Hlasujte o burza.akva.sk



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Jste za návrat inzerce na Akvu?

Ano, zrušit burza.akva.
70
46%
Ano, ale nerušil bych (alespoň dočasně) burza.akva. Ať funguje dál separátně.
19
13%
Ne, ať to zůstane, jak to je.
19
13%
Ne, ale aktuality z burzy.akva by se mohly zobrazovat na Akva.
43
28%
 
Celkový počet hlasov : 151

Re: Hlasujte o burza.akva.sk

Odoslaťod jan toman » 11 Jún 2007 23:31 pm

majko napísal:
janko napísal:marlo, nadpolovičná väčšina je za zrušenia burzy .akva.sk, mali bz ste to rešpektovať a prípadne zaujať aj postoj, aj keď som osobne hlasoval za druhú variantu,
bola bz škoda aby sa tu na akvafore množili témz ako zrušiť , nezrušiť, má nemá pravdu, polemika a ostatné

Nadpolovicna v 3500 userov je 37 ? Akosi mi to nevychadza. Ja to vidim tak, ze momentalny stav vadi cca 40 ludom z 3500, takze nevidim nejaky padny dovod na to aby administratori fora mali nieco respektovat alebo zujimat postoje.


Ahoj ,,Majko,,
Ja iba strucne.Za tie roky,co a tu zaregistrovalo tych 3500 ludi, su medzi casom 5 na onom svete/cest ich pamiatke/.Poznal som ich.
A ak by som mal takto i ja porovnavat,tak minimalne 600- 700 s tych zaregistrovanych uz vobec nema zaujem o pristup na toto forum,lebo pocas jeho existencie tu boli iba jeden,najviac dva krat.
A takto by sme sa nikam asi nedostali.
Podla mna toto forum ma tak 160-200 stalich prispievatelov vratane moderatorov a nejako oklo 200-300 takych,co tu boli pocas jedneho roka max 10 krat. A ostatny su taky,co tu boli raz,dva krat za dobu jedneho roka.
Ak sa mylim,prosim oprav ma.
Ahoj a pekny vecer.
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Reklama

Re: Hlasujte o burza.akva.sk

Odoslaťod jan toman » 11 Jún 2007 23:33 pm

majko napísal:
janko napísal:marlo, nadpolovičná väčšina je za zrušenia burzy .akva.sk, mali bz ste to rešpektovať a prípadne zaujať aj postoj, aj keď som osobne hlasoval za druhú variantu,
bola bz škoda aby sa tu na akvafore množili témz ako zrušiť , nezrušiť, má nemá pravdu, polemika a ostatné

Nadpolovicna v 3500 userov je 37 ? Akosi mi to nevychadza. Ja to vidim tak, ze momentalny stav vadi cca 40 ludom z 3500, takze nevidim nejaky padny dovod na to aby administratori fora mali nieco respektovat alebo zujimat postoje.[/quo
Obrázok používateľa
jan toman
 
Príspevky: 379
Založený: 13 Jún 2005 00:08 am

Re: Hlasujte o burza.akva.sk

Odoslaťod Ceco » 12 Jún 2007 09:20 am

joko napísal:...Podla mna je to prakticky nezvratny proces :-) casom sa to zauziva...


A to ste mali vidiet, ako sa pindalo, ked som zalozil IRC kanal v dobe, ked bol masovo zauzivany phpBB chat. Ludia si casom zvykli, trvalo to sice chvilu, ale v sucasnosti je chat mrtvy. A ti, co neboli spokojni so zmenou, su v sucasnosti spokojni (aspon dufam :mrgreen: )
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Hlasujte o burza.akva.sk

Odoslaťod janko » 12 Jún 2007 10:35 am

Ceco napísal:
joko napísal:...Podla mna je to prakticky nezvratny proces :-) casom sa to zauziva...


