Agresivna Mrenka stvorpruha [Puntius tetrazona]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod Dominik » 17 Feb 2007 02:10 am

Ja mam s nimi taku skusenost, ze ked ich das do zariadeneho akva, kde uz su ostatne ryby, tak neutocia, su v pohode... No, hned ,ako som k nim pridal ine rybky, tak spravili svoje...
Cize, navrhujem vebrat ich z akva, trocha poprehadzovat zariadenie akva, rastlinky, ... a pustit tam ryby. A po istom case (podla moznosti) tam vpustit mrenky. Budu ako vymenene...
Dominik
 
Príspevky: 8
Založený: 28 Jan 2007 08:20 am

Reklama

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod mI3O » 19 Feb 2007 09:14 am

čaute, chcem sa spýtať, že ak už k v akvárku "zabehnutým" mrenkám pridám ďalšie, či vytvoria jeden húfik, alebo budú 2?
Ide mi o to, že máme 4 mrenky a občas nám niečo ponaháňajú, preto chceme dokúpiť ešte ďalšie 4, tak že či potom bude húfik 8 mreniek, alebo 2 húfiky po 4 mrenkách...
mI3O
 
Príspevky: 16
Založený: 23 Jan 2007 11:04 am
Bydlisko: Šaľa

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod mI3O » 21 Feb 2007 14:52 pm

No a takto to tu vyzerá keď nezaložím novú tému. Nikto si ani nevšimne nový príspevok... Najradšej by ste asi boli keby mala každá rybka jednu tému (o tisíc stranách) a potom keď je tu niekto nový tak nech mesiac číta kým nájde to čo potrebuje... howgh
mI3O
 
Príspevky: 16
Založený: 23 Jan 2007 11:04 am
Bydlisko: Šaľa

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod Dominik » 21 Feb 2007 15:23 pm

MOJ NAZOR:
Podla mna si sa spytal na taku vec, ze keby si si precital aspon tuto temu (nie vsetky) od zaciatku az po koniec, tak zistis, ze vacsinou sa odporuca prikupit k uz existujucim mrenkam este par jedincov, aby sa ukludnili...(aj ked to nie je na 100% riesenim, vacsinou to zabera)...
Cize, nikto nepisal, ze prikup este 5 mreniek, a budes mat dva hufiky - v jednej tie nove, ktore budu kludne, a v druhej tie stare, ktore budu tie neposlusne = to by asi ani nebolo riesenim, tak? :wink:
:arrow: Cize riesenie, ktore sa ponuka: prikupit mrenky JE RIESENIM TAKYM, ze teoreticky sa ti vytvori JEDEN hufik mreniek, kde sa budu obzierat navzajom, a nechaju ostatnym obyvatelom pokoj... :idea:
Dominik
 
Príspevky: 8
Založený: 28 Jan 2007 08:20 am

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod mI3O » 21 Feb 2007 15:31 pm

to som sa dočítal, že sa odporúča prikúpiť, ale nepíše sa tu nič o tom či sa začlenia do jedného húfiku. díki
mI3O
 
Príspevky: 16
Založený: 23 Jan 2007 11:04 am
Bydlisko: Šaľa

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod Joshua » 24 Feb 2007 18:05 pm

jaska, na 100% sa zaclenia a budu sa tvarit, ze sa poznaju vecnost...
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod Pseudochromis » 01 Mar 2007 13:14 pm

musis ich chovat v hejne mne zabila jedna 2 karasov
Pseudochromis
 
Príspevky: 40
Založený: 26 Feb 2007 19:01 pm

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod badox » 15 Máj 2007 22:48 pm

tuzim po mrenkach stvorpruhovych, ale akva necelych 40 L :( predpokladám, že pre taký húfik (5-6) ks to nebude dostatočné, ale na nete som našla podobne veľké akva aj s viacerými rybkami tak chaos
Môžte mi poradiť či sa do toho pustiť, alebo vybrať radšej iné rybičky? V akva sú už 4 pandičky. merci
Obrázok používateľa
badox
 
Príspevky: 110
Obrázky: 27
Založený: 03 Apr 2007 20:31 pm
Bydlisko: Ba, Ts

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod Luboo » 16 Máj 2007 07:56 am

S mrenkami 4-pruhovými doteraz nemám žiadne problémy. Sú v 270-litrovom akva, je ich 6, okrem nich je tam 12 mreniek ružových a asi 20 gubiek. Mrenky "4" sa naháňajú medzi sebou a ostatných obyvateľov si nevšímajú. Ale!!!! Medzi gubkami je aj jedna neskutočná "cholerička", ktorá je mrenkami "4" doslova posadnutá. Aj keď je o takmer polovicu menšia ako sú mrenky, keď ju chytí amok, tak ich preháňa ako besná. Problém je v tom, že nie je taká rýchlá ako mrenky - a tým sa podľa ich správania naháňačka neskutočne páči. Doporučujem dokúpiť ďalšie mrenky, ak to nepomôže zvážiť a mrenky dať z akvara preč. Iné riešenie, ako ich trvalo znormalizovať neviem....
Obrázok používateľa
Luboo
 
