Prezentujte svoje akvária lépe



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Prezentujte svoje akvária lépe

Odoslaťod lukascz » 07 Júl 2006 23:08 pm

Dobrý den,
po shlednutí rubriky Vaše akváriá na tomto webu se divím, co vše se dá udělat v diskuzním foru. Mrkněte se na http://rybicky.net/nadrze.php a uvidíte, jak se dají akvária prezentovat mnohem lépe a přehledněji než takto ve fóru, které na to není uzpůsobené. :wink: [/url]
Obrázok používateľa
lukascz
 
Príspevky: 3
Založený: 07 Júl 2006 23:01 pm
Bydlisko: Plze?

Reklama

Re: Prezentujte svoje akvária lépe

Odoslaťod pierro » 08 Júl 2006 05:00 am

strank rybicky.net velmi dobre poznam a suhlasim s tym, ze prezentacie nadrzi su velmi pekne spracovane. treba si ale uvedomit,ze akva.sk je predovsetky forum a forum je o informaciach. co sa tyka fora na rybicky.net, uz len snaha porovnavat ho s forom na akva.sk by bola urazkou tejto stranky, kedze je vrcholne neprehladne a informacie v nom su vacsinou neodborne a nepouzitelne.
Chcem tym len povedat, ze netreba hladiet len na "pozlatko", treba porovnavat to podstatne.

PS:nie som autor tychto stranok ani osobny kamarat nikoho z nich. :) len nezaujaty prispievatel
Obrázok používateľa
pierro
 
Príspevky: 147
Obrázky: 4
Založený: 08 Aug 2005 17:10 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Prezentujte svoje akvária lépe

Odoslaťod lukascz » 08 Júl 2006 08:54 am

Máš pravdu, že kvalita fora se nedá srovnávat. Zde je mnohem více a kvalitnějších informací. Já jsem ale nechtěl srovnávat kvality obou for, jen jsem chtěl poukázat na fakt, proč tady zbytečně krkolomně do fora vkládat prezentaci akvária, když si ji můžeš založit třeba na stránkách rybicky.net a sem do fora pak už hodit jen odkaz na tu prezentaci. Bylo by to značně jednodušší a přehlednější. Aspoň mně osobně to tak připadá :D
Obrázok používateľa
lukascz
 
Príspevky: 3
Založený: 07 Júl 2006 23:01 pm
Bydlisko: Plze?

Re: Prezentujte svoje akvária lépe

Odoslaťod roox » 08 Júl 2006 13:27 pm

No me se to zas tak uzasny nezda... je to jen otazka osobniho ne/vkusu... na rybicky.net je (asi) prednastavena sablona, do ktere se dopisuje, tady ma kazdy volbu uvest co je pro nej nejdulezitesi...
diky dotazum ostatnich se pak spolece dopatraji dasich dulezitych veci :)
Obrázok používateľa
roox
 
Príspevky: 312
Obrázky: 32
Založený: 14 Júl 2003 21:45 pm
Bydlisko: CR, Brno

Re: Prezentujte svoje akvária lépe

Odoslaťod jim » 09 Júl 2006 00:27 am

no, ja osobne súhlasím s roox-em, i keď je pravda, že niekedy človek zabudne uviesť základné info ako rozmery, objem, osvetlenie, filtráciu a pod. ...ale zase na druhej strane, do fora si môže každý uviesť to, čo považuje za potrebné...
Obrázok používateľa
jim
 
Príspevky: 207
Obrázky: 33
Založený: 15 Jan 2005 22:35 pm
Bydlisko: Martin (teraz UK)

Re: Prezentujte svoje akvária lépe

Odoslaťod majko » 09 Júl 2006 10:23 am

lukascz, hehe veeeeelmi nenapadny sposob ako poukazat na svoje stranky :D :D :D , alebo sa mylim :mrgreen: ?
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Prezentujte svoje akvária lépe

Odoslaťod caloghero » 09 Júl 2006 10:40 am

majko napísal:lukascz, hehe veeeeelmi nenapadny sposob ako poukazat na svoje stranky :D :D :D , alebo sa mylim :mrgreen: ?


si myslim ze majko trafil klinec po hlave, i ked nemam nic proti nikomu :lol: ale na pobavenie to posluzilo dost dobre.... :roll:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Prezentujte svoje akvária lépe

Odoslaťod lukascz » 09 Júl 2006 12:00 pm

majko napísal:lukascz, hehe veeeeelmi nenapadny sposob ako poukazat na svoje stranky :D :D :D , alebo sa mylim :mrgreen: ?

