Tetra a tetrovité ryby



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod jiskra » 04 Apr 2007 14:21 pm

Aha,tak to je zajimave.Jinak dik za vsechny reakce k jejich chovu.Jeste jednou diky.Mej se :)
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Reklama

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod Raviolka » 04 Apr 2007 16:47 pm

Jiskra, tetry kolumbijské se mi hrozně líbí. Ale do rostlinného akvária už bych si je nedala... když to na ně přijde, mají chuť na salátek :-P Ne každý má ale špatné zkušenosti :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod arowana » 04 Apr 2007 16:57 pm

Raviolka , mne šalátik / myslím tým rastlinstvo / občas kompletne zlikvidovali aj cisárky a kongáče a to aj napriek tomu, že boli doslova utopené v rastlinnej strave. Zožrali aj Anubiasy až na rizoidy.
Ako to na nich prišlo, po niekoľkých týždňoch aj prešlo. Nikdy som neprišiel na to, čo to spôsobilo.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod jiskra » 04 Apr 2007 18:12 pm

Hm,trochu me desite :o ano Rav,mas pravdu,Kolumbijky jsou opravdu nadherne a tak sem si je chtel fakt poridit,ale kdyz papaji rostliny....no,nevim nevim.Pokud se nemylim,(prevazne ??)likviduji jemnoliste rostliny ne?Ja bych ovsem zadnou jemnoulistou nemel,ale kdyz uz by na to prislo,urcite by spasly Echinodory a Valisnerie co budou v akva ze?No,jen tak lehce od nich neupustim,uvidim,co bude az budou v akva.Tedka je tezko neco dopredu zvazovat.
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod arowana » 04 Apr 2007 19:22 pm

Trochu tie kolumbijské tetry vykresľujete do čierných farieb :) :D
Neraz som ich videl v krásne osadených rastlinných akváriách bez stopy likvidácie rastlín. Avšak chute rýb sú z času na čas nevyspytateľné, ako som už vyššie uviedol a tak výnimočne môže byť aj v ich prípade spestrenie jedálníčka prípustné. :D :D
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod jiskra » 04 Apr 2007 19:33 pm

Uvidime uvidime....Prinejhorsim zacnu krmit salatem nebo nejakyma tabletkama a uvidim,jestli to k necemu je.Zatim diky.
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod Raviolka » 05 Apr 2007 10:08 am

Arowana, nikdo je nevykresluje v černých barvách - asi ti uniklo, že jediný, kdo tu psal negativní zkušenosti s nima jsem byla já :wink: A dodala jsem, že ne pokaždé jim musí rostliny zachutnat.

Jiskra, mně sežraly kompletně heterantheru a dost hrozně poničily i echinodory. Nevěřila jsem tomu, bylo to akvárium 250 l plné echinodorů a všechny měly díraté listy. Fakt je, že v tom jely napůl s Hemigrammus caudovittatus a taky tam byl jeden 3 cm ancistrus, kterého se mi nepovedlo vylovit. Každopádně jsem je viděla při činu :wink:

Nechci ti je ale rozmlouvat, stejně by to nezabralo :-D

P.S. Zase bych se naopak ani v nejmenším nebála akar hnědých.
P.P.S. Pro arowanu - já zase neviděla tetry císařské okusovat rostliny, ale vím, že mají všelijakou pověst. To asi většina "větších" teter, zkrátka je jejich vztah k rostlinám nevyzpytatelný :-)
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod jiskra » 05 Apr 2007 10:40 am

:( Tak a co ted?Chci Tetry a zaroven zarostle akva...Asi budu muset od neceho upustit co :oops:
Ma vubec cenu si porizovat tyhle ryby,kdyz tam budou rostliny?
A ja se na ne tak tesil :cry: :cry:
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod arowana » 05 Apr 2007 15:18 pm

Skús sa zariadiť podľa porekadla

"Risk , je zisk".
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod jiskra » 05 Apr 2007 15:23 pm

Riskuju rad,:o ale aby me ryby sezrali vsechny kvetiny v akvarku....To uz neni moc dobry risk :lol:
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod Norman » 05 Apr 2007 15:59 pm

jiskra: vsetky rastliny ti urcite nepozeru aj ked si sem tam mozno nieco zobnu. Ja som este ziadnu z tetier, co som kedy choval neprinutil zrat rastliny v akva. A to ani v dobach ked som krmil raz za tyzden ;)
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod jiskra » 05 Apr 2007 16:24 pm

Tak Rav psala,ze ji zlikvidovali i Echinodory....A ty ja v akvarku budu mit zastoupeny nejvice.Potom neco malo Vallisneriie,1 Anubias a kousek Hnedovky.
Co jsem videl na netu akvarka z Tetrama,byly v docela slusnem stavu.Docela prospivaly i jemnoliste rostliny,jako je Cabomba a Limnophylla.Ale je fakt,ze kazda ryba se chova jinak v urcitem prostredi.Snad ty moje nebudou vysazene na Echinodory :lol: :o
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod Raviolka » 05 Apr 2007 16:35 pm

jiskra, asi tě to uklidní - ty tetry o kterých píšu byly pravděpodobně často hladové :wink: Kvalitní strava by to měla vyřešit.
Podotýkám, že to nebylo moje akvárium, já ryby hlady netýrám :-) Jen jsem se tam starala o rostliny a ty tetry jsem tam přelovila z jiného akvária a nasadila tam rostliny, mimo jiné i parádní echinodory třeba od Normana a od Vyghuma. Chvíli to akvárium vypadalo k světu... než začaly tetry úřadovat. Výsledek byl takový, že akvárium nakonec vypadalo o poznání hůř než rok předtím, když jsem se o to nestarala :lol: :angel:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod jiskra » 05 Apr 2007 16:58 pm

