vyroba akva v KE?



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

vyroba akva v KE?

Odoslaťod Aqw3R » 27 Máj 2007 16:03 pm

Zdar, chcem si zalozit akva a tak to vizera, ze lepenie akva necham na odbornikov. Nemate niekto o tomto prehlad v ramci Kosic? Kde robia akvaria na mieru a za rozumnu cenu?
A len taka podotazka. Keby som sa nakoniec rozhodol, ze si ho predsa len polepim doma, je to vazne problematicke? Chcem rohove (pentagon), kde dve najdhlsie strany maju cca 80 cm, bocne kridla cca 30 cm a vyska asi 50 cm.
Za kazde info budem vdacny...
Aqw3R
 
Príspevky: 34
Založený: 09 Máj 2007 16:27 pm
Bydlisko: Košice

Reklama

Re: vyroba akva v KE?

Odoslaťod arowana » 27 Máj 2007 17:03 pm

Výroba akvárka v rámci KE nie je problematická, ale cena je prirodzene závislá na cene skla a rozmeroch.
Akvárium síce nie je problém polepiť, ale chce to trocha praxe, ako každá remeselná činnosť. Avšak pentagonálne akvárko, rozmerov ako si uviedol, by som už rozhodne prenechal skúseným výrobcom, pokial sa nechceš dožiť nemilého prekvapenia vo forme vytopeného bytu, alebo nejakého úrazu spôsobeného roztrhnutím nádrže.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: vyroba akva v KE?

Odoslaťod Aqw3R » 27 Máj 2007 17:55 pm

ok, tak to teda fakt necham na odbornikov 8) A este nejake tipy na sklenarstva, ci ine firmy, ktore sa tymto zaoberaju v ramci KE, by sa zisli :roll:
Aqw3R
 
Príspevky: 34
Založený: 09 Máj 2007 16:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: vyroba akva v KE?

Odoslaťod jacik » 27 Máj 2007 18:28 pm

Aqw3R, prid na najblizsie kosicke stretko, mame kontakt na kvalitneho sklenara v kosiciach.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: vyroba akva v KE?

Odoslaťod arowana » 27 Máj 2007 18:40 pm

Aqw3R napísal:ok, tak to teda fakt necham na odbornikov 8) A este nejake tipy na sklenarstva, ci ine firmy, ktore sa tymto zaoberaju v ramci KE, by sa zisli :roll:


Kontaktuj sa v Zlatom dvore na nám. Osloboditeľov.
Ani jeden sklenár v KE nemá skúsenosti s lepením väčších akvárií a nie ešte komplikovanejších tvarov, radšej neriskuj.

Výsostne NEodporúčam napr. p. L.Gála !!!

Nádrž týchto rozmerov a tvarov nechaj na tých, ktorý už majú niečo za sebou, pri tej cene sa ti neopletí aj tak nejakou ušetrenou korunou riskovať.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: vyroba akva v KE?

Odoslaťod arowana » 27 Máj 2007 18:42 pm

jacik napísal:Aqw3R, prid na najblizsie kosicke stretko, mame kontakt na kvalitneho sklenara v kosiciach.


Myslíš nejaké sklenárstvo, alebo iba súkromného fušera ? :D :D
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: vyroba akva v KE?

Odoslaťod jacik » 27 Máj 2007 18:47 pm

arowana napísal:
jacik napísal:Aqw3R, prid na najblizsie kosicke stretko, mame kontakt na kvalitneho sklenara v kosiciach.


Myslíš nejaké sklenárstvo, alebo iba súkromného fušera ? :D :D

napisal som kvalitneho :), viac na stretku.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: vyroba akva v KE?

Odoslaťod Izzy » 27 Máj 2007 20:11 pm

jacik napísal:
arowana napísal:
jacik napísal:Aqw3R, prid na najblizsie kosicke stretko, mame kontakt na kvalitneho sklenara v kosiciach.


Myslíš nejaké sklenárstvo, alebo iba súkromného fušera ? :D :D

napisal som kvalitneho :), viac na stretku.


Arowana, myslím že vieš o koho ide. Lepil predsa akváriá väčšine z nás. A je fakt dobrý.

arowana napísal: Výsostne NEodporúčam napr. p. L.Gála !!!




Po osobnej skúsenosti bezvýhradne súhlasím s Arowanom.
Izzy
 
Príspevky: 20
Založený: 24 Okt 2004 22:26 pm
Bydlisko: Košice

Re: vyroba akva v KE?

