Karas zlatý [Carassius auratus] - voda a kŕmenie



Všetko okolo akvarijných rýb

Karas zlatý [Carassius auratus] - voda a kŕmenie

Odoslaťod iwamozerova » 01 Apr 2007 17:30 pm

ahojte vsetci co maju zavojnatky, ja mam 2 v akvarku tvaru gule, nemam tam rastlinky, fotka neskor...chcela by som sa opytat ohladom menenia vody kolko a ako casto (mam 12l akvarko) a este ako im davat potravu typu salat, spenat..vlocky..ci sa to extra pripravuje...
dik za kazdu novu info
iwa
iwamozerova
 
Príspevky: 8
Obrázky: 1
Založený: 01 Apr 2007 17:15 pm

Reklama

Re: zavojnatky - voda a krmenie

Odoslaťod juro 2 » 01 Apr 2007 18:34 pm

Spenat ? :shock: to pocujem 1. krat ...ja krmim najme granulami dalej dafnie , vlocky , patentky ...
Obrázok používateľa
juro 2
 
Príspevky: 14
Založený: 09 Mar 2007 20:30 pm
Bydlisko: Tren?ín

Re: zavojnatky - voda a krmenie

Odoslaťod iwamozerova » 01 Apr 2007 19:29 pm

v 2 knizkach som citala ze aj ovsene vlocky, salat alebo spenat ...ake vlocky si myslel? ako casto menis vodu ty? ci ty mas filter normalne?
iwamozerova
 
Príspevky: 8
Obrázky: 1
Založený: 01 Apr 2007 17:15 pm

Re: zavojnatky - voda a krmenie

Odoslaťod juro 2 » 01 Apr 2007 19:38 pm

ja som myslel normale vlocky pre ryby :wink: ja mam 2 filtre jeden bol ako set v akvarku a 2. mam z povodneho akvarka ....ja odcerpavam do polovice tak raz do mesiaca :D
Obrázok používateľa
juro 2
 
Príspevky: 14
Založený: 09 Mar 2007 20:30 pm
Bydlisko: Tren?ín

Re: zavojnatky - voda a krmenie

Odoslaťod iwamozerova » 01 Apr 2007 19:41 pm

aha hm..no ja ma gulu akvarko..tak vlastne ma 12 litrov tak sa snazim kazdy den menit tak 3 -4 litre neviem ci je to dost ci co vlastne...pocula som aj o tabletkach na okyslicenie vody...je to dobre?
iwamozerova
 
Príspevky: 8
Obrázky: 1
Založený: 01 Apr 2007 17:15 pm

Re: zavojnatky - voda a krmenie

Odoslaťod juro 2 » 01 Apr 2007 19:43 pm

iwamozerova napísal:aha hm..no ja ma gulu akvarko..tak vlastne ma 12 litrov tak sa snazim kazdy den menit tak 3 -4 litre neviem ci je to dost ci co vlastne...pocula som aj o tabletkach na okyslicenie vody...je to dobre?
tu tabletku som pouzil raz ked som prevazal dlho ryby ...inak to nepouzivam ...ale myslim ze ak nemas filter / kopresor tak mozno by to nebolo zle...
Obrázok používateľa
juro 2
 
Príspevky: 14
Založený: 09 Mar 2007 20:30 pm
Bydlisko: Tren?ín

Re: zavojnatky - voda a krmenie

Odoslaťod Raviolka » 02 Apr 2007 11:04 am

2 závojnatky v 12 l kouli je strašně moc - nechci tě zklamat, ale dlouho to takhle nevydrží. Závojnatky hodně špiní vodu a potřebují proto velké akvárium a dobrou filtraci, jinak budou trpět chorobami. O vhodnosti koule na chov ryb se ani nezmiňuju :-(

Dej si vyhledávat tady na portálu témata o závojnatkách, určitě najdeš užitečné rady.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: zavojnatky - voda a krmenie

Odoslaťod Richard Tokušev » 02 Apr 2007 13:11 pm

Raviolka napísal:2 závojnatky v 12 l kouli je strašně moc - nechci tě zklamat, ale dlouho to takhle nevydrží. Závojnatky hodně špiní vodu a potřebují proto velké akvárium a dobrou filtraci, jinak budou trpět chorobami. O vhodnosti koule na chov ryb se ani nezmiňuju :-(

Dej si vyhledávat tady na portálu témata o závojnatkách, určitě najdeš užitečné rady.


