OxyAkvária



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

OxyAkvária

Odoslaťod mirec » 10 Máj 2006 21:17 pm

Hrabal som sa trosku po nete a nieco som nasiel .. pozna to niekto z vas? skusal to niekto?

http://www.subio.cz/vyrobky.php?catid=5
Obrázok používateľa
mirec
 
Príspevky: 228
Obrázky: 20
Založený: 08 Nov 2003 13:18 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Reklama

Re: OxyAkvária

Odoslaťod jim » 13 Máj 2006 20:48 pm

Fiha, vyzerá to zaujímavo...
Tiež by ma ale zaujímalo aké sú s tým skúsenosti. Nechcem kupovať mačky...
Obrázok používateľa
jim
 
Príspevky: 207
Obrázky: 33
Založený: 15 Jan 2005 22:35 pm
Bydlisko: Martin (teraz UK)

Re: OxyAkvária

Odoslaťod Kubo » 13 Máj 2006 21:15 pm

Podla mna to je blbost pise tam ze to stabilizuje rovnovahu v akva a potom je tam napisane ze pre dobry ucinok je najlepsie vzduchovat co neprospieva vobec rastlinam lebo tym padom silnym vzduchovanim odburavame Co2 co je zle.Takze podla mna to je iba nejaka blba voda ktoru vylejes do akvaria nerozpoznas ziadnu zmenu a zbytocne za to zaplatis.
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: OxyAkvária

Odoslaťod nanuska » 13 Máj 2006 23:56 pm

::je tam napisane, citujem: "výkonnost zvyšuje dobré vzduchování"
cize ide o to, ze ked pouzivas vzuchovaci kamienok tak sa ti ten pripravok lepsie "rozmiesa" v akvariu cim ma aj vacsi ucinok,... takze staci aj obycajny vykonny filter(ale nie s naplnou z cierneho uhlia)
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: OxyAkvária

Odoslaťod vysluzil2 » 14 Máj 2006 02:33 am

Ja si myslim,ze to moze fungovat.Inac sa totiz robia ryby v chovniach a inac v spolcenskom aq.Kedze je voda stale drahsia,dala by sa tymto sposobom setrit.Do rastlin by som to ale v ziadnom pripade nedaval.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: OxyAkvária

Odoslaťod Kubo » 14 Máj 2006 07:51 am

nanuska napísal:::je tam napisane, citujem: "výkonnost zvyšuje dobré vzduchování"
cize ide o to, ze ked pouzivas vzuchovaci kamienok tak sa ti ten pripravok lepsie "rozmiesa" v akvariu cim ma aj vacsi ucinok,... takze staci aj obycajny vykonny filter(ale nie s naplnou z cierneho uhlia)
Hehe lenze aj z vykonnym filtrom odburas dost Co2 z vody takze pri rastlinach sa to neoplati. :wink: A idealne podmienky sa daju spravit aj bez kadejakych vyrobkov ktore su zbytocne , o tom je akvaristika :wink:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: OxyAkvária

Odoslaťod mirec » 14 Máj 2006 11:18 am

skoda ze na tej stranke nebol ziadny komentar kto to uz skusil. Znie to zaujimavo ale aby som pokazil nieco v akva .. dakujem neprosim.
Obrázok používateľa
mirec
 
Príspevky: 228
Obrázky: 20
Založený: 08 Nov 2003 13:18 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: OxyAkvária

Odoslaťod nanuska » 14 Máj 2006 11:25 am

Kubo napísal:Hehe lenze aj z vykonnym filtrom odburas dost Co2 z vody takze pri rastlinach sa to neoplati. :wink: A idealne podmienky sa daju spravit aj bez kadejakych vyrobkov ktore su zbytocne , o tom je akvaristika :wink:


::ano odburavas, ale ked mas zvon tak ti to moze byt fuk, lebo voda si zobere tolko, co potrebuje.
::ale to, ze sa "idealna" voda da spravit aj bez kadejakych vyrobkov je pravda :o
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: OxyAkvária

