Voda v BB



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Voda v BB

Odoslaťod -TrO- » 28 Máj 2007 01:13 am

Pred par dnami som zakupil testy na vodu a bez pocudovania som zistil (pravdepodobne znacnu) alkalicitu a tvrdost. Nedalo mi to a tak som len tak navstivil odlahlu Riečku a doniesol si par litrov z tamojsieho pramienka. No tu som akosi tiez neuspel. Tak som nasledovne patral na nete ci nenajdem dake zbezne info o vodach (hodnotach) v okoli BB. No neuspesne. Neostava mi ina moznost ako sa obratit na tu pritomnych bystricanov (popr. znalcov okolia :D ) a poziadat ich o rady kde hladat vodu priblizujucu sa "kyslej a mäkkej". Samozrejme za prispevky Vam dakujem. :wink:
Obrázok používateľa
-TrO-
 
Príspevky: 131
Obrázky: 43
Založený: 30 Mar 2007 00:49 am
Bydlisko: BA, BB, ZV

Reklama

Re: Voda v BB

Odoslaťod majko » 28 Máj 2007 11:21 am

No skus niekde v okoli RO alebo IM :mrgreen:

Ale vazne, v okoli BB budes hladat podla mna tazko. Problem je, ze aj prirodny pramen bude mat asi hodnoty podla pocasia a zivocichov sa v okoli pohybujucich.
Najblizsia makka voda bude z asi z Hrinovskeho vodovodu...


-------------
Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a. s
Tabuľka: Vybrané ukazovatele kvality vody
http://www.stvps.sk/kvalita_vody/vybran ... y_vody.pdf

Parametre vodovodnej vody v jednotlivých regiónoch
http://www.akva.sk/parametre-vodovodnej-vody-v-jednotlivych-regionoch-t7191.html

Parametre vody
http://www.akva.sk/parametre-vody-t4310.html
-------------
edit salik
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Voda v BB

Odoslaťod guppy » 28 Máj 2007 11:28 am

majko napísal:Problem je, ze aj prirodny pramen bude mat asi hodnoty podla pocasia a zivocichov sa v okoli pohybujucich.


...ale hlavne bude mať hodnoty podľa geologického podložia.
Obrázok používateľa
guppy
 
Príspevky: 149
Obrázky: 39
Založený: 04 Jan 2007 11:45 am
Bydlisko: DCA

Re: Voda v BB

Odoslaťod majko » 28 Máj 2007 12:19 pm

...a tie budu zavisiet ako rychlo voda nim pretecie, ake bude mat pH atd. A to zavisi zase od toho kolko naprsi, kolko kysleho dazda vyprodukuju ludkovia v BB. Tak nejak som to myslel...
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Voda v BB

Odoslaťod Richard Tokušev » 28 Máj 2007 13:12 pm

Voda pre tvoje účely v okolí BB je v bezvápenatých položiach.
T.J. na ľavo od Takovskej cesty. Mäkká voda je napr. na suchom vrchu, v Malachove, či v svetenej studničke na Starých Horách a tzv. neonková voda ca 3°N je v bystrinke pri chate nad Tajovom.
Richard Tokušev
 

Re: Voda v BB

Odoslaťod -TrO- » 28 Máj 2007 14:18 pm

Dik za rady :roll:
Viem, ze to zavisi od hornin okolia ale pytalsom sa hlavne preto lebo BB bola banske mesto. V malachove je pomerne velky vyskyt rumelky, co moze znamenat zvysene percento ortuti.

Preto som chcel radi od tych, kt. to maju overene.

Tak este raz dik :wink: skusim ten Suchy Vrch, Malachov aj Stare Hory :P
Obrázok používateľa
-TrO-
 
Príspevky: 131
Obrázky: 43
Založený: 30 Mar 2007 00:49 am
Bydlisko: BA, BB, ZV

Re: Voda v BB

Odoslaťod bukelo » 15 Jún 2007 13:43 pm

Aj na Kordikoch je dobra, teda smer tajovska chata s prveho potoka za lyziarskym vlekom.
Obrázok používateľa
bukelo
 
Príspevky: 19
Obrázky: 3
Založený: 03 Jún 2007 12:48 pm
Bydlisko: Neusohl

Re: Voda v BB

Odoslaťod vikino » 15 Jún 2007 14:10 pm

co tak si doma vyrobit cez demi kolonu vodu.. tu si potom upravis na aku budes chciet...
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Voda v BB

Odoslaťod bukelo » 15 Jún 2007 18:52 pm

vikino napísal:co tak si doma vyrobit cez demi kolonu vodu.. tu si potom upravis na aku budes chciet...
trosku objasni, co to je, aky je princip, mas tym skusenosti? co to stoji? Isto to prerabas cez dake zariadenie nie?
Obrázok používateľa
bukelo
 
Príspevky: 19
Obrázky: 3
Založený: 03 Jún 2007 12:48 pm
Bydlisko: Neusohl

Re: Voda v BB

Odoslaťod vikino » 15 Jún 2007 20:41 pm

Uprava vody (Ionexova kolona, osmoza)
viewtopic.php?t=232
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Voda v BB

Odoslaťod kenny » 17 Feb 2009 20:23 pm

nazdarek
chcem sa spytat co vsetko mam zmerat na vode z pramena aby som vedel ze ju kludne mozem pouzit? v slovenskej lupci mam chatu a jeden pramen tam je tak chcem ist pomerat
dik
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Re: Voda v BB

Odoslaťod iwan » 18 Feb 2009 07:23 am

ja som teraz behal s testami v okoli brusna a pred casom cca.rok sme s kolegom merali pramienky v kupeloch .kupele a cela brusnianska cast teda rudohorie je velmi tvrda okolo 20 .najmeksiu studnicku ktorukamarat zmeral mala 12.tak ja som sa teraz vybral na ondrejsku stranu na nizke tatry sopotnickov dolinov ale aj tam je to dost bieda meral som priamo sopotnicu ale hodnotý sa tiez pohybovali od 8 do 10 podla toho ako vysoko som bol myslim ze hore pri prameni by mohla byt voda maksia .to iste bude asi aj v lupci .vdreiekini su tufy takze to bude tvrdina a smerom na podkonice mozno nieco ale aj tam som vacsinov vydel vapence.este niekedy malo brusno vodu z bukovskej doliny a v tej som bezproblemov odchovaval skalare vodu som ale vtedy bohuzial nemeral .no a zaver cakam na objednanu reverznu osmozu :D
Obrázok používateľa
iwan
 
Príspevky: 149
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2007 22:58 pm
Bydlisko: brusno

Re: Voda v BB

Odoslaťod kenny » 18 Feb 2009 09:05 am

no ved prave v tej driekini som chcel merat... ale uplne hore pri prameni. a s tou reverzkou rozmyslam aj ja :) je to asi najjednoduchsie riesenie. z kade si si ju objednal a kolko stala?
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.