod juraj11 » 25 Mar 2007 15:31 pm

Fi ha uz sme traja :D
juraj11
 
Príspevky: 7
Obrázky: 1
Založený: 25 Mar 2007 15:25 pm
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod labyryntko15 » 25 Mar 2007 15:38 pm

co akim rybam sa venujes?
Obrázok používateľa
labyryntko15
 
Príspevky: 199
Založený: 28 Okt 2006 17:49 pm
Bydlisko: Spisšska nová ves

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod juraj11 » 25 Mar 2007 16:14 pm

Ale ja som este len taky uspesny zaciatocnik.Zatial sa mi dari .Mam cca150 l akva,mam v nom guramy,skalare bojovnicku cichlidku ramirez,tetry neonove.Akvarko mam dost nevsednych rozmerov.v-600,d-1200,s-220. Ale je fakt pekne.
A dost rozmysla, nad discusami :)
juraj11
 
Príspevky: 7
Obrázky: 1
Založený: 25 Mar 2007 15:25 pm
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod labyryntko15 » 25 Mar 2007 16:34 pm

a nieco mnozis?
Obrázok používateľa
labyryntko15
 
Príspevky: 199
Založený: 28 Okt 2006 17:49 pm
Bydlisko: Spisšska nová ves

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod juraj11 » 25 Mar 2007 16:43 pm

Asi narazas na tu debatu RADTE RYCHLO,vsak?

Je to po prvy krat kedy vidim ako rybky kladu ikry a bol by som rad keby z toho aj nieco bolo.Najprv som sa chystal na guramy no skalare ich predbehli.Vidim za si mi tam uz cosi napisal.Ty si uz nieco odchoval? Daj mi nejake podrobnejsie info o odchovani ryb ak mas cas a vies o tom nieco.
Ak sa mi to teraz nepodari lebo predpokladam,ze nemam vytvorene dostatocne podmienky.Na vzduchovanie mam dost nespolahlivy stary motorcek a nemozem ho nechat ist ked nie som doma lebo nechcem vyhoriet.Vo velkom akvarku vzduchujem filtrom AQUAEL takze v tom malom velmi nemam cim...
juraj11
 
Príspevky: 7
Obrázky: 1
Založený: 25 Mar 2007 15:25 pm
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod Bigi » 27 Mar 2007 20:28 pm

cau juraj hod neake foto do alba ze sa podelis o skusenosti ...je nas tu vemi malo v SNV ako tak pozeram :)
Obrázok používateľa
Bigi
 
Príspevky: 34
Obrázky: 15
Založený: 16 Sep 2006 18:36 pm
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod Bigi » 27 Mar 2007 20:30 pm

MAM NOVO ZALOZANE AKVA CHISTAM SEM HODIT FOTKY ...bol som na nakup v KE arwona mi poradil co a ako tak celkom sa tomu akva dary mam tam tetry ...no ved hodim foto a poobzerate
ZDAR :wink:
Obrázok používateľa
Bigi
 
Príspevky: 34
Obrázky: 15
Založený: 16 Sep 2006 18:36 pm
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod juraj11 » 13 Apr 2007 14:18 pm

Pocujte . Chystam sa dokladne vycistit po necelom roku akva a to kompletne takze chcem vsetko vybrat vonku a popremyvat a tiez vyumyvat akvarko teda sklo z vnutra.Na diskusii som sa docital,ze na cistenie pouzivaju niektori SAVO.Dost sa mi ta debata o tom pozdavala,lebo vraj sa nim znicia riasy a hlavne tie stale rozmnozujuce sa kotulky ktore som si aj ja nepozornostou dovlikol do akvarka.Tiez vraj SAVO nici aj stetinkovu riasu ktora sa mi zacala tvorit na skalach.Co vy na to? Ni je to dost brutalna metoda a teda aj dost riskantna?V chovatelskyc potrebach mi babenka poradila ze radsej mam pouzit peroxid vodika.Tak co je teda lepsie? A este sa chcem spytat cim je najlepsie umyvat rastliny aby som ich zbavil zarodkov kotulky?
Foto uz som do albumu dal tak si ho pozrite ak chcete :)
juraj11
 
Príspevky: 7
Obrázky: 1
Založený: 25 Mar 2007 15:25 pm
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod rusty » 01 Feb 2009 21:38 pm

