Tetra a tetrovité ryby



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod ?uro » 09 Feb 2007 18:37 pm

Arowana, dik za odpoved. Ja som robil chybu asi v tom ze som sa snazil udrzat povodnu vodu (PH, vodivost)az do vyfarbenia, a vodovodnu som zacal prilievat tesne pred vyfarbovanim. A potom som mal raz vecsi inokedy mensi uhyn, lebo parametre vody boli pri kazdom vytere ine.
Este raz dakujem.
Obrázok používateľa
?uro
 
Príspevky: 72
Obrázky: 19
Založený: 27 Feb 2006 21:47 pm
Bydlisko: L.M. Bodice

Reklama

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod arowana » 09 Feb 2007 19:01 pm

O.K.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod kustro » 06 Mar 2007 19:46 pm

chcem sa spytat mam akva skoro cisto tetricky, razborky(to asi uz tetra nie je), panciernicky a krevetky.mam do vody pridavat hnojivo pre rastlinky s raselinovym vyluhom?ci to nie je potrebne.je mozne ze po pridani toho raselinoveho vyluhu budu mat vacsi zaujem sa vytierat?doteraz som nespozoroval nejaku nadmernu aktivitu teplota vody je cca25-26stupnov ostatne hodnoty ako ph fe co2 neviem.bolo by zaujimave keby sa zacali vytierat,raz som to spozoroval len pri tetre ziarivej ako sa o seba otierali ale kaviar ziadny.a este aj razborky sa maju troska k sebe
Obrázok používateľa
kustro
 
Príspevky: 237
Obrázky: 75
Založený: 08 Aug 2006 21:46 pm
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod arowana » 06 Mar 2007 22:31 pm

Rašelinový výluh síce je stimulantom, avšak ovplyvňuje to viacero faktorov. Často si výter tetier v spoločenskom akva ani nevšimneš, nakoľko je to veľmi rýchly akt.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod kustro » 06 Mar 2007 22:52 pm

arowana napísal:Rašelinový výluh síce je stimulantom, avšak ovplyvňuje to viacero faktorov. Často si výter tetier v spoločenskom akva ani nevšimneš, nakoľko je to veľmi rýchly akt.
takze ten vyluh nema negativny vplyv na ostatne rybky v akva a na krevetky?moze mat aj vplyv na tetry pri vytierani aj pocet ryb ineho druhu?
Obrázok používateľa
kustro
 
Príspevky: 237
Obrázky: 75
Založený: 08 Aug 2006 21:46 pm
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod arowana » 06 Mar 2007 22:58 pm

Pokial sa tým výluhom rapídne nezníži pH vody, čo sa môže stať len vo vodách s nízkym KH, tak by nemal byť všeobecný problém.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod lunimus » 06 Mar 2007 23:05 pm

Mam jednu otazocku. Nakolko s chovom, resp. odchovom tetier nemam absolutne ziadne skusenosti (mam ich len dekoracne v spolocenskom akva) aky druh tetry by ste mi doporucili na skusku rozmnozovania na zaciatok, pripadne cim pokracovat.
Mozno by bolo fajn sem niekam hodit aj nejaku tabulku v style:
Tetra neonova PH x, KH y, DK z ...
Tetra krvava PH ...
atd ... so vsetkymi zakladnymi hodnotami, ktore je fajn dodrzat co sa tyka kvality vody, prip ine dolezite poznamky ...

To arowana: v zmysle tejto otazky som ti pisal aj SS, takze odpoved na moju SS mi staci aj sem ;)
Obrázok používateľa
lunimus
 
Príspevky: 179
Založený: 21 Jan 2007 23:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod arowana » 06 Mar 2007 23:22 pm

Lunimus práve som ti síce posielal SS, ale nech je po tvojom.
Na začiatočné pokusy by som rozhodne odporúčal nejaké jednoduchšie druhy, ako napr. Hyphessobrycon flamneus / tetra červená /, Gymnocorymbus ternetzi / tetra čierna /.
Vytieracia nádrž 5-12 litrov , profíci uprednostňujú menšie litráže, ja skôr preferujem väčšie. Voda sa môže u týchto dvoch druhov pohybovať v rozmedzí 4-8 DGH, do 1 DKH a pH mierne pod neutrál, teda pod 7.
Teplota postačuke v rozmedzí 24-26 °C.
Do vytieračky na spodok vytierací rošt a príp. do rohu jeden malý trs nejakej raslinky / jávsky mach, Microsorium /. Ryby sa môžu nasadiť buď v páre, pri väčších vytieračkách aj niekoľko párov.
Podrobnejšie informácie sú smerodatné u konkrétnejšieho druhu.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod pepo311 » 07 Mar 2007 01:28 am

Ahoj!Nahodou nieco blizsie o odchove Hemigramus Rodwayi mi niekto neporadi?Mam iba 2samcov a 8peknych na zivom cyklope chovanych zaplnenych samiciek.Na nete toho moc nieje-aspon som nenasiel a na experimentovanie ich mam malo-nerad by som ich odpalil.Ci ich vytierat po paroch ako neonky,alebo grupak,vodivost,ph,teplota atd..dakujem za kazdu radu.
pepo311
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 24 Máj 2004 20:17 pm
Bydlisko: BA-Petrzalka

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod arowana » 07 Mar 2007 01:34 am

S roadwaymi nemám osobnú skúsenosť, lebo ma vždy o ne olúpili kamoši. O nich toho na nete možno veľa nebude, ale skúsil by som ich spoločne extenzívnym spôsobom v 50-60 litrovom akvárku.
Pokial neurobíš brutálnu chemickú žumpu miesto výterovej vody, tak im nič nehrozí a môžeš s nimi experimentovať, kým neuhynú na starobu.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod jan toman » 07 Mar 2007 01:38 am

