strk po preprati v octe-poradte mi



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

strk po preprati v octe-poradte mi

Odoslaťod Truhlik » 25 Aug 2006 15:22 pm

je to len taka myslienka, a rad by som bol, keby ste mi to potvrdili alebo vyvratili: ked som robil test so strkom a octom, som si vsimol, ze o take 2-3 hodky uz nesumel, a tak ma zaujima, ci sa cely vapenec rozpustil a nasledne upraveny strk sa moze po preprati v cistej vode pouzit v akvarku? vdikes
Obrázok používateľa
Truhlik
 
Príspevky: 53
Obrázky: 5
Založený: 01 Máj 2006 19:05 pm
Bydlisko: Blava

Reklama

Re: strk po preprati v octe-poradte mi

Odoslaťod Norman » 25 Aug 2006 15:33 pm

Nie, "minula sa sila octu" :)
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: strk po preprati v octe-poradte mi

Odoslaťod Truhlik » 25 Aug 2006 17:41 pm

aha : )) myslel som si, ze v tom bude daky hacik :roll:
Obrázok používateľa
Truhlik
 
Príspevky: 53
Obrázky: 5
Založený: 01 Máj 2006 19:05 pm
Bydlisko: Blava

Re: strk po preprati v octe-poradte mi

Odoslaťod guppy » 05 Jan 2007 07:53 am

S octom by si sa dosť dlho "našumel". Je to zriedená a navyše slabá kyselina, účinná ako-tak za horúca.

Lepšia je chlorovodíková, ale praktický význam to môže mať pre niekoho, len ak má možnosť dostať sa k väčšiemu objemu lacnej.
Obrázok používateľa
guppy
 
Príspevky: 149
Obrázky: 39
Založený: 04 Jan 2007 11:45 am
Bydlisko: DCA

Re: strk po preprati v octe-poradte mi

Odoslaťod martin_s » 05 Jan 2007 22:03 pm

Najjednoduchsie a hlavne lacnejsie to budes mat kedze si z BA ked pojdes k dunaju pri hradzi na Bratislavskej strane (nie petrzalskej) a tam mas kopy vytazeneho strku ktory vapenec neobsahuje. Zide sa ti ale asi aj sito aby si ziskal len taku velkost aku potrebujes.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: strk po preprati v octe-poradte mi

Odoslaťod guppy » 05 Jan 2007 22:49 pm

Možno v Ba je štrk len kremitý, ale u nás vo Váhu ešte sem tam obsahuje aj vápence a dolomity. Ale mne sa nechcelo ani som nemal čas ho kyselinou upraviť. Myslím si, že problémy nebudem mať. Keby to bolo inak, na budúce to urobím a v kyseline rozpustím všetky vápence.
Obrázok používateľa
guppy
 
Príspevky: 149
Obrázky: 39
Založený: 04 Jan 2007 11:45 am
Bydlisko: DCA

Re: strk po preprati v octe-poradte mi

Odoslaťod jakubec » 09 Máj 2007 12:03 pm

Som z Bratislavy, mam pristup k lacnej kyseline chlorovodikovej. Zakladam "rastlinkove akvarium" a zhanam strk neobsahujuci Ca, zial, ked som zobral strk ci uz z Maleho Dunaja (Vrakuna) alebo z strkoviska na Petrzalskom Dunaji, oba obsahovali vela vapnika (velmi sumeli s 3% kyselinou chlorovodikovou). Kedze potrebujem vyse 250 kg strku, najlepsie nie jednofarebneho so zrnitostou 1-4 mm, bez vapnika, vie mi niekto poradit, kde taky zohnat, alebo dokonca vie mi niekto taky strk predat (ale aby som pri tych 250 kg nezbankrotoval)
Obrázok používateľa
jakubec
 
Príspevky: 4
Založený: 13 Apr 2007 08:21 am

Re: strk po preprati v octe-poradte mi

Odoslaťod marlo » 09 Máj 2007 12:07 pm

Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: strk po preprati v octe-poradte mi

Odoslaťod salik » 09 Máj 2007 13:35 pm

moj strk pri skuske octom, take sampanske ste este nevideli
Obrázok

a tu akvarko, v ktorom je aktualne pouzity
Obrázok
vidite nejaky problem?
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: strk po preprati v octe-poradte mi

Odoslaťod vysluzil2 » 09 Máj 2007 20:56 pm

250 KG STRKU?, To je asi 160 l strku. Predpokladam ze to tvoje aq bude mat okolo 1200 l ? Ja pestujem rastliny v tom petrzalskom strku. A urcite pridavam este aj vapnik k rastlinam. A moje rastliny ho mali vzdy rady.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: strk po preprati v octe-poradte mi

Odoslaťod jakubec » 11 Máj 2007 15:52 pm

vysluzil2 napísal:250 KG STRKU?, To je asi 160 l strku. Predpokladam ze to tvoje aq bude mat okolo 1200 l ? Ja pestujem rastliny v tom petrzalskom strku. A urcite pridavam este aj vapnik k rastlinam. A moje rastliny ho mali vzdy rady.


Akvarium ma cosi cez 800 litrov. Okrem co najviac "zelene" tam chcem chovat 1 huf tetry krvavej, ktora ma radsej makku vodu. Preto nechcem pouzit strk s obsahom vapnika. Uz zacinam mat pocit, ze sa budem musiet obratit na Rataja a kupit Aquaclay (cca 100 litrov).
Obrázok používateľa
jakubec
 
Príspevky: 4
Založený: 13 Apr 2007 08:21 am

Re: strk po preprati v octe-poradte mi

Odoslaťod vysluzil2 » 12 Máj 2007 11:02 am

Tetrovite , mozes kludne chovat aj v bratislavskej vode. Zalezi ale aku vitalitu . kondiciu u ryb- tetier dokazes dosiahnut. To ale nezalezi od strku. To zalezi od toho aky si akvarista, rastlinkar.Ak budes mat fungujuce aq ,ryby sa v nom budu urcite citit vynikajuco. Makka voda u tetier ma vplyv na liahnutie ikier. S chovom makka voda nema nic spolocne. Preto strk , co si uvadzal je maximalne vyhovujuci.Cize strk- vyhovujuci, voda- vyhovujuca, akvarista- ?. Ak si aj slabsi akvarista, nezufaj. Akvaristika je tak strasne jednoducha, ze zaklady zvladne aj maly ziacik.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: strk po preprati v octe-poradte mi

Odoslaťod Helga » 12 Máj 2007 12:37 pm

jakubec napísal:Som z Bratislavy, mam pristup k lacnej kyseline chlorovodikovej. Zakladam "rastlinkove akvarium" a zhanam strk neobsahujuci Ca, zial, ked som zobral strk ci uz z Maleho Dunaja (Vrakuna) alebo z strkoviska na Petrzalskom Dunaji, oba obsahovali vela vapnika (velmi sumeli s 3% kyselinou chlorovodikovou). Kedze potrebujem vyse 250 kg strku, najlepsie nie jednofarebneho so zrnitostou 1-4 mm, bez vapnika, vie mi niekto poradit, kde taky zohnat, alebo dokonca vie mi niekto taky strk predat (ale aby som pri tych 250 kg nezbankrotoval)


V Biotope majú nepratý riečny štrk, podľa mňa veľmi pekný, za 9 Sk/kg.
Obrázok používateľa
Helga
 
Príspevky: 20
Obrázky: 31
Založený: 04 Dec 2006 11:52 am
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.