Párenie Bojovnice



Všetko okolo akvarijných rýb

Párenie Bojovnice

Odoslaťod Danio » 02 Jún 2007 09:51 am

Mam parik Bojovnic asi tak mesiac a zaujimalo by ma ze
ci bolo dobre dat do akvarka len jednu samicku a jedneho
samca :? .Rad by som vedel aj ako sa paria.A kde sa asi tak samcek
moze spravit penove hniezdo?odpiste.
Danio
 
Príspevky: 1
Založený: 01 Jún 2007 21:13 pm

Reklama

Re: Párenie Bojovnice

Odoslaťod majky » 02 Jún 2007 11:56 am

samec uroby hniezdo,ktore stale strazi ked je samica pripravena tak si ju pod hniezdom okolo seba ovynie a zmackne a z nej vypadnu ikri a potom ich zbiera a lepi do hniezda,tak sa to potom este opakuje niekolko krat. a potom strazi.po troch dnoch budu male bety samec strazi a lepi ich naspet ked spadnu aby sa neutopily.zrejme.treba mat pripravene krmivo pre male ryby ziabronozku solnu alebo nejake jemne susene krmivko. a este hladina musi byt v klude aby sa pena nerozbyla.da sa spevnit aj plavajucimi rastlinkami lemna ninor.tie najdes aj vonku
Obrázok používateľa
majky
 
Príspevky: 282
Obrázky: 41
Založený: 05 Mar 2005 21:38 pm
Bydlisko: Valaliky

Re: Párenie Bojovnice

Odoslaťod Spaiky69 » 02 Jún 2007 20:04 pm

Aj ja by som mál pár otázok :D, beta sa správa agresívne aj k iným druhom rýb, či nie?, ak by som dal párik do spoločenského akva, ako by sa správali??

majky: samec zbiera poter, a dáva ho naspäť do hniezda?? to ako fakt?? nemám žiadne skúsenosti s bojovnicami, ale toto sa mi nezdá. A ak samca oddelím od hniezda hneď po výtere, to nie je dobré??
Obrázok používateľa
Spaiky69
 
Príspevky: 93
Obrázky: 41
Založený: 03 Sep 2006 19:20 pm
Bydlisko: Stará ?ubov?a

Re: Párenie Bojovnice

Odoslaťod arowana » 02 Jún 2007 22:41 pm

Spaiky69 napísal:Aj ja by som mál pár otázok :D, beta sa správa agresívne aj k iným druhom rýb, či nie?, ak by som dal párik do spoločenského akva, ako by sa správali??

majky: samec zbiera poter, a dáva ho naspäť do hniezda?? to ako fakt?? nemám žiadne skúsenosti s bojovnicami, ale toto sa mi nezdá. A ak samca oddelím od hniezda hneď po výtere, to nie je dobré??



Bojovnice v spoločenskom akváriu sú úplne neškodné a mierumilovné rybky. Bojujú medzi sebou len samci a z toho vyplýva aj ich pomenovanie.

Podrobnejšie informácie o bojovniciach si môžete pozrieť aj na portáli

www.splendenspower.cz
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Párenie Bojovnice

Odoslaťod martin_s » 02 Jún 2007 22:48 pm

Je dobre ho tam nechat aj koli tomu, ze okrem toho ze to hniezdo strazi tak ho aj "opravuje" aby sa nerozpadlo. Dlhsie ho tam nie je dobre nechat, pretoze by poter ktory sa uz rozplavava vracal stale do hniezda a nakoniec by ho pozral. Este by som doplnil majkyho: samicu treba hned po vytere odlovit, samca cca po 3 dnoch.
Ja som mal samca bojovnice v spolocenskom akva a nebol s tym ziadny skoro ziadny problem, dokonca ani ked som mal pri nom krevetky. Jedine co bol problem bolo ze obkusal samcom gubiek chvosty.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Párenie Bojovnice

Odoslaťod majky » 02 Jún 2007 22:54 pm

aj mne samec bety okusal chvosty gupkam a to urcite koli tomu ze ich maly pekne velke a on to nezniesol chcel byt najkrajsi v akvarku.samicu treba od;lovovat koli tomu ze ju samec zacne katovat a nahanat po akvarku tym sa moze stat ze sa vycerpa a zdochne.ked sa mlade rozplavu treba ich abo samca oddelit.no a pak sa oto postarat.ale pozor za kratky cas sa samica zasa zaplni,a bude treba zas mat po ruke akvarko na mlade.a ked mate viac samic ako som to mal aj ja tak to sa vam bude sypat. vel;a stastia ak su nejake otazky tak kludne.
Obrázok používateľa
majky
 