Raviolka má síce pravdu, ale iwamozerova asi tie zavojnatky predsa len bude chcieť nadalej chovať v tej guli.
Myslím, že zostáva to iba na robote...každodenná výmena časti vody za použitia odkalovania dna s utieraním skiel. Raslinky - ku iba silnú. Špenát je najvhodnejší mrazený vo forme drene inak podobne ako šalátový list.
Môže sa spariť pod horúcou vodou. Závojnatky sú aktívni požierači rastliniek a preto je rastlinná vložka nevyhnutná.
Krmenie veľmi striedme t.j. toľko čo ryby skonzumujú behom ca 2 minút.
Použitie akvaprostriedkov na báze odbúravania nitritov a inej očisty vody vítané.
Richard Tokušev
 

Re: zavojnatky - voda a krmenie

Odoslaťod iwamozerova » 02 Apr 2007 15:56 pm

dakujem ti za podrzanie...ja nemam problem menit im vodu a uz ked ju odsavam tak samozrejme ze aj pozbieram spinu...este sa chcem opytat na vločky ale ovsene ci aj take daco pripada do uvahy...ja mam malinke zavojnatky v tej guli a nevzdam sa :-) chcem sa este opytat na nejaky dobry typ na rastlinku kedze nemam filtrik ...nasla som jedinu vhodnu co nevyzaduje moc - ružkatec (ceratophyllum) v literature pre tieto rybky
p.s. menim kazdy den 4 litre z 12ich
iwamozerova
 
Príspevky: 8
Obrázky: 1
Založený: 01 Apr 2007 17:15 pm

Re: zavojnatky - voda a krmenie

Odoslaťod juro 2 » 02 Apr 2007 17:49 pm

iwamozerova napísal:dakujem ti za podrzanie...ja nemam problem menit im vodu a uz ked ju odsavam tak samozrejme ze aj pozbieram spinu...este sa chcem opytat na vločky ale ovsene ci aj take daco pripada do uvahy...ja mam malinke zavojnatky v tej guli a nevzdam sa :-) chcem sa este opytat na nejaky dobry typ na rastlinku kedze nemam filtrik ...nasla som jedinu vhodnu co nevyzaduje moc - ružkatec (ceratophyllum) v literature pre tieto rybky
p.s. menim kazdy den 4 litre z 12ich
ja mam pri zavojnatkach najmä anubiasi jedna zmala ktore mi neznicia :o
Obrázok používateľa
juro 2
 
Príspevky: 14
Založený: 09 Mar 2007 20:30 pm
Bydlisko: Tren?ín

Re: zavojnatky - voda a krmenie

Odoslaťod Kronos » 05 Apr 2007 18:53 pm

ja mam 3 zavojnatky v 64 litrove akvarku a krmim aj mrazenim krmivom, nitenkami,artemia, špenatom, vlockami a granulavi,.. inak su stale pahltne a papali by stale.....cistim kazdy tyzden 1/3 vody...... :roll:
Obrázok používateľa
Kronos
 
Príspevky: 38
Obrázky: 5
Založený: 12 Apr 2006 11:20 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: zavojnatky - voda a krmenie

Odoslaťod guppy » 14 Máj 2007 07:41 am

Môžu závojnatky spapkať iné menšie dospelé ryby? Pýtam sa kvôli dvom známym, ktorí majú podozrenie.
Obrázok používateľa
guppy
 
Príspevky: 149
Obrázky: 39
Založený: 04 Jan 2007 11:45 am
Bydlisko: DCA

Re: zavojnatky - voda a krmenie

Odoslaťod Richard Tokušev » 15 Máj 2007 13:49 pm

Závojnatka je ryba, ktorá stále niečo hľadá k zjedeniu. Ojedinele sa teda môže stať, že zožerie aj mešiu rybku.
Richard Tokušev
 

Re: zavojnatky - voda a krmenie

Odoslaťod lunimus » 15 Máj 2007 14:10 pm

osobne nemam v zavojnatkach ziadnu zalubu, ale dostal som ich na narodky ... sice nie najlepsi darcek, ale na panvicu ich nedam :) ... no ani nemozu odomna cakat prehnanu starostlivost ...
... co sa tyka pozierania rybiek, tak ich v pohode krmim malymi gupkami do cca 1cm ...
zavojnatky mi ich zeru uplne bezne a ak by som mal pri nich aj vacsie rybky, asi by dlho neprezili ...
Obrázok používateľa
lunimus
 
Príspevky: 179
Založený: 21 Jan 2007 23:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: zavojnatky - voda a krmenie

Odoslaťod Kronos » 25 Máj 2007 17:05 pm

zdravim co sa hodi na nicenie rias ku zavojnatkam?
Obrázok používateľa
Kronos
 
Príspevky: 38
Obrázky: 5
Založený: 12 Apr 2006 11:20 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: zavojnatky - voda a krmenie

Odoslaťod michala.l » 14 Sep 2007 15:34 pm

Moje dve zavojnatky mi dnes prizabili dvoch skalarov :cry: , takze som ich musela docasne odlovit do druheho akva (ma len 20l ) :oops: , takze ak by mal niekto zaujem z BA o dve sirotky, nech da vediet...
Obrázok používateľa
michala.l
 