Príspevky: 97
Obrázky: 114
Založený: 04 Jan 2007 22:28 pm

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod lianadrink » 16 Júl 2007 15:27 pm

Správny názov má tato téma lebo mala som celkom pekný húfik (11ks) v 120l aq mreniek štvorpruhových a horších agresorov som ešte nezažila v spoloč. aq. Uštvali nám skaláre(3krát väčšie) aj gupky aj mečúne (tie slabšie kusy) a ešte aj medzi sebou sa riešili. Ak som krmila boli tam prvé a ak nejaká rybka sa necitila v poho nestihla som ju už vybrať a zachrániť jednoducho zmizla.
Sú to pirane v menšom prevedení. :twisted: :dead:
Obrázok používateľa
lianadrink
 
Príspevky: 69
Založený: 29 Máj 2007 11:55 am

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod otano » 01 Aug 2007 14:26 pm

Ja mam 6 ks mreniek v 128 L akva, potom nejakych 5 ks mreniek ružových, 15 ks neoniek, nejake to labeo, prisavky a pod.... Tiež som mal problem, ked som mal iba jednu tusim, alebo dve, stale všetky nahanali, obkusovali a pod. Dokupil som ich na 10 ks (potom niektore pošli) tušim, a odvtedy je pokoj. "Hrajú" sa medzi sebou.
Obrázok používateľa
otano
 
Príspevky: 50
Obrázky: 15
Založený: 15 Dec 2004 16:07 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod vlado4858 » 04 Aug 2007 14:25 pm

neviem ja by som mrenky stvorpruhove nazval ze su celkovo agresivne.. ja mam patpruhove a tie su mieromilovne k ostatnym rybkam..
Obrázok používateľa
vlado4858
 
Príspevky: 3
Založený: 04 Aug 2007 14:02 pm

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod lianadrink » 09 Aug 2007 15:47 pm

TO vlado4858: Päťpruhové a to sú aké prosím ťa? :shock:
Obrázok používateľa
lianadrink
 
Príspevky: 69
Založený: 29 Máj 2007 11:55 am

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod lianadrink » 31 Aug 2007 13:21 pm

No dnes môžem skonštatovať že mrenka štvorpruhá a machová sú pekne v húfiku tj 9ks a nahánajú sa medzi sebou a konečne dajú ostatným rybám pokoj. Ale tie machové sú madšie a ešte aj menšie a pekne dávajú do poriadku tie štvorpruhové. :D
HEHE darmo sú v zelenej uniforme tak sa cítia byť policajtami :mrgreen:
Obrázok používateľa
lianadrink
 
Príspevky: 69
Založený: 29 Máj 2007 11:55 am

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod ibkis » 10 Okt 2007 18:27 pm

ja som spravil jednu velku hlupost..dal som do 22litroveho "akvaria" 5 mreniek stvorpruhovych, lebo na vacsie akva som nemal cashe a mrenky ako take strasne milujem (ale asi dost egoisticky vsakze)lebo su take cule a ja som skor tichsi. Katastrofa: Jedna bola dominantna - samcek a zatlacala vsetky ostatne do rastlin, odhanala ich od jedla atd..ale bola krasne vyfarbena (bohuzial ako jedina)...potom mi vyskocila a jej miesto zaujal dalsi samcek z tych styroch...takto to preslo az k sucasnemu stavu, ked mam uz len jedneho krasneho samceka, ktory si zda sa veselo prehana po tej mininadrzi (obmedzil som rastliny na javsky mach aby mal viac miesta na plavanie). Viem ze su hufove, tak rozmyslam ze predsa len nejak nasporim na to vacsie akva a odcinim snad to prechadzajuce utrpenie...kolko by som potreboval podla vas na takuto osadku: 6 barbus tetrazona + 6 barbus conchonius+ 6 danio rerio? aby sa citili aspon trochu v pohode...asi nebude stacit stovka vsak...
ibkis
 
Príspevky: 7
Založený: 10 Okt 2007 16:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod TAMY » 11 Okt 2007 22:31 pm

To mas cca 18 ryb a veela ludi ma tolko ryb aj v 54litrovych.

Sam mam cca 18 v 54rke a su uplne spokojne. Teda, aspon sa tvaria :)

Mne osobne sa mrenky 4pruhe pacia moc. V 120tke ich mam dokopy 16, 8 machovych, 8 normalnych.

Kym boli v 54rke, stale boli po kope, schovane pod korenom. Ale ked som ich prelovil do 100vky tak odvtedy su to male rakety. Proste nadhera.