Chlapci,i ja sa idem chystat na cestu--spinkat.
Ahojte a dobru..
ján
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod arowana » 07 Mar 2007 01:42 am

Napodobne, príjemnú cestu.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod pepo311 » 07 Mar 2007 01:52 am

Diky arowana-potesil si ma-budem experimentovat-nevies kolko sa zhruba dozivaju? :o Dufam,ze sa mi to do dochodku podari-dam vediet :lol:
pepo311
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 24 Máj 2004 20:17 pm
Bydlisko: BA-Petrzalka

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod arowana » 07 Mar 2007 01:57 am

Predpokladám , že vekovo by mali byť v rozmedzí ostatných menších tetier, t.j. 3-5 rokov. Tak si pre prípad, keď nemáš aspoň 70 rokov, zadováž priebežne ešte niekoľko skupín. :lol: :o :o
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod pepo311 » 07 Mar 2007 02:05 am

Tak vysoko este nastastie niesom,aspon dufam ze si este par kartonov trvanliveho mlieka kupim :) :o :cry: Mam skusit neonkovu vodu a najprv po paroch a potom popripade grupak?Co ty na to? :roll:
pepo311
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 24 Máj 2004 20:17 pm
Bydlisko: BA-Petrzalka

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod arowana » 07 Mar 2007 02:19 am

Neónková voda na štart by bola vhodná. S tým sólo, alebo grupákovým výterom však musíš urobiť skúšku.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod Norman » 07 Mar 2007 09:21 am

arowana: 3-5 rokov ? To hadam myslis len chovne ryby, co sa od 9 mesiacov nezastavia vo vyteroch. Mne bezne dozivaju mele tetry v okrasnom akva do 10 rokov (Hemigrammmus erythrozonus som mal dva poloslepe samce dokonca cez 12 rokov).

Mimochodom neporadis kde by som zohnal Axelrodia riesei ? Pripadne ine JA drobne tetrovite ?
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod arowana » 07 Mar 2007 13:05 pm

Norman teraz si ma trochen s týmy Axelrodiami zabil. Nič síce sľúbiť neviem, ale pokúsim sa zistiť nejaký zdroj.
S tou životnosťou som prirodzene mal na mysli aktívne chovné jedince. S tým vekom v okrasnej nádrži, ktoré uvádzaš prirodzene súhlasím, pokial majú ideálne životné podmienky.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod jiskra » 03 Apr 2007 17:28 pm

Zdravim akvaristi :),
Taky mam dotaz ohledne 2 druhu Teter,a to Tetra paraguayská- Moenkhausia sanctaefilomenae a Tetra kolumbijská-Hyphessobrycon ecuadoriensis.Zajimali by me predevsim naroky na chov a prostor.Chtel bych je dat do akvarka 300 L (foto v albumu),a to v poctu T.paraguayska 30 kusu a T.kolumbijska 15 kusu.Spolu s nemi by akvarko obyvali Pancernicci,Skalary,Akary hnede a Cichlidky Borelliho.Co si myslite o poctu ryb a o slozeni ryb?Snazil jsem se vybirat ryby z ,,priblizne stejne :o``oblasti,to je Jizni Amerika.Dik za odpovedi :).
Btw,interier akva bych si predstavoval tak,ze by vice casti bylo zarostlych hodne (ukryt pro ryby) a nejaka cast akva mene zarostla (prostor na plavani).Dale nejake koreny a kameny.Tot vse.Dik za odpovedi. :roll:
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod Norman » 03 Apr 2007 18:11 pm

Trosku sa mi zda tych paraguajskych vela, ale zvladnut by sa to dalo. Skor mozu byt problematickejsie akary hnede, je tu o tom ziva tema za posledne dni kde sa prebera ich temperament a pripadne "upratovanie" akvaria.
Paraguajske plavu zvacsa v prvej tretine, kolumbijske v strede, apistogrammy borelii skor pri svojom oblubenom mieste, pripadne visia cakajuc na potravu, skalare ked budu od mala nebudu v tejto kombinacii problematicke a panciernicky su tiez v pohode. Akkurat tie akary hnede by som ja zvazoval, ci do nich ist, 300l nie je az tak vela.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod jiskra » 03 Apr 2007 18:17 pm

Norman diky.Akary hnede teda z nejvetsi pravdepodobnosti ozelim.Jinak se ti to zda byt O.K. jo? :o
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod Norman » 04 Apr 2007 09:55 am

Mne ano, tiez som mal kedysi Kolumbijske a Paraguajske so skalarami a panciernikmi. Kolumbijske sa vytierali v spolocenskom akva a dokonca som ich aj zopar odchoval. A to v pritomnosti celej zostavy akva.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod jiskra » 04 Apr 2007 13:35 pm

Tak to je super.A do jake velikosti ti ty Tetry dorostly?V jak velkem akva si je choval? :)
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod Norman » 04 Apr 2007 13:56 pm

Akva cca 120l kolumbijske tak okolo 5 cm a paraguajske trosicku vacsie, tak 5.5 cm. S kolumbijskymi som ale s narastajucim ich vekom zacal mat problemy. Postupne im narastalo brucho a chvost vychudol, vydrzali poskakovat vo vode okolo pol roka kym dodychali. Ci to bolo vekom, alebo nejaka choroba neviem, ale zopar rokov za sebou mali. Taketo iste priznaky sa mi vyskytovali nezavisle od tohoto aj na Hyphessobrycon bentosi bentosi - tetra ruzova. A to na nezavislych jedincoch z roznych chovov. Ostatne tetry so stihlym telom (medena, ziariva ...) mi toto nikdy nerobili ani velmi prestarle jedince.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.