hejnové rybky do 120l



Všetko okolo akvarijných rýb

hejnové rybky do 120l

Odoslaťod sesty » 19 Máj 2007 14:20 pm

Zdravím všechny,

položím otázku na osazení akvária. Chtěl bych trochu poradit a doporučit. Pokud se Vám nebude chtít, nebo se to tu probíralo mnohokrát, pak se omlouvám, neumím až tak moc slovensky a neumím si najít přesně to co hledám.


Po třech letech s Kančíkama příčnopruhýma jsem se rozhodl pro změnu.
Chtěl bych malinké, hejnové, klidné, nenáročné rybičky.

Napíšu co mě napadlo, nebo jsem našel, ale nechám si poradit které z nich, nebo ještě jiné, jaké k sobě pujdou, kolik "hejn" po kolika kusech zvolit a podobně. (chtěl bych aspoň po 10 kusech minimálně od jedné rybky)

Tetra měděná - Hasemannia nana
Tetra kosočtverečná - Hemigrammus caudovittatus
Neonka obecná - Paracheirodon innesi
Fantom červený - Megalamphodus sweglesi
Gavúnek vidlocasý - Pseudomugil furcatus
Parmička z Oděsy - Puntius sp.
Razbora klínoskvrnná - Trigonostigma heteromorpha


A pak něco na dno, v úvahu asi připadá nejspíše nějaký Pancéřníček, nebo mě zaujal Sekavec, ale ten je prý dost plachý.

V akváriu jsou momentálně dva ancistrusy, ty si chci určitě nechat, jsou v tom akváriu už od začátku, tedy nějaké 4 roky, jeden menší a druhý poměrně narostl (asi 12-15 cm) ty doufám nebudou dělat problém. Zvláště ten velký je celý den schovaný pod kořenem kde bydlí už asi 3 roky :-) ale co se děje v noci nevím.


Tak pokud by měl někdo dlouhou chvilku, budu rád za každý námět.

Díky moc
vlasta
sesty
 
Príspevky: 59
Obrázky: 4
Založený: 24 Máj 2004 13:26 pm

Reklama

Re: hejnové rybky do 120l

Odoslaťod robo714 » 19 Máj 2007 14:30 pm

z tých čo si napísala by som tam osobne dal určite razborky a tetry medené. Myslím, že medzi medzi všetkými druhmi čo si vypísala by to malo byť v poriadku takže záleží už len od tvojho vkusu, ktoré si tam dáš :) pancierníčkov by som osobne dal Pandy pekne vyniknú. Ešte nejaké to danio nech to oživý trošku pri hladine.
Obrázok používateľa
robo714
 
Príspevky: 59
Obrázky: 9
Založený: 16 Okt 2006 22:06 pm
Bydlisko: Západné Slovensko (Senica)

Re: hejnové rybky do 120l

Odoslaťod jiskra » 19 Máj 2007 14:55 pm

Ja tedka zkousim v akvarku (300L) souziti Parmiček duhových_ Puntius titteya a Teter červenoploutvých_Aphyocharax anisitsi.
Ikdyz jde o ryby z uplne ruznych oblasti,muzu rict ze jsou k sobe naprosto mirumilovne.Oba druhy si hledi sveho.Muzu rict,ze Parmicky jsou spise u dna nebo v prostrednich mistech nadrze,naopak Tetry krasne plavou u hladiny.Tuto kombinaci mam sice asi jen 3 tydny,ale nemuzu si stezovat.Takze jedine doporucuji :).