Odoslaťod LANGosh » 15 Máj 2006 08:36 am

Kubo napísal:
nanuska napísal:::je tam napisane, citujem: "výkonnost zvyšuje dobré vzduchování"
cize ide o to, ze ked pouzivas vzuchovaci kamienok tak sa ti ten pripravok lepsie "rozmiesa" v akvariu cim ma aj vacsi ucinok,... takze staci aj obycajny vykonny filter(ale nie s naplnou z cierneho uhlia)
Hehe lenze aj z vykonnym filtrom odburas dost Co2 z vody takze pri rastlinach sa to neoplati. :wink: A idealne podmienky sa daju spravit aj bez kadejakych vyrobkov ktore su zbytocne , o tom je akvaristika :wink:


Považujeme-li za "výkonný filtr" filtr s velkým objemem filtrační hmoty, tak ten sám osobě produkuje možství CO2, resp. baktérie v něm usazené.
Roman :)
Obrázok používateľa
LANGosh
 
Príspevky: 182
Obrázky: 19
Založený: 27 Júl 2005 08:41 am
Bydlisko: ČR

Re: OxyAkvária

Odoslaťod majko » 15 Máj 2006 11:03 am

Je uplne jedno aky velky filter (vacsi ako minimalne potrebny) mas stale generuje rovnake mnozstvo CO2 ;-).
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: OxyAkvária

Odoslaťod LANGosh » 15 Máj 2006 11:08 am

majko napísal:Je uplne jedno aky velky filter (vacsi ako minimalne potrebny) mas stale generuje rovnake mnozstvo CO2 ;-).


Můžete mi říci, z čeho tak vyvozujete. Produkce CO2 v tomto případě závisí na množství baktérií a to zase na objemu filtru (filtrační hmoty). Ale možná se pletu.
Roman :)
Obrázok používateľa
LANGosh
 
Príspevky: 182
Obrázky: 19
Založený: 27 Júl 2005 08:41 am
Bydlisko: ČR

Re: OxyAkvária

Odoslaťod majko » 15 Máj 2006 12:57 pm

Ciastocne sa pleties. A to v tom predpoklade, ze vacsie mnozstvo filtracnej hmoty znamena vacsie mnozstvo bakterii. To nie je pravda. Bakterii bude tolko kolko dokaze spracovavat aktualne mnozstvo odpadovych latok. A je uplne jedno ci to bude 10l alebo 100l filter.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: OxyAkvária

Odoslaťod LANGosh » 15 Máj 2006 13:07 pm

OK, tak to postavím ještě jinak. Prvotně jsem reagoval na příspěvek Kuby s tím, že nemusí být vždy pravda, že "vykonnym filtrom odburas dost Co2 z vody takze pri rastlinach sa to neoplati." a to v tom případě, pokud za "výkonný filtr" považuji spíše filtr velkým objeme filtrační hmoty (mnohdy i pomalutekoucí), než filtr s vysokým průtokem. Na tom se možná shodneme :wink: .
Roman :)
Obrázok používateľa
LANGosh
 
Príspevky: 182
Obrázky: 19
Založený: 27 Júl 2005 08:41 am
Bydlisko: ČR

Re: OxyAkvária

Odoslaťod vysluzil2 » 15 Máj 2006 15:16 pm

Niekedy v novo zalozenych nadrziach mi trva aj 5 dni,kym sa mi utvoria tie spravne podmienky.Zatial musim pouzivat specialny rezim.Mam kamarata,ktory si tusim ze tento pripravok nakupil za niekolko tisic v zahranici,aj mna nahovaral.Chcel usetrit vodu.Mam take tusenie ze to uz nepouziva.Je to urcene pre chovne,takze debata by sa mala uberat tymto smerom.Skusim sa ho na to opytat.Suhlasim s langoshom ze velke filtre rastlinam neskodia,pravdaze to dodavam ja ak sa tam nachadza velky filter,tak aq musi obsahovat velku rybiu osadku.Maly filter ,malo ryb v hociakom velkom aq.Samozrejme vela ryb sa nedava k strapatym raslinam,napr limnophila.ale kto vie.....
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: OxyAkvária

