Caridina sp. "Blue tiger"



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

Caridina sp. "Blue tiger"

Odoslaťod Sefri » 12 Jún 2007 13:17 pm

nejaké skúsenosti s touto kráskou? :roll: :?: :)
Obrázok používateľa
Sefri
 
Príspevky: 75
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2006 12:57 pm
Bydlisko: Senica

Reklama

Re: Caridina sp. "Blue tiger"

Odoslaťod tominoza » 12 Jún 2007 13:29 pm

myslim si ze jedine Jenda, ale vsak sa uvidi. 8)
tominoza
 
Príspevky: 56
Obrázky: 8
Založený: 08 Jan 2007 23:57 pm
Bydlisko: ZA

Re: Caridina sp. "Blue tiger"

Odoslaťod Sefri » 12 Jún 2007 13:35 pm

jj viem, že Jenda idem ich u neho objednávať :), že by som bol až druhý.
Obrázok používateľa
Sefri
 
Príspevky: 75
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2006 12:57 pm
Bydlisko: Senica

Re: Caridina sp. "Blue tiger"

Odoslaťod zvejk » 12 Jún 2007 14:49 pm

Zkušenosti jen krátké :(
Náročné podobně jako Crystal red, Tiger a pod. je to všechno příbuzné.
Čili stručně... pěkné ale náročné :)
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Re: Caridina sp. "Blue tiger"

Odoslaťod Sefri » 13 Jún 2007 00:15 am

kde vidíš problém??
Obrázok používateľa
Sefri
 
Príspevky: 75
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2006 12:57 pm
Bydlisko: Senica

Re: Caridina sp. "Blue tiger"

Odoslaťod zvejk » 13 Jún 2007 08:54 am

Já? Ve vodě. Jasně, pokud máš vodu s dusíkem 0 či RO, tak máš po problémech, já ale tady v Praze se vstupní vodou s 40mg/l NO3, to jaksi nezvládám. Rostliny mi na to zkrátka nestačí.
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Re: Caridina sp. "Blue tiger"

Odoslaťod Sefri » 13 Jún 2007 09:22 am

takže hlavne NO3 budem musieť zohnať vodu z RO snáď sa najde dobrá duša na zásobenie jedného akva.
Obrázok používateľa
Sefri
 
Príspevky: 75
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2006 12:57 pm
Bydlisko: Senica

Re: Caridina sp. "Blue tiger"

Odoslaťod zvejk » 13 Jún 2007 09:38 am

No amoniak a NO2 musi byt na 0 take, ale to je snad jasne :)
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Re: Caridina sp. "Blue tiger"

Odoslaťod Sefri » 13 Jún 2007 13:03 pm

nemám skontrolovanú vodu
Obrázok používateľa
Sefri
 
Príspevky: 75
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2006 12:57 pm
Bydlisko: Senica

Re: Caridina sp. "Blue tiger"

Odoslaťod tominoza » 13 Jún 2007 14:50 pm

s blue bude aj iny problem, aspon co spomynal Jenda. :shock: A mas pravdu si druhy v poradi. Len tieto si bud necham doviest osobne alebo si pre to pojdem, radsej. Bude mi to stat za to.
tominoza
 
Príspevky: 56
Obrázky: 8
Založený: 08 Jan 2007 23:57 pm
Bydlisko: ZA

Re: Caridina sp. "Blue tiger"

Odoslaťod Sefri » 13 Jún 2007 23:58 pm

som sa rozhodol, že ich budem mať tak pre to spravím všetko :D jj aj ja by som pre ne radšej behol je to istota len kvôli nim kupovať reverzku :?
Obrázok používateľa
Sefri
 
Príspevky: 75
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2006 12:57 pm
Bydlisko: Senica

Re: Caridina sp. "Blue tiger"

Odoslaťod Radka » 14 Jún 2007 09:35 am

Lepší je také mít tyto náročnější krevetky ve větším akváriu -tak nad 40l.V malých akva-kolem 15l,se necítí moc dobře(moje zkušenost).Také jim vyhovuje spíše měkká voda :wink:
Obrázok používateľa
Radka
 
Príspevky: 96
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2005 15:43 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Caridina sp. "Blue tiger"

