Badis badis



Všetko okolo akvarijných rýb

Badis badis

Odoslaťod orion24 » 21 Máj 2007 22:48 pm

Pre aronawu, kupil som v zlatom dvore tieto prekrasne rybky, boli dosť už zubožene (niekde si spomynal že tvoje su už večšie)...ale po par dnoch sa pozbierali, mam ale maličký problem nič okrem patentky nežeru...čim si ich krmil TY? Daju s azvyknuť aj na ine krmivo...myslim granulky atd.
Obrázok používateľa
orion24
 
Príspevky: 69
Obrázky: 5
Založený: 21 Apr 2007 22:32 pm
Bydlisko: Košice okolie

Reklama

Re: Badis badis

Odoslaťod Macadlo » 21 Máj 2007 23:57 pm

Badis Ti nebude zrat nic okrem zivej potravy (v najhorsom mrazene) aj keby ho to malo stat zivot :?
Obrázok používateľa
Macadlo
 
Príspevky: 405
Obrázky: 84
Založený: 02 Okt 2005 14:01 pm
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: Badis badis

Odoslaťod orion24 » 22 Máj 2007 06:26 am

A do koľkých centimetrov Ti dorástli? Je to velmi pekna cichlidka.
Inač je super doba rybky o ktorých som pred 15 rokmi iba snil a cital v knihách teraz najdem takmer bezne v ponuke.
Obrázok používateľa
orion24
 
Príspevky: 69
Obrázky: 5
Založený: 21 Apr 2007 22:32 pm
Bydlisko: Košice okolie

Re: Badis badis

Odoslaťod Kubo » 22 Máj 2007 08:51 am

Dorastaju do 8cm. Mne zakrpateli lebo som lenivy im davat mrazenu potravu a artemie nemozem liahnut cez noc lebo kompreor huci a mam iba jeden a potom brat sa stale stazuje ze nevie zaspat koli hluku cize som prestal. Asi si budem musiet kupit novy kompresor na artemiu aby som mohol liahnut v inej izbe.Inak je to bezproblemova rybka ale ma rada vela ukrytov a odchov je jednoduchy a bezproblemovy. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Badis badis

Odoslaťod arowana » 22 Máj 2007 13:04 pm

Orion, v Zlatom dvore ich síce majiteľ štopkal občas aj mrazenou potravou, avšak pri rýchlechších a žravejších rybách sa Badisy nielen nenažerú, ale sa necítia dobre, preto sa nečuduj, že si kúpil v takom stave.
Ale ako Máčadlo a Kubo napísali, je to rybka, ktorá ani v prípade najväčšieho hladovania nepríjme mimo živočíšnej potravy , či už živej, alebo mrazenej, nič iné.

Osobne som ani nepočul, žeby niekomu prijali umelé krmivá, aj keď si občas zo zvedavosti zobnú, relatívne skoro to s pohŕdaním vypľujú.

Mimochodom nepatrí medzi cichlidy, ale medzi ostnáčovité ryby / Nandidae /.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Badis badis

Odoslaťod orion24 » 22 Máj 2007 22:52 pm

Neboj dobehneme...už chodia s plnými bruskami...dnes dostali komariu kúru ide ich roztrhnuť :-)
Obrázok používateľa
orion24
 
Príspevky: 69
Obrázky: 5
Založený: 21 Apr 2007 22:32 pm
Bydlisko: Košice okolie


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.