A to ste mali vidiet, ako sa pindalo, ked som zalozil IRC kanal v dobe, ked bol masovo zauzivany phpBB chat. Ludia si casom zvykli, trvalo to sice chvilu, ale v sucasnosti je chat mrtvy. A ti, co neboli spokojni so zmenou, su v sucasnosti spokojni (aspon dufam :mrgreen: )


ceco, ak je nejaký problém, s ktorým sa nedá počkať dva tri dni na odpoveď , tak príležitostne chat využívam, myslím , že je to ďaleko osobnejšie aj keď nie je na druhú stranu vidieť.
Pravda ostáva, ze by sa mal využívať viacej, prešlo by aj viac informácii, hlavne nováčikovia by si mohli teoreticky počkať na istú hodinu, kedy by bol na chate na slovo vzatý odborník a mohli by konzultovať otázky typu, čo s mojím novým akva, zakalené, aké rybky, čo sa stalo, keď....

bolo by to možné takto zatraktívniť??
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Hlasujte o burza.akva.sk

Odoslaťod D.. » 12 Jún 2007 12:58 pm

Ceco napísal:
joko napísal:...Podla mna je to prakticky nezvratny proces :-) casom sa to zauziva...


A to ste mali vidiet, ako sa pindalo, ked som zalozil IRC kanal v dobe, ked bol masovo zauzivany phpBB chat. Ludia si casom zvykli, trvalo to sice chvilu, ale v sucasnosti je chat mrtvy. A ti, co neboli spokojni so zmenou, su v sucasnosti spokojni (aspon dufam :mrgreen: )


No a ja napriklad vyssie spomenute sluzby vobec nevyuzivam, pokojne by mohli z akva.sk zmiznut (nech tu ostane naozaj iba ciste forum, chatove sluzby, podobne ako inzertne, predsa patria niekde inde), a ani by som si to nevsimol. :-)


Zato predam/kupim/darujem na akva.sk som pouzival, a ich odchod na burza.akva.sk nepovazujem za najstastnejsi. Okrem ineho aj kvoli tomu, ze na aktivne pouzivanie treba dalsiu registraciu a heslo (nehovoriac o tom, ze moju funkcnu emailovu adresu pri pokuse o registraciu oznaci: "Emailová adresa obsahuje Zakázané znaky. Skúste znova.")
D..
 
Príspevky: 49
Obrázky: 8
Založený: 26 Júl 2004 12:42 pm

Re: Hlasujte o burza.akva.sk

Odoslaťod Ceco » 13 Jún 2007 09:18 am

janko napísal:...Pravda ostáva, ze by sa mal využívať viacej, prešlo by aj viac informácii, hlavne nováčikovia by si mohli teoreticky počkať na istú hodinu, kedy by bol na chate na slovo vzatý odborník a mohli by konzultovať otázky typu, čo s mojím novým akva, zakalené, aké rybky, čo sa stalo, keď....bolo by to možné takto zatraktívniť??


Ved preto tu mame uz par rokov IRC. V hornom menu fora je linka (tretia zlava). Denne medzi 8:00 - 17:00 (t.j. pocas pracovnej doby :mrgreen: ) tam byva priemerne 10 - 15 ludi - vacsinou ustalena zostava, ktora sa zvykne bavit aj o inych veciach ako o akvaristike, ale vzdy pripravena pomoct a poradit. Este sa nestalo, ze by sa niekto nechytil a neporadil, ak tam zavital nejaky novacik s nejakymi otazkami.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Hlasujte o burza.akva.sk

Odoslaťod Jirka Scobak » 20 Jún 2007 13:28 pm

Tuto temu jsem zacal, mel bych ji zakoncit. K dnesnimu dni dosahl pocet hlasujicich 99 a zrejme v brzke dobe prekroci stovku :).
Otazka je, jestli je 100 hlasujich dost nebo malo. Pokud mame vysledky interpretovat tak, ze cca 11% hlasujicich chtelo stav zachovat, neco pres polovinu chce burzu.akva uplne zrusit, 28% navrhuje presmerovat z burza.akva aktualni inzeraty a 8 procent by inzerci na akva presunulo, ale nerusilo burzu.akva, je to spravne. I kdyby hlasovalo dalsich 100 lidi, podil by zustal s nejvetsi pravdepodobnosti +- 2% stejny.
Protoze:
Pokud se hovori o celoslovenskych pruzkumech, povazuje se za relevantni pruzkum nad 1000 hlasu. V pripade akva 100 hlasujicich uplne staci (i ve spolecnosti Median SK, ktera se zivi vyskumem trhu, tvrdi, ze podrobnejsi analaza se da udelat ze vzorky od 100 hlasujicich vyse).
Mohu s cistym svedomim prohlasit, ze podil "spokojenych" a "nespokojenych" s presnosti na cca 2% ukazuje realny stav navstevniku akva.
P.S. Slysel jsem o sobe komentar: "ten, co chce zrusit burza.akva". Neni tomu uplne tak :). Jenom me nebavi sedet a frflat, ze by se neco melo udelat. To radeji vstanu a udelam to. Proto jsem zacal toto hlasovani.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hlasujte o burza.akva.sk

Odoslaťod emkac » 20 Jún 2007 14:28 pm

Uplne suhlasim s Jirkom.
Vzorka 100 ludi je dostatocne reprezentativna.