Odoslaťod arowana » 27 Máj 2007 20:31 pm

Izzy, máš na mysli Petra K. ?
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: vyroba akva v KE?

Odoslaťod Hugo112 » 27 Máj 2007 20:50 pm

Ja by som sa chcel opýtať, či náhodou neviete o niekom,kto by mi kvalitne zlepil cca 320 l akva v Prešove a okolí(nechcem kvôli tomu zakladať novú tému, preto sa radšej opýtam tu, keďže riešim podobný problém), resp. mohli by ste mi poslať napr. na ss kontakt na tohto kvalitného sklenára?
Hugo112
 
Príspevky: 133
Obrázky: 12
Založený: 18 Jan 2007 20:56 pm
Bydlisko: Prešov

Re: vyroba akva v KE?

Odoslaťod Izzy » 27 Máj 2007 21:13 pm

Áno, mám na mysli Petra K.
Izzy
 
Príspevky: 20
Založený: 24 Okt 2004 22:26 pm
Bydlisko: Košice

Re: vyroba akva v KE?

Odoslaťod arowana » 27 Máj 2007 21:34 pm

Izzy napísal:Áno, mám na mysli Petra K.


No to je asi jediný v širokom okolí, koho práca nie len kvalitná, ale aj estetická. :D :D
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: vyroba akva v KE?

Odoslaťod oxygen » 28 Máj 2007 14:51 pm

Aqw3R napísal:Zdar, chcem si zalozit akva a tak to vizera, ze lepenie akva necham na odbornikov. Nemate niekto o tomto prehlad v ramci Kosic? Kde robia akvaria na mieru a za rozumnu cenu?
A len taka podotazka. Keby som sa nakoniec rozhodol, ze si ho predsa len polepim doma, je to vazne problematicke? Chcem rohove (pentagon), kde dve najdhlsie strany maju cca 80 cm, bocne kridla cca 30 cm a vyska asi 50 cm.
Za kazde info budem vdacny...


ten Zlatý dvor ti naozaj odporúčam. Ceny prístupné a akvárka sú naozaj super.
oxygen
 
Príspevky: 37
Založený: 12 Máj 2007 15:02 pm
Bydlisko: Košice

Re: vyroba akva v KE?

Odoslaťod Mesjacique » 28 Máj 2007 16:12 pm

Hugo112 napísal:Ja by som sa chcel opýtať, či náhodou neviete o niekom,kto by mi kvalitne zlepil cca 320 l akva v Prešove a okolí(nechcem kvôli tomu zakladať novú tému, preto sa radšej opýtam tu, keďže riešim podobný problém), resp. mohli by ste mi poslať napr. na ss kontakt na tohto kvalitného sklenára?


na sidlisku 3 vo vyskovom veziaku pri hlavnej ceste (tom zateplenom) je mala akvaristika.. chlapik mi lepil uz zopar akvarii a nikdy som nemal problem.. (tusim je to ulica Mirka Nespora)
lepia este aj za stavebninami MPL po tej ulici smerom k stanici (presne pod vodnou vezou), ale o ich kvalite neviem nic..
Obrázok používateľa
Mesjacique
 
Príspevky: 144
Obrázky: 17
Založený: 13 Aug 2006 16:30 pm
Bydlisko: Presov

Re: vyroba akva v KE?

Odoslaťod Renie » 29 Máj 2007 09:40 am

ahoj poznam vyborneho na robenie akvarii aj mne lepil akvarko 400l a super za 12 liter a dohoda mozna vola s apan klema a cislo ti dam neskor lebo ho ma priatelka..cau zatial
Obrázok používateľa
Renie
 
Príspevky: 26
Založený: 31 Okt 2006 23:28 pm
Bydlisko: galaktická 30

Re: vyroba akva v KE?

Odoslaťod Ig » 29 Máj 2007 10:28 am

arowana napísal:Nádrž týchto rozmerov a tvarov nechaj na tých, ktorý už majú niečo za sebou, pri tej cene sa ti neopletí aj tak nejakou ušetrenou korunou riskovať.

Vcom je komplikacia oproti normalnemu kvadru ??? (aj ked rozmerov napr. 200*60*60) :?: :?: :?:
(dosadanie hran :?: , vystuze :?: , ....)
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: vyroba akva v KE?

Odoslaťod arowana » 29 Máj 2007 14:36 pm

Ig napísal:
arowana napísal:Nádrž týchto rozmerov a tvarov nechaj na tých, ktorý už majú niečo za sebou, pri tej cene sa ti neopletí aj tak nejakou ušetrenou korunou riskovať.