Ja Vás zdravým, konečne niekto zo SNV. Náhodou sa nechystá neaká akcia aj v Spišskej? Ja v Spišskej aj neaký "akva-klub"? Mám tiež akvárko tak asi 116l. Chovám guramy, platy a prísavniky. :D
Obrázok používateľa
rusty
 
Príspevky: 88
Obrázky: 8
Založený: 30 Jan 2009 19:43 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Odoslaťod Milan666 » 01 Feb 2009 22:04 pm

Spišiaci určite je nás viac, ale asi tu ich málo chodí. No tu akcia? Niekedy zvyklo byť v Hrabušiciach a ešte dávnejšie v Letanovciach. Bol by som milo prekvapený
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod Bigi » 01 Feb 2009 22:54 pm

no v Letanovciech bola skor vystavna akcia zivorodiek a zda sa mi ze stale to funguje .... z coho som sklamany ja v SNV je to ze nase akvaristicke obchody tu v meste nemaju ziadnu uroven ... nevedie poradit a je to prenich len kseft ...v poprade sa da pokecat a dockate sa aj odpovede na otazky....tu v snv moc nie a ak ano kludne vam predaju cichlidy aj do 10litroveho akva hehe SNV 0bodou pre obchody ...
Obrázok používateľa
Bigi
 
Príspevky: 34
Obrázky: 15
Založený: 16 Sep 2006 18:36 pm
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod rusty » 01 Feb 2009 23:38 pm

V jednej nemenovanej akvaristike Sintre som chcel páriky Guramy modrej - cosby a Guramy sivej a počase som zistil, že sú to samci. Ďalšia akvaristika pri bívalej porodnici /pod Spišanom/. Pýtal som si párik Ancistrusov a predavačka na mňa vyhrkla: ... "že nemožem ísť na ňu tak odborne". Tak som jej radšej ukázal na akvárium a povedal: "Že tie to rybky chcem." Dobrý odborníci. Že?
Obrázok používateľa
rusty
 
Príspevky: 88
Obrázky: 8
Založený: 30 Jan 2009 19:43 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Odoslaťod Schumi » 01 Feb 2009 23:53 pm

No ak boli guramy este male tak je to dost tazko rozoznat...ale vo vseobecnosti mas (zial) s tými odbornikmi pravdu :(
Obrázok používateľa
Schumi
 
Príspevky: 44
Obrázky: 24
Založený: 31 Dec 2008 23:11 pm
Bydlisko: t.p:Prievidza, p.p:Bratislava

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod Bigi » 02 Feb 2009 01:12 am

no v sintre je maitel nabuchany tak trosku frajerik a da to pocitit ak sa ho clovek nieco opyta hehe taky sasko ...co sa tyka teraz tych cien ryb tak ty kokso asi kazda znich ma zlaty obojok tak sli ceny hore
......uvytal by som ak by sme spissiaci trosku menily a predavaly medzi sebou hehehe
Obrázok používateľa
Bigi
 
Príspevky: 34
Obrázky: 15
Založený: 16 Sep 2006 18:36 pm
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod kudzo » 02 Feb 2009 11:31 am

Caute kolegovci , ja som tiez spisiak. Som akvarista od 5 rokova momentalne mam 23. Studujem v BA tak toho casu moc na akvaristiku nemam,niekedy som mal plnu decku akvarii teraz po neuspesnych vojnach mojej mati mozem mat len jedno, ale na intraku sa mam v plane pustit teraz do nejakych akvarii. Choval som vela ryb od zivorodiek, cez guramy,mreny, ......neonky,afriky a teraz som zavysli na amerikach(akary,meeky,saicy,nigrofasiatky...). S vymenov ryb vam moc nepomozem , lebo v tom jednom akvarku toho moc nemam, ale ak budete potrebovat nejake prakticke rady tak som tu.
Osobne momentalne zhanam pariky americkych cichlid(je jedno akych pustil som sa do 5-300l akvarii)+ zhanam skalare prave. :roll:
Obrázok používateľa
kudzo
 
