Je u nás "on-line" predajňa akvariových rýb?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Je u nás "on-line" predajňa akvariových rýb?

Odoslaťod hans12 » 10 Máj 2007 15:11 pm

Možno blbá otázka a pre skúseného akvaristu asi ťažko pochopiteľná,lebo keď chcem niečo chovať,tak je najlepšie sa presvedčiť o stave rýb na vlastné oči ako si ich objednať na slepo.No predsa by ma zaujímalo,či na Slovensku niečo takého existuje,nemyslím toto:
http://www.shop.akva.sk/index.php?cPath=18
Nie každý má vo svojom blízkom okolí kvalitnú akvaristickú predajňu,kde majú veľký výber aj menej rozšírených rýb(nemyslím tým úplné novinky a nejaké extra rarity za drahý peniaz) a nie každý má čas "túlať" sa a "obkukovať" jednotlivé predajne a dúfať,že človek natrafí na ten túžený druh.V zahraničí to už bežne funguje a nedávno som dokonca pozeral ponuky aj u našich západných susedov,konkrétne ma na jednej stránke okrem iných druhov zaujala pestrá ponuka rodu Appistograma za vcelku prijateľné ceny.
Takže by ma zaujímalo,či niečo také aj na Slovensku existuje?
hans12
 
Príspevky: 28
Založený: 17 Jan 2007 18:12 pm
Bydlisko: LV

Reklama

Re: Je u nás "on-line" predajňa akvariových rýb?

Odoslaťod robo714 » 10 Máj 2007 15:43 pm

no v Leviciach by si tiež nemal mať problém pokiaľ je mi známe je tam dosť veľká organizácia a dobre fungujúca.
Obrázok používateľa
robo714
 
Príspevky: 59
Obrázky: 9
Založený: 16 Okt 2006 22:06 pm
Bydlisko: Západné Slovensko (Senica)

Re: Je u nás "on-line" predajňa akvariových rýb?

Odoslaťod arowana » 10 Máj 2007 15:45 pm

Hans, momentálne síce nie je , ale je v prípravnej fáze.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Je u nás "on-line" predajňa akvariových rýb?

Odoslaťod hans12 » 10 Máj 2007 16:54 pm

Arowana,tak to je dobrá informácia.Možeš o tom prezradiť troška viac?
Tú českú stránku,ktorú som konkrétne spomínal už neviem,ale aj na tejto stránke je z čoho vyberať,akurát škoda,že nie pri každej rybe je aj fotografia:
http://shop.miga.cz/index.php?path=242_308_29
hans12
 
Príspevky: 28
Založený: 17 Jan 2007 18:12 pm
Bydlisko: LV

Re: Je u nás "on-line" predajňa akvariových rýb?

Odoslaťod arowana » 10 Máj 2007 17:38 pm

Zatial je všetko v príprave s jedným zahraničným partnerom, ale časť bude fungovať aj ako aquabid.
Konkrétnejšie veci sú ešte trocha predčasné, ale akonáhle to bude aktuálne, dám vedieť.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Je u nás "on-line" predajňa akvariových rýb?

Odoslaťod GAGAL » 10 Máj 2007 19:24 pm

Tak to se těším i já.
Obrázok používateľa
GAGAL
 
Príspevky: 69
Obrázky: 102
Založený: 31 Jan 2007 19:54 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Je u nás "on-line" predajňa akvariových rýb?

Odoslaťod jany emm » 10 Máj 2007 20:31 pm

A nie si sam :wink: . Ale nepochybne ak tam ma byt aukcna cast musi to byt riesene "europsky" lebo cesko-slovensky priestor by to asi neuzivil.
jany emm
 
Príspevky: 178
Obrázky: 3
Založený: 07 Júl 2006 19:13 pm
Bydlisko: Martin

Re: Je u nás "on-line" predajňa akvariových rýb?

Odoslaťod robo714 » 10 Máj 2007 22:58 pm

myslím, že aj uživil možno aj akvaristiky budú využívať tú službu na zakúpenie vzácnejších druhov
Obrázok používateľa
robo714
 
Príspevky: 59
Obrázky: 9
Založený: 16 Okt 2006 22:06 pm
Bydlisko: Západné Slovensko (Senica)

Re: Je u nás "on-line" predajňa akvariových rýb?

Odoslaťod štefan » 11 Máj 2007 10:11 am

robo714 napísal:no v Leviciach by si tiež nemal mať problém pokiaľ je mi známe je tam dosť veľká organizácia a dobre fungujúca.


V Leviciach :?: To pochybujem. Som Levičan 35 rokov a stará dobrá i fakt super fungujúca ZO SZCH AKVA momentálne nešlape od rokov 1990 či 1991.
Zrejme ide o starú informáciu, alebo s čím sa team oganizátorov akcie VIVARISTIKA LEVICE tiež stretávame, ide o mýlku, zámenu s nami. My ale nemáme so SZCH nič spoločné :wink: .
Snaha o znovuoživenie našej ZO AKVA stroskotala na nezáujme vedenia SZCH v Leviciach a možno ako dedovia sa o niečo ešte pokúsime. To ale bude musieť byť terajšie vedenie SZCH Levice iné a aj tomu nápadu i naklonené.
Takže asi tak....
Obrázok používateľa
štefan
 
Príspevky: 204
Obrázky: 24
Založený: 10 Sep 2005 09:39 am

Re: Je u nás "on-line" predajňa akvariových rýb?

Odoslaťod štefan » 11 Máj 2007 10:15 am

hans12 napísal:Arowana,tak to je dobrá informácia.Možeš o tom prezradiť troška viac?
Tú českú stránku,ktorú som konkrétne spomínal už neviem,ale aj na tejto stránke je z čoho vyberať,akurát škoda,že nie pri každej rybe je aj fotografia:
http://shop.miga.cz/index.php?path=242_308_29


U miga je problémom jeho neochota poslať (busom alebo poštou) ponúkané zvieratká na Slovensko. U nich som si pred časom objednal Litorie a odmietol mi ich poslať. Na Slovensko neposiela. Ak som chcel, tak musel som si prísť po ne do Prahy. Keby bola za rohom, tak no problem....
Obrázok používateľa
štefan
 
Príspevky: 204
Obrázky: 24
Založený: 10 Sep 2005 09:39 am


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.