Odoslaťod Kubo » 15 Máj 2006 17:17 pm

LANGosh napísal:OK, tak to postavím ještě jinak. Prvotně jsem reagoval na příspěvek Kuby s tím, že nemusí být vždy pravda, že "vykonnym filtrom odburas dost Co2 z vody takze pri rastlinach sa to neoplati." a to v tom případě, pokud za "výkonný filtr" považuji spíše filtr velkým objeme filtrační hmoty (mnohdy i pomalutekoucí), než filtr s vysokým průtokem. Na tom se možná shodneme :wink: .
Roman :)
Ja pod pojmom vykonny filter rozumiem filter z vysokym prietokom co je na skodu v rastlinnom akva. :wink:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: OxyAkvária

Odoslaťod Kubo » 15 Máj 2006 17:18 pm

vysluzil2 napísal:Niekedy v novo zalozenych nadrziach mi trva aj 5 dni,kym sa mi utvoria tie spravne podmienky.Zatial musim pouzivat specialny rezim.Mam kamarata,ktory si tusim ze tento pripravok nakupil za niekolko tisic v zahranici,aj mna nahovaral.Chcel usetrit vodu.Mam take tusenie ze to uz nepouziva.Je to urcene pre chovne,takze debata by sa mala uberat tymto smerom.Skusim sa ho na to opytat.Suhlasim s langoshom ze velke filtre rastlinam neskodia,pravdaze to dodavam ja ak sa tam nachadza velky filter,tak aq musi obsahovat velku rybiu osadku.Maly filter ,malo ryb v hociakom velkom aq.Samozrejme vela ryb sa nedava k strapatym raslinam,napr limnophila.ale kto vie.....
A kto hovoril ze velke filtre skodia rastlinam ? :wink:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: OxyAkvária

Odoslaťod vysluzil2 » 15 Máj 2006 23:47 pm

"vykonnym filtrom odburas dost Co2 z vody takze pri rastlinach sa to neoplati." a to v tom případě, pokud za "výkonný filtr" považuji Takze kamarat to pouziva,pritom nevie ako sa to vola.Vraj kde ma tie sacky tak je tam cista voda.cast ma na dusicnany,cast vrcusok s praskom na CO cast este nieco spominal.Vyperie to v slanej vode a funguje to dalej. Vesia to na filtre.Takze ako vravi jeden moj znamy.komu sa nechce robit vymysla. Ale mne sa zda ze pokrok ide dalej.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: OxyAkvária

Odoslaťod mirec » 03 Jún 2007 15:35 pm

po nejakom case ale predsa ... vyskusal to uz niekto?
Obrázok používateľa
mirec
 
Príspevky: 228
Obrázky: 20
Založený: 08 Nov 2003 13:18 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: OxyAkvária

Odoslaťod Kapor » 05 Jún 2008 17:34 pm

Po mesiaci od aplikacie oxyakvaria mozem s istotou povedat, ze to nicomu neuskodilo. Rastliny rastu, ryby sa vytieraju, voda je cista... skratka bez zmeny. Nahovoril ma na to kamos. Obom sa nam po tyzdni zakalila voda. Mne to zmizlo po dvoch dnoch, jemu po tyzdnoch (neodsava detrid). Mozno povedat, ze sa zmenil povlak na hadiciach filtra. Hovorit o inych zmenach k lepsiemu by bol skor placebo efekt. Da sa to kupit aj na slovensku cez internetovy obchod a nie za vela (linku sem asi dat nemozem). Skratka, kto chce, moze bez obav skusit. Inak, pocul som velku chvalu na ine ich vyrobky (macaci zachod, zumpa...)
Kapor
 
Príspevky: 46
Obrázky: 12
Založený: 12 Dec 2006 10:21 am
Bydlisko: HC


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.