gupky + gold molly



Všetko okolo akvarijných rýb

gupky + gold molly

Odoslaťod karolman » 02 Apr 2007 21:02 pm

mam jeden problem. mam 100L akva s 8 neonkami, 2 gold mollinami, 4 prisavnikmi a 3 gupkami. problem je ten ze mi uz 2 gupky skapali (akva mam 3 tyzdne, gupky su tam cez tyzden a ostatne ryby asi tyzden). jedna par dni po tom co som tam dal ostatne ryby (najprv som mal iba gupky a 4 prisavniky). druha asi po tyzdni. takze neviem cim to moze byt. rozmyslal som nad tym ze mohlo byt vela samcov na 1 samicu (na zaciatku bol pomer 3 samci 2 samice z toho 2 samci skapali). prvy skapal tak ze vobec nezral, druhy mal dost obozranu chvostovu plutvu a tiez nezral. to by som este bral ze ich bolo vela, ale den po tom (vcera) co skapal druhy samec sa mi cudne zacala spravat aj jedna samicka - nezere ako ostatne ryby, drzi sa pri dne. tak ma napadlo ci to nemozu byt tie gold molly - su o dost vacsie a stale velmi aktivne (1 samec a 1 samica) asi sa paria. tieto sa mi zdaju niekedy dost utocne... neonky aj prisavniky vyzeraju byt v pohode.

tak co to podla vas je? moze to byt ze gold molly su moc velke na gupky a preto na ne utocia? mal by som tam dat ine im velkostou podobne ryby? alebo je to nieco uplne ine?
karolman
 
Príspevky: 26
Obrázky: 1
Založený: 08 Mar 2007 23:48 pm
Bydlisko: BA

Reklama

Re: gupky + gold molly

Odoslaťod Kamila » 03 Apr 2007 08:36 am

Ahoj, ja osobne si myslím, že problém nebude v skladbe rýb. ale vo vode. Píšeš, že máš nové akva- 3 týždne. Ak si dával úplne čerstvú vodu...je to veľmi krátky čas na to, aby sa ti vytvoril samostatne fungujúci ekosystém, čiže nitrifikačné baktérie , NO2, NO3...
Mal ba si si preštudovať niečo na túto tému.
Obrázok používateľa
Kamila
 
Príspevky: 3
Založený: 14 Feb 2006 08:55 am
Bydlisko: Bánovce n/Bebr.


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.