hynutie poteru od žiabronožky



Všetko okolo akvarijných rýb

hynutie poteru od žiabronožky

Odoslaťod brendy » 25 Mar 2007 23:40 pm

Rád by som skonzultoval s profíkmi na tomto fóre problém, ktorý s priateľom riešime dlhšiu dobu. od istého času mu začal hynúť poter diskusov po začatí kŕmenia žiabronožkou. Myslel si, že hje to problém v discusos, ale tak isto sa mu správal aj poter skalárov a poter rajovcov, mrena štvorpruhá mu nehynula. Skúšal rôzne hodnoty vody a asi tri druhy žiabronožky stále ten istý problém. potom začal poter kŕmiť nalovenou prachovou potravou a poter bez problémov odchoval pri tých istých podmienkach. Aj discusy aj skaláre aj rajovce. Chcel by som zistiť kde je príčina, lebo teraz má veľmi pekný neres discusov a lovenie planktónu je časovo náročné a drahé. žiabronožka je v pohode
brendy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 19
Založený: 25 Mar 2007 23:21 pm

Reklama

Re: hynutie poteru od žiabronožky

Odoslaťod Macadlo » 26 Mar 2007 00:33 am

Teoreticky moze byt problem vo velkosti ziabronozky a mlade sa s nou zadusia ale skor by som povedal ze dochadza k prekrmeniu a v nadrzi sa z neskonzumovanej ziabronozky tvori nalevnik ktory potom mlade dostipe a zabije.
Obrázok používateľa
Macadlo
 
Príspevky: 405
Obrázky: 84
Založený: 02 Okt 2005 14:01 pm
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: hynutie poteru od žiabronožky

Odoslaťod brendy » 26 Mar 2007 17:39 pm

je možné, že po 24 hodinách sa vytvorí nálevník, a zabije mladé, lebo po 24 hod rybky hynú. hlavne skaláre discusy vydržia dlhšie, ale postupne aj tak uhynú. A pri kŕmení nalovenou prachovou potravou sa nálevník netvorí?
Udusenie? Mrena je po viliahnutí oveľa menšia ako discus, ktorý je 5 dní rozplávaný aj menšia ako poter skalára. odišlo nám takto kvantum rýb a nemáme odvahu sa púšťať do množenia :? :cry:
brendy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 19
Založený: 25 Mar 2007 23:21 pm

Re: hynutie poteru od žiabronožky

Odoslaťod laci » 26 Mar 2007 18:07 pm

Čo sa týka skalárov.
Môžem povedať iba svoje skúsenosti. Skaláre hneď po tom čo sa plôdik rozpláva kŕmim atrémiou nie staršou ako 24 hodín po jej vyliahnutí. Nikdy som s tým nemal problém.
Akú starú artémiu podávate? Ak ju podávate veľkú, tak ju nemôžu vôbec chytiť, resp. sa ňou zadusia.

Nálevník sa netvorí z potravy ako takej ale v „skazenej“ vode.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: hynutie poteru od žiabronožky

Odoslaťod Macadlo » 26 Mar 2007 19:24 pm

laci napísal:Nálevník sa netvorí z potravy ako takej ale v „skazenej“ vode.


sak prave a "skazenu" vodu mas z rozkladajucej sa neskonzumovanej potravy na ktorej sa krmi nalevnik a dochadza k jeho premnozeniu. Je to len o hygiene vody
Obrázok používateľa
Macadlo
 
Príspevky: 405
Obrázky: 84
Založený: 02 Okt 2005 14:01 pm
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: hynutie poteru od žiabronožky

Odoslaťod brendy » 26 Mar 2007 20:21 pm

skalárom sme dávali výhradne artémku hneď po vyliahnutí. skúšali sme všetko možné klasickú soľ, morskú soľ, soľ bez jódu zarábať vo vode vodovodnej, demi vode, menili sme artémke vodu. skúšali sme kŕmiť týždeň skaláre naloveným planktónom, a po týždni od artémie všetci padli ako vojaci. Dokonca sme pridávali do vody pre artémiu TOXIVEC od sery. Všetko márne

Pokazená voda určite nieje. Toxivec sme dávali, lebo sme merali amoniak vo vode v ktorej sa liahne artémia a mala veľmi vysoký obsah mysleli sme že to by mohla byť príčina a že eliminuje aj toxíny vo vode -neúspešne. ten amoniak nebol vysoký do 24 hod potom rapídne stúpal, určite rozkolad neviliahnutej artemky a škrupín z vajíčok

hygiena v akvárkach je myslím na dobrej úrovni
brendy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 19
Založený: 25 Mar 2007 23:21 pm

Re: hynutie poteru od žiabronožky

Odoslaťod Lipka » 26 Mar 2007 21:44 pm

To ste tam dali aj slanu vodu v ktorej sa vyliahla artemia?
Lipka
 
Príspevky: 43
Založený: 24 Feb 2007 18:16 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: hynutie poteru od žiabronožky

Odoslaťod brendy » 26 Mar 2007 22:00 pm

Ak myslíte do akva tak samozrejme nie, len sme špekulovali, či ten amoniak, alebo iné toxíny nemôže obsahovať aj artemka
brendy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 19
Založený: 25 Mar 2007 23:21 pm

Re: hynutie poteru od žiabronožky

Odoslaťod Lipka » 26 Mar 2007 22:02 pm

A znacka Artemie?
Lipka
 
Príspevky: 43
Založený: 24 Feb 2007 18:16 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: hynutie poteru od žiabronožky

