Korytnačka, kde ju kúpiť? som z popradu



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Korytnačka, kde ju kúpiť? som z popradu

Odoslaťod tompukac » 24 Máj 2007 22:27 pm

Ahojte, som z Popradu a nemá zatiaľ s chovom korytnačiek žiadne skúsenosti, chcel by som ju kúpiť pre synovca, ktorý chce strašne domáce zvieratko. Nemohli by ste mi poradiť, prípadne odporučiť aký druh korytnačky kúpiť, čo to asi stojí aj s príslušenstvom a nie je veľmi náročné na chov? TAktiež by som Vás poprosil poradiť predajňu, ktorá tieto zvieratká predáva a sú tam ľudia, ktorí sú ochotní poradiť, Za rady Vám vopred ďakujem, tom :wink:
tompukac
 
Príspevky: 1
Založený: 24 Máj 2007 22:20 pm

Reklama

Re: Korytnačka, kde ju kúpiť? som z popradu

Odoslaťod jzamko » 25 Máj 2007 08:57 am

vodnú korytnačku kúpiš takmer v každom akvaristickom obchode, musíš mať akvárium, časom dosť veľké nakoľko narastú do dosť veľkých rozmerov, tiež musíš rátať s pravidelnou výmenou vody, nakoľko je takmer vždy špinavá a dosť zapácha. Samotný chov je úplne nenáročný.
Druhou možnosťou je suchozemská, tú som zatiaľ nechoval- je oveľa drahšia, potrebuješ CITES, ( možno aj nie) - a starostlivosť o ňu to už patrí viac na teraristické fórum.
Obrázok používateľa
jzamko
 
Príspevky: 120
Obrázky: 5
Založený: 02 Nov 2006 17:58 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Korytnačka, kde ju kúpiť? som z popradu

Odoslaťod xDodox » 25 Máj 2007 09:05 am

jzamko napísal:.... a starostlivosť o ňu to už patrí viac na teraristické fórum.

Kód: Vybrať všetko
http://www.teraristika.sk/phpBB2/ -> http://www.teraristika.sk/phpBB2/viewforum.php?f=34
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Korytnačka, kde ju kúpiť? som z popradu

Odoslaťod reaver » 26 Máj 2007 11:21 am

skoda ze niesi z bratislavy , nadherny kus som videl pri rohliku, nejaky debil ju tam vypustil ...
reaver
 
Príspevky: 77
Obrázky: 9
Založený: 01 Mar 2007 09:34 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Korytnačka, kde ju kúpiť? som z popradu

Odoslaťod kustro » 26 Máj 2007 12:09 pm

niekde som cital clanok ze su premnozene v niektorych slovenskych vodach.
Obrázok používateľa
kustro
 
Príspevky: 237
Obrázky: 75
Založený: 08 Aug 2006 21:46 pm
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Korytnačka, kde ju kúpiť? som z popradu

Odoslaťod abba » 29 Máj 2007 09:16 am

navstiv piestany a nachytaj si v jazierkach, velky vyber druhov, velkosti
abba
 
Príspevky: 189
Obrázky: 11
Založený: 24 Jan 2006 12:05 pm

Re: Korytnačka, kde ju kúpiť? som z popradu

Odoslaťod Fonzo » 30 Máj 2007 21:40 pm

jzamko napísal:vodnú korytnačku kúpiš takmer v každom akvaristickom obchode, musíš mať akvárium, časom dosť veľké nakoľko narastú do dosť veľkých rozmerov, tiež musíš rátať s pravidelnou výmenou vody, nakoľko je takmer vždy špinavá a dosť zapácha. Samotný chov je úplne nenáročný.
Druhou možnosťou je suchozemská, tú som zatiaľ nechoval- je oveľa drahšia, potrebuješ CITES, ( možno aj nie) - a starostlivosť o ňu to už patrí viac na teraristické fórum.


JJ korytnacky narastu do uctivych rozmerov, okrem najnovsie v akvasimbioze dostupnch klopaviek (meno od vlastnosti, ze dokazu za sebov zavriet pancier) dorastaju do 10-15cm. Vsetky nove mlade stoja okolo 500,-sk. Su mesozrave. Rychlo im zacne pachnut voda, hlavne starim.
Suchozemske dostupne: Korytnacka zelenkava a K hneda (myslim) okolo 5000,-sk a potrebuju CITES. Tazko sa zhanaju, maju ich v auparku a sem tam som nadabil na stranku neakeho chovatela. Su bilinozrave. Myluju bobule napr. hrozno, aale potom ich s toho prehana (Vlasna skusenost, ja som sa s jednou bavil v chorvatsku) Myslim, ze sa ukladaju na zimny spanok :)
Obrázok používateľa
Fonzo
 
Príspevky: 286
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 16:30 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.