Pulcheri nejako štrajkuju



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Pulcheri nejako štrajkuju

Odoslaťod Miko.B » 07 Apr 2007 13:27 pm

dobry den . neviem co sa deje ale mam problem doteraz nebol problem ziadny vsetko v poriadku rastliny rastu krasne,rybam sa dari velmi dobre . ale nejako v poslednom case pulcheri zacali chodit k hladine a tam vedeli byt aj cely den papulkami k hladine . som si myslel ze tam nieco hladaju alebo nieco ale nejako mi zacal jeden pulcher plavat tak ze chvostovu plutvu vobec nepouzival a plaval hore tak dosikma . A den na to mi zomrel (nech mu je voda lahka) :( .a dalsi pulcher tak plava a neviem co s tym . napadlo ma aj to ze mame problem so zelenou riasov a uz dlhsie a nevieme sa jej zbavit . ma uz aj napadlo urobit generalku akva komplet vyumivat strk a korene nejako umit, a zohnat nove rastliny bo neviem uz co s tou riasov . ale teraz mi skor robia starosti rybky. mam tam spolu s nimi ocelatov parik tym sa moc dari sa aj uz zacinaju parit,potom prisavnikov 3x,sinodonta 1x a cichlidy zebrovite 5x, a pulcheri boli 7 ale su uz len 6 . prosim o radu . dakujem
Obrázok používateľa
Miko.B
 
Príspevky: 95
Obrázky: 28
Založený: 17 Sep 2006 13:28 pm
Bydlisko: Levice

Reklama

Re: Pulcheri nejako štrajkuju

Odoslaťod Miro69 » 08 Apr 2007 15:52 pm

Zelené riasy a lapanie dychu pri hladine by mohli spôsobovať dusičnany. Skús zmerať. Tiež si nenapísal aké veľké je akva akoľko vody meníš a ako často.
Obrázok používateľa
Miro69
 
Príspevky: 98
Obrázky: 8
Založený: 15 Feb 2006 23:39 pm
Bydlisko: Levice

Re: Pulcheri nejako štrajkuju

Odoslaťod mig07 » 08 Apr 2007 21:29 pm

Skusil by som výmenu vody. Aj 50-60% a pri tom odkaliť Možno pridať okysličovanie vody.
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica

Re: Pulcheri nejako štrajkuju

Odoslaťod Miko.B » 09 Apr 2007 08:00 am

no akva je velke 330l . Uz je to lepsie s tymi pulchermi poradil mi jeden chalan a je to ok . som musel ale vymenit vodu nejaku cast . Len teraz este ta zelena riasa . s tou nieco musim spravit ale inak dik za odpovedet . :D
Obrázok používateľa
Miko.B
 
Príspevky: 95
Obrázky: 28
Založený: 17 Sep 2006 13:28 pm
Bydlisko: Levice

Re: Pulcheri nejako štrajkuju

Odoslaťod vysluzil2 » 09 Apr 2007 16:46 pm

Vyberat prstami, je jedno z rieseni.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.