A moj nazor na burzu je jednoznacny - vratit to tak ako to bolo kedysi. Sice tam mozno niekedy pri inzeratoch vznikol zbytocny flame, ale podla mna bol v norme. A kto chcel, mohol ho ignorovat. Tak ako vela ludi ignoruje tu na akve temy, ktore ich nezaujimaju.

Ale..

Ale ma to jeden hacik. Pre nejaky dovod sa to presunulo mimo akvu. A podla mojho skromneho nazoru tu hraju proti povodnemu stavu dve veci:
- nie je cas vratit to spat
- (a najma) nie je chut vratit to spat. Nikto rad neprizna, ze urobil nieco, co vacsine nevyhovuje. A malokto to vrati spat - tym by si priznal, ze pochybil. Pripadne ze to robil zbytocne - cela jeho doterajsia praca vyjde navnivoc.

emkac

p.s. Mozno som bol trosku tvrdsi (=uprimnejsi), ale tak to citim. Samozrejme som si vedomy toho, ze s akvou je vela roboty, a ze nie je zaplatena. Nie je to teda vseobecna kritika voci tvorcom. Ti maju obdiv. Je to len moj nazor na burzu.
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm

Re: Hlasujte o burza.akva.sk

Odoslaťod majko » 20 Jún 2007 16:41 pm

Jirka Scobak napísal:Pokud se hovori o celoslovenskych pruzkumech, povazuje se za relevantni pruzkum nad 1000 hlasu. V pripade akva 100 hlasujicich uplne staci (i ve spolecnosti Median SK, ktera se zivi vyskumem trhu, tvrdi, ze podrobnejsi analaza se da udelat ze vzorky od 100 hlasujicich vyse).
Ano lenze tych 1000 ludi je reprezentativna vzorka, co znamena ze su vhodne vybraty aby reprezentovali celkovy obraz. A to je zasadny rozdiel :D. Na to aby bolo v SR referendum platne musi sa ho zucastnit 50% opravnenich volicov :mrgreen: Takze ver tomu, ze kazdy kazdy "argument" sa da vyvratit "argumentom". Hold nie nadarmo sa vravi " Never ziadnej statistike, ktoru si nesfalsoval Ty sam" ...
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Hlasujte o burza.akva.sk

Odoslaťod marlo » 20 Jún 2007 17:45 pm

www.burza.akva.sk

ostava nadalej v nezmenej podobe.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hlasujte o burza.akva.sk

Odoslaťod Jirka Scobak » 20 Jún 2007 18:00 pm

majko napísal:
Jirka Scobak napísal:Ano lenze tych 1000 ludi je reprezentativna vzorka, co znamena ze su vhodne vybraty aby reprezentovali celkovy obraz. A to je zasadny rozdiel :D. Na to aby bolo v SR referendum platne musi sa ho zucastnit 50% opravnenich volicov :mrgreen: Takze ver tomu, ze kazdy kazdy "argument" sa da vyvratit "argumentom". Hold nie nadarmo sa vravi " Never ziadnej statistike, ktoru si nesfalsoval Ty sam" ...


Ne. 1000 lidi musi byt reprezentativni vzorka cele populace kdyz jde o to zmerit nazor cele populace. V hlasovani o burzu.akva je cilova skupina velmi uzka, snazit se zde vybrat reprezentativni vzorek je blbost (zvlast, kdyz nikdo nevi, jak reprezentativni vzorek vypada :) ).

Referendum je o tom, ze muze (ale nemusi) mit pro zakonodarce zavazny vysledek. Hlasovani o burza.akva neni referendum, ale pruzkum. A cil pruzkumu zjistit, co si mysli lide. A to se v tomto pripade stalo. Otevreny souhlas se soucasnym stavem vyjadrilo jen 11% aktivne hlasujicich z akva (+-2%). Admini to mohou ignorovat, ale realita se tim nezmeni.

