tepla voda



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

tepla voda

Odoslaťod ManuSK » 10 Apr 2007 09:46 am

Ahojte
Mozem vodu skor aku ju vlejem do akvaria cast zohriat v mikrovlnke? Neskodi to rybkam? Voda je uz bez chloru.
Dakujem za odpovede :D
ManuSK
 
Príspevky: 7
Obrázky: 2
Založený: 08 Máj 2005 21:39 pm
Bydlisko: Kosice

Reklama

Re: tepla voda

Odoslaťod lajoolaj » 10 Apr 2007 10:27 am

skor by som ju trochu nahrial v kanvici ale ak sa jedna o mali objem kludne tam daj aj studenu
lajoolaj
 
Príspevky: 79
Založený: 01 Jún 2006 18:39 pm
Bydlisko: Nitra

Re: tepla voda

Odoslaťod Hájek » 10 Apr 2007 10:28 am

Neviem preco by si to robil ... co vam netece tepla voda z vodovodu .... ??

P.S.: ja by som vodu radsej zohrial v hrnci nad sporakom ... :lol:
Obrázok používateľa
Hájek
 
Príspevky: 113
Obrázky: 21
Založený: 16 Aug 2006 18:52 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: tepla voda

Odoslaťod jozino » 10 Apr 2007 11:20 am

ManuSK napísal:Ahojte
Mozem vodu skor aku ju vlejem do akvaria cast zohriat v mikrovlnke? Neskodi to rybkam? Voda je uz bez chloru.
Dakujem za odpovede :D

Kludne ju zohrej aj v mikrovlnke, ked ti to tak vyhovuje :) nechapem preco by ju mal v kanvici, alebo pustat z vodovodu :) otazka znela ci moze z mikrovlnky a odpoved znie mozes. Teda ak nechces cele minicko strcit do mikrovlnky :twisted:
Obrázok používateľa
jozino
 
Príspevky: 148
Obrázky: 17
Založený: 14 Jan 2006 10:16 am
Bydlisko: Tlmače

Re: tepla voda

Odoslaťod blizzard » 10 Apr 2007 13:02 pm

Mikrovlne vlny su vlastne radiove vlny o istej frekvencii(vydava magnetron). Sposobuju ze sa molekuly rozvybruju(trenie) a prave ta vybracia je teplo(teplo je len vybracia molekul). Cize nic NEHROZY, zadna toxicita, alebo nieco podobne. Jedine co sa moze stat, ak pouzivas destylovanu vodu je, ze zacne prebiehat utajeny var(zabranis pridanim varnych kamienkov-guliciek) a ak vlozis nieco do tej vody doslova "vybuchne". Pochybujem ze by niekto chcel ohrievat destylku v mikrovlne, ale stat sa moze. :)
Obrázok používateľa
blizzard
 
Príspevky: 54
Obrázky: 13
Založený: 26 Dec 2006 23:45 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: tepla voda

Odoslaťod hans12 » 10 Apr 2007 13:26 pm

Vidím,že aj ty si včera večer pozeral reláciu Boriči mýtov na Discovery.
hans12
 
Príspevky: 28
Založený: 17 Jan 2007 18:12 pm
Bydlisko: LV

Re: tepla voda

Odoslaťod Roman » 10 Apr 2007 13:33 pm

blizzard napísal:Mikrovlne vlny su vlastne radiove vlny o istej frekvencii(vydava magnetron). Sposobuju ze sa molekuly rozvybruju(trenie) a prave ta vybracia je teplo(teplo je len vybracia molekul). Cize nic NEHROZY, zadna toxicita, alebo nieco podobne. Jedine co sa moze stat, ak pouzivas destylovanu vodu je, ze zacne prebiehat utajeny var(zabranis pridanim varnych kamienkov-guliciek) a ak vlozis nieco do tej vody doslova "vybuchne". Pochybujem ze by niekto chcel ohrievat destylku v mikrovlne, ale stat sa moze. :)


sorry za offtopic , ale tie YPSILONY mi trhaju oci (vybracie,nehrozy, destylka...)
inak mas v podstate pravdu :)
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: tepla voda

Odoslaťod Hájek » 10 Apr 2007 18:11 pm

hans12 napísal:Vidím,že aj ty si včera večer pozeral reláciu Boriči mýtov na Discovery.


:lol: :lol: :lol: Aj vy ste pozerali? ale tam bola myslim kava nie ? :lol: :lol: :lol:
Obrázok používateľa
Hájek
 
Príspevky: 113
Obrázky: 21
Založený: 16 Aug 2006 18:52 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: tepla voda

Odoslaťod Spaiky69 » 10 Apr 2007 20:44 pm

Kto by ich nepozeral?? :D, /Boriči mýtov/ ...no a tá voda, hmm, no neviem, ja by som to nerobil, ..inač, môžeš spraviť všetko, len neviem, ako ti na to bude reagovať "život" v akva, no neviem :?:
Obrázok používateľa
Spaiky69
 
Príspevky: 93
Obrázky: 41
Založený: 03 Sep 2006 19:20 pm
Bydlisko: Stará ?ubov?a

Re: tepla voda

Odoslaťod blizzard » 10 Apr 2007 21:11 pm

k "ickam" asi tolko, ze nie som zrovna frajer na gramatiku :( aj ked uz by som mohol byt.. no co uz, beriem to s humorom (koniec koncov nie som Slovak)

Boričov som len nahadou videl u priatelky a samozrejme ze niektore veci som cerpal odtial(magnetron) ale vasinu si pamatam z tretiaku-fyzikalna chemia a utajeny var sa nam staval v labaku

ja stale tvrdim, ze ta voda je uplne neskodna ak sa pri tom ohrievani nevmiesa nieco z vonka(mikrovlnkou to urcite nebude)
Obrázok používateľa
blizzard
 
Príspevky: 54
Obrázky: 13
Založený: 26 Dec 2006 23:45 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: tepla voda

Odoslaťod Roman » 11 Apr 2007 08:44 am

jasne pohoda , no flame, len mi tak udrelo do stareho unaveneho oka :lol:

skor by som sa vratil k povodnej otazke, : Naco prevarat vodu do akvarka ??
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.