Odoslaťod Sefri » 15 Jún 2007 07:49 am

jj viem, že im vyhovujú skôr väčšie objemy :) musím poriešiť nejako tú vodu.
Obrázok používateľa
Sefri
 
Príspevky: 75
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2006 12:57 pm
Bydlisko: Senica

Re: Caridina sp. "Blue tiger"

Odoslaťod Jenda » 19 Jún 2007 15:57 pm

Ahoj,

své modré tygry chovám od loňského října. Kupoval jsem přes internet 15 jedinců v Německu a nechal si je poslat poštou.Cestou jeden jedinec uhynul. Krevety zvládly relativně silné podchlazení, cca na 14 °C. Ani jedno z původních zvířat nebylo temně modré, byla to směs vzhledově normálních a blonďatých jedinců. Krevety se rychle aklimatizovaly a bez problémů se začaly množit. Odchoval jsem první generaci a začal se selekcí. Do nové samostatné nádrže jsem dával temně modré jedince první generace a z původní nádrže jsem začal odstraňovat normálně zbarvené jedince s tmavýma očima. Někdy v březnu začaly být problémy s množením u obou nádrží. Populace modrých jedinců dala ještě druhou generaci (ta teď dospívá), ale pak začala vajíčka padat. Obdobný průběh byl i v původní nádrži. Odchovalo se zde několik jedinců druhé generace, ale pak začala vajíčka padat.
Po nástupu problémů jsem přikročil k následujícím opatřením. Již neodlovuji normálně zbarvené jedince druhé generace v původní nádrži. Ty teď dospívají a měli by se účastnit rozmnožování. Z nádrže modrých tygrů odlovuji jejich blonďaté potomky do samostatné třetí nádrže, modré potomky ponechávám (normálně zbarvení jedinci se žádní nenarodili a nevyskytují se zde). Možná, že pro trvalou a dlouhodobou existenci a bezproblémové množení je nutné mít v populaci normálně zbarvené jedince. Bez nich se zdá se přestávají množit. Opět musím upozornit, že nikdo ještě nevyšlechtil modré tygry do čisté linie tak, aby jen modří jedinci plodili zase jen modré tygry. Fota nádrží s jen modrými tygry jsou zavádějící. Pokud by to bylo tak jednoduché jako třeba u Red cherry nebo white pearl, určitě by se už čistou tygří modrou linii podařilo dávno vyšlechtit. Genetika je zde ale zdá se daleko složitější. Také se mi zdá, že krevetám neprospívá vysoká populační hustota. Něco podobného znám s mých white pearl. Krevety se namnoží, dostanou se do stresu v důsledku kterého samice nejsou schopna donosit vajíčka. Postupem času klesne přirozeně počet zvířat, stres ustoupí a zvířata se opět začnou množit a tak stále dokola. Mám tak trochu pocit, že něco podobného by mohlo být i u modrých tygrů. V současné době mám tedy tři nádrže: 1. s 20 - 30 tmavě modrými jedinci (první a druhá generace), 2. nádrž s přibližně 40 dospívajícími potomky temně modrých jedinců (druhá generace), 3. směs 100 - 200 převážně blonďatých a s několika normálně zbarvenými jedinci (první a druhá generace). Z původních zvířat už pravděpodobně nemám žádného jedince. Co se týká náročnosti chovu, tak nejsou tato zvířata problémová, určitě nejsou tak náročná jako třeba Crystal red.
Obrázok používateľa
Jenda
 
Príspevky: 49
Založený: 24 Dec 2006 01:33 am
Bydlisko: Jihlava

Re: Caridina sp. "Blue tiger"

Odoslaťod Radka » 20 Jún 2007 18:36 pm

To jsou velmi zajímavé informace,myslím si ,že je nás dost co se zajímáme o tvé chovy .Škoda že už nemám místo na modré tygry.Alespoň mě těší ,že se mi velmi úspěšně množí Red Crystaly.
Obrázok používateľa
Radka
 
Príspevky: 96
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2005 15:43 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Caridina sp. "Blue tiger"

