Orionovo "Malawi" akvarium



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Orionovo "Malawi" akvarium

Odoslaťod orion24 » 21 Máj 2007 10:08 am

Moje akva kvazy malawi:

Cele akva nebude verný biotop, chcem aby boli v nom aj rastliny a nejaký ten koreň, uvidime čo na to rybky, este su male a nepoškodzuju rastliny, proste nejaku zelen tam potrebujem...podla mna dosť ovplivny kvalitu vody....samozrejme že nenáročné druhy rastlin, bude to bez CO2 (na tu sa chystaju dve samotne akvarka neskor sem hodim, aquaclay nakupeny atd- ved sa čoskoro dočkame!)

Akva: 100x40x50
(200litrovy set ako sučast nábitku (ustupok manželke) portugalskej firmy aquatlantis - podla mna krajsi ako Juwel a aj lacnejsi-kvalita porovnatelna)

Dno: Spodná vrstva tmavy riečny štrk dvoch zrnitosti, najdeny v zaujimavej lokalite....kde su rastliny zrnitosť 2-4mm, stred jemny štrk 0,5mm (zatial bagruju iba ten jemný-som zvedavy kedy to zmiešaju :-))Som rad ze som dal tmavsi strk, ked som videl teraz strky priamo z biotopu v malavi tak su tmavsie a nie ako tie biele čo ma väčšina v akva, ryby lepsie vyzneju na tmavšom pozadi a štrku

Pozadie 3D od juwel

Kamene tmave okruhliaky z toho isteho potoka ako štrk

Koreň - najdeny v rybníku, bohato rozvetvený - ustredny bod akvarka

Osvetlenie: 2x30W
Filter: Tetratec 700

Rastliny:
Anubiasy (bartery nana a bartery)
Echinodorus amazonicus
Echinodorus 'Ozelot' red
Echinodorus sp.
Valisnerie gigantea (este mala :-) a nejaka este ina valisneria mensieho vzrastu
Microsorum pteropus
Vesicularia dubyana (som zvedavy či ostane na koreni :-))
2 druhy Cryptocoryne (jeden ten s big listami :-))

Živočíchy:
5x Ancitrus sp.
4x P. zebra red red (1samec a 3 samice)
4x P. saulosy coral red (1samec a 3 samice)
4x C. afra (asi 1samec a 3 samice)
4x Yelowky (asi 1samec a 3 samice)
2x Synodontis multipunctatus

Akvárko bolo založené na prelome apríl - maj 2007

Foto v personalnej galerii (este sa musim nauciť poriadne fotit) aj ked je mozne že s mojim fotakom to ťažko pojde! :-)
Obrázok používateľa
orion24
 
Príspevky: 69
Obrázky: 5
Založený: 21 Apr 2007 22:32 pm
Bydlisko: Košice okolie

Reklama

Re: Orionovo "Malawi" akvarium

Odoslaťod orion24 » 22 Máj 2007 23:26 pm

No ak budem chcieť nejaku reakciu asi budem musieť založiť nejake mimičko s HC, inak sa reakcie nedočkám :-)

Mam maličku otazočku ktorá z týchto mojich potvor tlamovcových je najväčší pojedač rastlin...alebo to nie su až taky nebezpečný rastlinožrúti :-)
Obrázok používateľa
orion24
 
Príspevky: 69
Obrázky: 5
Založený: 21 Apr 2007 22:32 pm
Bydlisko: Košice okolie

Re: Orionovo "Malawi" akvarium

Odoslaťod skala » 22 Máj 2007 23:48 pm

najvacsi pojedac rastlin v tvojom akvariu - Ancistrus, pravda tlamovec to nie je. a mne nijako nereze kombinacia tvojich ryb s rastlinami
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Orionovo "Malawi" akvarium

Odoslaťod orion24 » 22 Máj 2007 23:51 pm

A v čom Ti nereže?
Obrázok používateľa
orion24
 
Príspevky: 69
Obrázky: 5
Založený: 21 Apr 2007 22:32 pm
Bydlisko: Košice okolie

Re: Orionovo "Malawi" akvarium

Odoslaťod skala » 23 Máj 2007 08:09 am

mne sa nehodia rastliny ku jazernym cichlidam, urcite nie bezne druhy ako echinodory, anubiasy. ale to je kazdeho vec. sam sa pytas, ze si zvedavy ako ti rastliny budu v nadrzi nazivat. mozno aj celkom v pohode
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.