malinké karásky



Všetko okolo akvarijných rýb

malinké karásky

Odoslaťod meacoolash » 09 Máj 2007 22:46 pm

Prosím o radu. Pri rastlinkách, ktoré som sa chystal nasadiť do jazierka a ktoré som dočasne nechal plávať v nádobe s vodou sa asi po týždni na moje prekvapenie objavili aj malinké rybky. Vo vodnej nádrži, z ktorej rastlinky a teda aj ikry pochádzajú plávalo pár zlatých karasov.
Otázka znie: čo s týmito malinkými stvoreniami? do jazierka sa ich bojím dať, sú to ešte len také polcentimetrové paličky s očkami ... Na druhú stranu, bojím sa že pomrú od hladu ked ich nechám doma v nádobe len s tými pár rastlinkami... Čím sa také rybie bábatká živia? ako postupovať ďalej? kedy sa odporúča nasadiť do jazierka?

Za odpovede vopred dakujem.
meacoolash
 
Príspevky: 2
Založený: 09 Máj 2007 22:35 pm

Reklama

Re: malinké karásky

Odoslaťod after » 09 Máj 2007 23:05 pm

Uff,
si si istý, že sa o ne chceš naozaj aj ďalej starať? Máš nejaké skúsenosti s chovaním (akváriových) rýb?
Ak je odpoveď áno/(áno), tak o odchove poteru tu určite nájdeš množstvo tém. Určite im treba zabezpečiť vhodné prostredie (nádrž), filtrovanie/vzduchovanie (doporučené), teplotu (nech "nezmrznú" - 24-26 stupňov by nemuselo uškodiť), základnú hygienu (odsávanie dna a výmena časti vody za odstátu rovnakej teploty) a krmenie (hm, najlepsie by bolo živé žrádlo, ale zrejme prežijú aj na mrazenom cyklope striedanom s niečim "suchým" - čo bude v najbližšej akvaristike..)
Čo pláva v tom jazierku teraz? Ak tie karasy (dospelé), tak "mladé" potiahni aspoň na 3 centimetre, inak by sa mohli stať krmivom
:(
V každom prípade to chce dávku trpezlivosti.
after
 
Príspevky: 34
Založený: 16 Apr 2007 13:00 pm
Bydlisko: Žilina

Re: malinké karásky

Odoslaťod meacoolash » 10 Máj 2007 08:40 am

Ano, chcem sa o ne starat tak ako sa starám o dospelé karasy v jazierku.. S takýmito malinkymi ale skusenosti nemam ziadne, ani akváriovými rybkami, tak mi teraz ide len o to, aby sa do tych troch centimetrov dozili, aby som ich potom mohol nasadit do jazierka...
meacoolash
 
Príspevky: 2
Založený: 09 Máj 2007 22:35 pm

Re: malinké karásky

Odoslaťod seam » 10 Máj 2007 11:41 am

podľa mňa ich nemusíš ťahať až na veľkosť 3 cm, v pohode bude stačiť 1-1,5cm, ja som dala v pohode také malé k veľkým a nikdy nič.
Prajem veľa šťastia s odchovom... :wink:
Obrázok používateľa
seam
 
Príspevky: 30
Obrázky: 3
Založený: 27 Dec 2006 18:41 pm

Re: malinké karásky

Odoslaťod orion24 » 10 Máj 2007 12:51 pm

ak maš dosť ukrytov daj ich radsej do jazierka, len pomaly na zmenu teploty....v Jazierku mi stále rýchlejsie rástol plodik ako v akvarku, aj teraz mam v akva plodik a v jazierku a uz je badatelny rozdiel...ak ked v akva nekrmim živou potravou
Obrázok používateľa
orion24
 
Príspevky: 69
Obrázky: 5
Založený: 21 Apr 2007 22:32 pm
Bydlisko: Košice okolie

Re: malinké karásky

Odoslaťod Andras » 15 Máj 2007 08:50 am

Daj ich do jazierka, tie silne preziju,samozrejme ak mas v jazierku dost ukrytov,tam budu rast ovela rychlejsie ako v akva. Mynuli rok som takto odchoval asi 30 ks.
Andras
 
Príspevky: 8
Založený: 27 Feb 2007 10:48 am


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.