Poraďte se znovuzaložením akva.



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Poraďte se znovuzaložením akva.

Odoslaťod kamione » 05 Máj 2007 17:49 pm

Dobrý den, chci založit dlouhodobě fungující akvárium. Jde mi o rostliny. Proto se ptám jaké jsou vaše zkušenosti, zda rovnou zasázet rostliny po čerstvém založení nebo chvíli počkat a přidat je později. Dále jaké rostliny a v jakém množství. Více druhů po menším množství nebo sehnat míň druhů ve větším množství?

Akvárium je š120xv50xh40 (240l),
K dispozici mj. mám: Osvětlení 2-3x30w zářivky (víc bych asi nechtěl přidávat), ext. filtr Tetratec EX 700, CO2 z tlakové láhve, PMDD.

Co by jste mi prosím z praxe doporučili?
Díky.
kamione
 
Príspevky: 23
Založený: 26 Sep 2005 20:58 pm

Reklama

Re: Poraďte se znovuzaložením akva.

Odoslaťod Miro69 » 05 Máj 2007 18:40 pm

Podľa mňa rastliny sadiť hneď, alebo na druhý deň od založenia akva. Lepšie je sadiť menej druhov vo väčšom množstve. Aké druhy rastlín to závisí od teploty, osvetlenia, tvrdosti vody a v neposlednom rade od druhu rýb-biotopové akva.
Obrázok používateľa
Miro69
 
Príspevky: 98
Obrázky: 8
Založený: 15 Feb 2006 23:39 pm
Bydlisko: Levice

Re: Poraďte se znovuzaložením akva.

Odoslaťod Dorianna » 05 Máj 2007 19:29 pm

Pokud ti jde pouze o praxi a ne o teorii, radím zasadit rostliny do substrátu a pak až akvárium napustit vodou. Rostlinky, pokud nemáš nějaké s extra přehnanými nároky, to přežijou úplně v pohodě. Jakmile jednou napustíš akva, nemáš šanci do něj rostliny pěkně zasadit (aspoň já ne).

Pokud si koupíš rostlinky, většinou nedostaneš od každé jenom jeden stonek, ale aspoň deset (nakupovala jsem u aqua-daho a z každé rostliny tomu vhodné se dal udělat krásný trs). Proto si myslím, že si klidně do akvárka tvé velikosti můžeš pořídit tolik druhů rostlin, kolik chceš mít osázeného dna, tzn. není třeba kupovat pět valisnerií, stačí jedna (mi v jednom košíčku přišly tři samostatné rostlinky) a k tomu čtyři jiné druhy.

Jestli jsi z Ostravska, ráda si s tebou v budoucnu vyměním přebytky rostlin :-)
Dorianna
 
Príspevky: 36
Založený: 31 Okt 2003 23:45 pm

Re: Poraďte se znovuzaložením akva.

Odoslaťod kamione » 05 Máj 2007 20:41 pm

Dorianna: Díky za nabídku, ale jsem z Vysočiny :(

Takže konkrétněji.
Kvůli dobrému zaběhnutí se budu snažit dát do akva přebytky z jiných nádrží.
Budu mít: Sagittaria subulata 8ks, Cryptocoryne becketii 5ks, Jávský mech pr. tak 30cm a Ceratophyllum demersum.
Chtěl bych Cryptocoryne affinis, ale nemůžu je sehnat.
Uvažuji ještě o nějakých Hygrophiliích, kvůli údajnému rychlému růstu a odčerpávání živin z vody. Jenže kdkoli jsem nějakou měl, tak dlouho nevydržela a za chvíli byly holé stonky s malým trsem listů nahoře. Asi na ně bylo málo světla.

Co můžu ještě k těmto druhům přidat?
kamione
 
Príspevky: 23
Založený: 26 Sep 2005 20:58 pm

Re: Poraďte se znovuzaložením akva.

Odoslaťod kamione » 05 Máj 2007 20:45 pm

Ještě můžu mít z přebytků Micranthemum micranthemoides
kamione
 
Príspevky: 23
Založený: 26 Sep 2005 20:58 pm

Re: Poraďte se znovuzaložením akva.

Odoslaťod Dorianna » 06 Máj 2007 09:58 am

No, já nevím, nešlo by tam pro začátek hodit těch rostlin více? Nebo nechceš mít rostlinné akvárium? Já mám nově založenou 140 a mám tam dvacet druhů rostlin. Neříkám, že je to podle teorie nejlepší, ale zatím si nikdo v akvárku nestěžuje.
Dorianna
 
Príspevky: 36
Založený: 31 Okt 2003 23:45 pm

Re: Poraďte se znovuzaložením akva.

Odoslaťod Hájek » 06 Máj 2007 11:26 am

Rastliny mozes zasadit aj do "cerstvej vody". Osobne by som tam hned nedaval nazrocnejsie druhy rastlin. Dal by som ich tam az bude akva zabehnute.

Inak techniku mas dobru, az na osvetlenie. Rastliny narocne na svetlo tam rast podla mna nebudu :(. Ale urcite tam daj 3 trubice .. to by potom mozno islo aj s narocnymi rastlinkami :).
Obrázok používateľa
Hájek
 
Príspevky: 113
Obrázky: 21
Založený: 16 Aug 2006 18:52 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Poraďte se znovuzaložením akva.

Odoslaťod kamione » 07 Máj 2007 23:00 pm

Hájek: Myslíš, že nějaká z výše jmenovaných rostlin tam od začátku nepatří?
kamione
 
Príspevky: 23
Založený: 26 Sep 2005 20:58 pm


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.