Riasy z potoka pre krevetky



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

Riasy z potoka pre krevetky

Odoslaťod Andisko » 02 Máj 2007 10:25 am

Ahojte,
chcem sa spytat ci uz niekto skusal davat sladkovodnym krevetam(caridiny, neocaridiny) riasy z nasich vodnych zdrojov. Na chalupe mame potok - lovny revir s lososovytymi rybami(pstruh potocny...) a na miestach, kde je plytsia voda tak 20-30cm a svieti na nu priame svetlo sa v silnom prude vytvaraju na kamenoch krasne zelene ciste riasy v objemoch az 0.5m2. Neviem len ci to je vhodne davat ako potravu a ci to nezmeni chemizmus vody v akvariu....V potoku sa nachadzaju aj raky, takze cistota vody by nemala byt zavadna.

Dik,

Andisko
Obrázok používateľa
Andisko
 
Príspevky: 42
Obrázky: 20
Založený: 12 Máj 2005 11:18 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Riasy z potoka

Odoslaťod Raviolka » 02 Máj 2007 12:22 pm

Andisko, právě proto, že se tam nacházejí raci... :roll: Taky jsem viděla v přírodě pěkné řasy, ale je daleko jednodušší a hlavně bezpečnější použít ty, co si někde vypěstuju.
Otázka není, jestli to nezmění chemismus vody (i když je dost pravděpodobné, že se v teplé vodě řasy rozpadnou), ale jestli si tak nepřineseš do akvária nějakou chorobu. Ono se to nezdá, ale korýši mají taky přenosné choroby :wink:

Já bych to neriskovala. Dlouhodobě ta řasa v akváriu pravděpodobně stejně nevydrží - a kolem je dost akvaristů, co darují žabí vlas nebo stravitelnější řasy :lol:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Riasy z potoka pre krevetky

Odoslaťod sano » 02 Máj 2007 20:51 pm

Ahoj,
riasy sú najkrajšie v prírode, tam, kde rastú.
Keď je ich nadbytok, tak sa dajú na niečo použiť. Zaujíma ma, prečo chceš kŕmiť riasami zo studenovodného potoka? Chceš im spestriť jedálniček? Chceš vyskúšať, ako sa v budúcnosti budú krevetky pásť v našich potokoch v dôsledku globálneho otepľovania, alebo si len jednoducho experimentátor a chceš si to vyskúšať?
Od odpovede sa bude odvíjať moja ďalšia rada.
sano
Obrázok používateľa
sano
 
Príspevky: 196
Založený: 19 Feb 2004 17:15 pm
Bydlisko: Košice,sever

Re: Riasy z potoka pre krevetky

Odoslaťod arowana » 02 Máj 2007 21:18 pm

Osobne by som neriskoval.
Pri súčastnom výbere skutočne kvalitných komerčných krmív rastlinného pôvodu na trhu, ani nevidím potrebu experimentovania a dovlečenia nejakej nákazy z prírodného zdroja.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Riasy z potoka pre krevetky

Odoslaťod zvejk » 02 Máj 2007 22:39 pm

nehlede k tomu, ze i rostlinozravym krevetkam chutna nejvic maso :D
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Re: Riasy z potoka pre krevetky

Odoslaťod arowana » 02 Máj 2007 22:45 pm

zvejk napísal:nehlede k tomu, ze i rostlinozravym krevetkam chutna nejvic maso :D


Podľa príslovia, že najlepší zákusok je klobása ? :D :D
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Riasy z potoka pre krevetky

Odoslaťod Andisko » 03 Máj 2007 10:21 am

sano napísal:Ahoj,
riasy sú najkrajšie v prírode, tam, kde rastú.
Keď je ich nadbytok, tak sa dajú na niečo použiť. Zaujíma ma, prečo chceš kŕmiť riasami zo studenovodného potoka? Chceš im spestriť jedálniček? Chceš vyskúšať, ako sa v budúcnosti budú krevetky pásť v našich potokoch v dôsledku globálneho otepľovania, alebo si len jednoducho experimentátor a chceš si to vyskúšať?
Od odpovede sa bude odvíjať moja ďalšia rada.
sano


Takychto mudrlantov mam najradsej.........ktorych vsetko zaujima a nakoniec mi poradia to co uz davno clovek vie........ano "chcem spasit svet a nasadit sladkovodne krevety do nasich tokov".........nic, islo mi len o to ze som videl krasne zelene riasy a napadlo ma ze pre narodenych drobcov by to bolo mozno ako pre cloveka kaviar. S potravou pre krevety problem nemam ale sam ziadne riasy v akvarkach nemam a plno ludi tu krmi ryby so vseliakymi nalovenymi cervikmi a inou havedou. Mozno by sa to dalo vyskusat na denticulat co chovame v 3 litrovych uhorakoch a mnozia sa nam v tisicoch. Dik za odporucanie neriskovat to koli prenosu chorob.
Obrázok používateľa
Andisko
 
Príspevky: 42
Obrázky: 20
Založený: 12 Máj 2005 11:18 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Riasy z potoka pre krevetky

Odoslaťod sano » 03 Máj 2007 16:39 pm

Andisko,

ďakujem za odpoveď,
ja som to skúšal, žrali ich rovnako dobre( išlo o žabý vlas) ako akváriové vláknité riasy. Predtým som ich vydezinfikoval v roztoku kamenca.
Možno som mal šťastie, ale žiadnu chorobu som si domov nepriniesol. Čo negarantuje, že niekto iný, z inej lokality, by nákazu neschytal.
sano
Obrázok používateľa
sano
 
Príspevky: 196
Založený: 19 Feb 2004 17:15 pm
Bydlisko: Košice,sever

Re: Riasy z potoka pre krevetky

Odoslaťod kribo » 05 Máj 2007 13:53 pm

byl jsem dneska v lese a v potoce jsem viděl nádherné trsy řas :idea: , nejprve po přečtení této diskuze mi to připadalo jako blbost ,tahat si řasy domů,ale protože v hlavním akvárku skoro žádné nemám a v malinké nádrži s částí krevetek se tak rychle řasy nechcou tvořit, tak se vás ptám na nějaké vhodné desinfekční kůry (hypermangan,...) .Zatím to zvažuji, snažím se mít na pozoru před nákazami.
kribo
 
Príspevky: 34
Obrázky: 0
Založený: 30 Apr 2007 22:55 pm

Re: Riasy z potoka pre krevetky

Odoslaťod kribo » 05 Máj 2007 21:14 pm

dotaz beru zpět, po pozorování kusu řasy ve sklenici,když jsem viděl co všechno z toho vylezlo,tak do akva ani náhodou :shock:
kribo
 
Príspevky: 34
Obrázky: 0
Založený: 30 Apr 2007 22:55 pm


Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.