Odoslaťod Jenda » 20 Jún 2007 22:25 pm

Těší mě, že se lidé zajímají o mé chovy, mě zase naopak zajímají chovy ostatních chovatelů. Gratuluji k úspěšnému chovu Crystal redů. Já už je teď také celkem zvládám, ale než se mi to podařilo, tak to bylo o nervy. S modrýma tygrama se to začíná lepšit. Už jsem nalezl čerstvě narozená mláďata v nádrži s vyselektovanými modrými tygry a v původní nádrži s blonďatými a normálními jedinci. Také je tam několik samic, u kterých je zřejmé, že se jejich vajíčka vyvíjejí. Snad je krize překonána, jen aby to vydrželo :-)
Obrázok používateľa
Jenda
 
Príspevky: 49
Založený: 24 Dec 2006 01:33 am
Bydlisko: Jihlava

Re: Caridina sp. "Blue tiger"

Odoslaťod Sefri » 20 Jún 2007 23:31 pm

jj Jendo zaujímame sa o tvoje chovy ja osobne hlavne o modré tygre a o humel-ky len ako zisťujem by som mal problém s vodou :( nemám reverzku a tá ako vidím je to minimum čo môžem (musím) to spraviť
Obrázok používateľa
Sefri
 
Príspevky: 75
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2006 12:57 pm
Bydlisko: Senica

Re: Caridina sp. "Blue tiger"

Odoslaťod Jenda » 27 Jún 2007 13:34 pm

Obrázok
Obrázok používateľa
Jenda
 
Príspevky: 49
Založený: 24 Dec 2006 01:33 am
Bydlisko: Jihlava

Re: Caridina sp. "Blue tiger"

Odoslaťod Sefri » 27 Jún 2007 17:04 pm

beriem to ako provokáciu :lol:/nádhera
Obrázok používateľa
Sefri
 
Príspevky: 75
Obrázky: 3
Založený: 15 Okt 2006 12:57 pm
Bydlisko: Senica

Re: Caridina sp. "Blue tiger"

Odoslaťod Jenda » 28 Jún 2007 10:07 am

Sefri napísal:beriem to ako provokáciu :lol:/nádhera


:-)

-------------------------

Ze všech druhů krevet je tento druh/varieta snad nejhorší na focení z hlediska věrného zachycení barev. Modrá barva nedělá foťáku nějak dobře a neustále krevety zobrazuje nejčastěji nahnědle nebo narůžověle. Obecně se dají nastavením foťáku barvy až neuvěřitelně zvýraznit nebo různě barevně posouvat nebo tónovat a to nemluvím o jejich úpravách na počítači. Já se vždy snažím fotografovat a prezentovat reálné zbarvení krevet a pokud fota upravuji, tak jen za účelem přiblížení se reálnému stavu věcí. Modří tygři na fotu výše takto i v reálu skutečně vypadají.
Obrázok používateľa
Jenda
 
Príspevky: 49
Založený: 24 Dec 2006 01:33 am
Bydlisko: Jihlava

Re: Caridina sp. "Blue tiger"

Odoslaťod llang » 24 Apr 2010 17:40 pm

Janda už neprodává. Ví někdo, kde mordé tigry seženu?
llang
 
Príspevky: 1
Založený: 19 Apr 2010 22:30 pm

Re: Caridina sp. "Blue tiger"

Odoslaťod eugosk » 23 Júl 2010 14:45 pm

Pripajam sa kde sa daju zohnat na slovensku resp. v Kosiciach?
eugosk
 
Príspevky: 86
Obrázky: 4
Založený: 04 Jan 2010 15:24 pm
Bydlisko: Košice

Re: Caridina sp. "Blue tiger"

Odoslaťod zoharak » 03 Jan 2011 18:11 pm

ozaj, rad by som sa opytal ako ste dopadli, zohnali ste nejake, chova alebo rozmnozuje ich vobec niekto na Slovensku ?
zoharak
 
Príspevky: 90
Obrázky: 8
Založený: 13 Feb 2009 13:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Caridina sp. "Blue tiger"

Odoslaťod Michal1987 » 03 Jan 2011 18:49 pm

... pred nedávnom tu mal jeden užívateľ v albume celkom peknú zbierku krevetiek, a myslím, že tam boli aj modré tigre ...
gallery/pocebikr-a1608/blue-tiger-p37462.html
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Ďalšia

Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.