Tetra červenoploutvá
http://www.aqua-fish.net/imgs/fish/112.jpg

Parmička duhová
http://allabout.co.jp/pet/aquarium/clos ... 14A/01.jpg
(na fotce je samecek,v dobe treni maji samci intenzivni cervenou barvu,samicky jsou plnejsi v brisku a jsou svetle hnede)

http://www.akwafoto.pl/fotoreport/zabrz ... tteya1.jpg
(samicka)
Fotky jsou z netu.
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: hejnové rybky do 120l

Odoslaťod kribo » 19 Máj 2007 15:24 pm

tetry ozdobné, je s nimi švanda, jsou velmi čilé,a taky se mezi sebou semtam nevinně poperou
kribo
 
Príspevky: 34
Obrázky: 0
Založený: 30 Apr 2007 22:55 pm

Re: hejnové rybky do 120l

Odoslaťod Fonzo » 19 Máj 2007 16:55 pm

Ja by som chcel vidiet huf pseudomugil furcatus. Maju zaujimave pohyby... ;)
Obrázok používateľa
Fonzo
 
Príspevky: 286
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 16:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: hejnové rybky do 120l

Odoslaťod arowana » 19 Máj 2007 17:35 pm

Fonzo napísal:Ja by som chcel vidiet huf pseudomugil furcatus. Maju zaujimave pohyby... ;)


Môžeš ich vidieť u mňa, ale nie sú to práve ryby pre začiatočníka a o cene ani nehovorím. :D :D
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: hejnové rybky do 120l

Odoslaťod Fonzo » 19 Máj 2007 18:33 pm

Do Kosic to mam trochu daleko :( ... ale o povode, narocnosti a cene som informovany ;)
Obrázok používateľa
Fonzo
 
Príspevky: 286
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 16:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: hejnové rybky do 120l

Odoslaťod apatch » 19 Máj 2007 23:44 pm

Porozmyslaj este o Rasbora hengeli. Su krasne, drzia sa skor pri hladine perfektne drzia v hufe a vyfarbene vedia byt prekrasne- az svietia.
Obrázok používateľa
apatch
 
Príspevky: 26
Obrázky: 12
Založený: 29 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Partizanske

Re: hejnové rybky do 120l

Odoslaťod arowana » 20 Máj 2007 20:48 pm

apatch napísal:Porozmyslaj este o Rasbora hengeli. Su krasne, drzia sa skor pri hladine perfektne drzia v hufe a vyfarbene vedia byt prekrasne- az svietia.


Odkial si zobral, že R. hengeli sa zdržiavajú v hornej vrstve ? Evidentne si ich doteraz ani nevidel, keď takto radíš. :D :D

Všetky rasbory sa zdržiavajú v stredných partiách vody a to bez výnimky.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: hejnové rybky do 120l

Odoslaťod peter-trnava » 20 Máj 2007 20:52 pm

Ako kandidata si dovolim dat do pozornosti H.rhodostomus
:roll: :wink:
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: hejnové rybky do 120l

Odoslaťod RuDe » 20 Máj 2007 22:39 pm

Hm... tiež by som povedal, že razborky (konkr. hengeli) sa zdržiavajú skôr v hornej vrstve.
Obrázok používateľa
RuDe
 
Príspevky: 46
Obrázky: 9
Založený: 23 Mar 2007 14:19 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: hejnové rybky do 120l

Odoslaťod apatch » 20 Máj 2007 23:24 pm

arowana napísal:
apatch napísal:Porozmyslaj este o Rasbora hengeli. Su krasne, drzia sa skor pri hladine perfektne drzia v hufe a vyfarbene vedia byt prekrasne- az svietia.


Odkial si zobral, že R. hengeli sa zdržiavajú v hornej vrstve ? Evidentne si ich doteraz ani nevidel, keď takto radíš. :D :D

Všetky rasbory sa zdržiavajú v stredných partiách vody a to bez výnimky.

arowana evidentne v zoodome su skor v hornej vrstve ako som napisal 8) ak neveris dojdi sa pozriet :P
Obrázok používateľa
apatch
 
Príspevky: 26
Obrázky: 12
Založený: 29 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Partizanske

Re: hejnové rybky do 120l

Odoslaťod sesty » 21 Máj 2007 08:27 am

Dekuju vsem,

takze s zadnou rybkou by nemel byt problem.



Jeste se zeptam na dve veci.