Možná, že to někomu připadá jako reklama, ale není tomu tak. Jenom jsem chtěl při pročítání tohoto fóra poukázat na, podle mého názoru, nepraktičnost prezentace akvárií v podobě, jaká je zde na akva.sk. Jelikož pravidelně navštěvuju několik akvaristických stránek a viděl jsem i lepší řešení, tak jsem na to chtěl upozornit ty z vás, kteří to na webu zatím nepostřehli. :wink:
Obrázok používateľa
lukascz
 
Príspevky: 3
Založený: 07 Júl 2006 23:01 pm
Bydlisko: Plze?

Re: Prezentujte svoje akvária lépe

Odoslaťod Ricardo963 » 09 Júl 2006 15:57 pm

Káždý akvarista je rád, ak jeho snahu o krásne akva niekto pochváli. Mám tiež fotky na www.rybicky.net a padne mi dobre ak sa moje akva niekomu páči.
Je určite zaujímavé prečítať si názory iných čo by zmenili alebo čo sa im páči a možno sa aj niečo priučiť-nájsť inšpiráciu.
Ak ale chcem nejakú pomoc alebo radu, použijem nato tieto stránky.
Myslím si, že každé stránky majú niečo doseba.
Obrázok používateľa
Ricardo963
 
Príspevky: 177
Obrázky: 1
Založený: 21 Jún 2005 15:33 pm
Bydlisko: Košice-KVP

Re: Prezentujte svoje akvária lépe

Odoslaťod fugu » 09 Júl 2006 17:11 pm

a co je na tom sposobe prezentacie na rybicky.net take uzasne akoze? teda okrem toho, ze si tu niekto hladka vlastne ego?
Obrázok používateľa
fugu
 
Príspevky: 193
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2004 15:08 pm

Re: Prezentujte svoje akvária lépe

Odoslaťod fugu » 09 Júl 2006 17:18 pm

lukascz napísal:Dobrý den,
po shlednutí rubriky Vaše akváriá na tomto webu se divím, co vše se dá udělat v diskuzním foru. Mrkněte se na http://rybicky.net/nadrze.php a uvidíte, jak se dají akvária prezentovat mnohem lépe a přehledněji než takto ve fóru, které na to není uzpůsobené. :wink: [/url]


ale aby som bol konstruktivny ... mne osobne sa paci napriklad ovela viac _moj_ sposob prezentacie _mojho_ akvarka na _tunajsom_ fore - jednak mozem text a obrazky formatovat a clenit vramci prispevku ako ja chcem, reakcie ostatnych nemusia byt len jednovetne resp citoslovcia "super! parada!" a pod, mozem o svojom akvarku s ostatnymi _diskutovat_, davat odkazy na relevantne stranky a obrazky a hlavne mozem chronologicky dokumentovat vyvoj nadrze ... a to naozaj v nejakej "tu velky obrazok, tu popis, tu par malych img a tu reakcie" sablone naozaj nespravis :] mozno si sa s tym nadrel, ale vysledok nema o nic vacsiu pouzitelnost, ako forum z polotovaru :)
Obrázok používateľa
fugu
 
Príspevky: 193
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2004 15:08 pm

Re: Prezentujte svoje akvária lépe

Odoslaťod jojo » 09 Júl 2006 18:01 pm

fugu, keby som sem stihol napisat nieco pred tebou urcite by to bolo nieco podobne tvojmu komentaru
Sice je to na rybycky net pekne ale tu je lepsie aktualizovat fotky tvojho akva a ked si ich niekto neznamy pozera moze v tom najst vacsiu inspiraciu.
Obrázok používateľa
jojo
 
Príspevky: 193
Obrázky: 66
Založený: 27 Apr 2006 19:26 pm
Bydlisko: Tren?ín

Re: Prezentujte svoje akvária lépe

Odoslaťod pytel » 09 Júl 2006 19:01 pm

podle me jsou prezentace nejlip udelane na www.akvarko.cz tady se mi to zda tak nejak neprehledne. spatne se mi tady orientuje.
pytel
 
Príspevky: 177
Obrázky: 12
Založený: 14 Feb 2006 11:46 am
Bydlisko: Znojmo

Re: Prezentujte svoje akvária lépe

Odoslaťod Ricardo963 » 09 Júl 2006 19:07 pm

Ja netvrdim že je niečo úžasné.
Len som sa snažil napísať svoj názor na stránku, ktorá sa mi zdá byť zaujímavo riešená čo sa týka prezentácie akvárií.
Čo sa týka článkov, návodov a rád, sa určite nedá porovnávať s touto.
Hodnotil by som ju ako stránku pre začiatočníkov. Je strohá a je v nej hrubý základ.
Kto chce viac, určite bude hľadať aj na iných stránkach. napr.na týchto.
Obrázok používateľa
Ricardo963
 