Príspevky: 282
Obrázky: 41
Založený: 05 Mar 2005 21:38 pm
Bydlisko: Valaliky

Re: Párenie Bojovnice

Odoslaťod opicanaskejte23 » 06 Jan 2011 13:45 pm

spaiky69 odpovedam na tvoju otazku.ak bi si dal bojovnicu do spolocneho akva tak jej spravanie bi bolo podla toho ci v minulosti bola v kontakte z inimi rybami skus si to zistit
opicanaskejte23
 
Príspevky: 22
Obrázky: 5
Založený: 06 Jan 2011 13:32 pm

Re: Párenie Bojovnice

Odoslaťod opicanaskejte23 » 06 Jan 2011 13:49 pm

ja bi som sa chcela opitat preco sa moje bojovnice voci sebe spravaju agresivne a to mam len samca a samicu a este ich mam v specialnom akva pre bety
opicanaskejte23
 
Príspevky: 22
Obrázky: 5
Založený: 06 Jan 2011 13:32 pm

Re: Párenie Bojovnice

Odoslaťod opicanaskejte23 » 06 Jan 2011 13:52 pm

chcela by som sa opitat ze ako dlho mozu bit spolu male bety ak mam dvoch samcov ktori este niesu dospely?
opicanaskejte23
 
Príspevky: 22
Obrázky: 5
Založený: 06 Jan 2011 13:32 pm

Re: Párenie Bojovnice

Odoslaťod m.matqo » 06 Jan 2011 23:20 pm

opicanaskejte23 napísal:chcela by som sa opitat ze ako dlho mozu bit spolu male bety ak mam dvoch samcov ktori este niesu dospely?

...kým sa nezačnú medzi sebou "pošťuchovať"...
opicanaskejte23 napísal:ja bi som sa chcela opitat preco sa moje bojovnice voci sebe spravaju agresivne a to mam len samca a samicu a este ich mam v specialnom akva pre bety

...najskôr preto, že sa tieto ryby volajú bojovnice. To že ich máš v špeciálnom akva pre bojovnice je úplne jedno. To, že sa niečo predáva ako špec. pre bojovnice ešte neznamená, že je to pre ne najlepšie, skôr naopak. Pravdepodobne to má malý objem, samica sa nemá kam schovať a samec bude k nej agresívny stále (niekedy aj naopak :mrgreen: )

prejdi si: http://www.splendenspower.cz/portal.php :idea:
Obrázok používateľa
m.matqo
 
Príspevky: 67
Obrázky: 13
Založený: 11 Aug 2009 08:40 am
Bydlisko: Košice

Re: Párenie Bojovnice

Odoslaťod andy252 » 24 Aug 2011 18:05 pm

opicanaskejte23 napísal:ja bi som sa chcela opitat preco sa moje bojovnice voci sebe spravaju agresivne a to mam len samca a samicu a este ich mam v specialnom akva pre bety

ja mam taky isty problem len mam 5,5 litrovu gulu a chcem ich sparit
Obrázok používateľa
andy252
 
Príspevky: 7
Založený: 23 Aug 2011 16:44 pm

Re: Párenie Bojovnice

Odoslaťod matoo.s.w.at » 24 Aug 2011 18:12 pm

andy252 napísal:opicanaskejte23 napísal:ja bi som sa chcela opitat preco sa moje bojovnice voci sebe spravaju agresivne a to mam len samca a samicu a este ich mam v specialnom akva pre bety

ja mam taky isty problem len mam 5,5 litrovu gulu


máš 5,5 litrovú guľu a v nej dve bojovnice možno som dačo zle prečítal ale ja si misli že je čiastočne na príčine to akva ,do takýchto akvárii sa dava pár malých rybiek aj to sa mi nepáči potom tie rybky môžeš odviesť do Kremnice keď zblbnu z toho .Dúfam len že si nevidela dade v televízore akvarko ako guľu a potom kúpila v obchode aj z bojovnicami a až teraz si sa začala zaujímať že či na tom nieje dačo zle
matoo.s.w.at
 
Príspevky: 57
Obrázky: 2
Založený: 19 Okt 2010 10:52 am

Re: Párenie Bojovnice

Odoslaťod janoch » 29 Aug 2011 13:44 pm

samec uháňa samicu. Nikdy jej nedá pokoj. prečítaj si toto http://www.splendenspower.cz/viewtopic.php?t=1297
janoch
 
Príspevky: 172
Obrázky: 3
Založený: 30 Apr 2007 19:48 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Párenie Bojovnice

