prosim o pomoc s filtrom



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

prosim o pomoc s filtrom

Odoslaťod pajdo » 14 Máj 2007 19:59 pm

zdravim Vas..

chcel by som Vas poprosit, aby ste mi poradili. chcem zalozit 120 l akvarko s cichlidami..

a ze aky filter by ste mi odporucili?..

ja co som si pozeral a aj po precitani Vasich nazorov, tak by som sa tiez priklonil k tomu, ze by som si kupil znacku Fluval (ale kolkatku?), tak mi to odobrite, alebo okritizujte..

prosim zareagujte mi niekto, kto ma cichlidy, alebo ktokolvek kto bude v tomto skuseny, aby som nekupil zle.. da sa povedat, ze zacinam angel

vopred dakujem Smile
Obrázok používateľa
pajdo
 
Príspevky: 3
Založený: 11 Máj 2007 23:12 pm
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Reklama

Re: prosim o pomoc s filtrom

Odoslaťod mig07 » 14 Máj 2007 20:36 pm

Ako prvé by som povedal že do 120 l by som cichlidy moc nedával na to aspon 200 l . Možné nejaké "šnekáče" z Tanganiky alebo menšie juhoamerické cihlidy.
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica

Re: prosim o pomoc s filtrom

Odoslaťod arkon » 14 Máj 2007 20:41 pm

mig07 to vystilhol co sa tyka druhov ja len dodam ze by tam mohol byt chovny parik nejakeho stredoamerickeho druhu ( A. meeki, nigrofasciatus, sajica...). co sa tyka filtra tak jednoznacne s predimenzovnanym vykonom t. j. pre akva s objemom okolo 200- 250l. Pokila budes kazdy tyzden menit stvrtinu objemu a pravidelne cistit filtracnu hmotu kludne staci aj inetrny filter. Osobne mam dobru skusenost so znackou Aquel a Atman.
Obrázok používateľa
arkon
 
Príspevky: 163
Obrázky: 11
Založený: 27 Okt 2006 20:45 pm
Bydlisko: Nitra

Re: prosim o pomoc s filtrom

Odoslaťod pajdo » 14 Máj 2007 20:52 pm

mig07:

aha aha.. diky..

a uskodilo by im to nejak keby tam boli?.. popripade tam mozem dat tie mensie druhy.. porad.. ja budem len rad.. kazda rada dobra 8)
aby som zozbieral co najviac informacii.. no a co s tym filtrom?
Obrázok používateľa
pajdo
 
Príspevky: 3
Založený: 11 Máj 2007 23:12 pm
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Re: prosim o pomoc s filtrom

Odoslaťod mig07 » 14 Máj 2007 20:53 pm

K tým filtrom: asi myslíš vonkajší a tam sa hodí ten Fluval 205 a velmi dobré ohlasy su aj na Tetratec ex700 ktorý má v balení komplet všetky filtračné náplne. Ale na ten objem by som dal nejaký vnutorný ja používam atman a dal by som tam nejaký filter s prietokom okolo 700/l hod.
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica

Re: prosim o pomoc s filtrom

Odoslaťod mig07 » 14 Máj 2007 21:08 pm

A tie rybky napr južná amerika: druh Apistogramma ..., akara hnedá,Mikrogeophagus altispinosus,Mikrogeophagus ramirezy,
jazero tanganika: Altolamprologus ..., lamprologus..., neolamprologus... a iné tanganické menšie cichlidy.
Obrázok používateľa
mig07
 
Príspevky: 427
Obrázky: 44
Založený: 18 Nov 2006 15:00 pm
Bydlisko: Senica


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.