ryba vo vertikalnej polohe



Akvarijné ryby - choroby, liečba

ryba vo vertikalnej polohe

Odoslaťod seam » 04 Máj 2007 18:44 pm

Zdravím,
potrebujem poradiť, závojnatka je vkuse vo vertikalnej polohe, väčšinou dole hlavou. Vyzerá to tak, že neovláda svoje telo-plutvy(akokeby bola ochrnutá), keďže ich má uplne zvesené a na plávanie používa iba plutvy pri žiabrach, snaží sa dostať za potravou, akurát, že jej to robí problémy, keďže používa iba tie dve malé plutvy, ale ináč je úplne čulá. Trvá to už 3 deň. Je chovaná v už dlhšie založenom akva, teplota okolo 25°C, žiadne zásahy a zmeny neboli v akva vykonane. Na ostatným rybách nie sú pozorovateľné žiadne zmeny. Viete mi niekto poradiť o čo môže ísť a čo s tým??
Obrázok používateľa
seam
 
Príspevky: 30
Obrázky: 3
Založený: 27 Dec 2006 18:41 pm

Reklama

Re: ryba vo vertikalnej polohe

Odoslaťod arowana » 04 Máj 2007 20:56 pm

Je kupovaná z importu, alebo je z domáceho chovu ?
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: ryba vo vertikalnej polohe

Odoslaťod jano_i » 04 Máj 2007 21:07 pm

Ako dlho ju mas? Ked plave, hybe celym telom? Chvostovu plutvu ma aku velku? Taku ako telo, pripadne o nieco kratsiu? Pretoze niektore variety nedokazu plavat "normalne".
Obrázok používateľa
jano_i
 
Príspevky: 210
Obrázky: 40
Založený: 04 Feb 2006 14:12 pm
Bydlisko: Senne City

Re: ryba vo vertikalnej polohe

Odoslaťod seam » 05 Máj 2007 09:54 am

Je kupovana normálne v akvaristike...klasicka červená závojnatka, veľkosť okolo 4-5 cm (aj s chvostom), chvostova plutva prirodzene veľká k telu(skôr o niečo kratšia ako telo)...doteraz plávala normálne, bez akýchkoľvek problémov, kupovana pred cca 3 mesiacmi. Pri plávaní nehýbe celým telom, len sa to snaží vykompenzovať tými dvomi plutvami, občas pohýbe hornou plutvou a dnes spozorované už aj ohnutie tela. Ináč je úplne v poriadku s veľkou chuťou do života. Ešte taký detail (ale neviem posúdiť, nejedná sa o moju rybu, videla som ju len cez MMS), ale bolo mi povedané, že má na dotyk slizkú zadnú plutvu, ale dotyčný nevie posúdiť, či je to tak vždy, alebo až teraz. Napadá vám čo by to mohlo byť??
Obrázok používateľa
seam
 
Príspevky: 30
Obrázky: 3
Založený: 27 Dec 2006 18:41 pm

Re: ryba vo vertikalnej polohe

Odoslaťod lunimus » 05 Máj 2007 22:12 pm

Neviem ti sice poradit, co by to mohlo byt, ale z tvojich prispevkov mi vyplyva, ze ti stale plave v spolocenskom akva ...
Ak to je tak, pre istotu by som ju dal na tvojom mieste do karantenky ...
Obrázok používateľa
lunimus
 
Príspevky: 179
Založený: 21 Jan 2007 23:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ryba vo vertikalnej polohe

Odoslaťod ranko » 09 Dec 2007 11:33 am

mam podobny problem s rybkami ale moje niesu dole hlavou/nastastie/ a hybu vsetkymi plutvami.najprv to bola sae a dnes sa pridali 2 botie. malokedy ich bolo vobec vidiet, furt boli niekde zasite a teraz cucia rovno pri hladine. mozu mat malo vzduchu? skusim zatial zrusit co2.
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: ryba vo vertikalnej polohe

Odoslaťod ranko » 17 Dec 2007 10:09 am

tak mrenka to nakoniec rozchodila,ani neviem ako ale o jednu botiu som prisiel :oops:
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: ryba vo vertikalnej polohe

Odoslaťod kikus » 07 Jan 2008 19:31 pm

ja mam takyto problem ale s mrenkami, robia to hlavne po jedle, neviem co to je uz to trva 2 mesiace, nevie mi niekto poradit, teraz uz robia to aj ostatne ryby. Mam 112 l akvarko, 5 black molly, 10 mreniek, 4 bojovnicky, 6 mecunov.
kikus
 
Príspevky: 25
Založený: 17 Dec 2006 20:44 pm

Re: ryba vo vertikalnej polohe

Odoslaťod schw1 » 07 Jan 2008 21:56 pm

Moje mrenky to tiež robili. Vypol som vzduchovanie a prestali. Podla mňa je to spojené s plynovým mechúrom. U mňa to bol prebytok kyslíku.
Obrázok používateľa
schw1
 
Príspevky: 28
Obrázky: 13
Založený: 20 Dec 2007 12:58 pm
Bydlisko: Trstice

Re: ryba vo vertikalnej polohe

Odoslaťod Blikina » 30 Apr 2010 20:09 pm

Ja mám tiež podobný problém.Včera som si kupila dve mrenky a dnes jedna z nich už ledva pláva, zo strany na stranu a teraz už len leži dole hlavou na hladine ale ešte dýcha...Prosím pomožte...čo to može byť?...Co mám robiť????
Blikina
 
Príspevky: 15
Založený: 07 Apr 2010 13:58 pm


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.