Príspevky: 13
Založený: 18 Aug 2007 22:58 pm

Re: zavojnatky - voda a krmenie

Odoslaťod caloghero » 14 Sep 2007 17:17 pm

michala.l napísal:Moje dve zavojnatky mi dnes prizabili dvoch skalarov :cry: , takze som ich musela docasne odlovit do druheho akva (ma len 20l ) :oops: , takze ak by mal niekto zaujem z BA o dve sirotky, nech da vediet...


ahoj miska :)

napis tvoju ponuku ako inzerat na http://www.burza.akva.sk/
urcite sa ti niekto ozve skor, ako keby si to vycital priamo odtialto
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: zavojnatky - voda a krmenie

Odoslaťod michala.l » 14 Sep 2007 21:55 pm

ahoj,dakujem...pridane :o
Obrázok používateľa
michala.l
 
Príspevky: 13
Založený: 18 Aug 2007 22:58 pm

Re: zavojnatky - voda a krmenie

Odoslaťod Danny » 15 Máj 2008 11:09 am

Nechcem ta kritizovat, ale zavojnatky naozaj nepatria do gule, dokonca som citala, ze je to zakazane. Ak ich takto budes dlhodobo chovat rybky budu len trpiet. Vlastne sa ludovo povedane zblaznia. Skus si predstavit to ze rybky vydavaju zvuky, ktore ty nepocujes, no oni sa nimi riadia. V gulovom akvariu je tento odraz ako vystrel z dela, vracia sa im ako bumerang. Nakoniec rybka bude na dne apaticka a pri dlhodobejsom chovani v takom akvarku mozno aj zahynie. Je mi jej luto. Sama som s nimi pred casom zacinala a ako zaciatocnik som si zistovala udaje o nich kde sa dalo - internet, kolega akvarista, predajne akvaristiky ako aj rozne publikacie. Aj napriek tomu, ze s tym nesuhlasim co robis, ti prajem vela stastia. :cry:
Danny
 
Príspevky: 3
Založený: 15 Máj 2008 10:15 am

Odoslaťod adnrej8568 » 25 Máj 2008 11:47 am

nevim co robite vedu, moj dedo mal karasa (zavojnatku) 6rokov (mynuly rok umrel ale patril do rodiny a dokonca ho aj pochoval a urobil mu hrob) choval ho v malom gulatom akvariu cca 15 l a vodu menil malo dokonca si ani nepamatam ze menil a choval ich zamrznutymi larvami a hmyzom (utopenym) karas bol sam a asi mu bolo dobre ked prezil 6 rokou
adnrej8568
 
Príspevky: 22
Založený: 24 Máj 2008 12:03 pm
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod zulu » 25 Máj 2008 21:11 pm

k tym rastlinkam, mne sa velmi dobre osvedcilo to gulate klbko machu. nie je to sice celkom rastlina, ale je to zelene a plni to aj prakticku stranku veci, ze zavojnatky sa nim krmia,cim ho vlastne "zastrihavaju". Takymto ukojenim tuzby po rastlinnej zlozke, daju potom aj pokoj ostatnym rastlinkam. :) Aspon tie moje, teda.
Obrázok používateľa
zulu
 
Príspevky: 136
Obrázky: 8
Založený: 03 Jan 2008 09:15 am
Bydlisko: Bratislava, Prievidza

Odoslaťod Kronos » 17 Jún 2008 11:54 am

zdravim mam taky probel moje zavojnatky maju roztrapkane plutvy ci mto moze byt a ak oto odrtranit..pozival som niekolko krat sera bactopur ale nic to nezabera rybky su cule a zeru poriadne su v akva 2ks spolu s prisavnikom an nom som rozpar alebo potrahane plutvy nespozoroval..dakujem ze všetky rady a postreby a este by som sa chcel spytat či niekde na nejakej stranke sniesu vyobrazene všetky formy....diky... :D :)
Obrázok používateľa
Kronos
 
Príspevky: 38
Obrázky: 5
Založený: 12 Apr 2006 11:20 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod Kronos » 28 Aug 2008 14:01 pm

zdravim všetkych priaznivcov karasov a zavojnatiek.... Mám na Vás otazočku a to aku rybku by ste mi poradili na čistenie akva od rias, k 2 zavojnatkam ..mal som prisavnika a ten bol dost agresivny- ohryzal plutvy zavojnatkam...takze tak...ten prisavnik bol samček mozno si branil len uzemie.. :D
Obrázok používateľa
Kronos
 
Príspevky: 38
Obrázky: 5
Založený: 12 Apr 2006 11:20 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod pakozdy » 28 Aug 2008 14:06 pm

Kronos napísal:zdravim všetkych priaznivcov karasov a zavojnatiek.... Mám na Vás otazočku a to aku rybku by ste mi poradili na čistenie akva od rias, k 2 zavojnatkam ..mal som prisavnika a ten bol dost agresivny- ohryzal plutvy zavojnatkam...takze tak...ten prisavnik bol samček mozno si branil len uzemie.. :D

slimak neritina
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.