1. libi se mi moc Parmička ctyřpruhá, ale bojím se okousavani ostatnich ryb a vubec terorou na ostatni rybky a vsichni pisou ze utoci na skalary a cichavce ale nikdo nezminuje mensi rybky. vetsina lidi pise, ze pokud je jich vic vsimaji si jen sami sebe, ale stejne se trochu obavam, chtel bych mit v akvariu opravdu jen klid a primeri. tak je asi vynecham. stejne uz jsou dost velke.

2. kolik kusu celkem? pise se 1 litr vody na 1 cm ryby. to mi ale vychazi pomerne malo, asi nejakech 25 rybicek (po 4 cm) a to nepocitam ty dva ancistruse. to by bylo jeste o nejakych 20 cm mene takze asi 20 rybek.

ja myslel ze bych dal 3 hejna po 10 rybkach + asi 6 pancernicku.

Co myslite neni to mnoho? nebo radeji jenom 2 hejna.



Dekuji predem za nazor.
sesty
 
Príspevky: 59
Obrázky: 4
Založený: 24 Máj 2004 13:26 pm

Re: hejnové rybky do 120l

Odoslaťod redw » 21 Máj 2007 09:39 am

No môj osobný skromný názor je ten že radšej menej rybiek ako moc, už som to tak raz mal doma, ryby museli krúžiť v kruhu aby sa nezrazili :D Skus si kupiť na začiatok tých 20 a potom ked bude malo tak dokupiš dalšie. Ale to je na tebe, do 120l sa kludne zmesti aj tých 36 rýb to nemusíš mať obavy. A skôr by som dal jeden druh, ale to je tiež len na tvojom vkuse ;)
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: hejnové rybky do 120l

Odoslaťod sesty » 21 Máj 2007 10:57 am

no to je take spravna otazka, jestli 20 jeden druh, nebo 2 x 10.


ale ja se prave priklanim k tem 2 x 10, protoze jsem mel ted nejakej ten rok jen kanciky a nyní bych to chtel mit drobet pestrejsi :)

ale da se taky jak rikas koupit jedno hejno po 10, chvilku to tak nechat a pak bud prikoupit jeste 10 tech samych, nebo 10 jinych. a jeste za dalsi cas se uvidi jestli se tam vejde dalsi desitka.
sesty
 
Príspevky: 59
Obrázky: 4
Založený: 24 Máj 2004 13:26 pm

Re: hejnové rybky do 120l

Odoslaťod sesty » 04 Jún 2007 09:24 am

tak se ještě jednou vrátím k tomuto tématu.

Již jsem pořídil, nakonec jsem se rozhodl pro Razboru klínoskvrnou a Tetru měděnou. Mám je asi 14 dní a jsem spokojený, přesněji řečeno, jsem nadšený. Obě rybky jsou živé, zábavné a pokud se něco děje, drží jedno společné hejno.

Ještě bych přecejenom doplnil třetí rybkou, zdá se, že místa je zatím dost. Ale momentálně se opět nemohu rozhodnout. Nejprve jsem to chtěl doplnit neonkami (s těmi by asi neměl být problém) aby to bylo ještě pestřejší, ale včera jsem viděl v akvaristice pěknou rybku.

Prodavač mi napsal jméno: BARBUS CONCHONIUS MULTICOLOR, našel jsem že by to měla být parmička nádherná, ale našel jsem pouze barbus conchonius, na ten multicolor jsem nenarazil, není to zase nějaký upravený gen? to bych nerad.

A celkově jsem se chtěl poptat na tuto rybku. Našel jsem že je to klidná hejnová mírumilovná rybka, nenašel jsem kolik by mělo být min. kusů v hejnu, jestli to platí jako jinde to jest aspon tech 10 nebo u této stačí míň.
Stejně tak jsem nevyčetl jsestli bude dělat dobrotu když bude ve společnosti menších razborek a teter, bude asi přecejen o něco větší. A četl jsem varování, že strašně žere :-) ale nevím co si pod tím představit, jestli nepustí ostatní k jídlu?


Pokud máte někdo zkušensot, radu, nebo doporučení, budu rád za každou řádku.

Děkuju moc, valsta
sesty
 
Príspevky: 59
Obrázky: 4
Založený: 24 Máj 2004 13:26 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.