Zial, v tom akva boli aj gupky, krasny samci, iba samci. mesiac spolu nazivali v poriadku ked som sa jeden den rozhodol im dat hladovku. Do rana tam plavali iba male "tycky" :) proste gupky bez oka, plutiev. uplne obzrate. Cize kym su neni hladne, je vsetko v poriadku :)
TAMY
 
Príspevky: 104
Obrázky: 4
Založený: 14 Máj 2007 12:08 pm
Bydlisko: Most pri BA

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod MISSsugarComa » 21 Okt 2007 13:02 pm

ja mam v akva jednu mrenku a jedine na koho utoci, tsk to je moja ruka v akvarku, na ostatnych kasle...asi je zaujata voci mojej ruke :?
Obrázok používateľa
MISSsugarComa
 
Príspevky: 19
Obrázky: 7
Založený: 21 Apr 2007 12:21 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod vysluzil2 » 22 Okt 2007 23:11 pm

vysluzil2 napísal:ja som ich mal po jednej s gupami a nevsimol som si daku agresivitu.Asi som mal civilizovane mreny stvorpruhe.Samci gup mali krasne chvosty,to sme sa so znamimi smialy ,ze daky trulifaci co mali degenerovane gupy s rozpadnutymi chvostovymi plutvami pisali do knih bludy.
:) - niekedy aj niekolkorocne skusenosti su nanic. Niekolko rokov ziadna poskodena plutva. Az minuly tyzden. Priniesol som si 1 mrenu stvorpruhu, a 8 skalarov, 4 cierne moly mali tak dosekane plutvy,..... Jedna obycajna 2,5 cm mrena 6 cm molly ocesala. A styrom gupam nespravila nic.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha [Puntius tetrazona

Odoslaťod odios182 » 18 Jan 2008 13:34 pm

chcem sa spytat ci by bolo vhodne k mrenkam stvorpruhovym dat parik ostriezikov purpurpvych?
odios182
 
Príspevky: 25
Obrázky: 4
Založený: 18 Feb 2007 16:33 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha [Puntius tetrazona

Odoslaťod Joshua » 18 Jan 2008 23:06 pm

tak zo svojej skusenosti, uz mam treti huf sumatraniek a su uuplne f poho. Nie je sa coho bat. Nedavno som objavil aj ich albinisticku formu(Orange-white)-naaadhera a teraz ich mam v hufe 17-10 normal 7albinov... krasa-zive ryby, cely den pobehuju po celom akva....
Obrázok používateľa
Joshua
 
Príspevky: 96
Obrázky: 1
Založený: 08 Jan 2006 11:31 am
Bydlisko: Martin

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha [Puntius tetrazona

Odoslaťod Simi » 19 Jan 2008 17:31 pm

no mrenku daruj dokup neonky a budes mat krdel neoniek a ziaden problem ;-)..kazda ryba je svojska ked je sama... meni sa to len tým ked jej dodas spolupachatelov ale len u hufových ..inak ostane podradena alebo nadradena to moja skusenost :-)
Obrázok používateľa
Simi
 
Príspevky: 73
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2007 01:19 am
Bydlisko: Martin

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha

Odoslaťod Simi » 19 Jan 2008 17:44 pm

badox napísal:tuzim po mrenkach stvorpruhovych, ale akva necelych 40 L :( predpokladám, že pre taký húfik (5-6) ks to nebude dostatočné, ale na nete som našla podobne veľké akva aj s viacerými rybkami tak chaos
Môžte mi poradiť či sa do toho pustiť, alebo vybrať radšej iné rybičky? V akva sú už 4 pandičky. merci

noo ono by to bolo tak na hrane len potom uz ziadne ine heh ... a v malych akva vela rybiek to je pekne farebne je tam zivot ale ono sa to tam len trápi ked ich je moc takým gupkam by to ani moc nevadilo hehe tu plati menej je viac :-)
Obrázok používateľa
Simi
 
Príspevky: 73
Obrázky: 2
Založený: 23 Jan 2007 01:19 am
Bydlisko: Martin

Re: Agresivna Mrenka stvorpruha [Puntius tetrazona

Odoslaťod neobe1 » 07 Feb 2008 15:39 pm

MAM V 64L AKVA 3 MRENKY STVORPRUHOVE A SYN ICH VOLA NAJAZD GANGSTROV,OSTATNE RYBY MAJU LUFTY KED SA DO NICH PUSTIA,ALE ZATIAL ZIADNE STRATY NA ZIVOTOCH :o
neobe1
 
Príspevky: 1
Založený: 01 Feb 2008 15:42 pm

Odoslaťod VLADY » 07 Feb 2008 18:41 pm

Ja mám v akva 4 kusy tejto pre mňa peknej rybky a veru lietajú po celom akva ako keby mali vrtulu v riťi :shock: . Ostatným rybkám dajú pokoj a asi ešte pár prikúpim lebo 4 sa mi zdá málo.
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.