Vcom je komplikacia oproti normalnemu kvadru ??? (aj ked rozmerov napr. 200*60*60) :?: :?: :?:
(dosadanie hran :?: , vystuze :?: , ....)


Igy poskladať "pravoúhlu" nádrž, pri troche zručnosti, zvládne takmer každý, ale pri "mnohouholníku" už potrebuje výrobca zvládať aj trochu iné gryfy, kôli výpočtu strán, vyšpárovania širokých spojov a aj vystuženia horného rámu.
Mal som možnosť žial vidieť už niekoľko "tragických" prvopokusov pdobných tvarov.

Neodrádzam, len upozorňujem na možné následky neodbornej práce. :D :D
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: vyroba akva v KE?

Odoslaťod Aqw3R » 29 Máj 2007 20:51 pm

Nuz, ked to tu tak citam, tak normalne vaham, ci sa do toho pentagonu vobec pustat... :shock: Ale ked mne by doma najviac vyhovoval tento tvar... Na to stretko rad pridem, len by som potreboval vediet, kedy a kde to bude. Je nejake miesto, kde sa daju o tychto stretkach ziskat viac informacii?
Inac, kamos Ejo pred casom chodieval na tieto stretka a stazoval sa akurat na to, ze sa vzdy uplne ozral :o
Aqw3R
 
Príspevky: 34
Založený: 09 Máj 2007 16:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: vyroba akva v KE?

Odoslaťod jacik » 29 Máj 2007 21:18 pm

Aqw3R napísal:Nuz, ked to tu tak citam, tak normalne vaham, ci sa do toho pentagonu vobec pustat... :shock: Ale ked mne by doma najviac vyhovoval tento tvar... Na to stretko rad pridem, len by som potreboval vediet, kedy a kde to bude. Je nejake miesto, kde sa daju o tychto stretkach ziskat viac informacii?
Inac, kamos Ejo pred casom chodieval na tieto stretka a stazoval sa akurat na to, ze sa vzdy uplne ozral :o

takto, ja by som sa spolahol na dobreho sklenara, vidis ze Klema lepit vie :). ak ho skontaktujes priamo, ta cena bude urcite lepsia nez z akehokolvek obchodu. navyse, riziko nekvalitneho zlepenia je u zaciatocnika dost velke. v tomto by som si nechal poradit.

stretko bude, vzdy ho oznamujeme aspon tyzden dopredu. a ano, na stretkach sa sice pije malo alkoholu, ale nikomu nebranime :D
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: vyroba akva v KE?

Odoslaťod Aqw3R » 31 Máj 2007 13:21 pm

jacik napísal:... stretko bude, vzdy ho oznamujeme aspon tyzden dopredu...

Ok, parada, ale kde to oznamujete? Ja len aby som to neprehliadol.
Aqw3R
 
Príspevky: 34
Založený: 09 Máj 2007 16:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: vyroba akva v KE?

Odoslaťod jacik » 31 Máj 2007 15:08 pm

Aqw3R napísal:
jacik napísal:... stretko bude, vzdy ho oznamujeme aspon tyzden dopredu...

Ok, parada, ale kde to oznamujete? Ja len aby som to neprehliadol.
tu na fore akva.sk. poslem ti ss az to bude aktualne.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: vyroba akva v KE?

Odoslaťod janko » 01 Jún 2007 17:35 pm

arowana napísal:
Izzy napísal:Áno, mám na mysli Petra K.


No to je asi jediný v širokom okolí, koho práca nie len kvalitná, ale aj estetická. :D :D


ja skutočne nechcem rýpať, ale prečo sa tu uvádzajú iba krstné mená prípadne iniciálky, nie je to tu dovolené , je to reklama??

mohli by sa k tomu vyjadriť aj admin či moderátor??
aby som potom nerobil zo seba hlupáka , ak niekomu otvorene kohosi odporučím a uvediem jeho celé meno, ja s tým nemám nijaký problém, ďakujem.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: vyroba akva v KE?

Odoslaťod jacik » 01 Jún 2007 19:44 pm

janko, s menami firiem a osob nie je problem. iba respektujeme to, ze pan Klema si neprial robenie reklamy tymto sposobom. preto ani kontakt na neho nezverejnujeme.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: vyroba akva v KE?

Odoslaťod janko » 02 Jún 2007 21:50 pm

jacik napísal:janko, s menami firiem a osob nie je problem. iba respektujeme to, ze pan Klema si neprial robenie reklamy tymto sposobom. preto ani kontakt na neho nezverejnujeme.


ďakujem
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.