Príspevky: 99
Založený: 10 Mar 2004 13:11 pm
Bydlisko: SNV,BA

Odoslaťod Milan666 » 02 Feb 2009 12:43 pm

Niesom si istý, ale asi v sintre som videl pravých skalárov, čo sa týka obchodu pod spišanom , volajme to u DUĽU, pretože tak sa volá majiteľ ta kyprá to je jeho manželka oni niesú zlé, len sú to gadžulky z Bystran, potom máme ešte obchod pri metrpole smerom na MIER tám je majiteľka Oravcová s manželom je najdrahšia čo sa cien týka ona je výhradným predajcom značky TETRA. Jankovčin, teda SINTRA je výhr. predajcom JBL a z části SERA a DUĽA j vyhr. predajcom SERA. Z rybičkami najlepšie pochodíte práve u DUĽU pretože ona vám vie objednať čo potrebujete. Ja mám doma dva minička 25 a 35litrové, jedno krevetkárium a v druhom 2x ancistrus a 2x mrenka dúhová ,,titea,,, no a mám aj guľu 20l s krevetkami, ktorú zabehávam bez príslušenstva na spôsob,,JIRKA SČOBÁK,, a baví to. Mimo bytu mám 90l živorodky , tetry, ancistrusy plus 2x mrenka nádherná(botia), ďalej 85l mečúň videnský 10x dlžka 8cm a viac plus 4x skalár bielý, ďalej 38l mrenky štvor a päť pruhé, mrenka dúhová, 2xbotia a 4x SAE mrenka siamská, objednané u DUĽOVEJ a posledné 50l 4x mrenka siamská SAE gupky5x a platy, ktoré sú zároveň mojím problémom. Nekontrolovane sa kotia dávam zadara za odchyt
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod Bigi » 02 Feb 2009 20:12 pm

Caute spisiaci
no ja mam 144 litrove akva robene tak pre skalarov vyska 60cm sirka tiez60cm ....je to vysoke akva ,mam tam uz 6skalarov 4-roch som daroval+20 neoniek ,2 kusky prisavnika obycajneho,jedna bojovnica planujem jej kupit chlapa hehe.....a teraz som tam supol 4x akara hneda .....videl som taku zostavu na webe a velmy sa mi to pacilo....akary sa udomacnili a su to velmy pekne mile rybky vrelo odporucam aj k mensim rybam su super :)......teraz zakladam rastlinne take minicko asi 21l.... ak mate neake rastlinky sup kumne :)...a mozte aj poradit neake mini rybky ak mate skusenosti alebo oblubene ....
Nech vam to dobre plava :wink:
Obrázok používateľa
Bigi
 
Príspevky: 34
Obrázky: 15
Založený: 16 Sep 2006 18:36 pm
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod rusty » 02 Feb 2009 21:35 pm

Ja Ťa tiež zdravím. Čítam, že plánuješ kúpiť bete /samičke/ samca. Ak Ti možem poradiť, z vlastnej skúsenosti. Potom si kúp ešte jednu samičku. Aby na samca boli dve samice. Mal som jedneho samca a jednu samicu a nikdy jej nedal ani na chvíľu pokoj. Ale ak už mal dve, tak to bolo už pre ne oveľa lepšie. :D :roll: Tie akary si kúpil v SNV? Kde chodiš kupovať rybičky?
Obrázok používateľa
rusty
 
Príspevky: 88
Obrázky: 8
Založený: 30 Jan 2009 19:43 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod kudzo » 03 Feb 2009 00:03 am

A nedame niekedy stretko?
Obrázok používateľa
kudzo
 
Príspevky: 99
Založený: 10 Mar 2004 13:11 pm
Bydlisko: SNV,BA

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod rusty » 03 Feb 2009 00:09 am

Kľudne môžme. Aspoň. Pokecáme. :D
Obrázok používateľa
rusty
 
Príspevky: 88
Obrázky: 8
Založený: 30 Jan 2009 19:43 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Odoslaťod Milan666 » 03 Feb 2009 08:39 am

Keď máte niekto možnosť kde by sme sa mohli stretnúť tak navrhnite a môžme sa stretnúť, nemám nič proti hospode z ľudskou tvárou a ľudovými cenami. A kde to bývate, ja som zo Šoltésky pri hygiene a mám 44. V Poprade u ,,Miláčik Exot,, majú krásné machové gule tuším za 60,-sk, necelých 2,-eura
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod rusty » 03 Feb 2009 12:30 pm

Ja som z Tarče, z Lipovej. Ak idem ráno do práce, stále prechádzam okolo hygieny a po pri Šoltésovej ul. Stretnuť by sme sa mohli. Ja som za. :D
Obrázok používateľa
rusty
 
Príspevky: 88
Obrázky: 8
Založený: 30 Jan 2009 19:43 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Ďalšia

Naspäť na Akva-stretká / burzy / súťaže

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.