:lol:
Ja se nechystam trapit je hladem :o tak snad mozna si daji rict a nechaji kvetiny napokoji....Jinak,akva uz je predelane,normalni dno uz mam,misky vymyzeli,roztliny zasazeny do dna,dno je kremicity pisek 3-5 mm,tmave hneda,voda jeste trochu kalna.Pozadi uz tam je taky.Zacatkem pristiho tydne zavolam do Vivaria a obednam ryby :)
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod jany emm » 08 Apr 2007 22:13 pm

Norman,Arrow : Je nieco nove s tymi Axelrodia reisei ? Hadam by to nemal byt az taky problem ich zohnat :wink: . Dnes sa mi dostal do "ruk" februarovy cennik importnej firmy "Aquarium Glaser" z Nemecka a cena jedneho kusa je 0,70Euro ( bohuzial jeden box obsahuje 600kuskov :lol: ) a oni sa nadrobno nehraju. Priznam sa bez mucenia ze ma tato rybka na Normanov popud zaujala ....
jany emm
 
Príspevky: 178
Obrázky: 3
Založený: 07 Júl 2006 19:13 pm
Bydlisko: Martin

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod Jirka Scobak » 08 Apr 2007 22:24 pm

Mám několik let tetry kolumbijské, tetry konžské, pár teter císařských a stále nic. Rostliny nežerou a nežerou :).
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod Norman » 08 Apr 2007 23:15 pm

jany: bohuzial nenasiel som nejaky pristupnejsi zdroj :( , zatial.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod arowana » 09 Apr 2007 17:56 pm

jany emm napísal:Norman,Arrow : Je nieco nove s tymi Axelrodia reisei ? Hadam by to nemal byt az taky problem ich zohnat :wink: . Dnes sa mi dostal do "ruk" februarovy cennik importnej firmy "Aquarium Glaser" z Nemecka a cena jedneho kusa je 0,70Euro ( bohuzial jeden box obsahuje 600kuskov :lol: ) a oni sa nadrobno nehraju. Priznam sa bez mucenia ze ma tato rybka na Normanov popud zaujala ....


Osobne som sa o nich momentálne vážnejšie nezaujímal, ale priatelia by tam mali mať cca o dva týždne cestu / myslím fy. Glaser /. Keď ich budú v ponuke ešte mať a bude záujem, môžem nejaké jedince zabezpečiť.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod robo714 » 23 Apr 2007 00:39 am

asi sem hodím trošku blbú otázku :roll: ale čo sa týka tej rašeliny o akú sa jedná?? Je napríklad vhodná aj nejaká zo záhradníckych potrieb??
Obrázok používateľa
robo714
 
Príspevky: 59
Obrázky: 9
Založený: 16 Okt 2006 22:06 pm
Bydlisko: Západné Slovensko (Senica)

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod Norman » 23 Apr 2007 06:56 am

robo: ani moc nie. Vhodna je ta z akvaristickych potrieb, hlavne ak s tym len zacinas. V zahradkerstve sa da zohnat zopar druhov ktore sa daju pretriedit, ale pre zaciatok ti urcite postaci ta "15 korunova" akvaristicka od Aqua Exotic ;)
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod slade14 » 23 Apr 2007 07:05 am

ja by som doplnil, ze zahradkarske raseliny obsahuju v niektorych pripadoch aj rozne hnojiva pre nase suchozemske rastliny.a tento fakt ,by mohol robit nasim zverencom velke problemi.
Obrázok používateľa
slade14
 
Príspevky: 261
Obrázky: 28
Založený: 13 Jún 2006 16:13 pm
Bydlisko: Bratislava 2

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod GAGAL » 23 Apr 2007 08:34 am

Arowano,ty týdenní potěr dáváš hned do 150tky :shock: Kolik ho je ? Přibližně v kusech :lol: To musí být obrovské množství krmiva. Já používám ještě asi dva meziakvárka.
Obrázok používateľa
GAGAL
 
Príspevky: 69
Obrázky: 102
Založený: 31 Jan 2007 19:54 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod arowana » 23 Apr 2007 13:50 pm

GAGAL napísal:Arowano,ty týdenní potěr dáváš hned do 150tky :shock: Kolik ho je ? Přibližně v kusech :lol: To musí být obrovské množství krmiva. Já používám ještě asi dva meziakvárka.


Zlievam do 150 -ky len v prípade viacerých výterov naraz, ináč sa to neosvedčuje. Keď je to len jeden slabší výter, tak používam taktiež 1-2 medzištádiá v menších akva.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Tetra a tetrovité ryby

Odoslaťod robo714 » 23 Apr 2007 14:56 pm

a týmto spôsobom sa dá pripraviť voda pre všetky druhy alebo len pre tetry. :?:
Obrázok používateľa
robo714
 
Príspevky: 59
Obrázky: 9
Založený: 16 Okt 2006 22:06 pm
Bydlisko: Západné Slovensko (Senica)

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.