Odoslaťod gMajstor » 29 Aug 2011 18:19 pm

Iba samec a samica nemozu bit sami v akvariji. Na jedneho samca mav bi si mat aspon minimalne 4 samice. A aj v tedy neznamena ze vsetko bude v poriadku. Znamena, samca drz sameho a samice spolu bez samca.
Samec v spolocnom akvarii nebude agresivni voci druhim ribam, ale to neznamena ze ho mozes drzat s ciklidami.
Parenie, naqjprv poloz samca do akvarija, nechsa udomacni. potom poloz samicu do sklenenej nadobe (npr skleneni pohar) a sput ju v tej nadobe do akvarija de je samec. Ked uvidis ze samica na po tele vertikalne ciari, pust samicu do akvaria k samcovi. Za den bi malo bit secko hotove. Posle toho samicu viober von, abi ju samec nezabil. Aj to bi bolo to. ker mladi odrastu mozes vibrat von aj samca.
gMajstor
 
Príspevky: 1
Založený: 24 Aug 2011 23:31 pm
Bydlisko: Stara Pazova, Srbsko

Re: Párenie Bojovnice

Odoslaťod arowana » 29 Aug 2011 20:21 pm

gMajstor napísal:Iba samec a samica nemozu bit sami v akvariji. Na jedneho samca mav bi si mat aspon minimalne 4 samice. A aj v tedy neznamena ze vsetko bude v poriadku. Znamena, samca drz sameho a samice spolu bez samca.
Samec v spolocnom akvarii nebude agresivni voci druhim ribam, ale to neznamena ze ho mozes drzat s ciklidami.
Parenie, naqjprv poloz samca do akvarija, nechsa udomacni. potom poloz samicu do sklenenej nadobe (npr skleneni pohar) a sput ju v tej nadobe do akvarija de je samec. Ked uvidis ze samica na po tele vertikalne ciari, pust samicu do akvaria k samcovi. Za den bi malo bit secko hotove. Posle toho samicu viober von, abi ju samec nezabil. Aj to bi bolo to. ker mladi odrastu mozes vibrat von aj samca.


Čo si napísal, nie sú len bláboly, ale predovšetkým akosi nerozumiem reči tvojho kmeňa a pravopisu už vôbec nie. :|
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Párenie Bojovnice

Odoslaťod hofi » 29 Aug 2011 20:33 pm

Tak to nemá chybu.To je po akom?Snaha mu síce nechýba,ale fakt som rozumel,len málo.
A ryby sa vytierajú.Pária sa ovce atď.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Párenie Bojovnice

Odoslaťod martin_s » 30 Aug 2011 15:52 pm

arowana, hofi - tentoraz sa ukazalo ze nie vzdy treba hodnotit pravopis a vycitat pravopisne chyby v prispevku, najmä ked je prispevok od zahranicneho uzivatela (tak ako v tomto pripade). Druha vec je obsahova stranka prispevku...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Párenie Bojovnice

Odoslaťod hofi » 30 Aug 2011 16:23 pm

Škoda,že v profile nemá uvedené bydlisko,krajinu.To by sme sa nenavážali do pravopisu.No je tu veľa užívateľov a sú zo Slovenska a píšu skoro rovnako.
napr:nerastú my yelow cichlidi
Čo sa týka komentu k pravopisu,tak gMajstor - sorry!
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Párenie Bojovnice

Odoslaťod arowana » 30 Aug 2011 20:16 pm

hofi napísal:Škoda,že v profile nemá uvedené bydlisko,krajinu.To by sme sa nenavážali do pravopisu....


Zdielam rovnaký názor a zároveň sa užívateľovi gMajstor týmto verejne ospravedlňujem. :pivo:

Zverejňovanie bydliska usera v profile, by mal aspoň kôli podobným nedorozumeniam zvýraznené, alebo by mal povinný údaj, ako na mnohých zahraničných fórach.
Moja už takmer chronická agresívnejšia reakcia na nezmyselné príspevky, prípadne témy prvoprispievateľov, je už uvedená v mnohých iných témach a tak to už nebudem ďalej rozvádzať a preto sa aj mne podobné fo paux, ako je tento môže prihodiť...
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Párenie Bojovnice

Odoslaťod andy252 » 31 Aug 2011 12:38 pm

matoo.s.w.at mam aj 25l akvarko ale tam mam asi 20 mladych gupiek. a samicka bojovnice je v 54l akvarku.
Obrázok používateľa
andy252
 
Príspevky: 7
Založený: 23 Aug 2011 16:44 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.