Odoslaťod brendy » 26 Mar 2007 22:02 pm

Ten toxivec sme pridávali priamo artemii, jednoducho samé pokusy, ale bez úspechu. je to premňa záhada :evil:

Skúšali sme čínsku v modrej konzerve z akvapredajne, potom kalifornskú od jedného akvaristu a naposledy belgickú s frontozy
brendy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 19
Založený: 25 Mar 2007 23:21 pm

Re: hynutie poteru od žiabronožky

Odoslaťod Lipka » 26 Mar 2007 22:04 pm

Ja som do Artemie nikdy nic nepridaval

Možna to neni dôležite ale skuste popisat presne liahnutie artemie
Lipka
 
Príspevky: 43
Založený: 24 Feb 2007 18:16 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: hynutie poteru od žiabronožky

Odoslaťod slade14 » 26 Mar 2007 22:10 pm

odkial viec ze by mal byt problem v artemii?

skor ma zaujimaju veci ako napriklad v akom intervale si cistil akva a ci si mal zapnute vzduchovanie , ake mala voda hodnoty (hlavne mam na mysli jej tvrdost).
Obrázok používateľa
slade14
 
Príspevky: 261
Obrázky: 28
Založený: 13 Jún 2006 16:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Re: hynutie poteru od žiabronožky

Odoslaťod brendy » 26 Mar 2007 22:11 pm

3,5 litrová fľaša, 2 lyžice soli, silné vzduchovanie aby vajíčka vírili, mimocodom už sme skúšali aj dekapsulovať podľa návodu na www.aquar.cz, poter stále mrtvý a tak tiež dlho prepierať vajíčka pod tečúcou vodou :?:
brendy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 19
Založený: 25 Mar 2007 23:21 pm

Re: hynutie poteru od žiabronožky

Odoslaťod brendy » 26 Mar 2007 22:18 pm

Slade skúšali sme rôznu vodu hodnoty 160 microsiemens, ph 6,5 - 7, aj dažďovú vodu, tvrdosť neviem presné hodnoty ale kamo vyrába katexo - anexovú vodu čiže demi a mieša ju na určité hodnoty vodivosti a už vyskúšal niekoľko hodnôt. Že je v artemke chyba dedukujem z toho, ako som už spomenul, na nalovenom planktóne sú rybky v pohode a pekne rastú, ale od artemky hynú

aha aby bola odpoveď úplná akva sa čistia poteru každý tretí deň tenkov hadičkou sa odsaje špina zo spodku a odsáva sa minimum vody, ale ako som už spomenul, rybky hynú do 24 hod po podaní artemky, najprv preestanú prijímať potravu a ako by sa zmenšovali až je po nich, mierne vzduchovanie je zapnuté, tak aby rybky neboli stresované silným prúdom
brendy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 19
Založený: 25 Mar 2007 23:21 pm

Re: hynutie poteru od žiabronožky

Odoslaťod Lipka » 26 Mar 2007 22:24 pm

Hore pisal že vodu ma (dobru)?dGh 5°N dKH1°N pH6.5-6.8 telota28°C skalar dGH6°N dKH 1°N pH6.8 teplota28°C terčovec a vodu v prvych dnoch netreba vzduchvat
Lipka
 
Príspevky: 43
Založený: 24 Feb 2007 18:16 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: hynutie poteru od žiabronožky

Odoslaťod brendy » 26 Mar 2007 22:32 pm

Neviem presne hodnoty, pretože kamo množil terčovce a skaláre už v minulosti a robil tisíce rýb teraz chcel znova, ale hodnoty presné zistím a dám ich na sklo
brendy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 19
Založený: 25 Mar 2007 23:21 pm

Re: hynutie poteru od žiabronožky

Odoslaťod Lipka » 26 Mar 2007 22:35 pm

Ono sa to stava ze pri prechode na ine miesto treba vyselektovat nove parametre
Lipka
 
Príspevky: 43
Založený: 24 Feb 2007 18:16 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: hynutie poteru od žiabronožky

Odoslaťod brendy » 26 Mar 2007 22:37 pm

Znova opakujem tie isté podmienky - jeden výter 1/2 výteru - tá istá voda kŕmená loveným planktonom v pohode druhá polovica po podaní artemky aj po týždni v pohode na planktóne po podaní artemky-kaput, pátrame po tom preto, lebo zdroj prachového planktónu po tomto oteplení pomaly končí a artemka leží v chladničke.
brendy
 
Príspevky: 22
Obrázky: 19
Založený: 25 Mar 2007 23:21 pm

Re: hynutie poteru od žiabronožky

Odoslaťod Lipka » 26 Mar 2007 22:44 pm

Ja som reagoval na kolegu hore co pisal o vode lebo aj na tom je kus pravdy no a s tou artemiou je to zahada.Ja som mal aj tzv.podradnu artemiu ale toto sa mi nestalo pri dodrzani vsetkych parametroch vody a spravnom postupe chovu.
Lipka
 
Príspevky: 43
Založený: 24 Feb 2007 18:16 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: hynutie poteru od žiabronožky

Odoslaťod laci » 27 Mar 2007 12:01 pm

Keďže píšeš že ste skúšali viac druhov artémie, tak tou by to byť nemalo.
Také experimenty s artémiou som nikdy nerobil. Dávam ju do vodovodnej vody.

- Skôr by ma zaujímalo akú soľ pridávaš do vody, či v nej nie je niiečo primiešané.
- Správny pomer má byť na 3 litre vody 1 polievková lyžica. Čím filtruješ artémiu – čo na to používaš?
- Pridaj vzduchovanie v akvarku s poterom. Voda nech víry nič sa neboj ja to tak robím roky poter to krásne zvláda.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.