Príspevky: 177
Obrázky: 1
Založený: 21 Jún 2005 15:33 pm
Bydlisko: Košice-KVP

Re: Prezentujte svoje akvária lépe

Odoslaťod skala » 10 Júl 2006 08:36 am

a tieto prezentacie? www.sozo.sk/akva/sladkovodne_nadrze.php , pravda tie som si vyberal sam ;-)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Prezentujte svoje akvária lépe

Odoslaťod fugu » 10 Júl 2006 09:23 am

skala napísal:a tieto prezentacie? www.sozo.sk/akva/sladkovodne_nadrze.php , pravda tie som si vyberal sam ;-)


imho tu neslo o obsah, ale o formu 8)
Obrázok používateľa
fugu
 
Príspevky: 193
Obrázky: 29
Založený: 01 Mar 2004 15:08 pm

Re: Prezentujte svoje akvária lépe

Odoslaťod skala » 10 Júl 2006 10:03 am

oki, myslel som to skor na pobavenie. ale poviem nieco vaznejsie. neviem presne co je na rybicky.net, aj ked stranky trochu poznam. podobne prezentacie akvarii a ludi ma nezaujimaju.ale si myslim, ze ak niekto sem da fotografiu, popis svojho akvaria, tak je to hodnotnejsie. myslim, ze nejde o prezentaciu, ale o riesenie cohosi, nejakeho problemu. z toho hladiska sa mi zda prvy prispevok size zmysluplny, ale bezpredmentny. su to 2 rozne veci, ciele.
rad poznamenam, ze sa tesim, ze aj taketo prispevky (v casti VASE AKVARIA) existuju a dufam, ze sa pridaju aj dalsie - je fajn to aj vidiet obrazom
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Prezentujte svoje akvária lépe

Odoslaťod jiskra » 02 Máj 2007 15:06 pm

Noooo,pridam svuj (skromny) prispevek.
Ted sem cca 15 minut surfoval na rybickach,a muzu rict,ze krome atlasu rostlin a ryb,a prezentaci je tam lautr ho***!!! :twisted:
Forum,ve kterem jsou dotazy typu ,,Co mam delat,kdyz jsem dal hodne perloocek do akva`` ( http://rybicky.net/forum/2877?r=27 ) a dalsi podobne ,,lepsi`` temy,me fakt dostalo.Chapu,ze je to web,kde prevaznou vetsinu stalych clenu tvori zacatecnici,ale jako forum je tam fakt dost o nicem.Meli by se spise ridit tim,ze rozhoduje kvalita temat a prispevku nez kvantita.
-Nebo takove temy,kde se zacatecnik pta,kdy ma dat gravidni mecovku do porodnicky....Takovych temat je tam milion ale stejne se tam to tema bude obevovat stale.
-Dekuji bohu,ze jsem narazil na akva.sk Tady vim,ze se neco podobneho stat nemuze,ikdyz v posledni dobe sem cetl par prispevku v teme okolo navstevnosti/oblibenosti akva.sk Ale i tak to je porad pro me web,kde to zije a jsou tu umerne temy.
Houuuum,domluvil sem :lol:
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Prezentujte svoje akvária lépe

Odoslaťod skala » 02 Máj 2007 15:52 pm

nedekuj bohu, dakuj nam, vsetkym, tvorcom, prispievatelom ;-). a prispievaj ku udrzaniu a zlepseniu stavu
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Prezentujte svoje akvária lépe

Odoslaťod GAGAL » 02 Máj 2007 16:26 pm

Souhlasím s Jiskrou a taky jsem rád, že jsem na akva.sk narazil. Nemyslím si, že je vhodné o rybičkách net. hovořit jako o fórum začátečníků je tam zaregistrovaných i spousta opravdových odborníků. Pokud by zde byla většina začátečníků dotazy by byly myslím stejné. Pravda je,že témata typu "Pomoooc rybička asi umírá" je tam mraky. A koho by taky bavilo pořád dokola na to odpovídat. Nehledě na to ,že spousta lidí nehledá ani v knihách a ani na netu. Zejména ti mladší. Jednodužší je prostě napsat dotaz a čekat. To že někdy odpoví ještě větší začátečník než je tazatel to je druhořadé. Dovolil bych si i říct, že na Slovensku to lépe funguje. Tím myslím vaše "stretká" prostě se pravidelně scházet to je bomba. A jak tak čtu tak v každém větším městě (Bratislava,Košice.....atd). To Vám opravdu závidím. U nás jsem se s tím nesetkal. (pokud něco je tak jednou za rok,nebo o tom nevím :cry: )
Obrázok používateľa
GAGAL
 
Príspevky: 69
Obrázky: 102
Založený: 31 Jan 2007 19:54 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Prezentujte svoje akvária lépe

Odoslaťod jiskra » 02 Máj 2007 17:24 pm

skala:Dekuju Vam,vsem,tvurcum,prispivatelum :)
Budu se snazit :roll:
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 23 hostí.