poradte mi



Akvarijné ryby - choroby, liečba

poradte mi

Odoslaťod gabula221 » 23 Máj 2007 03:02 am

mam rybky len par mesiacov, a uz som aj o par prisla.tak sa chcem poradit..
ako mam casto menit vodu a akym sposobom..mam asi 30l 70cm dlhe a 40 vysoke...
3 zlate rybky 2 prisavnikov a 5 bielych neoniek
je toho vela?? 5 zvazkov rastliniek ale malych. mam filter s kombinaciami , bud bublinky alebo len prudenie..vo vnutri su nejake uhliky. staci ak ide len cez den?? v noci ho koli hluku vipinam..mam dat prudenie alebo bublinky??
ohrievac som akurat dokupila.
aku mam nastavit teplotu vody??
prednedavnom som mala len 2 zlate rybky v malom akvarku na skusku..no obtierali sa mi o kamene, divne plavali, mykalo snimi..nevedela som co im je...v akvarku som mala dost studenu vodu..tak som myslela ze asi tym..nejake parazity.. tak som im dosypala trocho soli a octu..a vymenila potom vodu..su ok :P
ked som dokupila vedsie akva pribudli aj nove rybky..
no obcas zazriem ze sa nejaka oskrie o kamene a uz mam husiu kozu..
preto sa pytam na teplotu, vzduchovac a menenie vody..
som mimo sr tak sa velmi neviem popytat v obchode..co a ako..
chemikalii sa bojim ...a ked tu priblizne zlata rybka stoji 200sk tak si viete predstavit kolko tu stoja roztoky a ine veci..
ale mne sa rybky pacia tak im doprajem vsetko co potrebuju..
za odpovede dakujem..inac som necakala ze chov ryb je taky stresujuci..dakujem :)
gabula221
 
Príspevky: 5
Založený: 23 Máj 2007 02:38 am
Bydlisko: gb

Reklama

Re: poradte mi

Odoslaťod martin_s » 23 Máj 2007 10:17 am

no akva bude mat asi viac ako 30l. To by muselo byt pri dlzke 70cm a vyske 40cm siroke iba cca 10,7cm :idea: Ked prejdes toto forum a pouzijes aj vyhladavanie tak zistis ze na vsetky tvoje otazky tu uz odpovede su. Precitaj si aj clanky, ktore su uvedene na akva.sk, pripadne aj casopis akvarium, ktory si mozes stiahnut na http://www.klub.akva.sk/akvarium.php
To ked ti idu cez filter bublinky, znamena ze popri tom ked ti cez filter prechadza voda tak ti nasava aj vzduch cez hadicku. Funguje to na podobnom principe ako vyveva. Je to dobre, kedze sa ti vtedy voda zaroven aj prevzdusnuje. Filter NEVYPINAJ!! Aky tam mas filtracny material okrem tych uhlikov? (najskor tie uhliky budu chciet byt aktivne uhlie)
Si davala ocot do vody v akva :?: :?: :?: NACO :?: :?: :twisted:
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: poradte mi

Odoslaťod gabula221 » 23 Máj 2007 10:49 am

momentalne ocot vo vode ani sol nieje..to ked som mala este mensie akva..ale iba na par hodin ked som mala chore ryby..to som citala na jednej stranke ze je to dobre proti plesnam..ale pomohlo to..ryby su ok..akva je siroke asi 25cm. vo filtry mam uhliky a hubku.preco nemozem vypinat fiter??
gabula221
 
Príspevky: 5
Založený: 23 Máj 2007 02:38 am
Bydlisko: gb

Re: poradte mi

Odoslaťod martin_s » 23 Máj 2007 12:04 pm

Skus pouzit vyhladavanie :idea: vsetko co potrebujes vediet je tu vo fore popisane uz X-krat. Staci sa len trosku posnazit. Hore mas taku zazracnu polozku s napisom "Hľadať" Klikni na nu, zadaj filtracia a mas citanie na 2 mesiace :evil:
viewtopic.php?t=2013
viewtopic.php?t=997
viewtopic.php?t=1664
viewtopic.php?t=1727
viewtopic.php?t=1289
clanky/filtracia.php
clanky/filt_material.php
http://www.akvarijni.cz/zacatky.htm

P.S.: Skus pri zakladani temy pouzit vystiznejsi nazov a nie nic nehovoriace "poradte mi", lebo takychto tem s takymto nazvom je tu uz hrozne vela.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.