U takovychto veci nikdy nepodvadim. Nikdy.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hlasujte o burza.akva.sk

Odoslaťod kudrik » 20 Jún 2007 22:26 pm

Čudne že to tu nikto nezamkol,ako je to tu zvykom.
Obrázok používateľa
kudrik
 
Príspevky: 150
Obrázky: 55
Založený: 27 Nov 2004 18:40 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Hlasujte o burza.akva.sk

Odoslaťod majko » 20 Jún 2007 22:42 pm

kudrik napísal:Čudne že to tu nikto nezamkol,ako je to tu zvykom.
Neviem co je na tom cudne. Je to pochopitelne. Tu sa debatuje a neporusuje sa desatoro zakladnych pravidiel diskusie na tomto fore. Nuz a kto nie je ochotny sa nimi riadit... Stavim sa, ze drviva vacsina ludi co sa nad zamkynanim tem rozculuje to desatoro v zivote necitalo.

Este k tej statistike, dnes tu bolo cca 242 roznych registrovanich uzivatelov, za posledny tyzden je to cca. 461 a za posledny mesiac 712 roznych egistrovanych uzivatelov. Len aby boli jasne pomery :D. 55+8 z nich je za to aby bola "burza" na akve...
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Hlasujte o burza.akva.sk

Odoslaťod Jirka Scobak » 20 Jún 2007 23:47 pm

majko napísal:
kudrik napísal: za posledny mesiac 712 roznych egistrovanych uzivatelov. Len aby boli jasne pomery :D. 55+8 z nich je za to aby bola "burza" na akve...


To je velmi dobre :!: :!: :!:
Temu a hlasovani jsem zalozil pred dvema tydny. Bezne se do hlasovani o cemkoli kdekoli nezapojuje vic nez 10% z pritomnych. Pokud jich dosud hlasovalo 104 z odhadem 550 az 600, kteri za ty dva tydny prisli na akvu, znamena to 17-19% ucast na hlasovani. A nad tim by v kazde medialni agenture juchali.

Pracuju v mediich a v marketingu na Slovensku. Uz 13 let. Tato ucast, tento podil, to vse je relavantni. Opakuji: Podily, ktere vysly, je mozne povazovat +-2% odchylky za soucasny stav a nazor navstevniku akva. Kdyby si pruzkum na zjisteni oblibenosti svych produktu zaplatila nejaka firma a pri 17% ucasti cilove skupiny jim vysla pouze 11% spokojenost se soucasnym stavem, uz davno by se svolavaly porady a organizovala zmena.

Je to pravdive, je to stav. Neco o tom vim.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hlasujte o burza.akva.sk

Odoslaťod majko » 21 Jún 2007 07:59 am

Je to pravdive, je to stav. Neco o tom vim.

Ono to bude profesionalna deformacia potom :D. Neber to v zlom ja mam tiez svoju :lol:, ako programator analytik musim stale zasadne s niecim nesuhlasit :mrgreen:.

1. Kolko zo 100 hlasujucich vyuzilo niekedy sluzby tej ci onej burzy ? Kolko z nich je teda naozaj potencialnych "zakaznikov" ?
3. Cielova skupina tejto stranky nie su predavajuci a kupujuci.
4. Cielom tejto stranky nie je ziskat co najvacsi pocet uzivatelov.
5. S cislami sa da krasne hrat. Nespokojnych je 55+8 ludi. To znamena ze nespokojnost je pod 9%. Pri takejto nespokojnost s produktom urcite prepustaju manazment a cele obchodne odelenie :D. Ako pisem, nikdy never statistike ktoru si sam nesfalsoval :D.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Hlasujte o burza.akva.sk

Odoslaťod milop » 21 Jún 2007 08:49 am

majko napísal:[....... Ako pisem, nikdy never statistike ktoru si sam nesfalsoval :D.

pekné :)
tvoj vyrok alebo iný autor???
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Hlasujte o burza.akva.sk

Odoslaťod Kapor » 21 Jún 2007 10:47 am

"neverim statistike ktoru som sam nesfalsoval"
Winston Churchill
Kapor
 
Príspevky: 46
Obrázky: 12
Založený: 12 Dec 2006 10:21 am
Bydlisko: HC

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.